Uszkodzenie płyty głównej, co może być przyczyną?

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 24 lutego 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Uszkodzenie płyty głównej, co może być przyczyną?

Postautor: boskidiegoo » środa, 14 kwietnia 2021, 16:42

Witam, powstał mi problem. Mianowicie uległy uszkodzeniu mi już dwie płyty główne i szukam przyczyny.

Kopareczka złożona z 3 kart graficznych (Dwie RX470 4GB; jedna RX590 8GB). Łącze to Riserem 009s który przejściówką 6pin -> sata jest połączony do zasilacza oraz karty normalnie 8pin. Pierwsza płyta MSI 170Z Pro Carbon Games zasiliłem to jakimś dziwnym badziewiem chińskim 1300W do koparek... Odpaliło tylko raz po czym płyta nie reaguje na nic. Dobra, mój błąd.. Pomyślałem, zasilacz odesłany. Kupiona nowa płyta Asrock FATAL1TY Z170 oraz zasilacz Zasilacz Thermaltake Smart SE 730W z certyfikatem GOLD+. Podłączyłem jedną do PCIEx16 oraz jedną na Riser. Działa. Odłączam zasilanie. Chciałem dać więcej prądu pod Riser (wydajność karty spadła 3 krotnie) i dodatkowo podłączyłem jeszcze molexa. Odpalam i tu zonk. Płyta główna nie reaguje.

Co może być przyczyną? Wspólne części to Risery, procesor, ramy i gniazdko w ścianie które to zasila (inne sprzęty działają pod nim normalnie). Gdzie szukać przyczyny? Sprzęty odrębnę... Co może powodować spalenie płyty? Bo takie coś właśnie wydaje mi się że miało miejsce.. Proszę o jakieś pomysły.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 375
Rejestracja: 5 listopada 2017
Reputacja: 246
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Waszawa

Uszkodzenie płyty głównej, co może być przyczyną?

Postautor: Antrepair » środa, 14 kwietnia 2021, 19:23

Przeslij do mnie to Ci zdiagnozuje, może nawet naprawię :D Być może masz uszkodzoną jedną z kart graficznych.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3439
Rejestracja: 4 sierpnia 2011
Reputacja: 479
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: 1AqwNEzAp5GE46jebmZYqvq3tXt19iChJN

Uszkodzenie płyty głównej, co może być przyczyną?

Postautor: powered » środa, 14 kwietnia 2021, 19:25

Czy od strony zasilania 230V masz wszystko zawsze połączone z uziemieniem? Czy kable, przedłużacze, gniazdka mają bolec? Jeżeli nie to możesz uwalić sprzęt dotykając go nawet ręką gdy pracuje, lub podpinając inne urządzenie które ma to uziemienie (monitor, kabel sieciowy itp).

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 24 lutego 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Uszkodzenie płyty głównej, co może być przyczyną?

Postautor: boskidiegoo » czwartek, 15 kwietnia 2021, 11:13

https://allegro.pl/oferta/inteligentne- ... 9481364888

Gniazdko mam takie. Bez przewodu N. Zasilacz podłączony bezpośrednio do niego bez żadnego przedłużacza. Karty są sprawne. Każda z osobna działa. Pozostałe podzespoły również. Zasilacz Thermaleka również dalej sprawny.

Nie podłączałem żadnego sprzętu z uziemieniem. Sprawdzałem koparkę na HiveOs z innego kompa.

Karta graficzna paliłaby płytę główną? Aż nie chce mi się wierzyć..

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ostrowin, pablo_gr i 19 gości