[FAQ] Garść pytań początkującego- kryptowaluty, giełdy, rynki, ekonomia, wszystko i nic

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

[FAQ] Garść pytań początkującego- kryptowaluty, giełdy, rynki, ekonomia, wszystko i nic

Postautor: domator » środa, 29 kwietnia 2020, 06:37

benq pisze: wtorek, 28 kwietnia 2020, 20:49Nie ukrywam, że przez moje uprzedzenia w temacie botów tradingowych jestem mocno zielony, może niech się wypowie ktoś z większym doświadczeniem w tej dziedzinie.
benq pisze: wtorek, 28 kwietnia 2020, 22:00Jeszcze mały wyjątek - boty arbitrażowe
Boty arbitrazowe - jak najbardziej. Tyle ze sie zrobila duza konkurencja i praktycznie nie ma miejsca na rynku. W 2013-2015 mialem taki projekt i zarabial na siebie. Pamietajcie tez ze do arbitrazu trzeba przesylac duzo fiatow, czasem bardzo duzo fiatow pomiedzy gieldami a to oznacza kosztowny wehikul prawny ze spolkami, ksiegowymi, podatkami itd...
Co do samego tradingu - to wiele tu nowego nie napisze - Nie ma cudownego algorytmu zarabiania. Mozna bez problemu programowac boty regujace na wskazniki czy realizujace optymalnie duze transakcje np. sprzedaz duzej ilosci BTC na wielu gieldach. Mozna probowac zarabiac jako marketmaker np. na bitmexie, ktory ma ujemne fee dla MM. Mozna wreszcie poczytac o HFT ale niestety malo ktore API gieldowe pozwala na HFT bo sa po prostu slabe :-)
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Początkujący
Posty: 439
Rejestracja: 11 stycznia 2018
Reputacja: 117
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

[FAQ] Garść pytań początkującego- kryptowaluty, giełdy, rynki, ekonomia, wszystko i nic

Postautor: Sokon » środa, 29 kwietnia 2020, 17:42

Byłem wywołany więc powiem co sądzę o botach jako autor takowego bota oraz użytkownik - tak, wbrew temu co ktoś kiedyś pisał - używam go na co dzień.
Uważam (a nawet jestem pewien w 100%), że nie istnieją boty które zawsze same z siebie zarabiają. To nie są programy które potrafią wróżyć. Bot zarabia tak jak jego użytkownik.
Programy tego typu służą (co zawsze powtarzam) do automatyzacji tradingu. Nie da się 24h na dobę siedzieć nad wykresem bo to nie możliwe, przez co bardzo często trader nie jest w stanie "załapać się" na wyczekiwany moment na rynku czego wynikiem jest strata lub brak potencjalnego zysku.
Bot obserwuje rynek 24h na dobę i nie pominie żadnego z takich momentów i to właśnie jest wielki plus używania tego typu programu.
Wszystkie boty które są na rynku robią to samo - automatyzują trading. Różnią się jedynie ilością opcji, sposobem działania oraz ceną.
Podsumowując - dla osób które uprawiają daytrading boty potrafią być bardzo pomocne, ale tylko jeśli użytkownik wie co robi i jak grać. Jeśli użytkownik potrafi uzyskać choćby małą przewagę na rynku to za pomocą bota będzie zarabiał dużo więcej. Niestety sposób typu "nie umiem grać giełdzie więc kupię sobie bota i będę zarabiał" w większości przypadków nie zadziała...

Ps. Dodam, jeszcze zdanie na temat botów arbitrażowych - badałem temat bo chciałem do swojego bota dodać taką funkcjonalność. Niestety nie ma już miejsca dla kolejnego takiego bota, bo jest już ich za dużo i bardzo ciężko coś z tego "tortu" ukroić dla siebie...

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 256
Rejestracja: 5 grudnia 2017
Reputacja: 64
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Łódzkie

[FAQ] Garść pytań początkującego- kryptowaluty, giełdy, rynki, ekonomia, wszystko i nic

Postautor: FuraTeściowej » niedziela, 3 maja 2020, 16:10

Chciałbym się zapytać czy jest w internecie dostępny ebook, pdf dotyczący AT który wprowadziłby krok po kroku w ten temat?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
-1
Napiwki za post: 0 BTC

[FAQ] Garść pytań początkującego- kryptowaluty, giełdy, rynki, ekonomia, wszystko i nic

Postautor: benq » niedziela, 3 maja 2020, 16:41

@FuraTeściowej
Zaledwie stronę wcześniej linkowałem.
benq pisze: wtorek, 28 kwietnia 2020, 20:49Proszę bardzo, na dobry początek jak znajdziesz czas:
Poradnik Analizy Technicznej Bitcoin by Stokarz
viewtopic.php?f=27&t=33303
@Antrepair ale że co jest nie tak ze stokarzem?

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 5 czerwca 2020
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[FAQ] Garść pytań początkującego- kryptowaluty, giełdy, rynki, ekonomia, wszystko i nic

Postautor: nowakowski912 » piątek, 5 czerwca 2020, 10:54

Mam pytanię, jak zacząć? czy oplacalne jest kopać kryptowaluty? czy zawsze wyjdę na plus? i czy jest sens zaglębić się w 100% w to.
fotograf ślubny Katowice
fotograf ślubny Kraków
fotograf ślubny Kielce
fotograf ślubny Warszawa
fotograf ślubny Przemyśl

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[FAQ] Garść pytań początkującego- kryptowaluty, giełdy, rynki, ekonomia, wszystko i nic

Postautor: benq » piątek, 5 czerwca 2020, 14:35

@nowakowski912
Zdecydowanie nie.
Zapomnij o kopaniu, bo zmarnujesz kupę czasu i pieniędzy.
A jeśli uda Ci się zarobić na tradowaniu albo przetrzymaniu krypto i stwierdzisz, że chcesz zobaczyć jak to działa osobiście to się pobawisz w kopanie.

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 23 marca 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Głogów, Polska

[FAQ] Garść pytań początkującego- kryptowaluty, giełdy, rynki, ekonomia, wszystko i nic

Postautor: Ryjobogins` » środa, 21 kwietnia 2021, 17:00

A ktoś może jest w temacie polskich kantorów? Tyle naczytałem się chwalenia Bitcan, a zaraz potem zimny prysznic, że kłopoty z wypłata środków. Możecie polecić jakiś w miarę uczciwy kantor który nie kręci na prawo i lewo.

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 18 maja 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[FAQ] Garść pytań początkującego- kryptowaluty, giełdy, rynki, ekonomia, wszystko i nic

Postautor: milionBTC » wtorek, 18 maja 2021, 08:26

Dzień dobry.
Jestem początkującym.
Jeśli można to chciałbym zrozumieć dwie kwestie.

1)Jeśli zakupuję krypto na Revolut powiedzmy ETH za 10 000 zł to płacę prowizję np. 0,5 % czyli finalnie kupuje za 10 000 PLN - 0,5 %
Jeżeli przeleję te 10 000 PLN na konto w Binance i tam kupię za tą kwotę ETH to tam również zapłacę jakiś procent od zakupu.
Pytanie, chcąc zakupić i trzymać tylko te ETH to jest jeszcze jakaś różnica która przemawia za tym aby robić to poprzez BINANCE?
Czy to nie ma znaczenia i jeśli się nie sprzedaje i kupuje to można to również zrobić na Revolut bo WSZEDZIE wartości kryptowalut są takie same i tylko ta prowizja za sprzedaż/kupno jest rózna?

2) Czy ktoś mógłby tak łopatologicznie wyjaśnić gdyż czytałem co to jest FIAT czyli środek płatniczy a ALT to monety, BTC to kryptowaluty a BNB to alternatywna moneta BINANCE
I teraz czy dobrze rozumiem, że mając pod każdą z powyższych kategorii różne wartości to są one właśnie środkiem który można zakupić?
Czyli mogę zakupić z zakładki
BTC - kryptowalutę DOGE brl ale również mogę zakupić z zakładki
FIAT również kryptowalutę DOGE a z zakładki
ALTS - monetę ETC/eth?

Czyli każda z tych zakładek oferuję inną kategorię i jesli kupię jakieś alty to mogę to wymienić tylko na innego alta?
Tak samo jesli kupię DOGE w zakładce BTC to mogę wymienić to DODGE na np. ETH ale tylko w zakładce BTC? :)

Czyli reasumując jeśli chodzi o REVOLUTa to tam jest tylko ta zakładka BTC?

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: lobor, Ostrowin i 21 gości