Wielki Problem Metamask

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 11 maja 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wielki Problem Metamask

Postautor: Krystian29 » wtorek, 11 maja 2021, 18:33

Witam, nie wiem czy to dobry dział na napisanie mojego tematu. Otóż mam przeogromny problem z metamask. Od początku.

Korzystam z aplikacji na telefonie.
Nie znam się za bardzo na tym całym inwestowaniu (ale pomińmy to) otóż, założyłem Binance, kupiłem na nim BNB, przelałem ten BNB na Metamaska (gdzie również mam portfel) miałem ten BNB w portfelu o nazwie Smart Chain (kolega mi pomagał założyć, chyba jako dodatkowy portfel/zakładka ) w każdym razie miałem w tym smart chanie BNB i z pewnej przyczyny chciałem zamienić te BNB w ETH(ethereum). Będąc w portfelu Smart Chain w browserze w przeglądarce skorzystałem z wymiany na pancakeswap, normalnie pozwoliło mi zamienić BNB w ETH. ALe po dokonaniu transakcji widzę w portfelu, że BNB mi ubyło, ale nie mam dodatkowo pokazane ile mam ETH. Nie da się dodać dodatkowego tokena w portfelu, żeby go wyświetlało. Moge zobaczyć, że mam ETH tylko jeżeli w przeglądarce na pancake wejdę w wymianę ETH na BNB (wtedy mi pokazuje ile mam). Nie mogę przelać tego ETH ze smart chaina do Ethereum Main Network(tego głónego portfela do eth) ponieważ przy próbie przesłania czegokolwiek ze Smart Chaina pokazuje mi tylko, że mam BNB. Czyli tak jakby ETH był w smart chainie ale był niewidoczny i nie da się go przenieść do Ethereum Main Network. Czy ktoś też miał taki problem? Zależy mi na tym, bo chcę wymienić ETH na coś innego.

Prosiłbym o pominięcie kwestii tego, że robię głupotę i prawdopodobnie tracę ponieważ sam to doskonale wiem, chodzi mi tylko o kwestie techniczne.

W skrócie w jaki sposób wyciągnąć ETH, które mam w dodatkowej zakładce/portfelu o nazwie Smart Chain do portfela Ethereum Main Network aby móc z nich korzystać. Jest to pierwszy raz kiedy "wszedłem" w coiny i prawdopodobnie ostatni, ale chciałbym zrobić to co sobie zaplanowałem a nie mogę.

Drugi problem jaki mam to taki, że jak jeszcze miałem BNB to nie mogłem ich przelać do Binance (kopiując adres portfela z binance do metamasku, w metamask po prostu po wklejeniu kodu nie działo się nic, nie wskakiwał ani błąd ani nic, po prostu nie dało się kliknąć "enter" ani zrobić czegokolwiek.

Trzeci problem jaki miałem to w Binance nie mogłem sprzedać BNB na gotówkę aby spróbować wypłacić i uratować część tego co włożyłem, po prostu za każdym razem jak klikałem sprzedaj BNB to wyskakiwał błąd, że nie mogę, nie pamiętam, chyba nie ma kanału sprzedaży czy coś.

Najbardziej zależy mi na sytuacji nr 1.

Bardzo proszę o pomoc i pozdrawiam i życzę wzrostu inwestycji (?) szczerze nie wiem co się mówi.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1130
Rejestracja: 12 sierpnia 2017
Reputacja: 3358
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wielki Problem Metamask

Postautor: fusywszklanejkuli » środa, 12 maja 2021, 22:16

Ethereum i Binance Smart Chain to dwa odrębne, choć bardzo podobne do siebie, blockchainy. Z tą wiedzą być może lepiej zrozumiesz źródła drugiego i trzeciego problemu, skupmy się jednak na problemie pierwszym. W Binance Smart Chain ether (pochodzący z Ethereum) jest reprezentowany przez token Binance-Peg Ethereum. Te właśnie tokeny masz na swoim koncie po wymianie za pośrednictwem PancakeSwap. Możesz sprawdzić swój adres za pomocą explorera, zobaczysz coś podobnego do https://bscscan.com/address/0x79ceae3b7 ... 7c9a93fff2, jak widać Binance-Peg Ethereum znajduje się tam na liście tokenów. Aby zobaczyć je w MetaMasku musisz ręcznie dodać tam token Binance-Peg Ethereum, wzorując się na How to add a token using etherscan.io, oczywiście zamiast etherscan używając bscscan. Aby swoje ethery przenieść do ich macierzystej sieci Ethereum (tak naprawdę one tam cały czas są, ale nie komplikujmy sprawy szczegółami technicznymi), możesz skorzystać z Binance Bridge, możesz również przesłać je - tylko pamiętaj, że teraz są w Binance Smart Chain, a nie w Ethereum - na Binance i stamtąd na Ethereum, choć to pewnie wyjdzie drożej.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bemx2k, Karolak, sebamistrz i 24 gości