Cykliczne dokupowanie BTC

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 3 stycznia 2020
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Cykliczne dokupowanie BTC

Postautor: Ekspresjum » piątek, 3 stycznia 2020, 12:57

Cześć,

Od tego roku chciałbym lokować każdego miesiąca jakieś niewielkie kwoty rzędu $150 w bitcoinach. Nie chcę tym obracać ani bawić się w alty, po prostu przychodzi kolejny miesiąc, kupuję btc i przesyłam na portfel i zapętlić. Tutaj kilka moich pytań laika.

1. Gdzie aktualnie najlepiej kupić bitcoina? Płatność najlepiej kartą PLN lub USD
2. Czy jest możliwość automatyzacji tego procesu? Na koncie mogę sobie ustawić stałe zlecenie przelewu, czy da się gdzieś zrobić to samo z kupnem btc i późniejszym przelaniem tego na portfel?
3. Całość będę trzymał na ledgerze S

PS: kiedyś trochę się bawiłem w kupno krypto, ale większość przepadło w okresie sporych spadków + miałem jakieś środki na giełdzie coin room co jak pewnie wiecie nie skończyło się dla mnie najlepiej :)

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Cykliczne dokupowanie BTC

Postautor: ikswodnal » piątek, 3 stycznia 2020, 13:51

Ekspresjum pisze: piątek, 3 stycznia 2020, 12:57 Nie chcę tym obracać ani bawić się w alty, po prostu przychodzi kolejny miesiąc, kupuję btc i przesyłam na portfel i zapętlić. Tutaj kilka moich pytań laika.
Jestem dozgonnym zwolennikiem takiego rozwiązania :-).
Pkt 1. Korzystam z InPay/Swaply (mieli kiedyś wpłaty na jeden adres i obiecali przywrócić)
2. Automatyzacja procesu - "zlecenie stałe" jest prosta, tylko zbyt mało jest naciskających na
wprowadzenie tego rozwiązania.
3. Jestem zwolennikiem comiesięcznego zbierania (teraz) BTC na 1 "portfelu papierowym", raz
na rok, gdy fee jest niskie przenoszę no nowy adres papierowy (jest wątek o
niebezpieczeństwie częstego wycofywania środków z jednego adresu).
Tutaj rozwiązanie InPay/Swaply jest korzystne gdyż nie przetrzymują środków jak na giełdach które padły bądź kiedyś padną.

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 3 stycznia 2020
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Cykliczne dokupowanie BTC

Postautor: Ekspresjum » piątek, 3 stycznia 2020, 14:16

@ikswodnal , dzięki za odpowiedź.

Wszedłem na swap.ly i wygląda to całkiem fajnie.

Co do pkt3 to tego ledgera już mam i wydaje mi się to najprostszym ze wszystkich rozwiązaniem (jeszcze tylko muszę doczytać jak go skonfigurować i jak na niego wpłacać ;))

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Cykliczne dokupowanie BTC

Postautor: ikswodnal » piątek, 3 stycznia 2020, 14:29

Ekspresjum pisze: piątek, 3 stycznia 2020, 14:16Wszedłem na swap.ly i wygląda to całkiem fajnie.
Dodatkowo (o czy nie wspomniałem), mam zlecenie stałe w banku na przelew, pozostaje tylko zlecić Swap.ly przekazanie BTC na adres portfela. Na temat portfeli sprzętowych nie wypowiadam się - nie znam się na tym, papierowy jest prostszy.
Ostatnio zmieniony piątek, 3 stycznia 2020, 14:31 przez ikswodnal, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 3 stycznia 2020
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Cykliczne dokupowanie BTC

Postautor: Ekspresjum » piątek, 3 stycznia 2020, 14:31

@ikswodnal , czyli w jakiś sposób mogą jednak przechowywać tam pieniądze?
ikswodnal pisze: piątek, 3 stycznia 2020, 13:51Tutaj rozwiązanie InPay/Swaply jest korzystne gdyż nie przetrzymują środków jak na giełdach które padły bądź kiedyś padną.


Nie mam jak sprawdzić, bo nie mam jeszcze zweryfikowanego konta u nich

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], kryptonite i 51 gości