rozliczenie krypto z revoulta

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 25 kwietnia 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

rozliczenie krypto z revoulta

Postautor: dixieman » niedziela, 25 kwietnia 2021, 20:42

Mam pytanie - kupiłem w maju 2020 bitcoiny ( a raczej ekspozycję na bitcoiny) na revoulcie załóżmy że za 30 tyś.
Również zakupiłem inne kryptowaluty już na giełdzie kryptowalut za np 20 tyś.
Żadnych kryptowalut ( ani ekspozycji , ani krypto na giełdzie) nie sprzedałem w roku 2020.
I teraz pytanie. Jak mam wpisać w rozliczeniu rocznym koszt zakupienia kryptowalut? Czy "krypto" zakupione na revoulcie mam traktować jak krypto i koszt zakupienia krypto to 50 tyś i taki koszt wpisać w rozliczeniu? Czy ekspozycja na bitcoina na revoulcie traktowana jest inaczej?
z góry dziękuję za pomoc.

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 20 grudnia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

rozliczenie krypto z revoulta

Postautor: deyv_pl » niedziela, 2 maja 2021, 22:07

Z tego co wyczytałem jeżeli nie wypłaciłeś kasy z giełdy to nie musisz się rozliczac

Weteran
Posty: 1884
Rejestracja: 21 listopada 2020
Reputacja: 722
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

rozliczenie krypto z revoulta

Postautor: RevWolt » niedziela, 2 maja 2021, 22:23

Jak kupiłeś to musisz wykazać w PIT koszty bez dochodów, wtedy masz stratę która przechodzi ci na kolejne lata. Za każdym razem jak będziesz handlować crypto-fiat fiat-crypto to musisz wszystko udokumentować w pit dlatego lepiej handlować crypto=crypto a najlepiej crypto-stable. Nawet jak kupisz coś za 50k i sprzedasz za 60k a potem znowu odkupisz za 60k w 2020 to musisz wykazać 110k kosztów i 60k przychodu co daję stratę -50k czyli tyle ile zainwestowałeś. Co innego jakbyś kupił po nowym roku to wtedy od 10k musisz zapłacić podatek. Ja wpisałem tylko koszty i przychody za rok 2020 ale i tak mam taką samą stratę gdybym raz kupił.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości