zaczynam kopac, prosze o pomoc z paroma pytaniami

Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 25 lutego 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

zaczynam kopac, prosze o pomoc z paroma pytaniami

Postautor: mixerboss » czwartek, 25 lutego 2021, 16:41

Witam wszystkich forumowiczow

z tematem zwlekalem bo pare lat ale zakladam w koncu kopalnie i potrzebuje troche waszej pomocy.
Mam pare pytan, staralem sie wertowac forum ale nie wszystko znalazlem. jest tego sporo i np niektore posty sprzed 5 lat mysle ze nie daja pelnej odpowiedzi na pytanie



stawiam 3 koparki, sobie i koledze, lacznie bedzie 20x GTX 1660 6gb, natomiast bede stawiac je na hiveOS
hive os sciagniety tylko nagrac i wgrac na dyski ktore jutro przyjda. interesuja mnie kwestie zabezpieczen portfela, systemu hiveOS,
giełd jak i samego komputera. mam malo czasu na to wszysto wiec musze sie spinac z tematem.

Koparki beda dzialac ale w innym miejscu niz mieszkam dlatego chce to dobrze ogarnac zeby nie jezdzic i nie marnowac czasu.
pytan troche jest wiec bede je punktowac:

1 na komputerze wykonuje prace i rozrywke, sciagam czasem cos z neta, czy:
mam sobie zalatwic nowy komputer tylko do obslugi portfela? czy moge dzialac na swoim, czy np utworzenie nowego
uzytkownika na moim kompie bedzie ok? (informatyk mowil ze to jest ok ale taki z roboty)

2 jaki sposob logowania wybrac najlepiej do portfela, narazie jest to haslo i plik (wiem ze to dupa i trzeba zmienic),
czy mam wybrac klucz sprzetowy do przechowywania pliku (np yubikey i wgrac na niego plik do logowania na portfel- nie ogarniam jak to dziala)?
czy moze mam wybrac inna metode logowania ? czy moga panstwo polecic portfel poza myethwallet albo 2-3 ?
mam tez osobny telefon pod to, tylko nie wiem co jest najbezpieczniejsze. tutaj to naprawde czuje ze nie ogarniam i licze na wasza pomoc


3 jak dlugo mozna farmic na poolu? tzn uzbieralem na swoim kompie 0.3 etc i widze na stronie poola ze poszlo do kogos innego
(nie przesylalem srodkow na portfel ponad tydzien specjalnie zeby sprawdzic), czy zdarza to sie czesciej ?

4 hive os, tzn jak wgram na dysk ssd i dam do koparki podlaczonej do neta to po uruchomieniu kompa to wszystko samo sie robi
a ja tylko zarzadzam tym przez swoj profil hive os ? czy mam to ustawiac "na koparce" ? czy to tez mam jakos zabezpieczyc?


5 jak sprawdzic czy mam wlaczone 2fa ? czy to po prostu jakas poczta obsluguje ? jak wlaczyc ? ustawienia proxy wylaczone, firewall jest ale wiem ze to nic dla dobrego hakiera, jak wlaczyc f2a podczas dzialania na rynku/gieldzie ?


6 jak idza pieniadze ostatecznie do mnie? kopie-> wrzucam z poola na portfel -> i co dalej, do internetowego kantoru
ktory mi przewalutuje i przelew zrobi czy jak ? czy na gielde i to ona przelewa ? kwestie podatkow ogarniete jak cos


7 jakie gieldy sa bezpieczne ? tzn wiadomo ze zadne, moze popularne ? przejrzyste ?

8 jaki typ formatowania wybrac ?
dziekuje wam bardzo za pomoc, wiem ze czesc pytan moze sie wydawac glupich (pojawia sie na pewno kolejne) a odp nie znalazlem na kazde zagadnienie, mam nadzieje ze nie zasmiecam :)

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 16 lutego 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

zaczynam kopac, prosze o pomoc z paroma pytaniami

Postautor: slavko85 » środa, 3 marca 2021, 22:45

Sam zaczynałem 1 miesiąc temu i zadawałem podobne pytania..

Napisz coś więcej o sprzęcie który zamówiłeś/masz bo póki co wiadomo tylko że GTX 1660 6gb.

20 kart, 3 koparki, jakie płyty główne?

1. Portfel Exodus, lub MEW, komputer wystarczy ten który masz, choć ja zainwestowałem w sprzętowy Ledger Nano S - przy obecnych cenach za karty to raczej mały wydatek

3. Na jakim poolu kopałeś, adres w pliku zmieniłeś na swój adres portfela? Jeśli nie poszło gdzieś indziej i już nie do odzyskania. Szkoda prądu

4. Hive os podwójna autoryzacja przez google authorization i jest ok

5. Internetowy kantor niby ok, ale lepiej bitomat.. ostatecznie giełda do fiata i na konto.

6. Bitbay / Binance

ps. tak jak napisałem, w porównaniu do ludzi którzy zajmują sie tym od lat moja wiedza jest nikła.. ale kilkadziesiąt godzin czytania/sprawdzania/ustawiania dało efekty - od miesiąca 3 koparki kopią mi stabilnie z hasratem ktorego nie musze sie wstydzić, a powiedziałbym że wrecz jest bardzo dobry. A pisze chyba tylko dlatego, że po napisaniu kilku postow w wiekszosci przypadkow zostałem potraktowany przez osoby z znacznie wiekszym doświadczeniem jako osoba "zaśmiecająca forum" btw, bedziesz miał wiecej pytan, np odnośnie podkrecania, schodzenia z poborem prądu, pooli etc pisz tutaj lub w wiadomości prywatnej.

Pozdro.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

zaczynam kopac, prosze o pomoc z paroma pytaniami

Postautor: adam1226 » czwartek, 4 marca 2021, 00:14

Jesli nje masz darmowego/bardzo taniego pradu i nie zakupiles kart po okazyjnych cenach to odpuśc sobie


Ewentualne zostaw 2-3karty dla funu.
A te ktore masz sprobuj odsprzedać, wieksza szansa ze tak zarobisz
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 25 lutego 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

zaczynam kopac, prosze o pomoc z paroma pytaniami

Postautor: mixerboss » piątek, 5 marca 2021, 01:11

O witam jak milo ze ktos odpisal, myslalem ze temat padl :)

tak wiec
koparka a)
plyta btc pro plus
3 x msi gtx 1660 6 gb
5 x gtx 1660 super 6gb
4gb ram 2400 ddr4
zasilacz 2x 850w

ona hula bez problemu tylko te zjebane porty pci-e powoduja ze usb od riserow sie stykaja, chyba to po prostu chamsko opierdole tasma

pozostale 2 to

gigabyte h110 d3a
4 gb ddr3 2400
6x gtx 1660 super 6gb
zasilacze w jednej 1700 w i 1500 w drugiej


ustawienia hive os dla 1660s

fan 70 core -500 mem 1200 pl 90 i wykrecaja 29,6 mh/s dalej mi sie wykrzaczaja

problem jet duzy z plyta glowna, bios ver 23.a (inne srednio dzialaja z 6 kartami)
po resecie cmos/baterii i ustawieniu biosa, wkladaniu po kolei w pci-e kart pojedynczo az mi sie zbootuje koparka dziala normalnie, pada np po 25h, error sterownikow (jak narazie mam mysle ze najbardziej stabilne) i restartuje sie koparka, nawet do biosu nie wchodzi i restarti restarti i restat i trzeba zresetowac bios, wejsc w niego i utsawic znowu te duperele zeby hulalo (zpodrecznika ze strony producenta) i wpinac po jednej karcie,

z tego co wiem to problem IRQ i juz w zasadzie to jest loteria jak mi mowil moj znajomy informatyk.
tak wiec tu nie iwem co zrobic zeby to gowno bylo stabilne..... jak narazie dziala ale jak to bedzie jak zabiora z domu te piece gdzies do garazu ?

sprzetowy portfel bedzie, jak narazie mam logowanie do poczty wp 2 etapowe, zaraz ogarne z hiveos

pk3

kij z tamtym hajsem, najbardziej mnie dziwilo ze wzialem ten adres ze swojego portfela....tak wiec od razu pomyslalem ze mialem wlam na kompa i nie wiem czy teraz wszystko od nowa ustawiac

hasla pospisuje i zakleje gdzies

4 to ogarne

5 konto na pl gieldzie bylo by ok ? raczej jednorazowe wyplaty nie bede tam trzymac pieniedzy


chce teraz sprawdzic o co chodzi z solo proxy miningiem ale nigdzie nie ma o tym informacji


a tak to kopie na 2miners hiveos nbminerem

tak srenio kopie jakies 5% ponizej tego co sie spodziewalem ale mysle ze tez chodzi tu o poola ale z tego co sie orientuje to ten jest ok

z tego co widze to jest to oplacalne, cena sprzetu byla ok i prad mam dosc tanio a kopie z zadowalajaca predkoscia

jakby ktos mial info o solo proxy miningu to prosze o info

lagera czy tego trezora to zamawiac u producenta z fr ?

te rigi co zrobilem moglbym cale odspedzac i bylbym zarobiony ale tu nie o to chodzi, ja chce tutaj czegos nauczyc

dziekuje za uwage i pomoc

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości