Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Weteran
Posty: 2794
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2129
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: miso20 » czwartek, 15 kwietnia 2021, 14:33

@ikswodnal Górnik by przyłączyć twoją transakcję musi wykonać jakąś pracę. Ta praca jest tym większa, im więcej informacji zawiera twoja transakcja, gdyż każdą informacje musi zweryfikować górnik. Każda transakcja zawiera informacje, więc musi ważyć ileś bajtów. Każdy input i każdy output, to dodatkowa informacja.

Gdyby górnik miał przeliczyć tysiąc złotych, to łatwiej by mu było to zrobić jakbyś dał mu dwa banknoty po 500zł czy jakbyś mu dał worek monet po 1zł? No właśnie, więc podobnie jest z transakcjami, które mają dużo inputów i outputów. Jeżeli zapłacisz za transakcje 10zł, to górnik najpierw przyłączy za te kwotę transakcje prostą, a dopiero później przyłączyłby transakcje z dużą ilością wejść i wyjść, bo musi więcej pracować. No bo jak ci ktoś płaci 1000zł za przeniesienie worka cementu albo 1000zł za przeniesienie 10 worków cementu, to wybierasz opcje pierwszą tak?

Ale żeby dało się porównać transakcje o różnych wielkościach wprowadzono przeliczenie sat/b tak jak masz km/h. Czyli mając informacje ile płacisz sat za 1b informacji możesz porównać jak szybko transakcja wejdzie oraz ile za nią zapłacisz sumarycznie (mnoższy sat x waga transakcji w b).

Możesz dać mniejszą opłatę lub większą albo tak jak pisałeś czekać aż opłaty ogólnie zmaleją w złotówkach, choć w btc będą raczej takie same.

Weteran
Posty: 1535
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: ikswodnal » czwartek, 15 kwietnia 2021, 15:26

miso20 pisze: czwartek, 15 kwietnia 2021, 14:33Możesz dać mniejszą opłatę lub większą albo tak jak pisałeś czekać aż opłaty ogólnie zmaleją w złotówkach, choć w btc będą raczej takie same.
Ideę oczywiście rozumiem, ale wyliczeń już nie :-(

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 21 kwietnia 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: DoMycia » środa, 21 kwietnia 2021, 15:46

Chciałbym wymienić ETH na VET - jest możliwość na dzień dzisiejszy zrobić to na giełdzie (np. binance) bez weryfikacji? boję się pułapki w stylu: na giełde można ale jak chcesz z powrotem na portfel to weryfikuj.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: benq » środa, 21 kwietnia 2021, 18:25

@DoMycia
Wpłacić ETH, wymienić na VET i wypłacić VET na swój portfel możesz na Binance bez weryfikacji.
Jedyna pułapka to limit 2 BTC wypłaty dziennie bez weryfikacji, ale przy obecnym kursie nie stanowi to problemu dla większości ludzi. ;)

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 21 kwietnia 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: DoMycia » środa, 21 kwietnia 2021, 20:37

Ok, fajnie - dzięki za odpowiedź :)
2btc to zdecydowanie nie będzie przeszkoda

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 26 kwietnia 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: Victrim » poniedziałek, 26 kwietnia 2021, 16:22

Witam. Mam nadzieję, że wybrałem odpowiedni dział. Chciałem zakupić dzisiaj bitcoina na giełdzie binance za kwotę 5000zl. Płatność odbyła się karta. Był to mój drugi zakup, pierwszy był na 'przetarcie' na kwotę 100zl. Problem polega na tym, że pieniądze z konta zniknęły, natomiast portfel na giełdzie się został zasilony. Podczas pierwszej transakcji portfel został zasilony niemal natychmiast. Mam się czym martwić czy jest to normalne i spokojnie czekać? Mam obawy. Podczas pierwszej próby nie zdążyłem wpłacić w trwającej sesji, więc zacząłem drugą. Po drugiej środki z konta poszły, a portfel nie został zasilony kryptowaluta. Mało tego bank zablokował kartę. Miał ktoś taka sytuację i potrafi mi pomóc? Dzięki i pozdrawiam

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 274
Rejestracja: 28 października 2014
Reputacja: 54
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Internet

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: Pan Inwestor » poniedziałek, 26 kwietnia 2021, 17:52

@Victrim musisz skontaktować się z bankiem i odblokować kartę i zezwolić na podobne transakcje w przyszłości (swoją drogą powinni do Ciebie sami zadzwonić w tej kwestii). Przy rozmowie powiedz żeby ANULOWALI tę transakcję. Inaczej zostanie ona zamrożona do rozliczenia przez kolejne 30 dni a środki będą zablokowane. Nawet jeśli puszczą tę transakcję to Binance i tak jej nie zaakceptuje, bo czas jej rozliczenia już upłynął. Piszę z autopsji 8-)

Weteran
Posty: 1884
Rejestracja: 21 listopada 2020
Reputacja: 722
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: RevWolt » poniedziałek, 26 kwietnia 2021, 17:55

@Victrim Z jakiego banku był przelew? Ja robiłem na 10k w santanderze i zero problemów.

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 26 kwietnia 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: Victrim » poniedziałek, 26 kwietnia 2021, 22:33

Przelew byk robiony w santanderze, tak jak u Ciebie. 30 dni ? Wygląda na to, że przelew się odbił... W historii binance widnieje jako ' nie powiódł się'. Jest szansa, że środki przepadły? Czy może na spokojnie wrócą na konto po nie udanej transakcji ?

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 27 lutego 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: ufo321 » wtorek, 27 kwietnia 2021, 06:45

Wytłumaczy ktoś jak to jest dokładnie z wyborem sieci przy wypłacie?

Jako przykład weźmy USDC i wypłatę z Binance na Exodusa. Do wyboru mam 3 sieci:
ERC20, BEP2 i BEP20. Muszę wybrać tylko i wyłącznie tą pierwszą bo ten sablecoin oparty jest na ETH? Czy on jak i portfel obsługują też inne sieci?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 274
Rejestracja: 28 października 2014
Reputacja: 54
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Internet

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: Pan Inwestor » wtorek, 27 kwietnia 2021, 09:37

Środki wrócą na konto bankowe do 30 dni. Jeśli przelew nie zaksięgował się na binance od razu przy płatnością karty to już się nie zaksięguje. Jeśli nie zadzwoniłeś od razu do banku to te środki na 99% masz zablokowane na koncie do 30 dni.

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 12 kwietnia 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: lukasz19910 » wtorek, 27 kwietnia 2021, 21:08

Cześć czy jeżeli pieniędzy nie wypłacamy z giełdy to cz musimy odprowadzać podatek ?
Załóżmy 2 scenariusze:
1) po sprzedaży krypto mam więcej PLNów niż kwota za które je kupiłem , pieniądze są na giełdzie
2) kwota po sprzedaży krypto jest mniejszy niż wartość wpłacona - tutaj zakładam że nie musimy płacić podatku.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2063
Rejestracja: 19 kwietnia 2016
Reputacja: 1539
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: blink » wtorek, 27 kwietnia 2021, 21:16

lukasz19910 pisze: wtorek, 27 kwietnia 2021, 21:08Cześć czy jeżeli pieniędzy nie wypłacamy z giełdy to cz musimy odprowadzać podatek ?
Załóżmy 2 scenariusze:
1) po sprzedaży krypto mam więcej PLNów niż kwota za które je kupiłem , pieniądze są na giełdzie
2) kwota po sprzedaży krypto jest mniejszy niż wartość wpłacona - tutaj zakładam że nie musimy płacić podatku.


1) Z chwilą przejścia na fiaty (pln/euro/usd itd.) powstaje obowiązek podatkowy, nie ma znaczenia czy przelewasz do banku czy nie.
2) Od straty nie ma podatku, jednak należy też to wykazać w picie rocznym.

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 28 kwietnia 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: zirgas » środa, 28 kwietnia 2021, 10:04

Witam.
Na forum jestem nowy, natomiast z krypto związany jestem około 2 lat, potrzebuje waszej małej pomocy, pytanie wydaje się być absurdalne ale jednak...
Z powodu nie dostępności pewnej waluty na innych giełdach musiałem zarejestrować się na crypto.com, pragnę dokonać transferu środków na binance jednak crypto.com pyta mnie o nazwę portfela ( tutaj jest jasność co należy wpisać) oraz tytuł portfela - I tutaj mam problem, support działa jakby go nie było, dlatego prosE o sugestie- co wpisać w tytuł, szkoda było by gdyby środki przepadły z tak blachego powodu prawda... pozdrawiam i proszę o pomoc.

Weteran
Posty: 2794
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2129
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: miso20 » środa, 28 kwietnia 2021, 16:11

@zirgas pewnie chodzi o memo/tag. Musisz znaleźć tę informacje na swoim koncie na Binance. Powinna być gdzieś obok adresu odbiorczego. To tak jakby tytuł przelewu jaki musisz wpisać na crypto.com.

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 4 maja 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: barteu » wtorek, 4 maja 2021, 21:40

Cześć,
poszukuję miejsca, gdzie mógłbym kupić trochę krypto do zabawy na początek, bez weryfikacji- kwota, jaką zamierzam na to przeznaczyć to w granicach 1000zł, uważam że zdecydowanie niewarta puszczania wolno gdzieś w świat swoich dokumentów. Niestety nie mam możliwości udania się do bitomatu, szukam opcji online. Natknąłem się tu na forum na 4coins.pl- według ich strony niezweryfikowany użytkownik może dokonać zakupu jednorazowo max do 2k PLN, nie więcej niż 10k PLN rocznie. Były to wzmianki polecające, jednak nie pierwszej świeżości i dość lakoniczne, dlatego chciałbym zapytać Was, czy ktoś w ostatnim czasie korzystał z ich usług i może potwierdzić że w wyżej wymienionych ramach faktycznie to wszystko działa bez weryfikacji?

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 12 kwietnia 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: lukasz19910 » środa, 5 maja 2021, 00:02

blink pisze: wtorek, 27 kwietnia 2021, 21:16
lukasz19910 pisze: wtorek, 27 kwietnia 2021, 21:08Cześć czy jeżeli pieniędzy nie wypłacamy z giełdy to cz musimy odprowadzać podatek ?
Załóżmy 2 scenariusze:
1) po sprzedaży krypto mam więcej PLNów niż kwota za które je kupiłem , pieniądze są na giełdzie
2) kwota po sprzedaży krypto jest mniejszy niż wartość wpłacona - tutaj zakładam że nie musimy płacić podatku.


1) Z chwilą przejścia na fiaty (pln/euro/usd itd.) powstaje obowiązek podatkowy, nie ma znaczenia czy przelewasz do banku czy nie.
2) Od straty nie ma podatku, jednak należy też to wykazać w picie rocznym.
Ok dzięki. Jeszcze wpadł mi do głowy jeden scenariusz.
Na giełdę przelewam 100 zł , za 50 zł kupuję BTC i za 50 zł ETH.
Po jakimś czasie sprzedaję BTC za 60 zł ( zysk 10 zł) ( na PLN), a ETH nadal trzymam.
Czy w takim momencie powstaje obowiązek podatkowy ?
Sumarycznie mam teraz w FIAT 60 zł + ETH , czyli w FIAT mam mniejszą kwotę niż wpłaciłem. Czy to może nie ma znaczenia , i nie powinienem brać wszystkich krypto pod uwagę razem , ale osobno - co by znaczyło że od 10 zł muszę już odprowadzić podatek ?

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 6 maja 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: Sholder » czwartek, 6 maja 2021, 23:58

Potrzebuję pomocy odnośnie strony coinpayments.net miałem tam trochę dodgecoinow sprzed kilku lat i chciałem je dzisiaj wypłacić, niestety nie widziałem jak i prawdopodobnie wyslalem moje na coinpayments i jakieś konto o nazwie CYCOID. Moze mi ktoś pomóc i podpowiedzieć o co tu chodzi?

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 10 maja 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: Nexelon » poniedziałek, 10 maja 2021, 16:53

Witam,
Na forum jestem nowy, tematem krypto interesuje się od paru miesięcy. Mam raczej proste pytanie, ale chciałbym znać najkorzystniejsze możliwości. Operuje na binance i bitbay. Chciałbym się dowiedzieć jak najtaniej wypłacić z binance (USDT) na konto bankowe.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 74
Rejestracja: 21 kwietnia 2021
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: DosiaApriori » wtorek, 11 maja 2021, 08:22

miso20 pisze: czwartek, 15 kwietnia 2021, 14:33Górnik by przyłączyć twoją transakcję musi wykonać jakąś pracę. Ta praca jest tym większa, im więcej informacji zawiera twoja transakcja, gdyż każdą informacje musi zweryfikować górnik. Każda transakcja zawiera informacje, więc musi ważyć ileś bajtów. Każdy input i każdy output, to dodatkowa informacja.
akurat przyłączenie transakcji pracą jest praktycznie żadną jedynie weryfikacja czy transakcja jest poprawna.
każda transakcja zajmuje miejsce jedna więcej jedna mniej, a blok ma ograniczoną litość miejsca dlatego opłaty przelicza się na miejsce (bajty). A praca dla górnika do wykonania jest identyczna czy ma w bloku transakcje czy jest pusty. pusty mniej się opłaca bo nie ma w nim opłat transakcyjnych co jest dodatkowym wynagrodzeniem górnika

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: alomorti, Azeldoh, Eazzy0, TomaszT i 19 gości