Stary portfel doge

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 2 lutego 2021
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Stary portfel doge

Postautor: Fizaw » wtorek, 2 lutego 2021, 01:20

Witam, mam takie pytanie, posiadałem stara wersję portfela doge, była ona na telefonie który już przepadł oraz na laptopie, laptop udało mi się odkopać lecz star aplikacja już nie działa, mam zapisany swój adres i długi ciąg znaków który jk pamiętam był kluczem, jest możliwość zalogowania się na stary portfel używając tych danych? Z góry dziękuję za pomoc.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Stary portfel doge

Postautor: benq » wtorek, 2 lutego 2021, 06:58

@Fizaw
Jeżeli ten ciąg znaków to klucz prywatny to jak najbardziej(jeśli ktoś Cię nie skroił).
Pobierz portfel i użyj opcji „import private key” żeby sprawdzić konto, lub „sweep private key”, żeby od razu przelać na nowy, bezpieczny adres.

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 2 lutego 2021
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Stary portfel doge

Postautor: Fizaw » wtorek, 2 lutego 2021, 07:30

Benq dzięki wielkie za odpowiedź, jestem niestety amatorem w tym temacie, pobrałem portfel MultiDoge lecz jedyne co tu znalazłem to import kluczy prywatnych i jest on jedynie z pliku, gdzie nie czyta plików starego portfela nie mogę znaleźć nigdzie opcji gdzie właśnie przy pomocy tego co mam zapisane mogę się tak jak by,, zalogowac" na stary portfel

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Stary portfel doge

Postautor: benq » wtorek, 2 lutego 2021, 07:41

@Fizaw
Ważna sprawa - czy Twój ciąg znaków to private key czy tylko hasło do portfela?
Bo jeśli masz tylko passphrase, to będziesz potrzebował właśnie pliku wallet.dat.
Jeśli to privkey - spróbuj tak:

https://multidoge.org/help/v0.1/help_im ... leKey.html

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 2 lutego 2021
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Stary portfel doge

Postautor: Fizaw » wtorek, 2 lutego 2021, 07:51

Mam zainstalowana pierwszą wersję portfela to był rok 2014, ta wersję mam na laptopie jest w niej plik wallet.dat ale tego pliku nowy portfel kompletnie nie widzi a mam w notatniku zapisany długi ciąg klter znaków i cyfr który był kluczem, zastanawiałem się czy mogę za pomocą tego co mam w notatniku tak jak by zalogować się do starego portfela

Dodano po 3 minutach 30 sekundach:
Daj mi chwilę już patrzę jak to jest opisane w linku

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Stary portfel doge

Postautor: benq » wtorek, 2 lutego 2021, 08:01

@Fizaw
Ponawiam pytanie - zależy czym ten ciąg znaków jest.
Ewentualnie sprawdź jeszcze sposób opisany tutaj:
https://www.google.pl/amp/s/amp.reddit. ... _dogecoin/
Post fulvio 55 z linkami

Dodano po 1 minucie 35 sekundach:
Aha i jeszcze jak wołasz kogoś tu na forum, to przed nickiem użyj @ - wołany dostanie powiadomienie, inaczej nie wie, że o coś pytasz, jeśli sam nie wejdzie w ten wątek. :)

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 2 lutego 2021
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Stary portfel doge

Postautor: Fizaw » wtorek, 2 lutego 2021, 08:09

Minęły już lata, ale pamiętam że wtedy ściągałem portfel na laptopa, trzeb było właśnie go stworzyć i było jedno razowi wyświetlone zabezpieczenie gdzie pisało by, zachować ten ciąg znaków w urządzeniu bądź przepisać w formie fizycznej, ten sam portfel miałem skonfigurowany z portfelem w telefonie, gdzie że znajomymi grając w lotki obstawiliśmy zwycięstwo w doge, bądź gdy ktoś zapomniał lub skończyła mu się kasa wysyłał drugiemu doge za normalne pieniądze, nie mam pojęcia ile mogło być zmian portfela od tamtej pory, minęło już jednak nie ale 7 lat przez to stary portfel gdy chce na niego wejść nie łączy się już nawet z internetem, pewnie jest przestarzała wersja odcięta od sieci, pliki starego portfela są nie czytelne dla nowej wersji a został mi właśnie zapisany stary adres i ten bardzo długi ciąg który jak dobrze pamiętam był jego zabezpieczeniem, przekonany jestem na 90% że to klucz zabezpieczający bo przy zakładaniu portfela jeszcze było ostrzeżenie żeby nie trzymać go w całości i mam go zapisanego w dwóch częściach(dwóch notatnikach osobno) i tak też w tych dwóch notatnikach go znalazłem.

Dodano po 1 minucie 53 sekundach:
Dobrze wiedzieć 😁 dopiero uczę się tego forum ale pewnie zostanę tu na dłużej

Kilka udanych wieczorów z lotkami miałem, a i kilka piw za doge się kupowało innym więc ciekawi mnie co tam się znajduje a wtedy pamiętam że za grosza kupowaliśmy ich dobre kilkanaście doge

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Stary portfel doge

Postautor: benq » wtorek, 2 lutego 2021, 08:14

@Fizaw
Fajne początki, szkoda że nie przekułeś tego w większe zaangażowanie - przez tyle lat finansowo byś na tym dobrze wyszedł.

Patrząc na ceny z 2014, obecnie doge jest warty 100x-300x tyle, więc nawet jeśli miałeś tam tylko stówkę na drobne zabawy, to może dziś kupisz za to samochód. ;-)

Daj znać czy linki pomogły, jak nie, będziemy myśleć dalej.
Tylko nie wysyłaj nikomu tych haseł/kluczy, bo czasem tacy „pomocni magicy” potrafią się uaktywnić.

Początkujący
Posty: 2365
Rejestracja: 4 kwietnia 2020
Reputacja: 386
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: LaJyKiGrGR82QJH9NRU5N2XqDsGxsjfSuW

Stary portfel doge

Postautor: zdzicho2000 » wtorek, 2 lutego 2021, 10:33

czy to jest tego typu "hasło"?
QSzuYxgAQZtFrgtVx4K514aRKSJx6SbfkFZ4SgPSQyoqbiXYPrsb

bo to jest klucz prywatny, jeśli tak to ściągnij portfel Coinomi na smartfona, wprowadź w nim monetę doge, potem na górze będą 3 kropki, kliknij je, i dalej "prześlij monety na nowy adres" (to będzie sweep do portfela Coinomi)
i wpisz ten ciąg znaków, albo lepiej skopiuj na kompie do generatora kodów qr i zeskanuj portfelem Coinomi.

Wiem, że to złamanie zasad. Wprowadzenie priva online, ale szansa, ze priv zostanie wyczyszczony na jakiejś strona od kodów qr, do tego doge, nie btc jest zerowe praktycznie. Zwłaszcza, że zrobisz to szybko.

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 2 lutego 2021
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Stary portfel doge

Postautor: Fizaw » wtorek, 2 lutego 2021, 11:35

@benq znalazłem link gdzie właśnie dzięki temu kluczowi można przesłać digi na obecny portfel ale okazało się że to jednak nie twn klucz, klucze pisze ze zaczynają się na 6 bądź Q tamten zaczyna się od litery więc pewnie jest jakimś starym hasłem zabezpieczającym może stra aplikacje portfela, ciężko mi sobie przypomnieć, widziałem że jest jakaś opcja że ze starego portfela bierze się ten plik wllet. Doc ale trzeba go jakoś zmienić i wkleić w podobny plik nowego portfela. Dla mnie to jest czarna magia więc nie wiem czy to ogarnę, może jak trochę dokładniej to poczytam i przestudiuje, puki co chyba skupię się na szukaniu starego telefonu bo widzę że aplikacja mobilna nie różni się niczym od tamtej pory, może tamten portfel po włączeniu telefonu będzie normalnie nadal funkcjonował, bądź jeszcze w jakimś notesie na pewno miałem popisane wszystko adres klucz hasło, warto szukać na pewno gdzieś jest przepaść nie przepadło a znalezienie na pewno bardzo ucieszy 😁 jedno jest pewne że dzięki temu na pewno zacznie się moja nowa ciekawa przygoda z crypto😉 mam na oku kilka ciekawych projektów jak 1INCH w które chce wejść

Dodano po 11 minutach 7 sekundach:
@zdzicho2000 teraz patrzę tak to dokładnie podobny kod dziwi mnie ze jako jedyny ma litery cyfry i nawet znak procenta (%) może faktycznie to jest to, te nazwy są dla mnie n ta chwile obce ale już patrzę jak to zrobić

Początkujący
Posty: 2365
Rejestracja: 4 kwietnia 2020
Reputacja: 386
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: LaJyKiGrGR82QJH9NRU5N2XqDsGxsjfSuW

Stary portfel doge

Postautor: zdzicho2000 » wtorek, 2 lutego 2021, 11:39

Jeśli w soim haśle masz znak %, to na pewno nie jest to klucz prywatny

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 2 lutego 2021
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Stary portfel doge

Postautor: Fizaw » wtorek, 2 lutego 2021, 13:00

@zdzicho2000 czyli jednak to będzie jakieś hasło zabezpieczające stary typ portfela, no to muszę wracać do dalszego szukania telefonu, notesu bądź grzebania dalej w laptopie za jakimś ukrytym przed laty notatnikiem 😅

Początkujący
Posty: 2365
Rejestracja: 4 kwietnia 2020
Reputacja: 386
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: LaJyKiGrGR82QJH9NRU5N2XqDsGxsjfSuW

Stary portfel doge

Postautor: zdzicho2000 » wtorek, 2 lutego 2021, 14:53

Ale jeśli masz hasło i plik do niego, ten wallet.dat to jesteś w domu.

Ściagnij najnowsza wersję klienta, portfel głowny, tzw core, doge, podmień plik wallet.dat na twoj i synchronizuj.
Ściągnij go z oryginalnej strony

Zrob tylko kopie pliku, ze dwie.

Dodano po 1 minucie 8 sekundach:
https://dogecoin.com/ ich strona

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 2 lutego 2021
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Stary portfel doge

Postautor: Fizaw » wtorek, 2 lutego 2021, 17:46

@zdzicho2000 nie było mnie jakiś czas, czytałem że da się coś takiego zrobić, ale po ściągnięciu multidoge 0.1.7 z głównej strony próbowałem czy jak wkleję stary plik wllet. Dat do folderu multi doge to się jakoś zsynchronizuje ale one jak by inaczej zapisują pliki multidoge nie m nigdzie po zrobieniu portfel pliku wallet. Dat więc nie wiem sam jak te pliki się łączy

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Stary portfel doge

Postautor: rav3n_pl » wtorek, 2 lutego 2021, 18:44

wallet.dat to raczej portfel core, który wymaga pobrania całego łańcucha, co nie jest obecnie proste.

Najszybszym obecnie sposobem synca pieseła jest pobranie torrenta z łańcuchem, rozpakowanie do folderu danych, wklejenie wallet.dat i odpalenie QT.
Będzie reindex/rescan i powinno pojawić się saldo.

wallet QT pobierać tylko z gita: https://github.com/dogecoin/dogecoin/releases/

magnet do torrenta z blockchain z przed kilku dni (na 29. stycznia): (40GB+)

magnet:?xt=urn:btih:9aaaa5c4bd18686d49d6fce7758409349c62567b




Multidoge jest jeszcze starszy: https://github.com/langerhans/multidoge/releases nie wiem czy funkcjonuje prawidłowo...

Mój węzeł pod adresem 51.68.251.200 można dodać z konsoli:

addnode 51.68.251.200 add

albo w konfigu

addnode=51.68.251.200

Pomimo że mam 100+ połączeń nadal jestem kilka bloków do tyłu patąrzac na explorer: https://dogechain.info/
dogecoin-cli getinfo
{
  "version": 1140200,
  "protocolversion": 70015,
  "walletversion": 130000,
  "balance": 0.00000000,
  "blocks": 3591311,
  "timeoffset": -6,
  "connections": 114,
  "proxy": "",
  "difficulty": 4817591.633519553,
  "testnet": false,
  "keypoololdest": 1612275953,
  "keypoolsize": 100,
  "paytxfee": 0.00000000,
  "relayfee": 1.00000000,
  "errors": ""
}
Inne IP które są do mnie połączone i blisko szczytu (też można próbować addnode):
108.31.152.49
68.195.18.155
73.44.251.12
73.229.170.251
198.199.107.209
13.209.243.246
73.87.120.171
Dodano po 6 minutach 34 sekundach:
W logu widzę że doganiam do explorera, ale nie trzymam się cały czas, nawet kilka minut ucieka.
Dramat w sieci doga xD
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 2 lutego 2021
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Stary portfel doge

Postautor: Fizaw » środa, 3 lutego 2021, 14:48

@r@rav3n_pl wróciłem właśnie z pracy i czytam Twój post, stary dobra robota dzięki wielkie za cały opis, czytam to i zastanawiam się czy dla takiego laika jak ja jest to wykonalne, muszę nad tym siąść na spokojnie i próbować krok po kroku a może się uda, zastanawiam się tylko jak to jest i czy z innymi walutami jest podobnie, że właśnie zostawia się je na lata a później okazuje się jak w tym przykładzie że dany portfel już nie działa i jest skaplikowana procedura odzyskania tego, wiem że to przykład z przed siedmiu lat ale za pewne sporo ludzi ma podobny problem, powiedzcie mi po za portfelami fizycznymi, gdzie dziś trzymać waluty żeby uniknąć czegoś takiego w przyszłości? Tu przykład portfel pod dna walutę, dziś są portfele wielo wlutowe gdyby dziś na nich zostawić kilka różnych walut a po latach mieć podobna sytuację, było by to już pewnie całkiem nie do ogarnięcia. Zastanawiam się też nad fizycznym portfelem czy on również może bo latach być nie aktualny i nie podlaczalny do sieci?

Początkujący
Posty: 2365
Rejestracja: 4 kwietnia 2020
Reputacja: 386
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: LaJyKiGrGR82QJH9NRU5N2XqDsGxsjfSuW

Stary portfel doge

Postautor: zdzicho2000 » środa, 3 lutego 2021, 16:51

Na lata, dekady najpewniejszy sposób to goły priv. Czy to na kartce papieru czy jako plik. Oczywiście powielony, zaszyfrowany, choć jedną kopię zostawiłbym niezaszyfrowaną, ale pewnie schowaną.

Z seedów wg określonych algorytmów sa obliczane klucze prywatne, to po latach może nie zmienić.

Ale mając wiedzę nic nie zginie. Z Twojego walet dat tez da nie wydobyć. Fachowiec to zrobi. Tylko kilka kopii trzeba mieć, na wypadek padnięcia nośnika.

nno
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 4 maja 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Stary portfel doge

Postautor: nno » wtorek, 4 maja 2021, 13:20

Mam stary portfel dogechain. niestety potrzebna mi pomoc w wygenerowaniu prywatnych kluczy. Prosze o pomoc

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Stary portfel doge

Postautor: miso20 » wtorek, 4 maja 2021, 19:51

rav3n_pl pisze: wtorek, 2 lutego 2021, 18:44W logu widzę że doganiam do explorera, ale nie trzymam się cały czas, nawet kilka minut ucieka.
Dramat w sieci doga xD

Skąd wynikają takie opóźnienia? Dzisiaj transakcja rozgłaszała mi się 10 minut...

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 5 maja 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Stary portfel doge

Postautor: ddhh199 » środa, 5 maja 2021, 15:57

Witam, mam adres konta i pliki nazwa.wallet, nazwa.info czy da się odzyskać dogecoiny. Nie mogę uruchomić multidoge ani na win ani os.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: lobor, serek312 i 50 gości