Poradnik Analizy Technicznej Bitcoina i Alternatywnych Kryptowalut

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Poradnik Analizy Technicznej Bitcoina i Alternatywnych Kryptowalut

Postautor: prezes » niedziela, 5 stycznia 2020, 18:30

@stokarz nie jestem w stanie tego pominąć. Przy błędnych założeniach nie może być dobrych wyników, a jeżeli by nawet były to jest to zwykły przypadek, a opierając się na szczęściu i przypadku w spekulacji daleko nie zajedziesz.

Dodano po 8 minutach 14 sekundach:
Twoje upieranie się przy twierdzeniu że spekulacja to hazard przeczy w ogóle sensowi pisania takiego poradnika. Po co komu poradnik od hazardu?

Dodano po 8 minutach 28 sekundach:
@stokarz nie mogę przejść do porządku dziennego nad tym co napisałeś, bo szerzysz negatywną propagandę na temat spekulacji, którą później ja i inni spekulanci musza odkręcać. Potem słyszę od ludzi, że nie grają na giełdzie bo to hazard i ręce mi opadają ale teraz już wiem skąd mają takie pomysły, po prostu przeczytali gdzieś bezmyślnie takie zdanie, że spekulacja to hazard i teraz powtarzają.

Dodano po 3 minutach 17 sekundach:
Na pewno znajdziesz wielu ludzi, którzy podzielają Twoje zdanie ale jak już tak uważasz to się nie zabieraj samemu za spekulacje a tym bardziej nie pisz o tym poradników !!!
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Początkujący
Posty: 285
Rejestracja: 15 lipca 2017
Reputacja: 205
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Poradnik Analizy Technicznej Bitcoina i Alternatywnych Kryptowalut

Postautor: multan » niedziela, 5 stycznia 2020, 20:51

stokarz pisze: sobota, 14 grudnia 2019, 11:103. Trading to zero jedynkowa gra. Zarabiając na rynku, po drugiej stronie monitora siedzi ktoś, kto traci pieniądze. Pamiętaj o tym, lecz nigdy nie miej skrupułów egzekwować zaplanowane trejdy.


Z tym punktem się nie zgodzę. Zarabiając na swoim trejdzie nie wiesz czy po drugiej stronie ktoś zagrał ze stratą, czy np. wchodzi z nowym kapitałem i po prostu Ty sprzedajesz, a on kupuje, więc nie traci tylko inwestuje.
W ogóle stwierdzenie " gra zero jedynkowa" nijak tu pasuje i nie wiem co miałoby znaczyć, może chciałeś napisać "gra o sumie zerowej"? ale to też nie pasuje do tego rynku.

Poradnik dopiero przeczytam w wolnej chwili, ale powyższe mnie zakuło w oczy czytając #1

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3268
Rejestracja: 31 marca 2017
Reputacja: 3705
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Poradnik Analizy Technicznej Bitcoina i Alternatywnych Kryptowalut

Postautor: akos » poniedziałek, 6 stycznia 2020, 03:19

prezes pisze: niedziela, 5 stycznia 2020, 11:50Nie ważne kto ma rację jeżeli chodzi o definicję hazardu
Jednak ważne, skoro z powodu różnic w rozumieniu tego pojęcia toczy się cały spór.
Przytoczyłeś wyjątkowo niefortunną i mętną definicję z polskiej wiki, która przede wszystkim jest masłem maślanym i bzdurą:

Hazard – wszystkie gry pieniężne, w których o wygranej w wymiarze losowym decyduje przypadek.

Po 1) można w powyższym bez zmiany sensu zdania zamienić miejscami słowa "losowy" oraz "przypadek", które są synonimami - czyli to zdanie to żadna definicja bo definiuje pewne pojęcie jego synonimem, krótko mówiąc bełkot.
Po 2) nie wiadomo jak rozumieć słowo "wymiar" w tym kontekście, raczej nie dosłownie a metafora jest zbędna i wprowadza niejasność oraz sugestię, że istnieje jakiś inny "wymiar" wygranych hazardowych (?) - czyli słowo zupełnie niepotrzebne w tym zdaniu i kolejny bezsens.

Nawet jednak po poddaniu powyższego pewnej obróbce i interpretacji:

Hazard – wszystkie gry pieniężne, w których o wygranej w wymiarze losowym decyduje [wyłącznie] przypadek.

jest ta definicja po prostu fałszywa, ponieważ utożsamia hazard wyłącznie z grami, w których wynik jest całkowicie losowy i niezależny w jakimkolwiek stopniu od strategii gracza. Tyle, że to błędne założenie i stokarz już to wyjaśniał. Poker na przykład też jest grą hazardową, nikt co do tego nie ma wątpliwości a jednak są ludzie trudniący się tym zawodowo i osiągający powtarzalne rezultaty, są też poradniki.

Lepiej byś zrobił gdybyś zapoznał się z poprawną definicją gamblingu (hazardu) zamiast dowalać -20 człowiekowi, który się napracował, dlatego, że nie spróbowałeś zrozumieć w czym rzecz:

Gambling (also known as betting) is the wagering of money or something of value (referred to as "the stakes") on an event with an uncertain outcome, with the primary intent of winning money or material goods. Gambling thus requires three elements to be present: consideration (an amount wagered), risk (chance), and a prize. (za: https://en.wikipedia.org/wiki/Gambling)

Hazardem jest więc: każdy zakład pieniężny dotyczący zdarzenia, którego rezultat jest niepewny.

Jak najbardziej ta najogólniejsza definicja pasuje do giełdy, no chyba, że znasz jakieś metody dające rezultaty pewne? Jeśli tak, to chętnie zapłacę za nie każdą cenę ;) Co istotne, powyższa definicja nie jest równoważna ze stwierdzeniem, że wynik gry hazardowej, w tym giełdowej, zależy wyłącznie od elementu losowego, jak np. przy grze typu rzut monetą.

To, że @stokarz wspomniał o tym, wyraźnie zaznaczając, że chodzi o "grę prawdopodobieństwa":
stokarz pisze: sobota, 14 grudnia 2019, 11:10Nie mamy wpływu na cenę, a jej przyszły ruch jest nieznany dla grających. Jest to gra prawdopodobieństwa.
jest imho uczciwym postawieniem sprawy z jego strony i ostrzeżeniem przed ryzykiem (hazardous - ryzykowny, niebezpieczny). Przyczepiać by się można było gdyby napisał, że dzięki temu poradnikowi "odkryjesz prosty trick jak zarabiać w internecie" czy coś w tym rodzaju.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
-20
Napiwki za post: 0 BTC

Poradnik Analizy Technicznej Bitcoina i Alternatywnych Kryptowalut

Postautor: prezes » poniedziałek, 6 stycznia 2020, 08:02

prezes pisze: niedziela, 5 stycznia 2020, 11:50Nie ważne kto ma rację jeżeli chodzi o definicję hazardu ale jak hazard odbiera większość ludzi. Gdyby stokarz nie upublicznij swojego poradnika to by to nie miało znaczenia, a tak ma duże, ponieważ dla większości hazard ma wydźwięk pejoratywny i w sumie słusznie, dlatego przyczepiłem się do tego, że nazwał spekulacje hazardem.
Dodano po 2 minutach 4 sekundach:
prezes pisze: niedziela, 5 stycznia 2020, 11:50@akos jak uważasz że jedzenie mięsa jest złe to nie robisz poradnika jak poćwiartować świniaka.
Dodano po 5 minutach 30 sekundach:
Stawianie znaku równości pomiędzy spekulacją i hazardem jest błędem, jeżeli ktoś uważa inaczej, a ma oczywiście do tego prawo, to nie powinien nigdy brać się za handel na giełdzie, lepiej by było dla innych żeby poszedł sobie do kasyna i pograł na automatach, a nie pisał poradniki do hazardu.

Dodano po 3 minutach 30 sekundach:
akos pisze: poniedziałek, 6 stycznia 2020, 03:19Poker na przykład też jest grą hazardową, nikt co do tego nie ma wątpliwości
Nieprawda, gdyby tak była to jakim cudem byłyby osoby, które regularnie wygrywają turnieje w pokera? Umiejętności i statystyka się kłania.

Raz popełniony błąd generuje kolejne błędy jeżeli chcemy zatuszować pierwotny błąd, im dalej w las tym więcej drzew.

Dodano po 6 minutach 54 sekundach:
"Dz.U.2019.0.847 t.j. - Ustawa z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych
2. Grami hazardowymi są gry losowe, zakłady wzajemne, gry w karty, gry na automatach."

Polskie prawo nie uznaje gry na giełdzie jako gry hazardowej, co prawda uznaje pokera ale tutaj prawdopodobnie nastąpił podobny przypadek jak na tym forum, jakiś inny stokarz napisał że poker to gra hazardowa i nie zastanawiając się nad tym inni przyklepali i teraz tłumacz większości że tak nie jest. Dlatego tak zaciekle walczę o to, żeby nie powstał kolejny babol że spekulacja to jest gra hazardowa. Jeden napisze a później inni bezmyślnie przepiszą i za chwile obudzimy się z zakazem gry na giełdzie. Trzeba tępić takie błędy w zarodku.

Dodano po 3 minutach 18 sekundach:
@akos zastanów się czego bronisz i jakie to może mieć konsekwencje w przyszłości. Teraz w pokera na duże stawki już nie zagrasz legalnie w Polsce, chcesz żeby tak samo się stało z inwestowaniem w krypto? Jakiś urzędnik przeczyta poradnik stokarza, że spekulacja to hazard, zobaczy że stokarz napisał poradnik do kryptowalut i mamy gotową ustawę zakazującą spekulacji na krypto w Polsce.

Dodano po 2 minutach 58 sekundach:
Jak ktoś chce pisać poradniki do spekulacji to niech sobie pisze, tylko niech nie popełnia kardynalnych błędów, bo w konsekwencji może ucierpieć na tym cała branża, a chyba tego nie chcesz akos, a może jednak chcesz tego, stąd Twoja zaciekła obrona stokarza.

Dodano po 8 minutach 9 sekundach:
Najpierw jeden twierdzi że spekulacja to hazard, a teraz drugi że poker to hazard, ręce opadają. Może załóżcie sobie klub gamblingowy, a nie szerzcie nieprawdziwe informacje na forach.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3268
Rejestracja: 31 marca 2017
Reputacja: 3705
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Poradnik Analizy Technicznej Bitcoina i Alternatywnych Kryptowalut

Postautor: akos » poniedziałek, 6 stycznia 2020, 20:04

@prezes

Daj sobie spokój z wklejaniem tych głupot o świniakach tylko wczytaj się w minimalistyczną definicję, której nadal nie pojmujesz, choć jest bardzo prosta:
akos pisze: poniedziałek, 6 stycznia 2020, 03:19Hazardem jest więc: każdy zakład pieniężny dotyczący zdarzenia, którego rezultat jest niepewny.
W takim właśnie sensie i kontekście użył tego terminu @stokarz a Ty się przyczepiłeś do tego podając inną definicję hazardu, ograniczoną do gier, w których czynnik losowy jest kluczowy i decydujący. Z tego błahego powodu, wynikającego w dodatku z niezrozumienia zaspamowałeś wątek i dałeś łącznie już -40 osobom, które cierpliwie próbują Ci coś wytłumaczyć i dojść do porozumienia.

Hazard tak rozumiany nie jest też czymś złym ani z konieczności prowadzącym do straty jak insynuujesz w swojej błędnej interpretacji. Dlatego nazwanie czegoś hazardem nie wyklucza pisania poradników, opracowywania strategii itd.

Poker jest, wbrew Twojemu uporowi, grą hazardową, z uwagi na czynnik losowy. Ty po prostu nie rozumiesz, że istnienie tego czynnika w danej grze jest stopniowalne i nie zawsze jest on jedynym czynnikiem mającym wpływ na wygraną. Polecam lekturę: https://pokertexas.net/poker-to-gra-hazardowa/

Istotne w definicji gier hazardowych jest podawanie przez nie jako czynnika kwalifikującego, przypadkowości w rozstrzyganiu o wygranej, jednak większość z nich nie podaje go jako czynnika wyłącznego lub jedynego.

To, że ustawodawca popełnił błąd wrzucając do jednego worka takie gry jak poker i ruletka, nie oznacza, że musimy zrezygnować z używania tego pojęcia w jego właściwym znaczeniu. Banując dodatkowo spekulację jako hazard, musiałby zbanować też gpw, new connect i forex, jest to nierealne. Ew. ban na krypto będzie jak sądzę raczej wynikał z przesłanek około-AML a nie argumentu hazardowo-spekulacyjnego. Póki co nie leży to jednak w interesie państwa, za to kwestie gier losowych owszem, ponieważ państwo jest aktywne na tym rynku i tak broni się przed konkurencją. Wiara w to, że ktoś gdzieś napisał coś na forum o pokerze jako hazardzie i jest to powodem danego kształtu ustawy jest naiwna. To jest po prostu biznes uwikłany w politykę.
prezes pisze: poniedziałek, 6 stycznia 2020, 08:02stąd Twoja zaciekła obrona stokarza
Zaciekła to jest Twoja walka ze stokarzem, co sam przyznałeś, w dodatku jest to walka całkowicie zbędna. Ja szczerze mówiąc niechętnie się tu wtrącam z uwagi na brak czasu oraz dlatego, że to offtop, ale nie podoba mi się Twoje dyskredytowanie czyjejś pracy z powodu braku zrozumienia. Mógłbyś podzielić się doświadczeniem i podać jakieś konstruktywne uwagi, tak jak zrobił to @fusywszklanejkuli, zamiast tego rozpocząłeś krucjatę z powodu jednego słowa, którego nie rozumiesz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Poradnik Analizy Technicznej Bitcoina i Alternatywnych Kryptowalut

Postautor: prezes » wtorek, 7 stycznia 2020, 07:26

Poker i spekulacja to nie hazard.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Początkujący
Posty: 747
Rejestracja: 12 lutego 2018
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Poradnik Analizy Technicznej Bitcoina i Alternatywnych Kryptowalut

Postautor: Altcoiner » środa, 8 stycznia 2020, 01:28

@prezes

Zarówno poker jak i spekulacja są hazardem.

Nie znasz końcowego wyniku pojedyńczego trejdu/rozdania kart, na który składa się wiele zmiennych/niewiadomych.

Tak samo nie masz 100% pewności, że w dłuższej perspektywie wyjdziesz z rynku na +

Trzeba nazywać rzeczy po imieniu.

Dane z 2018 roku mówią, że szacunkowo 70tyś polaków uzależnionych jest od hazardu.
Mówią też, że 5% samobójstw, spowodowanych jest uzależnieniem od hazardu.

Więc jeśli użyte słowo ma uchronić choćby 1 osobę, zamiast ułatwić zarobek 10 osobom ...

Jak myślisz @prezes, którą opcję powinna wybrać osoba z kręgosłupem moralnym ?

Tylko bez Twoich sci-fi typu ustawa przez słowo w poradniku.



A skoro już tak cytujesz Wikipedię, polecam poczytanie o narcystycznych zaburzeniach osobowości.
Chłoniesz wiedzę, którą później wykorzystujesz by ranić/oczerniać przypadkowych ludzi i wiecznie bronisz swojego (jedynego słusznego)zdania.

Ktoś kanapki Ci zabierał?

I jeszcze to:


Obrazek

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Poradnik Analizy Technicznej Bitcoina i Alternatywnych Kryptowalut

Postautor: koparki » środa, 8 stycznia 2020, 13:25

@stokarz zupełnie przypadkowo zaplątał mi się taki wykład:
Spoiler:
albo to :
Spoiler:
sporo z tego co mówi kolega jest faktem.
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4685
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3499
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Poradnik Analizy Technicznej Bitcoina i Alternatywnych Kryptowalut

Postautor: shinya56 » piątek, 10 stycznia 2020, 21:32

Altcoiner pisze: środa, 8 stycznia 2020, 01:28Zarówno poker jak i spekulacja są hazardem.

O tym decyduje jedna zależność. Jest to zarządzanie kapitałem inwestycyjnym i ryzykiem. Wtedy możemy odpowiedzieć czy mamy do czynienia z hazardem.

Jeżeli "inwestujesz" 100 % kapitału na longa/shorta, wyścigi konne, wydarzenie sportowe czy karty to jest to hazard. Jeżeli stosujesz zarządzanie kapitałem, tniesz starty, realizujesz zyski nie jest to hazard tylko inwestowanie. To jest jak prowadzenie firmy.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Poradnik Analizy Technicznej Bitcoina i Alternatywnych Kryptowalut

Postautor: adiqq » piątek, 10 stycznia 2020, 22:51

zgoda, dodałbymmdo tego osoby, którym wydaje się, że zarządzają kapitałem i ryzykiem...

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 421
Rejestracja: 7 czerwca 2017
Reputacja: 2159
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Poradnik Analizy Technicznej Bitcoina i Alternatywnych Kryptowalut

Postautor: stokarz » poniedziałek, 13 stycznia 2020, 22:40

Miło byłoby mi usłyszeć więcej na temat samego poradnika, bo nie ukrywam - czekam na opinie. Także jeśli ktoś skorzystał, nauczył się z niego czegoś, ma znajomego któremu pomógł bądź nie - będę wdzięczny za skomentowanie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4685
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3499
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Poradnik Analizy Technicznej Bitcoina i Alternatywnych Kryptowalut

Postautor: shinya56 » wtorek, 4 lutego 2020, 21:15

@stokarz
Przeczytałem poradnik.

Zacznę od minusów.
Napisałeś, że spekulacja na giełdzie to hazard. To już zostało wyjaśnione w tym temacie. To czy to jest hazard zależy od zarządzaniem kapitałem i ryzykiem. Za to masz -10 pkt.

Plusy.
Zasady identyfikacji wparć i oporów.
Napisałeś, że im częściej dany opór/wsparcie jest testowane tym staje się ono słabsze. To jest prawidłowe założenie. Również w książkach spotkałem się z teorią, że w ten sposób wzmacnia się wsparcie/opór. To jest błąd. +10 pkt.

Linie trendu.
Również uważam, że najważniejsze są linie poziome (horyzontalne). Linie trendu (diagonalne) są subiektywne i wprowadzają w błąd. Nie sprawdzają się i ich również nie używam. +10 pkt.

Łącznie +10 pkt zarobiłeś, ale wirtualnie bo nie mogę dać plusów ;)

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 19 marca 2020
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Poradnik Analizy Technicznej Bitcoina i Alternatywnych Kryptowalut

Postautor: mateuszowy11 » piątek, 20 marca 2020, 14:10

stokarz pisze: sobota, 14 grudnia 2019, 11:10Poradnik powstał w celu nauki analizy technicznej na rynkach finansowych. Przedstawione w nim metody działają zarówno na kryptowalutach jak i Forexie, kruszcach oraz indeksach. Jest to standardowy zbiór narzędzi mający pomóc w grze na giełdzie.


Wow bardzo interesująco i czytelnie napisany. Jestem początkujący, więc takie informacje są zawsze na +. Mimo to, kryptowaluty są czymś, w czym staram się działać i polecać dalej :D

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Poradnik Analizy Technicznej Bitcoina i Alternatywnych Kryptowalut

Postautor: koparki » sobota, 19 września 2020, 21:02

znalazłem fajny poradnik inwestowania, krótki ale dotyka sedna a nie ma nic wspólnego z czarującą analizą techniczną: https://independenttrader.pl/brak-pokor ... torom.html
---

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 12 stycznia 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Poradnik Analizy Technicznej Bitcoina i Alternatywnych Kryptowalut

Postautor: Pawiel » sobota, 30 stycznia 2021, 21:44

stokarz pisze: poniedziałek, 13 stycznia 2020, 22:40 Miło byłoby mi usłyszeć więcej na temat samego poradnika, bo nie ukrywam - czekam na opinie. Także jeśli ktoś skorzystał, nauczył się z niego czegoś, ma znajomego któremu pomógł bądź nie - będę wdzięczny za skomentowanie.
Witam.

Czy ten poradnik jest jeszcze dostępny?

Z góry dzięki. :-)

Pozdrawiam,
Paweł.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 421
Rejestracja: 7 czerwca 2017
Reputacja: 2159
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Poradnik Analizy Technicznej Bitcoina i Alternatywnych Kryptowalut

Postautor: stokarz » poniedziałek, 8 marca 2021, 11:22

Pawiel pisze: sobota, 30 stycznia 2021, 21:44Witam.

Czy ten poradnik jest jeszcze dostępny?

Z góry dzięki.

Pozdrawiam,
Paweł.


Hej. Tak jest dostępny: https://docdro.id/6TsqoLc

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Jahu i 20 gości