Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Weteran
Posty: 2794
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2129
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: miso20 » środa, 14 kwietnia 2021, 10:51

@norbo80 mogło się coś zmienić - onegdaj Binance był tylko giełdą krypto-krypto (względy regulacyjne), a fiaty były na binance jersey.

FIAT-pieniądz fiducjarny, np. PLN, USD, EUR, GBP, CHF

Początkujący
Posty: 149
Rejestracja: 27 listopada 2020
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: owpiotr » środa, 14 kwietnia 2021, 11:07

Z kyc można przesyłać Fiat-y na binance.
Na początek może zacznij od naszego rodzimego bitbay, ostatnio ma być tam sporo coinów dodanych. Bitbay też jest super opcją pln->krypto->inne giełdy lub inne opcje.

Weteran
Posty: 2794
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2129
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: miso20 » środa, 14 kwietnia 2021, 13:03

@owpiotr Bitbay ma sporo negatywnych opinii i często niestety blokują konta do weryfikacji. Ja bym BB omijał i korzystał z większych i bardziej sprawdzonych giełd.

Początkujący
Posty: 149
Rejestracja: 27 listopada 2020
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: owpiotr » środa, 14 kwietnia 2021, 14:03

Z wszystkimi giełdami różnie bywa, ja już parę razu miałem okazję sprawdzić jak działa support binance także bym tam tak nie skreślał bitbay'a. Wg mnie bitbay to cały czas najlepsza opcja do przelewów złotówkowych z bardzo czytelną historią np. do US. Ja wszystkich co znam, co używają bitbay'a to też nie słyszałem narzekań, no może poza wyższymi opłatami niż u konkurencji ale i tak jak się ma konto zł to cały czas lepiej przesłać na bitbay zł, kupno xrp lub XLM i wysyłka na docelową giełdę np. Binance niż wysyłanie przelewów na zagraniczne giełdy.

Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 18 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: norbo80 » środa, 14 kwietnia 2021, 20:52

owpiotr pisze: środa, 14 kwietnia 2021, 11:07 Z kyc można przesyłać Fiat-y na binance.
Na początek może zacznij od naszego rodzimego bitbay, ostatnio ma być tam sporo coinów dodanych. Bitbay też jest super opcją pln->krypto->inne giełdy lub inne opcje.
ja bede wplacal w Euro

Dodano po 13 minutach 26 sekundach:
dziekuje za odpowiedzi. Tak wiec, zweryfikowalem konto na binance, tresor one juz w drodze. Zamierzam przelac okolo 1000€, wymienic na BTC, przelac na Tresora, zamknac gdzies bezpiecznie i zapomniec o nim na 2-3 lata. Biore pod uwage, ze moge sporo stracic.

To moj pierwszy zakup, wiec pytanie do Was, aby uniknac bledow poczatkujacego, musze na cos jeszcze uwazac? Wiem, ze kursu nie da sie przewidziec, ale Wy macie o wiele wieksze doswiadczenie, moze radzicie poczekac?

Aktualny kurs okolo 52000€

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 14 kwietnia 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: klapek » środa, 14 kwietnia 2021, 21:38

owpiotr pisze: środa, 14 kwietnia 2021, 14:03 Z wszystkimi giełdami różnie bywa, ja już parę razu miałem okazję sprawdzić jak działa support binance także bym tam tak nie skreślał bitbay'a. Wg mnie bitbay to cały czas najlepsza opcja do przelewów złotówkowych z bardzo czytelną historią np. do US. Ja wszystkich co znam, co używają bitbay'a to też nie słyszałem narzekań..

Mam pytanie a czego używać do coin tracking, blockfolio nie ma opcji importu z bitbay, delta chyba ma ale jest płatna jest coś za darmo?
Dziękuję

Weteran
Posty: 2794
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2129
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: miso20 » środa, 14 kwietnia 2021, 22:08

norbo80 pisze: środa, 14 kwietnia 2021, 21:05To moj pierwszy zakup, wiec pytanie do Was, aby uniknac bledow poczatkujacego, musze na cos jeszcze uwazac?
Tak - na bańkę w środki, której kupujesz. Przez następne parę lat będziesz na minusie. Dobra rada: dokup trochę btc jak zobaczysz spadek o 60-70%.

Dodano po 56 sekundach:
klapek pisze: środa, 14 kwietnia 2021, 21:38Mam pytanie a czego używać do coin tracking,
Pytasz o podglądanie transferów danej krypto? Wpisujesz XXXXXX blockchain explorer w google i klikasz w któryś z wyników, gdzie XXXX to nazwa danej waluty ;P.

P.S.
Nie podejrzysz tam wewnętrznych transakcji giełdowych.

Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 18 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: norbo80 » środa, 14 kwietnia 2021, 22:50

miso20 pisze: środa, 14 kwietnia 2021, 22:09Tak - na bańkę w środki, której kupujesz. Przez następne parę lat będziesz na minusie. Dobra rada: dokup trochę btc jak zobaczysz spadek o 60-70%.
Dzieki za odpowiedz. Przyznaje, ze nie do konca rozumiem Twojej rady. Mam kupic teraz BTC a jak spadnie o 60% dokupic jeszcze. Co to da?

Początkujący
Posty: 443
Rejestracja: 13 marca 2020
Reputacja: 208
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: łabondź2020 » środa, 14 kwietnia 2021, 23:20

norbo80 pisze: środa, 14 kwietnia 2021, 22:50Mam kupic teraz BTC a jak spadnie o 60% dokupic jeszcze. Co to da?
Ty napisałeś to na poważnie?

Weteran
Posty: 2794
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2129
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: miso20 » środa, 14 kwietnia 2021, 23:48

łabondź2020 pisze: środa, 14 kwietnia 2021, 23:20Ty napisałeś to na poważnie?
To po pierwsze, a po drugie przecież sam napisałeś:
norbo80 pisze: środa, 14 kwietnia 2021, 21:05 Zamierzam przelac okolo 1000€,
norbo80 pisze: środa, 14 kwietnia 2021, 21:05i zapomniec o nim na 2-3 lata.
Więc skoro postanowiłeś, to ja nie zamierzam ci mącić i zarządzać twoją kasę. Piszę pewne ogólne uwagi w oparciu o doświadczenie, bo nie tylko ty czytasz wątek, ale też kolejni nowi.

Dodano po 1 minucie 6 sekundach:
norbo80 pisze: środa, 14 kwietnia 2021, 22:50Co to da?
Przecież to oczywiste, że zarobisz gdy kupisz jak urosło i sprzedasz jak spadło tak? xd. No więc właśnie.

Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 18 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: norbo80 » czwartek, 15 kwietnia 2021, 00:02

No na poważnie :) Watek dla początkujących, więc przymknijcie trochę oko :) Po prostu nie rozumiem jaki wpływ na BTC kupione np jutro po kursie 50k miałoby dokupienie następnych jeśli kurs spadnie do np. 30k.

Tego odłożenia portfela w bezpieczne miejsce na lata nie muszę się kurczowo trzymać. Co Ty byś zróbil na moim miejscu?

Dzięki i pozdrawiam.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk


Początkujący
Posty: 175
Rejestracja: 14 marca 2020
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: nrth » czwartek, 15 kwietnia 2021, 06:57

Czytanie ze zrozumieniem się kłania... Teraz nie kupuj tylko kup gdy spadnie, takie są rady.

Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 18 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: norbo80 » czwartek, 15 kwietnia 2021, 07:24

nrth pisze:Czytanie ze zrozumieniem się kłania... Teraz nie kupuj tylko kup gdy spadnie, takie są rady.
No ja właśnie czytam że zrozumieniem i wiem na czym polega różnica między "kupić" a "dokupić".
Dobra bez niepotrzebnej spinki Panowie, dzięki za odpowiedzi I podzielenie się doświadczeniem. Reasumując, wg waszego odczucia, może to być banka spekulacyjna i być może warto odczekać aż cena spadnie, mimo, że prognozy są w wiekszosci optymistyczne. Dało mi to troche do myślenia.
DZIĘKI.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk


Weteran
Posty: 2794
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2129
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: miso20 » czwartek, 15 kwietnia 2021, 08:25

nrth pisze: czwartek, 15 kwietnia 2021, 06:57 Czytanie ze zrozumieniem się kłania... Teraz nie kupuj tylko kup gdy spadnie, takie są rady.
Tego nie powiedziałem, zwłaszcza ze pewnie urośnie.

@norbo80 no a po co kupujesz teraz? Bo liczysz, że urośnie. Otóż wiedz, że w btc można wyróżnić pewną cykliczność i jeżeli obierasz perspektywę 2-3 lat, to większa szansa na zarobek w tym czasie będzie jak kupisz po spadkach kilkudziesięcioprocentowych niż teraz. Tylko o to chodzi. Ale z racji, że PRAWDOPOBODNIE btc jeszcze trochę urośnie, to może i teraz coś zarobisz.

Weteran
Posty: 1535
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: ikswodnal » czwartek, 15 kwietnia 2021, 09:10

miso20 pisze: czwartek, 15 kwietnia 2021, 08:25 Ale z racji, że PRAWDOPOBODNIE btc jeszcze trochę urośnie, to może i teraz coś zarobisz.
Słusznie. Można podpowiedzieć jeszcze jedno rozwiązanie. Sukcesywnie (niestety teraz już nie co miesiąc 200 PLN) np co kwartał wpłacać na podstawie zlecenia stałego i konwertować na BTC kwotę od 600 do 1000 PLN. Po roku przenieść na jeden adres dla minimalizacji strat w fee.

Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 18 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: norbo80 » czwartek, 15 kwietnia 2021, 09:14

Rozumiem, tak pewnie zrobię.

Nie oczekuje szybkiego zarobku, liczę bardziej na długoterminowy.

Poszukałem trochę na necie i większość specjalistycznych stron wypowiada się optymistyczne w perspektywie przyszłych lat. Np. https://longforecast.com/bitcoin-price- ... btc-to-usd

Oczywiście biorę pod uwagę, że to są czyte spekulacje.

Mam jeszcze dwa pytanka:

1. Istnieje jakieś zabezpieczenie jeśli BTC zacznie gwałtownie spadać? Mogę oczywiście odczekać kolejne lata z nadzieją, że cena wzrośnie, ale coś mi się obiło o uszy, że można wymienić na jakąś walutę, która ma stała wartość. Chyba to byla Binance coin ale mogę się bardzo mylić.

2. Chciałbym dodatkowo zainwestować około 200 € aby trochę się pobawić. Jakie inwestycje polecacie? O czym mam najlepiej poczytać? Tokeny? Altcoins? ETH? Lite coins a może coś zupełnie innego?

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk


Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 14 kwietnia 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: klapek » czwartek, 15 kwietnia 2021, 09:16

miso20 pisze: środa, 14 kwietnia 2021, 22:09 Dodano po 56 sekundach:
klapek pisze: środa, 14 kwietnia 2021, 21:38Mam pytanie a czego używać do coin tracking,
Pytasz o podglądanie transferów danej krypto? Wpisujesz XXXXXX blockchain explorer w google i klikasz w któryś z wyników, gdzie XXXX to nazwa danej waluty ;P.

P.S.
Nie podejrzysz tam wewnętrznych transakcji giełdowych.
Dziękuję za odpowiedź, ale chodzi mi o to, dla binance używam cointrackong abym wiedział na czym stoję. Porzebuje jakiegoś geretu w którym mógłbym śledzic swoje operacie na bitbay, najlepiej z automatycznym synchronizowaniem i za darmo :-).

Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 18 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: norbo80 » czwartek, 15 kwietnia 2021, 09:19

ikswodnal pisze:
miso20 pisze: czwartek, 15 kwietnia 2021, 08:25 Ale z racji, że PRAWDOPOBODNIE btc jeszcze trochę urośnie, to może i teraz coś zarobisz.
Słusznie. Można podpowiedzieć jeszcze jedno rozwiązanie. Sukcesywnie (niestety teraz już nie co miesiąc 200 PLN) np co kwartał wpłacać na podstawie zlecenia stałego i konwertować na BTC kwotę od 600 do 1000 PLN. Po roku przenieść na jeden adres dla minimalizacji strat w fee.
Dziękuję za odpowiedź . Co rozumiesz, że przenieść na jeden adres? Mam kupować na różnych giełdach?

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk


Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: KryptoBanita » czwartek, 15 kwietnia 2021, 09:24

Najlepsze ceny obecnie ma Kanga Kantor (nie liczę giełd, tylko porównuję z Shitcoins Club i Flying Atom).
Chyba jednorazowo można do 4k PLN wymieniać.
Poza tym jest łatwo, szybko i bezstresowo - miałem przyjemność korzystać z pozostałych dwóch firm i wiem co mówię :mrgreen:
Dobrze, że jest konkurencja, nie narzekam, ale niekomfortowe sytuacje z bitomatami (brak gotówki, brak netu, brak obrazu...) tutaj nie mają miejsca, bo bankomaty pracują jednak stabilniej.

Zalety wymiany w Kanga:
Kurs i wymiana przez Telegram w każdym bankomacie co ma blik (w bankomacie raczej kasy nie braknie...).
"...więzienie i bany są dla ludzi jak mawiał Tolek Banan .. ;)"

Weteran
Posty: 1535
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: ikswodnal » czwartek, 15 kwietnia 2021, 09:29

norbo80 pisze: czwartek, 15 kwietnia 2021, 09:19Co rozumiesz, że przenieść na jeden adres? Mam kupować na różnych giełdach?
Nie. Kupując co miesiąc na jeden adres tak jak w przypadku
bc1q60854x4rgcttp4ttre8tquvpqj86ded9rajwv7 mamy 12 wpływów. Fee jest "płacone" przy wypłacie z adresu. Stąd jeżeli będę przenosił z ww adresu środki to zapłacę fee x 12.
Czekam teraz kiedy fee wróci do cywilizowanych - czytaj małych wartości, co może inni zasygnalizują gdyż w ogóle nie rozumiem jak to się liczy. Rozumiem tylko gdy fee jest wyrażone w starodawnych wartościach - czytaj w PLN.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], juscik, Ostrowin, yaretzky i 19 gości