StableCoin: Przeniesienie oszczędności i ucieeczka przed infflacją.

Początkujący
Posty: 2365
Rejestracja: 4 kwietnia 2020
Reputacja: 386
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: LaJyKiGrGR82QJH9NRU5N2XqDsGxsjfSuW

StableCoin: Przeniesienie oszczędności i ucieeczka przed infflacją.

Postautor: zdzicho2000 » poniedziałek, 5 kwietnia 2021, 12:50

@maky kursy ask- bid są płynne w stosunku do średniej ceny na coinmarketcap np.

teraz nawet jest premia dla kupujących, czyli bid jest poniżej średniej ceny z giełd, ale jak ktoś chce sprzedać, to jest na minus 11% od średniej.

Ale to jest bardzo zmienne i zapewne za kilka dni się uśredni. Np niedawno sprzedałem ltc ze stratą -2% w stosunku do giełdy. czyli bardzo opłacalnie uwzględniając brak Kyc-aml

Początkujący
Posty: 452
Rejestracja: 13 marca 2020
Reputacja: 215
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

StableCoin: Przeniesienie oszczędności i ucieeczka przed infflacją.

Postautor: łabondź2020 » poniedziałek, 5 kwietnia 2021, 13:15

zdzicho2000 pisze: poniedziałek, 5 kwietnia 2021, 06:15Możesz natychmiast sprzedać przez
No właśnie nie mogę bo za duża kwota...

Dodano po 2 minutach 15 sekundach:
krystian pisze: poniedziałek, 5 kwietnia 2021, 10:43FlyingAtom mają stały spread, ok. 3-4%
Ostatnio jak to liczyłem to było ok 8,5%

Początkujący
Posty: 149
Rejestracja: 27 listopada 2020
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

StableCoin: Przeniesienie oszczędności i ucieeczka przed infflacją.

Postautor: owpiotr » poniedziałek, 5 kwietnia 2021, 14:20

krystian pisze: Nie wiem co o nich myśleć. Wiarygodnośc Binance jest na pewno większa niż sieci Celsiusa.
Z ciekawości założę u nich konto, zobaczę jakie opłaty mają. Żeby mieć te 10,5% muszę mieć CEL w portfelu?
Ja akurat bardziej wierzę portfelowi celsius niż jakiekolwiek giełdzie. 10,5% masz normalnie niezależnie od ilości, jedynie jak się ma większość w Cel to wtedy ma się jakieś dodatkowe profity. Dodatkowo do tej pory nie ma żadnych opłat za wypłaty co przy erc20 robi sporą różnicę.
Ważne jak zakładasz celsius, żeby założyć od kogoś z linka polecającego (chętnie podam swój Obrazek ), wtedy dodatkowo Ty i osoba polecająca dostajecie po 40$ po miesiącu i przed wpłatą wpisać kod chyba NEW40 żeby dostać dodatkowe 40$ czyli na start jakieś 80$ przy włożeniu 200$.
Mój referal link:
https://celsiusnetwork.app.link/126353e210

Początkujący
Posty: 2365
Rejestracja: 4 kwietnia 2020
Reputacja: 386
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: LaJyKiGrGR82QJH9NRU5N2XqDsGxsjfSuW

StableCoin: Przeniesienie oszczędności i ucieeczka przed infflacją.

Postautor: zdzicho2000 » poniedziałek, 5 kwietnia 2021, 19:48

@łabondź2020 @łabondź2020 to podziel na części i co dzień upłynniaj

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
11
Napiwki za post: 0 BTC

StableCoin: Przeniesienie oszczędności i ucieeczka przed infflacją.

Postautor: benq » poniedziałek, 5 kwietnia 2021, 20:03

Trzymanie środków na giełdzie celem zarobku 3, 5 czy nawet 10% rocznie jest jakimś totalnym absurdem. :shock:
Nie potrafię zrozumieć co kieruje kimś, że podejmuje całe ryzyko rynku krypto dla tak niezauważalnego profitu.
Popularność tych rozwiązań przekracza moje możliwości ogarnięcia.
Przecież takie wahania są na altach na wykresie 1m, na BTC czasem na 15m przez cały czas.
Naprawdę logiczniej kupić już ten ułamek bita czy losowego alta i zakisić na swoim portfelu.

Początkujący
Posty: 149
Rejestracja: 27 listopada 2020
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

StableCoin: Przeniesienie oszczędności i ucieeczka przed infflacją.

Postautor: owpiotr » środa, 7 kwietnia 2021, 21:08

Tak sobie luknąłem na LUNA (protokół ANC) i w sekcji borrow, po spadkach luny zastaw znacznie podskoczył... Ciekawe co się stanie jak przekroczy próg (chyba przepada zastaw z collateral) . U mnie limit skoczył z jakiś 60% na 87%.

Początkujący
Posty: 223
Rejestracja: 24 czerwca 2017
Reputacja: 13
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

StableCoin: Przeniesienie oszczędności i ucieeczka przed infflacją.

Postautor: zenono » środa, 7 kwietnia 2021, 21:15

krystian pisze: poniedziałek, 5 kwietnia 2021, 10:43 Nie wiem co o nich myśleć. Wiarygodnośc Binance jest na pewno większa niż sieci Celsiusa.
Z ciekawości założę u nich konto, zobaczę jakie opłaty mają. Żeby mieć te 10,5% muszę mieć CEL w portfelu?
Wiarygodność i renoma Binance jest nieporównywalna, ale jeśli chodzi o szansę na utratę środków (np. hack) to Celsius chyba ma podobne szanse jak Binance, 50:50 - padną albo nie padną :(
Jak jeszcze nie założyłeś, to na Celsiuszu przy założeniu konta warto podać albo refa albo latające po necie kody, które dają 30$ lub podobnie - ale potrzebny jest z reguły depo na ok $200 lub więcej.
Uwaga: przy użyciu takich kodów nie wolno robić testowych depo na małe kwoty, do wypłaty liczy się pierwsze depo, potem bonus przepada.
Konto takie założyłem, bonus przyznali, wszystko po jakimś czasie bez problemu wypłaciłem.
Nie trzeba mieć CEL żeby cokolwiek tam stakować.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: alomorti i 35 gości