Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 4 września 2023
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Problem z kupnem na Uniswap v2

Postautor: janek_jot » poniedziałek, 4 września 2023, 22:28

Witam.
Jestem nowy w świecie kryptowalut i mam problem z kupnem na Uniswap v2. Używam Trust Wallet, kupiłem trochę ETH. Chciałem kupić dziś JOG COIN. Zamieniłem część ETH na WETH (na Uniswap v2), po czym chciałem wymienić WETH na Jog coin. Został wywołany smart contract, potwierdziłem w portfelu i na Uniswap wyskoczyło "transakcja nieudana, spróbuj ponownie". Kasę za paliwo pobrali. Różnica % ceny ustawiona na auto.
Proszę o pomoc. Co robię źle?
Z góry dziękuję.

Weteran
Posty: 2901
Rejestracja: 14 lipca 2017
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://nanocrawler.cc/explorer/account ... ec/history

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: adamu79 » poniedziałek, 9 października 2023, 15:21

janek_jot pisze: poniedziałek, 4 września 2023, 22:28Co robię źle?
Być może nic. Zwyczajny brak płynności. Nikt nie sprzedaje to i kupić nie ma jak.
https://www.geckoterminal.com/eth/pools ... a5a012c7a9
Mam nadzieję, że nie ładujesz w to więcej niż swoją dniówkę ;)

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 5 listopada 2023
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: spiderro » niedziela, 5 listopada 2023, 16:08

Cześć,
Jestem nowy w temacie krypto, mam konto na Trust Wallet i Binance, przejrzałem cały ten temat i kilka innych na forum, ale nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytania:

1) Jak najtaniej wpłacać/wypłacać z portfela/giełdy?
Na ten moment interesują mnie wpłaty niedużych kwot, najlepiej bez KYC. Jeśli chodzi o bitomaty to widzę, że dla Flyingatom jest przy wpłacie prowizja 3% + opłata 30 zł, a przy wypłacie podobnie, ale już bez tych 30 zł. Natomiast z tego co wyczytałem to dochodzi jeszcze jakaś inna prowizja. Jest ktoś w stanie na przykładzie pokazać jakie będą wszystkie koszty wpłaty i wypłaty np. 1000 zł w bitomacie?

W kantorze Flyingatom mamy natomiast ogólnie prowizję 3% względem ceny giełdowej.

Sprawdziłem też wpłaty na Binance i nie widzę żadnej opcji wpłaty USD, natomiast dla EUR mamy opłatę 0,5 EUR przy przelewie i 2% przy karcie, ale żeby wpłacać FIATy to pokazuje mi, że jest wymagana jakaś dodatkowa weryfikacja. Natomiast przy opcji Buy Crypto kartą wyliczyłem ok. 4,2% prowizji.

Jaką metodę polecacie?

2) Czy przy małych kwotach wypłat rozliczacie się z podatku od zysków kapitałowych? Czy jest sens to robić w ogóle czy lepiej wypłacać małe kwoty anonimowo poprzez kantor/bitomat bez KYC?

Dodam tylko, że póki co chciałbym trzymać jedynie BTC i długoterminowo, a w przyszłości może też inne krypto i w krótszym terminie, ale to po nabyciu odpowiedniej wiedzy.

Weteran
Posty: 2901
Rejestracja: 14 lipca 2017
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://nanocrawler.cc/explorer/account ... ec/history

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: adamu79 » piątek, 24 listopada 2023, 11:05

Praktycznie nie ma handlu z wykorzystaniem walut fiat bez KYC. Pozostają właściwie placówki Kanga gdzie możesz kupić i sprzedać za gotówkę bez weryfikacji (do pewnej kwoty) no i terminale krypto - flyingatom, shitcoins.club to te godne polecenia z mojego doświadczenia. Co wychodzi taniej sam musisz porównać.
spiderro pisze: niedziela, 5 listopada 2023, 16:08Czy przy małych kwotach wypłat rozliczacie się z podatku od zysków kapitałowych? Czy jest sens to robić w ogóle czy lepiej wypłacać małe kwoty anonimowo poprzez kantor/bitomat bez KYC?
Wykroczeń karno-skarbowych nie popieramy i nie propagujemy.
Zadawanie tego rodzaju pytań na publicznym forum jest co najmniej nie na miejscu..

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 5 grudnia 2023
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: michal456 » środa, 6 grudnia 2023, 14:02

Witam, jestem całkowitym nowicjuszem w świecie kryptowalut. obecnie stoję przed wyborem odpowiedniego portfela do przechowywania moich bitcoinów. Przeszukałem internet, ale nadal czuję się zagubiony w morzu informacji :shock:
spotkałem się z terminami takimi jak portfele online, offline, mobilne i sprzętowe, ale nie jestem pewien, który z nich byłby dla mnie najlepszy.
czy ktoś moze mi poradzić, który rodzaj portfela jest najbardziej bezpieczny? Czy istnieją jakieś konkretne funkcje, na które powinienem zwrócić uwagę przy wyborze?

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: ikswodnal » środa, 6 grudnia 2023, 16:00

Wydaje się że najodpowiedniejszy będzie portfel Electrum. Prosty, dotyczy tylko BTC. Jest dużo instruktaży na YouTube choć trochę przestarzałe (dotyczą starszych wersji).
Pamiętaj tylko, że jedyną prawilnym portfelem jest ten oryginalny https://electrum.org/.

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 7 grudnia 2023
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: PolnaRosa » czwartek, 7 grudnia 2023, 20:34

Witam. Jestem kompletnym laikiem. Mam porfel w trust wallet czasem sobie zasilę go ze stron, których linków nie mogę tutaj wklejać :D jak mam farta. I potem z trust wysyłam sobie na Revoluta czy ZEN i znich wypłacam czy płace kartą w sklepach.

Ale... Od dłuższego czasu pojawią mi się error dust UtXo i nic nie idzie... a jak coś mi się uda wypchnąć to po niepojętych fee... przed chwilą za ok 1300 pln w btc fee mnie skasowało 77usd.... :-/

Gdzieś kiedyś znalazłem podpowiedz żeby sprawdzić jak dużo Mam jednostek palących czy coś takiego... I na jakieś stronie wyszło mi że mam jeden takowy. 1.

Strasznie jest to irytujące. Zmieniłem portfel na atomic i pierwszy transfer z i do ok. Jakieś normalne kwoty ale drugi było zadanie fee na poziomie 75% (procent) środków jakie chciałbym przetransferować.

Co ja robię źle. Bo coś napewno na robię źle.

Pomoże ktoś Panu Zielonce?

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1826
Rejestracja: 20 stycznia 2017
Reputacja: 1578
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: bitup » czwartek, 7 grudnia 2023, 20:57

PolnaRosa pisze: czwartek, 7 grudnia 2023, 20:34Strasznie jest to irytujące.

no jest , bardziej irytujące jest promowanie tych rozwiązań pomimo wiedzy płynącej i z twoich obecnych doświadczeń . ether cierpi na tę samą przypadłość ,, nie działania za bardzo ''

electrum i czas jak masz czas czekać na potwierdzenie z miesiąc i małe fee kilku sato / byte
Obrazekhttps://zapodaj.net/plik-inYsdHZiTu
:arrow: https://mempool.space/pl/
najzabawniejszy MEMcoin btc trwa https://mempool.space :arrow: za nim POS MEMcoin eth https://etherscan.io/gastracker

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 7 grudnia 2023
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: PolnaRosa » sobota, 16 grudnia 2023, 18:38

Dziekuje za odpowiedz. Tak tez bede robil. Staram się zawsze wypłacić przed weekendem i innymi metodami ale od piątku zostaje mi tylko transfer środków poprzez crypto. Może muszę się przerzucić na inną krypto a nie btc czy eth.

Dziś znowu jakaś masakra się odbywa na btc... blockchair podpowiada że rekomendowana opłata za przesłanie to 530 sat per byte...

Ale mam teorie że to właśnie przez to że strony o których zgodnie z regulaminem mówić nie mogę wprowadziły właśnie krypto. I ludzie grają i transferują... Nie patrzą na nic. Zresztą widac poruszenie w weekendy z tymi opłatami.

Dziwi mnie ze jakieś kraje czy nawet znani na całym świecie biznesmeni myślą o płatnościach nawet w sklepie poprzez crypto. Przy takich opłatach nie ma na to żadnych szans.

Przy ponad 500 sat w tej chwili odpuszczam na dziś. Prezenty na szczęście kupiłem wcześniej.

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 20 grudnia 2023
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: OzintO » środa, 20 grudnia 2023, 13:12

Witajcie, jestem nowy i mam pytanie:
Wysyłanie dowodu na Binance przy KYC jest bezpieczne? Przechodzi dowód z np. zamazanym numerem dowodu? Prawo jazdy mi odrzucali :/ . Jestem trochę przewrażliwiony na punkcie dokumentów i ich udostępniania i chciałbym was zapytać o opinie.

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 20 grudnia 2023
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: btc_cymbal » środa, 20 grudnia 2023, 21:03

OzintO pisze: środa, 20 grudnia 2023, 13:12Wysyłanie dowodu na Binance przy KYC jest bezpieczne? Przechodzi dowód z np. zamazanym numerem dowodu?


Hej. Ja zakładam, że jest bezpieczne jak wszędzie indziej - czyli nie jest. Ale niestety nie ma innej opcji. Mi KYC ze znakami wodnymi nie przeszedł, ale było to już jakiś czas temu.

Jak chcesz to napisz do mnie na priv to Ci powiem, jak ja ogarniam tego typu rzeczy, ale ten sposób wymaga trochę czasu, więc jak chcesz się zarejestrować na szybko, to odpada.

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 27 grudnia 2023
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: Pepllin » środa, 27 grudnia 2023, 18:17

Witam, zastanawiam się nad długoterminowym inwestowaniem w krypto kwoty około 300 zł/ miesiąc w Bitcoin. Myślałem o kupnie na aplikacji revolut co myślicie o takiej inwestycji? I jaką platformę byście wybrali.

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: ikswodnal » środa, 27 grudnia 2023, 22:08

Pepllin pisze: środa, 27 grudnia 2023, 18:17długoterminowym inwestowaniem w krypto kwoty około 300 zł/ miesiąc w Bitcoin.
Polecam https://bitcan.pl/ zakupy cykliczne BTC. Następnie co 3-mce przenosić z Bitcan.pl m.inn z powodu wysokiego fee - mam nadzieję że okresowo, na swój adres w Paper Wallet lub Electrum.

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 7 stycznia 2024
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: Krizu4 » niedziela, 7 stycznia 2024, 18:05

Cześć, jestem świeżakiem ale postanowiłem zacząć inwestować w BTC. Od dłuższego czasu oglądam i czytam informacje o tym jak zacząć ale postanowiłem jeszcze zarejestrować się na forum i skonsulować to z Wami. Nie chce wrzucać na sam początek dużych kwot, aktualnie mam odłożone 600zl i na razie to chciałbym przeznaczyć na moją inwestycję w BTC, co miesiąc lub dwa chciałbym również kupić i odłożyć na portfel. Jeśli chodzi o portfel to wybrałbym Trust Wallet ( na najbliższe 4msc, później kupię jakiś cold wallet). Mam kilka pytań zanim wystaruję i będę bardzo wdzięczy za podpowiedzi. Chciałbym to wpłacać najprościej ale tez pytanie czy to będzie opłacalne. Wybieram giełdę Binance, robie przelew w PLN z mojego banku, kupuje BTC, i przelewam to na Trust Wallet. Zależy mi na małych inwestycjach, coś więcej odłoże to i więcej będę chciał co miesiąc wpłacać. Czy te przelewy z Binance na Wallet robić od razu po zakupie BTC czy np. raz w miesiącu? Czy ten sposób jak wyżej wpłata na BInance, kupno i przelanie na Wallet jest ok? Zależy mi na odkładaniu długoterminowym, narazie nie chce sprzedawać/kupować tylko inwestować. Bardzo dziękuję za wszystkie podpowiedzi. Proszę o wyrozumiałość, przed pierwszym zakupem chciałbym nie mieć już wpadki. Pozdrawiam.

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: ikswodnal » niedziela, 7 stycznia 2024, 19:18

Krizu4 pisze: niedziela, 7 stycznia 2024, 18:05Cześć, jestem świeżakiem ale postanowiłem zacząć inwestować w BTC. Od dłuższego czasu oglądam i czytam informacje o tym jak zacząć ale postanowiłem jeszcze zarejestrować się na forum i skonsulować to z Wami.
Mądrze. Bardzo ważny jest I dział forum Bezpieczeństwo. Mogę zasugerować alternatywę rozpoczęcia zakupu i gromadzenia BTC (znajdą się też i inne)
Od trzech lat kupuje regularnie BTC teraz na https://bitcan.pl/ po pierwszym zakupie można tam uruchomić zakupy cykliczne. Co trzy miesiące przenoszę kupione BTC z ich portfela na mój portfel Electrum (https://electrum.org/) na komputerze z moim ziarnem a więc i moimi kluczami prywatnymi. To jest najlepszy portfel BTC ale tylko do tej kryptowaluty kryptowalut. Kiedyś bardzo prosty i najlepszy portfel, teraz najlepszy ale bez najnowszych poradników na YouTube. W sprawie "cold waleta" dzisiaj sprawdza się najlepiej kartka z 12 słowami ziarna z portfela Electrum utworzonego na odłączonym komputerze i z zapisanymi adresami a następnie zlikwidowanie tego portfela. No ale ta ostatnia rada to już na przyszłość. Ja w każdym razie w to wchodzę po zakończeniu fascynacji "Paper Walletem".

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 7 stycznia 2024
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: Krizu4 » poniedziałek, 8 stycznia 2024, 12:05

Bardzo dziękuję za informację. Przy portfelu może zostane tym Trust wallet, natomiast zakup jeszcze się zastanawiam czy ten Binance czy faktycznie ten co podałeś Bitcan. Zastanawiam się teraz jeszcze bo planuje dzisiaj z tym ruszyć czy kupić już dzisiaj czy może poczekać jeszcze te 2 dni bo podobno ma coś się zmienić ale tutaj pewnie nikt mi nie powie czy kupować dzisiaj czy za 2/3 dni.
edit: wybiore do zakupu ten Bitcan bo widzę że prowizję jak i prostota na + :)
Bardzo dziękuję.

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: ikswodnal » poniedziałek, 8 stycznia 2024, 12:51

Krizu4 pisze: poniedziałek, 8 stycznia 2024, 12:05 czy może poczekać jeszcze te 2 dni bo podobno ma coś się zmienić
Cena ma wzrosnąć - stąd bym nie czekał - choć może i spaść :D
Jeżeli myślisz na razie tylko o BTC to polecał bym jednak zapoznanie się z portfelem Electrum
według mnie jest pewniejszy i oferuje Lighting Network do szybszego i tańszego przesyłu BTC a
to będzie/jest bardzo ważne przy bandyckich (mam nadzieję że okresowo) stawkach fee.

Weteran
Posty: 2901
Rejestracja: 14 lipca 2017
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://nanocrawler.cc/explorer/account ... ec/history

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: adamu79 » poniedziałek, 8 stycznia 2024, 12:58

@Krizu4
Krizu4 pisze: poniedziałek, 8 stycznia 2024, 12:05natomiast zakup jeszcze się zastanawiam czy ten Binance czy faktycznie ten co podałeś Bitcan
Nie używam trust wallet więc się wypowiem :D
Dwie sprawy:
1) Celem maksymalizacji bezpieczeństwa trust wallet powinieneś zainstalować na smartfonie, którego nie używasz (tryb samolotowy, brak sim, telefon praktycznie niewłączany) - chodzi oczywiście o portfel gdzie masz zamiar gromadzić oszczędności. W przypadku drobniaków, szybkich transakcji in-out i wygody poziom bezpieczeństwa na smartfonie "roboczym" jest akceptowalny.
2) Mam nadzieję że w trust wallet masz opcję wyboru sat/B przy wypłacie - bo jeśli nie to możesz być niemile zaskoczony prowizją

Co do Bitcan vs. Binance to po 1 - podlicz wszystkie prowizje. Jeśli Binance wyjdzie dużo taniej to wybór jest prosty. Jeśli trochę taniej to może już się włączy podejście patriotyczne.. ;)

Dodano po 16 minutach 40 sekundach:
Krizu4 pisze: niedziela, 7 stycznia 2024, 18:05później kupię jakiś cold wallet
Jeśli tylko do BTC to mija się to z celem z uwagi na brak LN
Proponuję mały hack - wygląda jak cold wallet, działa jak cold wallet ale sporo tańszy i z LN ;)
https://bitcoin-online.pl/poradniki/portfel-na-pendrive

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 7 stycznia 2024
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: Krizu4 » poniedziałek, 8 stycznia 2024, 15:44

Ok, dzięki za zainteresowanie. Powiem tak, dzisiaj kupuje BTC ale nie ukrywam coś w innych krypto też pewnie będę chciał kupić mniej, więcej, BTC raczej będzie schowany ale nie ukrywam małymi kwotami też coś będę chciał kupić/sprzedać żeby zobaczyć od wewnątrz i na własnej skórze jak i błędach jak to wszystko działa.
Więc tak dla podsumowania żeby też nie spamić: podliczę wieczorem prowizje Binance oraz Bitcan, i wybiore. Co do portfela tutaj mam jeszcze dylemat BTC raczej będzie leżał ale inne chciałbym też kupić i jak pisałem zobaczyć i nauczyć się tego wszystkiego że tak powiem "kontrolowana strata" :D a może nie. Electrum może wybrałbym na te BTC (chwilowo to co kupie więcej dzisiaj kupie, i wrzuce na Electrum - pytanie czy ten pendrive jest bezpieczny? Czy tego Pendriva mogę zrobić 2 pendriv i mieć na 2 to samo? jakby padł ten pendrive to mam jeszcze 2?). Pozostałe już do nauki może kupie sobie w miejszych ilościach i wrzuce na ten Trust Wallet bo widziałem że są dostępne. I pytanie jak zarejestruje się na tym Electrum (nie czytałem jeszcze instrukcji co podesłaliście), i tam wrzuce BTC to później bez prowizji mogę to zrobić na tego pendrive? Czy z giełdy wrzucić na spokojnie od razu na tego pendrive? Czy to ktoś wogóle tak robił? bo dziwne te wszystkie coldy drogie a tu idzie taniego pendrive oczywiście no lepiej nie najtańszego :D

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: ikswodnal » poniedziałek, 8 stycznia 2024, 16:47

Krizu4 pisze: poniedziałek, 8 stycznia 2024, 15:44 Electrum może wybrałbym na te BTC (chwilowo to co kupie więcej dzisiaj kupie, i wrzuce na Electrum - pytanie czy ten pendrive jest bezpieczny?
Electrum to nie jest pendrive. To jest program ściągnięty z i według https://electrum.org/
Sądzę że powinieneś postępować powoli i rozważnie. Najpierw wszystko z BTC a potem reszta.
Nawet nie dotykam innych kryptowalut ale może to ja jestem dziwny :(

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 25 gości