Zauważyłem że ktoś wykorzystuje mi laptopa do kopania kryptowalut, czy mogę mieć coś z tego dla siebie?

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 6 września 2020
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zauważyłem że ktoś wykorzystuje mi laptopa do kopania kryptowalut, czy mogę mieć coś z tego dla siebie?

Postautor: elemeledutki » niedziela, 6 września 2020, 11:03

Witam potrzebuje pomocy w kopaniu bitcoinów albo innej krypto , mam laptopa kupionego w styczniu 2014 roku i od tamtej pory laptop poznał trochę internetu aż do teraz kiedy postanowiłem coś na nim zarobić,
Zauważyłem że ktoś wykorzystuje mi laptopa do kopania , Możemy się dogadać bo wierze że na tym złomie coś się znajdzie tylko potrzebuje pomocy bo bitcore mi się nie uruchamia a ja pewnego dnia pokasowałem pewne dane które uznałem w przerażeniu za wirusy i teraz to wszystko chodzi jakby chciało a nie mogło tylko że ja na tym nie korzystam , Chcesz udostępnie tego laptopa wykopiesz albo rzucisz swoim profesionalnym okiem czy przypadkiem nie żyje w bajce iluzji o posiadaniu btc

edit: nie wiem bo znalazłem w dzienniku zdarzen coś co wygląda jak btc i te xmln też wygląda podejrzanie

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Potrzebuje pomocy

Postautor: adiqq » niedziela, 6 września 2020, 11:34

elemeledutki pisze: niedziela, 6 września 2020, 11:03czy przypadkiem nie żyje w bajce iluzji o posiadaniu btc
żyjesz...

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

złośliwe oprogramowanie wykorzystuje laptopa do kopania kryptowalut, czy mogę mieć coś z tego dla siebie?

Postautor: koparki » niedziela, 6 września 2020, 12:19

@elemeledutki istnieją wirusy, soft typu trojan lub złośliwe dodatki do przeglądarki, złośliwe portale, które wykorzystują kolektywnie przez sieć sprzęt nieświadomych użytkowników do miningu Monero. Ale tu liczy się efekt skali, operator botnetu zyskuje bo wykorzystuje setki maszyn. Taki proceder chyba jest na dziś rzadkością i nie wiem czy tej klasy złośliwe oprogramowanie jest jeszcze w użyciu bo przecież nadmierne obciążenie komputera trudno ukryć a urobek z tego jest śladowy.
Pojedyncze laptopy z powodu swojej mikroskopijnej mocy obliczeniowej lub słabego systemu chłodzenia nie nadają się do indywidualnego domowego miningu a złośliwe oprogramowanie nie pozostawia wykopanych kryptowalut w laptopie ;)
---

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 6 września 2020
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

złośliwe oprogramowanie wykorzystuje laptopa do kopania kryptowalut, czy mogę mieć coś z tego dla siebie?

Postautor: elemeledutki » niedziela, 6 września 2020, 13:33

no dobra to może mi powiecie czy tego bitcoina da rade zlokalizować w dzienniku zdarzen rejestrze zdarzeń i tego typu systemowych programach ? gdzieś w necie znalazłem zdjęcie własnie z dzienniku zatytuowane że tak wygląda bitcoin i ten xmln też dziwnie wygląda bo wysyła gdzieś data bits 1iffiufhdfsid coś tam coś tam a później własnie tego "bita" nie ma w tym zdarzeniu nie wiem czy formatować laptopa bo znalazłem też wallet dat z ikonką ziemi bez wagi ani żadnych danych o pliku

Dodano po 1 minucie 10 sekundach:
adiqq pisze: niedziela, 6 września 2020, 11:34
elemeledutki pisze: niedziela, 6 września 2020, 11:03czy przypadkiem nie żyje w bajce iluzji o posiadaniu btc
żyjesz...
aty co prorok jasnowidz ?

Początkujący
Posty: 146
Rejestracja: 20 lipca 2018
Reputacja: 74
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

złośliwe oprogramowanie wykorzystuje laptopa do kopania kryptowalut, czy mogę mieć coś z tego dla siebie?

Postautor: dvdx95 » niedziela, 6 września 2020, 13:57

Ale co chcesz zlokalizować, adres na który ktoś kopie sobie btc na twoim laptopie?
Najpierw w takim razie musialbys zlokalizowac ktory to plik jest tym zlosliwym i ewentualnie jakos go odkodowac, odtworzyc do wersji ktora czlowiek bedzie w stanie zrozumiec i moze gdzies tam bedzie podany adres.
Ty zadnych bitcoinow w laptopie nie masz bo to ktos za pomoca zmodyfikowanego oprogramowania/plikow wykorzystuje moc twojego laptopa do lapania share'ow na jego adresie na jakims poolu.

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

złośliwe oprogramowanie wykorzystuje laptopa do kopania kryptowalut, czy mogę mieć coś z tego dla siebie?

Postautor: rav3n_pl » niedziela, 6 września 2020, 16:46

@elemeledutki Mylisz kilka tematów...
Jeżeli ktoś kopie na twoim lapku to zarabia 0.001zł miesięcznie albo coś i nie przechowuje żadnych danych oprócz połączenia do poola.
Jeżeli miałeś kiedyś (lata temu) na nim portfel i był używany, to szanse odzyskania starego portfela są bliskie zeru. Nikt tego za darmo ani tylko za znaleziony procent nie zrobi.
Jak masz jakiś syf w komputerze to go wycinaj a nie próbuj "dogadać się" z kimś, kto wypuścił robaka w świat i nie ma pojęcia o twoim istnieniu.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 6 września 2020
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

złośliwe oprogramowanie wykorzystuje laptopa do kopania kryptowalut, czy mogę mieć coś z tego dla siebie?

Postautor: elemeledutki » niedziela, 6 września 2020, 18:05

Znaczy ok znalazłem sporo dziwnych różnych programów a mój laptop był tak zainfekowany jak afryka hifem ale mniejsza dzięki że nie musze się martwić o to że ktoś zarobi na mojej "krzywdzie" i nie wiedzy to pocieszające to chłopacy chce się zapytać o tego bitcore pobiera mi się ten cały blockchain i mam do czekania 7 lat opyla się aby coś zarobić by nie być na tym stratny ?
dzięki wam za odpowiedz lapka wyczyściłem bo chodził gorzej niż czołg a nasłuchiwanie siecie to nie jeden adres ip mnie nasłuchiwał jakoś to sobie ogarnąlem jak na amatora w tym temacie

edit: całkowicie inaczej sobie wyobrażałem te całe bitcoiny bo jakoś nie mam zaufania do tego p2p gdzie nie wiem co własciwie pobiera mi sie na laptopa albo kto wykorzysta jakieś dane które są "widoczne" o ile tak jest a nie to moja prywatna psychoza
właściwie zależy mi aby zarobić chociaż 5 koła uda sie czy lepiej wziąć się za cos poważniejszego nie musi byc bitcoin może ether nie wiem , głupio mi że pytam o takie dziwne podstawy ale jako wy fachowcy nie powinniście mieć problemu z odpowiedzią

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

złośliwe oprogramowanie wykorzystuje laptopa do kopania kryptowalut, czy mogę mieć coś z tego dla siebie?

Postautor: koparki » niedziela, 6 września 2020, 18:56

@elemeledutki
Z tego co napisałeś wnioskuję że zainstalowałeś lub odpaliłeś stary oficjalny "program" Bitcoin Core(lub bitcoin cash) i komputer nasłuchuje adresy IP , łączy się z siecią i ściąga z internetu cały blockchain Bitcoina instalując go na dysku (zostało do czekania 7lat i jest obciążenie komputera przy tym) :D
To co instalujesz lub to co odpaliłeś to program-portfel. To nie służy obecnie do miningu, czyli do wspierania sieci mocą obliczeniową swojego komputera i nie dostaniesz za to bitcoinów (nie zarobisz ;) ). To jest po prostu aplikacja-portfel. Jak masz tradycyjne konto bankowe w tradycyjnym banku to bank na portalu internetowym oferuje Ci portfel - czyli dostęp do twojego konta. To co obecnie pobierasz to z kolei portfel do bitcoinów. Aby mieć elektroniczne monety Bitcoin musisz je kupic na giełdzie lub w kantorze, nie wygenerujesz ich z powietrza na swoim laptopie. Czasy możliwości miningu na laptopie minęły , to było w 2009r wtedy sieć była zabezpieczana dużo mniejszą mocą obliczeniową i kto jej użyczał ten był nagradzany bitcoinami. Obecnie robią to wyspecjalizowane do tego maszyny a nie laptopy oraz robią to najczęściej przedsiębiorstwa które się w tym specjalizują. Ty oraz Twój laptop nie będziecie mieć nic wspólnego z generowaniem bitcoinów.

PS. Przerwij ściąganie blockchaina bo zajmie Ci całe miejsce na dysku twardym , obecnie nie instaluje się juz pełnego portfela i nie ściąga całego blockchaina. Jak chcesz używac bitcoin do płatności to instalujesz lekki portfel (inny lżejszy program niż ten który opisałeś że obciąża Ci system)

Dodano po 13 minutach 8 sekundach:
zamykam temat bo sprawa się wyjaśniła .
---

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], bn801, Google [Bot] i 25 gości