Inwestycja w kryptowaluty

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 29 stycznia 2020
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Inwestycja w kryptowaluty

Postautor: MateuszS1992 » środa, 29 stycznia 2020, 19:38

Witam.
Czy warto inwestować małe sumy w kryptowaluty?
Urodziły mi się bliźniaki, chciałem wpłacać im co miesiąc po 500 zł na osobne konto ale z 2 strony fortuny nie odłożę wiec wpadłem na pomysł żeby co miesiąc dokupować kryptowaluty za te 1000zl czy ma to jakiś sens?
Trafiłem na stronę „emerytura za litecoiny” powiem szczerze, ze bardzo przekonuje mnie ta inwestycja.
Jeżeli tak to proszę powiedzcie od czego zacząć bo jestem zielony

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Inwestycja w kryptowaluty

Postautor: KryptoBanita » środa, 29 stycznia 2020, 19:48

Litka trzeba było kupować jak był po dolara... Ale trafiłeś na doła z Zetką... Co Ci szkodzi spróbować?
Piszę po paru głębszych, więc słuchaj się Prezesa :mrgreen:
Ja z czystej sympatii... Być może są lepsze szczały!
"...więzienie i bany są dla ludzi jak mawiał Tolek Banan .. ;)"

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4273
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4263
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Inwestycja w kryptowaluty

Postautor: kozaki_wiesi » środa, 29 stycznia 2020, 19:49

Rozumiem, że decyzja podjęta i po prostu chcesz się upewnić, że postąpiłeś słusznie. Odpowiadam więc - postąpiłeś słusznie :)
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Inwestycja w kryptowaluty

Postautor: ikswodnal » środa, 29 stycznia 2020, 20:09

MateuszS1992 pisze: środa, 29 stycznia 2020, 19:38Trafiłem na stronę „emerytura za litecoiny” powiem szczerze, ze bardzo przekonuje mnie ta inwestycja.
Jeżeli tak to proszę powiedzcie od czego zacząć bo jestem zielony
Od dłuższego czasu rozpracowuje podobny problem. Od lutego ruszam z rozwiązaniem.
1. Założyłem portfel "papierowy" BTC (bech32)
2.Uzgodniłem z FlyingAtom (weryfikacja,umowa) iż będą konwertować PLN na BTC i przekazywać na mój adres.
3. Dałem do swojego banku "zlecenie stałe" na comiesięczne przekazywanie PLN do FlyingAgom.
4. Teraz pozostaje tylko sprawdzać czy BTC wpłynęły na mój adres (mam nadzieję że z czasem będzie można potwierdzenie wypłaty BTC otrzymywać SMS-em.
Jak to wyjdzie okaże się w praniu, bliscy i znajomi już cisną by im w podobny sposób pomóc.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Inwestycja w kryptowaluty

Postautor: KryptoBanita » środa, 29 stycznia 2020, 20:27

ikswodnal pisze: środa, 29 stycznia 2020, 20:09bliscy i znajomi już cisną by im w podobny sposób pomóc.
heheheheeeee mnie traktują jak wariata... Inny świat :mrgreen:
"...więzienie i bany są dla ludzi jak mawiał Tolek Banan .. ;)"

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Inwestycja w kryptowaluty

Postautor: ikswodnal » środa, 29 stycznia 2020, 20:30

KryptoBanita pisze: środa, 29 stycznia 2020, 20:27heheheheeeee mnie traktują jak wariata... Inny świat
To może jest kwestia wieku, u mnie kosa z przodu, u ciebie 1?2?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Inwestycja w kryptowaluty

Postautor: KryptoBanita » środa, 29 stycznia 2020, 20:38

ikswodnal pisze: środa, 29 stycznia 2020, 20:30To może jest kwestia wieku, u mnie kosa z przodu, u ciebie 1?2?

U mnie już Pani co ma cichy chód u proga... To kwestia, że ja nie wołam Boga, tylko z mostu jak przystało szlachcicowi chromole...
Nie sprawdza się...
Brat stracił całą kasę, bo jak cytuję: "Alex tak ładnie mówił, że przyjemnie będzie z nim stracić..."
Tylko, jak już stracił, to było przyjemnie tylko KURWIE ALEXOWI...
Selekcja naturalna....
A miałem być ksindzem :mrgreen:
"...więzienie i bany są dla ludzi jak mawiał Tolek Banan .. ;)"

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Inwestycja w kryptowaluty

Postautor: ikswodnal » środa, 29 stycznia 2020, 21:01

KryptoBanita pisze: środa, 29 stycznia 2020, 20:38Brat stracił całą kasę, bo jak cytuję: "Alex tak ładnie mówił, że przyjemnie będzie z nim stracić..."
Właśnie dlatego przedkładam regularne gromadzenie w małych ilościach kryptowaluty nad
inwestowaniem znacznej ilości środków w zdawałoby się "interesy życia".
Wolę uśredniać zyski a więc i straty niż wszystko zyskać czy stracić.
Zostać księdzem? To nie pasuje do ludzi nowych wyzwań, technologii.
(Odjechaliśmy od tematu :-( ).

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 29 stycznia 2020
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Inwestycja w kryptowaluty

Postautor: MateuszS1992 » środa, 29 stycznia 2020, 23:05

Tak myślałem, ze to dobry pomysł :D
Czy za tak mało kwotę warto kupować BTC czy lepiej postawić na waluty które maja szanse się wybić?
Do jutra doczytam wszystko żeby nie zadawać głupich pytań :D
Powiedzcie mi proszę, gdzie najlepiej kupować, czy w 1 miejscu kupie wszystkie krypto jakie chce?
I gdzie najlatwiej założyć ten portfel?

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Inwestycja w kryptowaluty

Postautor: koparki » środa, 29 stycznia 2020, 23:32

MateuszS1992 pisze: środa, 29 stycznia 2020, 23:05Czy za tak mało kwotę warto kupować BTC czy lepiej postawić na waluty które maja szanse się wybić?
wejdź na stronę coinmarketcap przejrzyj top25 i zobacz ile kosztuje 1btc a ile kosztują inne projekty(o rzędy wielkości mniej w przeliczeniu na token), sprawdź Circulating Supply oraz Total/MAX Supply
w btc jest to odpowiednio:
Circulating Supply
18 188 937 BTC
Total Supply
18 188 937 BTC
Max Supply
21 000 000 BTC
Czyli jest to "dobro" ograniczone z niewielka inflacją.
Jeśli jakiś projekt ma podobne parametry , czyli jest go niewiele na rynku (albo wszystkie możliwe tokeny są już na rynku) a cena znacznie-znacznie niższa niz BTC to zapoznaj sie z tym projektem bo taki walor łatwiej rozhuśtać , wejdż na forum na odpowiednie wątki , poszukaj w google, zerknij na github jaka jest aktywność deweloperów, zerknij na fora zagraniczne, na reddit itp. przyjmij zarówno zdania krytyczne jak i pochwalne i wtedy dokonaj wyboru.
Omijaj pseurokryptowaluty , np. XRP,, Stellar, NEO lub projekty firmowe jak Binance coin , Huobi token, trochę jest do odsiania z tych top 25.
Moim zdaniem mozesz zwrócić uwagę na XMR,DASH,ZEC,IOTA, są obarczone większym ryzykiem(choć moim zdaniem w tych obecnych cenach nie wiekszym niz btc) ale też mają większy potencjał na przyrost wartości gdyby kiedyś stały się "modne".
---

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Inwestycja w kryptowaluty

Postautor: ikswodnal » środa, 29 stycznia 2020, 23:38

MateuszS1992 pisze: środa, 29 stycznia 2020, 23:05Powiedzcie mi proszę, gdzie najlepiej kupować, czy w 1 miejscu kupie wszystkie krypto jakie chce?
I gdzie najlatwiej założyć ten portfel?
Kwoty o których pisałeś na wstępie są niemałe - uważam nawet że dla co miesięcznych zakupów na dłuższą metę (kilka lat) bardzo duże. Stawiam na BTC gdyż stanowi ponad 60% wszystkich kryptowalut. Może się zdarzyć że za jakiś czas BCH może być bardziej popularne jako powszechne płacidło - Jeżeli zwolennicy obu kryptowalut się nie wymordują.
Jeżeli chcesz kupować różne krypto to musisz się zweryfikować na którejś z giełd przyjmujących PLN. Jeżeli chcesz kupować BTC to możesz kupić w bitomacie albo w kantorze.
Portfel jeżeli chodzi o "papierowy" do BTC to ściągasz ze strony https://segwitaddress.org/bech32/, odłączasz komputer od internetu, ruszasz myszką i po stworzeniu drukujesz też na odłączonej od internetu drukarce (ja mam oddzielny stary laptop i drukarkę z prezentu :-) )

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Inwestycja w kryptowaluty

Postautor: koparki » środa, 29 stycznia 2020, 23:43

ikswodnal pisze: środa, 29 stycznia 2020, 23:38Jeżeli chcesz kupować różne krypto to musisz się zweryfikować na którejś z giełd przyjmujących PLN
nic takiego nie musi , moze kupic btc, wpłacic na giełde i zamienić na co chce a z bankomatów sieci shitcoinclub może kupić tez DASH, ETH, LTC , kantory tez są elastyczne i kupią pewnie dla klienta wszystko czego będzie potrzebował.
---

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Inwestycja w kryptowaluty

Postautor: ikswodnal » środa, 29 stycznia 2020, 23:46

koparki pisze: środa, 29 stycznia 2020, 23:43nic takiego nie musi , moze kupic btc, wpłacic na giełde i zamienić na co chce a z bankomatów sieci shitcoinclub może kupić tez DASH, ETH, LTC , kantory tez są elastyczne i kupią pewnie dla klienta wszystko czego będzie potrzebował.
Oczywiście - jednak dla zaczynającego poznawać zagadnienie kryptowalut potrzebne są uproszczone rozwiązania.

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 29 stycznia 2020
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Inwestycja w kryptowaluty

Postautor: MateuszS1992 » czwartek, 30 stycznia 2020, 23:13

Mam jeszcze jedno pytanie, czy da się funkcjonować wyłącznie na telefonie:D
Bo prywatnie wsaystko co robię, robię z telefonu a laptop jest firmowy wiec wszystko zablokowane
A swojego nie mam bo po co jak nie używam

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Inwestycja w kryptowaluty

Postautor: ikswodnal » czwartek, 30 stycznia 2020, 23:22

MateuszS1992 pisze: czwartek, 30 stycznia 2020, 23:13 czy da się funkcjonować wyłącznie na telefonie:D
Nie wiem. Jednak biorąc pod uwagę że chcesz inwestować 1000 PLN miesięcznie to jakiś komputer jest chyba potrzebny choćby ze względów bezpieczeństwa.

Początkujący
Posty: 279
Rejestracja: 30 stycznia 2020
Reputacja: 113
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Inwestycja w kryptowaluty

Postautor: ttbit » piątek, 31 stycznia 2020, 13:07

MateuszS1992 pisze: środa, 29 stycznia 2020, 19:38 Witam.
Czy warto inwestować małe sumy w kryptowaluty?
Urodziły mi się bliźniaki, chciałem wpłacać im co miesiąc po 500 zł na osobne konto ale z 2 strony fortuny nie odłożę wiec wpadłem na pomysł żeby co miesiąc dokupować kryptowaluty za te 1000zl czy ma to jakiś sens?
Trafiłem na stronę „emerytura za litecoiny” powiem szczerze, ze bardzo przekonuje mnie ta inwestycja.
Jeżeli tak to proszę powiedzcie od czego zacząć bo jestem zielony
Witaj.

Tak to świetny pomysł. Wiele ludzi tak robi, ta strategia się nazywa DCA (Dollar Cost Averaging), definicja: https://www.investopedia.com/terms/d/do ... raging.asp

A tak to wygląda w praktyce, z Bitcoinem: https://dcabtc.com/
Jak byś zaczął 5 lat temu kwotą 1000zł co miesiąc: https://dcabtc.com?sd=2015-01-31&sda=5_ ... 00&c=false
... to byś miał 664744zł.

Nawet jakbyś zaczął na samym szczycie bańki, regularnie wpłacając stałą kwotę, to jesteś do przodu: https://dcabtc.com?sd=2018-01-31&sda=2_ ... 00&c=false
W porównaniu z kimś co kupił na górce za całość od razu i teraz hodluje ze stratą -80% czy ileś tam, +33% to świetny wynik. Tak właśnie działa moc Dollar Cost Averaging, i jest szczególnie skuteczny przy takiej zmiennej walucie jak Bitcoin.

Dodano po 3 minutach 34 sekundach:
MateuszS1992 pisze: czwartek, 30 stycznia 2020, 23:13 Mam jeszcze jedno pytanie, czy da się funkcjonować wyłącznie na telefonie:D
Bo prywatnie wsaystko co robię, robię z telefonu a laptop jest firmowy wiec wszystko zablokowane
A swojego nie mam bo po co jak nie używam
Tak, da się w zupełności. Zarejestrować możesz konto na giełdzie przez telefon. Potem robisz depozyt z banku, pracujesz na stronie giełdy i kupujesz BTC, przelewasz je na swój portfel, wszystko robisz z telefonu szybko i wygodnie.
Portfel tylko sobie kup sprzętowy jak Trezor czy Ledger, wymaga jednorazowego dostępu do bezpiecznego komputera, aby portfel ustawić i zapisać słowa. Taki portfel będzie na pewno bezpieczniejszy niż mobilny wallet na telefonie, a już na pewno bezpieczniejszy niż wallet na komputerze z MS Windows.
Alternatywnie możesz wydrukować papierowy wallet tak jak poradził @ikswodnal , też polecam to zrobić raz a dobrze z bezpiecznego komputera.

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 11 marca 2020
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Inwestycja w kryptowaluty

Postautor: Romek69 » środa, 11 marca 2020, 15:48

Teraz wielu ludzi mówi, żeby inwestować w kryptowaluty ;)

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 19 marca 2020
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Inwestycja w kryptowaluty

Postautor: mateuszowy11 » czwartek, 19 marca 2020, 15:23

Romek69 pisze: środa, 11 marca 2020, 15:48Teraz wielu ludzi mówi, żeby inwestować w kryptowaluty

Dokładnie tak. A szczególnie w BTC. Kiedyś widziałem tekst" Kiedy inni opuszczają, ty inwestuj". :D

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: alomorti, Bing [Bot], filar, Pixelbitcoin i 20 gości