Sens krypto jako środek płatności

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 391
Rejestracja: 20 stycznia 2017
Reputacja: 412
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://auth.bitbay.net/ref/HBYPsP
Napiwki: https://www.bitcoinsv.pl

Sens krypto jako środek płatności

Postautor: bitup » środa, 3 lutego 2021, 22:28

OT
Spoiler:
miso20 pisze: środa, 3 lutego 2021, 22:15P.S. Na bitupa uważajcie szczególnie. Jest obecnie głównym naganiaczem scamerskiej giełdy, która upadła. Wykorzysta każdą sposobność by zachęcić do zostawiania tam swoich pieniążków

Nieźle moja strona to nie dość że nie giełda to nawet nie kantor..a https://changenow.io nakładka TO raz i świadczy o braku kompetencji u Ciebie że nawet tak prostej rzeczy nie sprawdziłeś ale post dla plusików zdążyłeś społodzić :lol:
i DWA piszesz na forum które naganiało na wszystkie upadłe giełdy jakie były w Polsce....
Obrazekviewtopic.php?f=55&t=14349&start=8860#p677498
A jak kupiłem adres bo ma pozycjonowanie dobre i był listowany i opisywana w portalach tematycznych na całym świecie (po upadku). I nowo przybli niech pamiętają o jednym w tym półświatku każda giełda padnie , pytanie tylko kiedy a nie czy :lol:

I zaorany zostałeś w 3 minuty na tyle , że jedyne co ci pozostało to dać minusika a posty archiwuzujemy u siebie bo tu moderacja lubi cenzurować :twisted:

Weteran
Posty: 1907
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 1155
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Sens krypto jako środek płatności

Postautor: miso20 » środa, 3 lutego 2021, 22:30

OT
Spoiler:
bitup pisze: środa, 3 lutego 2021, 22:28A jak kupiłem adres bo ma pozycjonowanie dobre i był listowany i opisywana w portalach tematycznych na całym świecie (po upadku). I nowo przybli niech pamiętają o jednym w tym półświatku każda giełda padnie , pytanie tylko kiedy a nie czy
Kupowanie takiej domeny i robienie na niej takiego biznesu, to jak otwarcie sieci przedszkoli i nazwanie ich Trynkiewicz & Friends XD

Ja nie wiem jak tak można na samym początku brać się za biznes. Twoja giełda to giełda scamerska i należy jej unikać, bo można ponownie stracić środki, tak jak ongiś miało to miejsce. Po charakterze wypowiedzi widzę, że cię coś boli w środku.
bitup pisze: środa, 3 lutego 2021, 22:28 braku kompetencji u Ciebie
oho, widzę że jednak cię zabolało jak ci to kiedyś wytknąłem lol.
Ostatnio zmieniony środa, 3 lutego 2021, 22:34 przez miso20, łącznie zmieniany 1 raz.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 7640
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 4807
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Sens krypto jako środek płatności

Postautor: koparki » środa, 3 lutego 2021, 22:33

Spoiler:
@Dar0
bsv jest notowany na niemal każdej giełdzie, jesli przeszkadzaja Ci wypowiedzi stronników tego projektu i jeśli masz uzasadniony powód daj minusową reputację, jesli będzie duzo takiej minusowej reputacji za każdym razem gdy panowie od BSV przeginają z reklamą to wtedy reklana im nie zazadziała. Póki co widuję jednostkowe zgłoszenia do moderacji głównie "z powodów fanboyskich"- Ty dobijasz sie zgłoszeniami juz drugi raz - tylko Ty.
Ich wypowiedzi są tu w ramach wolności wypowiadania się na temat różnych rozwiązań w kryptowalutach.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 892
Rejestracja: 13 września 2017
Reputacja: 248
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Sens krypto jako środek płatności

Postautor: zdch » środa, 3 lutego 2021, 22:34

@Dar0 No niestety to nie jest tak. Osierocenie bloku to jest coś normalnego, ale ŻADNA transakcja nie powinna być podmieniona w tym procesie. Tutaj podmianka to nawet nie RBF tylko double spend. Smutne ale prawdziwe. To jest istotna różnica i każdy techniczny ekspert rozumie powagę sytuacji.

przykład: Ty sugerujesz że po zakupie kawy za BTC trzeba poczekać do wydobycia bloku albo najlepiej kilku. Ja mówię, że w BSV natychmiast po wysłaniu transakcji, górnicy ją weryfikują pod kątem double spenda i jest bezpieczna bez konieczności czekania na blok.

inny przykład: jeżeli byłaby to transakcja zasilająca kanał Lightning Network, wszystkie transakcje dokonane przy użyciu tego kanału byłyby nic nie warte, cała wiązanka transakcji w LN by się posypała. Ktoś musi lubić ryzyko, żeby to akceptować :)

@rav3n_pl Pan ekspert, niech się pan wypowie.

Początkujący
Posty: 189
Rejestracja: 18 października 2020
Reputacja: 107
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Sens krypto jako środek płatności

Postautor: Dar0 » środa, 3 lutego 2021, 22:55

ot
Spoiler:
@koparki A tobie nie przeszkadza? To jest dział Bitcoin / Przedszkole tutaj zaglądają początkujący zasięgnąć info o bitcoinie. Jak będą naganiali w odpowiednim dziale to niech sobie to robią ale to oni nachalnie się wpychają z reklamą do działu bitcoina.

Dodano po 1 minucie 56 sekundach:
koparki pisze: środa, 3 lutego 2021, 22:33bsv jest notowany na niemal każdej giełdzie,
Futuro tez był notowany na giełdach, to o niczym nie świadczy.

Dodano po 1 minucie 37 sekundach:
zdch pisze: środa, 3 lutego 2021, 22:34 Ty sugerujesz że po zakupie kawy
Ja nic nie sugeruje to twoja fantazja.

Dodano po 12 minutach 28 sekundach:
koparki pisze: środa, 3 lutego 2021, 22:33 Ich wypowiedzi są tu w ramach wolności wypowiadania się na temat różnych rozwiązań w kryptowalutach.
Wiec rozumiem ze dostaje przyzwolenie na reklamę np futuro w dowolnym dziale tego forum w ramach wolności wypowiadania? Rzeknij słowo i rozpoczynam kampanie, zacznę od spamowania działu o kursie wydaje się ze tak zdobędę największe zasięgi xd

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 7640
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 4807
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Sens krypto jako środek płatności

Postautor: koparki » środa, 3 lutego 2021, 23:00

Dar0 pisze: środa, 3 lutego 2021, 22:43@koparki A tobie nie przeszkadza? To jest dział Bitcoin
przeczytaj pierwszy wpis wątku i dyskutuj na temat . Nie spinaj się tak bardzo że Bitcoin straci wierne dusze na rzecz jakiegoś tam BSV. Bitcoin jest dziadowski, przestarzały obecnie, każdy to widzi, ale popularność zawdzięcza efektowi sieciowemu, kilka gorzkich słów na jego temat w jakims niszowym wątku nie sprawi mu szkody. Nowe osoby , dobrze że przygladaja sie dyskusji - może nie wtopią na zakupie towarów i usługi płacąc Bitcoinem w którym drugie tyle to opłata transakcyjna. Może jak bedzie szum na ten temat to upowszechni się inne doskonalsze krypto-płacidło(oczywiście nie jest nim BSV moim zdaniem).

edytowane:
Dar0 pisze: środa, 3 lutego 2021, 23:45Nie wirze ze mówi to mod na forum bitcoina, ale to już sporo wyjaśnia czemu naganiacze są tu akceptowani.
to co powiedziałeś to oczywiście bezczelność. Każdy kto ma swoją inwestycję mówi o niej pozytywnie co w pewnym sensie zależnie od osobowości może być odczytane jako naganianie, Jeden nagania na Bitcoina , inny cyklicznie naciąga na projekt Bankiera, Splawik i __Kot__ naciągają na Dash, Socjolog na ZEC-a, są też animatorzy popytu na IOTA itd itd. Forum ma może w domenie Bitcoin ale jest ogólnie o kryptoaktywach i technologiach blockchain .

Początkujący
Posty: 189
Rejestracja: 18 października 2020
Reputacja: 107
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Sens krypto jako środek płatności

Postautor: Dar0 » środa, 3 lutego 2021, 23:45

koparki pisze: środa, 3 lutego 2021, 23:00Nie spinaj się tak bardzo że Bitcoin straci wierne dusze na rzecz jakiegoś tam BSV.
Ja się nie przejmuje bitcoinem tylko początkującymi ludźmi których scamerzy próbują wymanewrować korzystając z ich malej wiedzy.
koparki pisze: środa, 3 lutego 2021, 23:00Bitcoin jest dziadowski, przestarzały obecnie, każdy to widzi,
Nie wierze ze mówi to mod na forum bitcoina, ale to już sporo wyjaśnia czemu naganiacze są tu akceptowani.

Bitcoin od lat działa dobrze i tak ma być ii to wystarczy. O czymś ze coś jest dobre wcale nie musi świadczyć nowoczesność i rozwój, btc może w ogolę nie rozwijać się przez następne 10 lat a i tak będzie tak samo dobre.

Np złoto to już w ogolę dziadowskie i przestarzale od 1000 lat się nie rozwija a jednak i tak spełnia swoje funkcje, wiec w takim rozumieniu dziadowskie i przestarzale to atut.
koparki pisze: środa, 3 lutego 2021, 23:00ale popularność zawdzięcza efektowi sieciowemu
Nie tylko efektowi sieciowemu ale bez wątpienia jest to silny argument bitcoina i nabierajacy mocy z każdym dniem.

Kolejny mocny atut to deflacyjność, która szczególnie na tle altów tez z każdym dniem jest coraz bardziej widoczna.
koparki pisze: środa, 3 lutego 2021, 23:00, kilka gorzkich słów na jego temat w jakims niszowym wątku nie sprawi mu szkody.
Ja nie widziałem tu jakiś argumentów tylko próby naganiania.
koparki pisze: środa, 3 lutego 2021, 23:00Nowe osoby , dobrze że przygladaja sie dyskusji - może nie wtopią na zakupie towarów i usługi płacąc Bitcoinem w którym drugie tyle to opłata transakcyjna.
Popieram, płacić bitcoinem na male sumy się nie opłaca, do tego dochodzi problem transparentności i ze takie kupowanie to w PL jest zdarzeniem podatkowym.
koparki pisze: środa, 3 lutego 2021, 23:00Może jak bedzie szum na ten temat to upowszechni się inne doskonalsze krypto-płacidło.
Moze i tak ale to nic nie zmienia bitcoin i tak pozostanie SoV. Mozna do płacenia wykorzystywać różne alty według potrzeb na ten moment najlepiej monero bo nie jest transparentne.

Bitcoin = eksperymentalne cyfrowe zloto = przechowywanie części swojego majątku.
Giełda zdecentralizowana bisq wymiana btc > monero
Monero = gotówka(cash) = płacenie za towary i usługi. (na dziś najlepiej monero ale tu może sytuacja się zmienić wiec nie przechowujemy monero. Kupujemy tyle ile mniej więcej musimy wydać przez jakiś krótki okres np max 2 miesiące).
Ostatnio zmieniony czwartek, 4 lutego 2021, 00:55 przez Dar0, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 189
Rejestracja: 18 października 2020
Reputacja: 107
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Sens krypto jako środek płatności

Postautor: Dar0 » czwartek, 4 lutego 2021, 00:49

koparki pisze: środa, 3 lutego 2021, 23:58Ty naganiasz na Bitcoina , ktoś inny cyklicznie naciąga na projekt Bankiera, Splawik i __Kot__ naciągają na Dash, Socjolog na ZEC-a, są też animatorzy popytu na IOTA itd itd.
Ja nie naganiam na bitcoina, wręcz dla niektórych odradziłem kupowanie szczególnie dla tych co chcieli na to wydać co prawda skromne ale oszczędności życia a przynajmniej wyjaśniłem ze to działanie jest bardzo ryzykowne.

Ale tu jest problem całkowicie inny bo nawet gdybym naganiał na bitcoina na forum bitcoina to chyba nic złego? :D Tu problemem jest nachalna nagonka w nieodpowiednich dzialach i to dotyczy głownie tych 2 figurantów i bsv . Osoby przez ciebie wymienione nie naganiają bo trzymają się swoich działów gdzie wiadomo ze będą się pozytywnie wypowiadać nad danym projektem.

Trzeba odróżnić gdzie jest totalna bezczelność (spam, reklama) od normalnych użytkowników którzy trzymają się swoich działów. To dwie rożne rzeczy i jak widzisz nie widać tutaj spamu użytkowników przez ciebie wymienionych z których każdy by mógł tutaj spamować swoim altem tak jak robią to z bsv.

Dodano po 29 minutach 19 sekundach:
koparki pisze: środa, 3 lutego 2021, 23:58Kiedyś ta płyta winylowa jaką jest BTC zostanie zastąpiona na dużą skalę czymś efektywniejszym i wszechstronniejszym to jest jasne dla mnie jak słońce, to jest moje prywatne zdanie nie mające związku z moderacją, traktuj to luźno, przyszłości nikt nie zna.
Nie zostanie bo
koparki pisze: środa, 3 lutego 2021, 23:00 efektowi sieciowemu
Zeby zerwać efekt sieciowy to trzeba czegoś wielkiego a na razie nic nie widać na horyzoncie, dodatkowo w przypadku bitcoina dochodzi jeszcze ciekawe zjawisko bo bitcoin jest jako jedyny deflacyjny, alty jako całość są na maxa inflacyjne.

Dopóki trzymamy się btc to mamy deflacyjne aktywo jeśli kiedyś to zerwiemy i bitcoin zostanie po x lat wyparty czymś innym to zwiększy się prawdopodobieństwo ze to coś inne znowu zostanie wyparte szybko jeszcze czymś innym i takim sposobem się wbijemy w szpony inflacji i rozmienimy na drobne.

Bitcoin (12+x lat) --» NoweCrypto (y lat) --» NoweCrypto2 (z lat) --» itd.

Jeśli wpadniemy kiedyś w taką utopie to całkowicie rozwali zaufanie do deflacyjnosci bitcoina i do następnego króla po bitcionie itd. Jeśli kiedykolwiek to nastąpi to jeden z głównych filarów bitcoina padnie i dla innej crypto po bitcoinie tez to padnie automatycznie bo wszyscy zrozumieją ze to tylko kwestia x,y,z lat i cale zaufanie oparte na deflacyjnosci i rzadkości nie istnieje a co za tym idzie w ogolę sens kryptowalut nie istnieje.

Dla tego najlepiej dla całego rynku krypto jest żeby bitcoin trwał, bo jego padniecie podważa sens istnienia w ogolę krypto.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 7640
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 4807
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Sens krypto jako środek płatności

Postautor: koparki » czwartek, 4 lutego 2021, 09:49

Spoiler:
 ! Wiadomość z: koparki
Bitup ostatni wpis do kosza oraz za kolejne z wielu wykraczanie poza tematy wątków w celu umieszczenia reklamy lub linku do reprezentowanych przez siebie serwisów dostał stałe ostrzeżenie przy nicku i został zbanowany na 2 tygodnie
.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: AdamC, Arcymistrz1990, bartekg40, nrth, pavlo4444, Tomasz_Es i 12 gości