Kratniki BTC - pytanie od nowicjusza

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 13 maja 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kratniki BTC - pytanie od nowicjusza

Postautor: Bulbasaur » czwartek, 13 maja 2021, 15:34

Czytam o krypto jakieś 3-4 dni więc proszę o wyrozumiałość, choć myślę, że nie łamię tym wpisem regulaminu.

W 2k19 wrzuciłem w apkę cypto.com jakieś 15 dolców i zapomniałem. Aktualnie mi urosło do 850 zł i zainteresował mnie bardziej temat kryptowalut. Jest on dość szeroki, ale chciałbym zacząć naukę od inwestowania małych kwot i nauki.

Aktualnie chciałbym dowiedzieć się więcej o kranikach kryptowalut. Z tego co wiem to (jeśli się mylę to będę wdzięczny za sprostowanie):
- Płacą mało, ale wymagają też mało zainteresowania
- Zdarzają się scam kraniki
- Kranik może paść i tracimy wszystkie zgromadzone środki
- W większości polegają na klikaniu raz na godzinę
- Właściciel kranika płaci nam tak naprawdę za to, że wyświetli nam się reklama i wypłaca nam część zarobionych środków w postaci kryptowaluty

Jako, że nie mam zaufania do artykułów na stronach, gdzie ludzie polecają kraniki żeby zarejestrować się z ich reflinków postanowiłem zapytać tutaj:

1. Czy kraniki na początek to dobry pomysł jak i tak siedzę przy PC kilka godzin dziennie i mogę co godzinę w nie kliknąć?
2. Jakie kraniki aktualnie są wypłacalne/opłacalne/bez scamu? Może macie jakąś listę, albo stornę, która je zbiera?
3. Ile średnio czasu trzeba klikać w taki kranik aby wypłacić np. BTC? Zdaję sobie sprawę, że to zależy od ilości ile razy dziennie klikniemy, ale pytam bardziej czy jest to kwestia miesiąca czy dwóch lat :)
4. Od ilu zgromadzonych np. BTC średnio kranik wypłaca? (łączy się nieco z poprzednim)
5. Czy zgromadzone środki w takim kraniku mogę bezpośrednio wypłacić na fizyczny portfel BTC?

I może przy okazji dodam pytanie o portfel. Chcę założyć fizyczny portfel BTC i mam trochę wątpliwości w jaki sposób to zrobić i z jakiej strony korzystać. Podam poniżej swoje rozwiązanie, jeśli uważacie, że znacie lepszę to będę wdzięczny za podzielenie się.

1. Pobieram Linux Tail na Pendrive i odpalam na PC
2. Wchodzę na nim na stronę https://github.com/pointbiz/bitaddress.org i pobieram
3. Ruszam kursorem/ustawiam hasła z odłączonym internetem itd.
4. Zapisuję dane, które mi wygeneruje
5. Wyciągam pendrive i mam już portfel

I jesli taki schemat jest okej to chciałbym zapytać w jaki sposób generuje się ten portfel i dociera do sieci, skoro jesteśmy offline? :D

Aktualnie klikam sobie w kranik https://freebitco.in i czekam na wasze odpowiedzi na moje pytania. Będę wdzięczny za każdą pomoc, bo widzę, że są tutaj ludzie, którzy potrafią doradzić. Jak już wspomniałem jestem totalnym noobem i prosiłbym o odpowiedzi w miarę bez specjalistycznych zwortów :)

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: alomorti, fifipl, Google [Bot] i 22 gości