Pytanie początkującego

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 18 października 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytanie początkującego

Postautor: mokujin » poniedziałek, 18 października 2021, 20:54

Witam, od kilku dni właściwie dopiero interesuje się kryptowalutami i rynkiem. Mam oszczędnosci około 10k PLN
Wpadłem na taki pomysł żeby miesiecznie za około 500zł kupować krypto, taka inwestytcja długoterminowa.
Wiem jednak, że są opłaty itp z tym związane dlatego wole zapytać... Ma taki pomysł sens ? Wydaje mi się że nawet przy dzisiejszych cenach btc czy etherum i tak jest potencjał żeby zarobić na tym...w ciągu kilku lat. Jednak małe mam pojęcie o tym wszystkim i wolał bym się poradzić... Gdzie takie krypto kupic? Gdzie to trzymać ? Czy jest to realnie opłacalne chodzi tu o różne podatki itp za transfer czy kupno ? pozdrawiam :)

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 8 października 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytanie początkującego

Postautor: rockalypsev2 » poniedziałek, 18 października 2021, 21:36

Poczekaj na korektę na rynku min 50% i potem kup od razu za większą kwotę. Podziel te powiedzmy 10k na dwie kryptowaluty albo nie dziel w ogóle tylko całość właduj w jedną kryptowalutę. Poczekaj rok albo dwa i nie czytaj tego forum. Ciesz się profitem.

Weteran
Posty: 1884
Rejestracja: 21 listopada 2020
Reputacja: 722
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytanie początkującego

Postautor: RevWolt » poniedziałek, 18 października 2021, 21:48

Jeśli mamy teraz besse ale otwiera się nam hossa to teoretycznie jest to dobre miejsce na wejście. Ja na początku roku dysponowałem identyczną kwotą ale zainwestowałem wszystko kupując eth, potem się zaczęły zabawy na giełdzie. Korekta może przyjść ale patrząc to co było w 2020 to dołek korekty wyjdzie nam na poziomie 70k, czyli po korekcie kupisz ale drożej niż jest teraz dlatego ja bym wchodził partiami. 2k teraz, 2k po przebiciu ath (scenariusz duble top na btc który jest bardzo mało prawdopodobny), reszta po pierwej korekcie. Po pierwszej korekcie skupiłbym się na altach, teraz mamy rynek btc i to w niego jest pompowany hajs. Jeśli chcesz trzymać latami krypto to warto zrobić dywersyfikację i wybrać kilka pewnych projektów z top 10 i kilka dobrze zapowiadających się projektów z top 100 i zrobić takiego mixa np. ADA/DOT/XRP/ETH i reszta z top 100 ale prześledzić je i brać te obiecujące które chcą się rozwijać. Ewentualnie możesz zostawić 2000 i grać aktywnie na giełdzie obracając głównie shitami które czasami mogą zrobić 1000% jednego dnia. Gdzie kupić, no ja kupowałem wszystko na giełdzie i tam też robiłem pełną weryfikację ale to tylko dlatego że jestem aktywnym graczem, jednak również mam kilka altów na portfelach czy to metamask czy sprzętowy.

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 18 października 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytanie początkującego

Postautor: mokujin » poniedziałek, 18 października 2021, 21:51

W sensie poczekać aż BTC spadnie do 30k $ ?

Dodano po 4 minutach 8 sekundach:
Wczoraj na instagramie zaczepił mnie jakiś typek który umówił mnie na '' live '' na zoomie na godzinie 20:00 czekałem cały dzień a on wyslał linka do '' prezentacji '' która wg. mnie nawet nie była livem, bo wszelkie opcje były wyłączone. Reklamowali platformę IML która kosztuje 200$ miesiecznie... i jakaśgrupa beonlineteam... raczej nie pakować sie w takie coś ?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2071
Rejestracja: 6 czerwca 2011
Reputacja: 312
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: UK - London SM4

Pytanie początkującego

Postautor: Bemx2k » poniedziałek, 18 października 2021, 21:57

mokujin pisze: poniedziałek, 18 października 2021, 21:51W sensie poczekać aż BTC spadnie do 30k $ ?


Na kurs BTC 30k USD możesz , poczekać miesiąc dwa albo dłużej . OIbserwuj kurs ETH / BTC i kup za całość po dużej korekcie ,powiedzmy 35-38k USD za BTC
BTC>ETH

Weteran
Posty: 1884
Rejestracja: 21 listopada 2020
Reputacja: 722
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytanie początkującego

Postautor: RevWolt » poniedziałek, 18 października 2021, 21:58

@mokujin Nic nie jest pewne ale szybciej zobaczymy 300k jak 30k, korekta już była a to co się dzieje w USA może popchać kurs znacznie wyżej. Spadek kursu o 50% kiedyś oznaczał głęboką korektę a teraz pęknięcie bańki i besse, akurat ta aktualna była bardzo krótka. Spadek 50% może być ale np. z 150k na 75k więc wychodzi i tak drożej jak teraz :).

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 18 października 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytanie początkującego

Postautor: mokujin » poniedziałek, 18 października 2021, 22:02

Ale takie różne kryptowaluty w formie oszczedności gdzie trzymać ? na koncie giełdowym ? bo każda transakcja do portfela kosztuje ? jaką giełde i portfel polecacie ?

Weteran
Posty: 1884
Rejestracja: 21 listopada 2020
Reputacja: 722
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytanie początkującego

Postautor: RevWolt » poniedziałek, 18 października 2021, 22:07

@mokujin Na porftelu, a koszty są różne od groszowych spraw np. w przypadku XRP po jakieś wielkie sumy jak eth. Małe kwoty można trzymać na giełdzie ale jak chcesz trzymać 10k w krypto to polecam portfel sprzętowy + metamaska do trzymania innych krypto których nie da się trzymać na sprzętowym.

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytanie początkującego

Postautor: ikswodnal » poniedziałek, 18 października 2021, 22:34

mokujin pisze: poniedziałek, 18 października 2021, 22:02Ale takie różne kryptowaluty w formie oszczedności gdzie trzymać ? na koncie giełdowym
W żadnym wypadku nie na giełdzie!
Polecam prosty, prymitywny ale sprawdzony sposób.
2 zlecenia. Do banku na przelew comiesięczny np 500 pln i kantoru kryptowalutowego (FlyingAtom) o konwersję na BTC z przelaniem na adres portfela papierowego. Papierowy portfel z kluczem prywatnym do zapieczętowanej koperty. Potem tylko sprawdzać na blockchain Explorer adres.
2020 rok stopa zwrtu na dzisiaj471 %, bieżący rok gorzej, na dzisiaj 1800 daje stopę zwrotu 20% bez zbytnich kłopotów

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 18 października 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytanie początkującego

Postautor: mokujin » poniedziałek, 18 października 2021, 22:40

Właśnie kupiłem polkadot za 200$. to taki mój pierwszy zakup można powiedzieć, żeby coś sie działo...zakupione na binance a portfel mam w exodusie. Czyli teraz tylko robie zlecenie transferu na moj portfel i jest w miare bezpieczne ? jak bede miał troche wiecej zainwestowane to napewno kupie portfel sprzętowy

Dodano po 37 minutach 53 sekundach:
Jak się mam zachować jeśli nie chce póki co tradować, ale posiadać. Tradowanie zostawię na kiedyś jak się czegoś nauczę.

Weteran
Posty: 1884
Rejestracja: 21 listopada 2020
Reputacja: 722
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytanie początkującego

Postautor: RevWolt » wtorek, 19 października 2021, 05:42

@mokujin Przelać na portfel tylko zrobić to dobrze i nie zrobić pomyłki, ewentualnie jak robisz to pierwszy raz to wyślij mała partię. Pamiętaj też że musisz w przyszłości się z tego rozliczyć więc spisuj te transakcje.

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 18 października 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytanie początkującego

Postautor: mokujin » wtorek, 19 października 2021, 15:52

Więc tak, kupiłem za 200$ 4.70091432 Polkidot :D przelałem to na portfel exodus opłata była 0,1 wiec niby na portfelu mam balance 4.6 z groszem DOT. ale jak w portfelu klikam w exchange np. zeby wymienic to na BTC to wyskakuje mi że mam '' I have: 3.5609143 Polkadot ''

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4282
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4282
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Pytanie początkującego

Postautor: kozaki_wiesi » wtorek, 19 października 2021, 15:54

No niestety, wymiana poprzez portfel wiąże się z koszmarnymi opłatami. Lepiej przelać to na giełdę i tam dokonać operacji zamiany.
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 18 października 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytanie początkującego

Postautor: mokujin » wtorek, 19 października 2021, 16:35

OK póki co chce trzymać w DOT wiec żaden problem. To nie wiedziałem, że za crypto trzeba sie rozliczac. Co dokładnie zapisywać ?

Weteran
Posty: 1884
Rejestracja: 21 listopada 2020
Reputacja: 722
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytanie początkującego

Postautor: RevWolt » wtorek, 19 października 2021, 17:11

@mokujin Masz odpowiedni dział, generalnie musisz w picie rozliczać się z transakcji krypto-fiat i fiat-krypto, oczywiście wszystkie zsumować i podliczyć dokładnie. Jak handlujesz fiatami na giełdzie to wyjdzie Ci pewnie z tych 10 000zł powiedzmy 1 000 000zł przychodu i 1 010 000 kosztów jeśli wszystkie złotówki będą siedzieć w krypto. Na początku będziesz mieć same koszty które przejdą na kolejne lata jako strata i gdy będziesz realizować zyski to odpiszesz sobie to by zapłacić tylko 19% podatku od zysku.

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 8 października 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytanie początkującego

Postautor: rockalypsev2 » wtorek, 19 października 2021, 17:18

Tutaj masz ładnie rozpisane jak trzeba się rozliczać. To jest bardzo proste, ale trzeba trochę o tym poczytać.

https://www.e-pity.pl/podatek-pit-od-kryptowalut/

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości