Spieniężenie, podatki i tym podobne sprawy...

Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 16 kwietnia 2021
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Spieniężenie, podatki i tym podobne sprawy...

Postautor: helcele2 » poniedziałek, 3 maja 2021, 20:25

Powitać!

Mam pytania ... :) O ile wiem, że w PIT pojawiła się opcja rozliczenia krypto, a także że są serwisy wspomagające rozliczenie i przyjmuję, że po prostu muszę oddać 19% do US, jeśli legalnie i spokojnie chcę spieniężyć cyfrowe złoto, o tyle chciałem dopytać Was o dwie kwestie:

1) szwagier coś mówił o 40% (nie chodzi o alko) ... Że ktoś ma 30 milionów w BTC i jak chciałby to wrzucić na polski rynek, to musiałby najpierw 40% wpłacić do urzędu, by mógł wtransferować taką gotówkę do kraju. Ktoś coś wie o co chodzi? Jest gdzieś taka granica?

2) i prostsza sprawa - 19% dochodowego od krypto jest niezależnie od ilości i tego w jakim się jest progu podatkowym, czy w którymś momencie za krypto przyjdzie zapłacić np. 32%?

Pozdrowienia!

Początkujący
Posty: 178
Rejestracja: 14 marca 2020
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Spieniężenie, podatki i tym podobne sprawy...

Postautor: nrth » poniedziałek, 3 maja 2021, 23:15

Ja się podepnę i zapytam jak to jest na Binance z podatkami jak wychodzę do fiata na kartę Visa Binance? Czy to się też liczy? Jak w ogóle skarbówka może dojść do takich rzeczy?

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Spieniężenie, podatki i tym podobne sprawy...

Postautor: miso20 » wtorek, 4 maja 2021, 19:59

@helcele2 @nrth temat obrabiany, pytajcie w wątku, a nie spa
helcele2 pisze: poniedziałek, 3 maja 2021, 20:25ak chciałby to wrzucić na polski rynek, to musiałby najpierw 40% wpłacić do urzędu, by mógł wtransferować taką gotówkę do kraju.
Pierwsze słyszę, żeby transfery w Btc były zależne od rządu
helcele2 pisze: poniedziałek, 3 maja 2021, 20:2519% dochodowego od krypto jest niezależnie od ilości i tego w jakim się jest progu podatkowym, czy w którymś momencie za krypto przyjdzie zapłacić np. 32%?
19% niezależnie od ilości
nrth pisze: poniedziałek, 3 maja 2021, 23:15Ja się podepnę i zapytam jak to jest na Binance z podatkami jak wychodzę do fiata
obowiązek podatkowy powstaje zawsze w momencie wyjścia do fiata.
nrth pisze: poniedziałek, 3 maja 2021, 23:15Jak w ogóle skarbówka może dojść do takich rzeczy?
To już jest inna kwestia, ale podatek zapłacić tak czy siak powinieneś.

Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 16 kwietnia 2021
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Spieniężenie, podatki i tym podobne sprawy...

Postautor: helcele2 » środa, 5 maja 2021, 20:28

miso20 pisze: wtorek, 4 maja 2021, 19:59obowiązek podatkowy powstaje zawsze w momencie wyjścia do fiata.
@miso20 - dziękuję. Czyli jeśli dobrze rozumiem, to podatek należy się już w momencie konwersji, choćby taki FIAT nigdy nie opuścił giełdy? Trochę szkoda, bo myślałem że łatwiej będzie rozliczać mi wpływy na konto w PLN, a tak muszę spisywać historię konwersji i kurs np. EURO z danego dnia (chyba, że inny kurs trzeba przyjąć w PIT, ale to jeszcze na spokojnie doczytam.

Pozdrowienia!

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], sebamistrz i 63 gości