Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: ikswodnal » wtorek, 9 marca 2021, 14:36

lynyrd79 pisze: wtorek, 9 marca 2021, 13:30Tylko ten procent od wypłaty.
To jest nic nie znaczące przy podatku który trzeba zapłacić! 18% haraczu! Zastanawiam się jak
w cywilizowany sposób ominąć ten podatek. Jedna z wersji - zagraniczne wczasy w ciepłych krajach w okresie zimowym w PL. Jak tak dalej pójdzie wzrost wartości BTC to będę 6-7 miesięcy w kraju a 4-5 miesięcy na Cejlonie czy innym w miarę przyjaznym kryptowalutom kraju :-).

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: miso20 » wtorek, 9 marca 2021, 23:24

lynyrd79 pisze: wtorek, 9 marca 2021, 11:03Idea jest taka, aby co miesiąc kupować bitcoina za 50-100 zł bezpośrednio na portfel.
Nie.

A jak spytasz czemu, to jeszcze raz NIE.

BTC jest za drogi do tak małych kwot. Spróbuj np. z Litecoinem albo odłóż najpierw więcej w gotówce i dopiero kup w jakimś lokalnym dołku za tysiaka.

https://litecoin.pl/emerytura-za-litecoiny/

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 9 marca 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: lynyrd79 » środa, 10 marca 2021, 09:19

miso20 pisze: wtorek, 9 marca 2021, 23:24A jak spytasz czemu, to jeszcze raz NIE.

BTC jest za drogi do tak małych kwot. Spróbuj np. z Litecoinem albo odłóż najpierw więcej w gotówce i dopiero kup w jakimś lokalnym dołku za tysiaka.
Nie spytam czemu, bo widzę, że to nie ma sensu.
Czyli odłożyć więcej na BTC.
Ale ten LTC też ciekawie wygląda, zwłaszcza pod kątem wypłat na portfel.
Nic też nie stoi na przeszkodzie, by kupować za 50 zł LTC i odkładać 50 zł na większy zakup BTC.
Muszę to przeanalizować, dzięki za sugestię.

Początkujący
Posty: 44
Rejestracja: 5 listopada 2020
Reputacja: 36
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: jesieniara » piątek, 12 marca 2021, 11:27

hej ;) zaczelam bawic sie DEXami i mam problem ;D jak mogę wyplacic swoje USDC na metamaska z OpenOcean? bo nie widze na tej gieldzie tej mozliwosci.

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 13 marca 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: TaryfiX » sobota, 13 marca 2021, 10:21

Witam.
Czy podczas przesyłania bitcoinów z portfela Electrum do Ledger sa jakieś opłaty? Czy lepiej bezpośrednio kupować do Ledger-a?

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: miso20 » sobota, 13 marca 2021, 14:37

@TaryfiX są opłaty. Za każdą transakcje btc płacisz. Taniej wyjdzie prosto na ledgera.

Weteran
Posty: 1884
Rejestracja: 21 listopada 2020
Reputacja: 722
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: RevWolt » piątek, 19 marca 2021, 06:43

Witam, chcę kupić portfel ale nie wiem jaki no jest kilka różnych modeli. Moim faworytem jest ledger nano x, i kupno ze strony producenta. Czy przesadziłem czy jednak będzie dobry? Planuję na nim trzymać wiele różnych sposobów walut z myślą realizacji zysków po kilku miesiącach lub latach. Kolejną sprawą jest to czy da się zrobić zabezpieczenie by mieć dostęp gdyby portfel uległ całkowitemu uszkodzeniu?

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: adiqq » piątek, 19 marca 2021, 06:52

RevWolt pisze: piątek, 19 marca 2021, 06:43 Moim faworytem jest ledger nano x,
dla mnie S jest wystarczający
RevWolt pisze: piątek, 19 marca 2021, 06:43Kolejną sprawą jest to czy da się zrobić zabezpieczenie by mieć dostęp gdyby portfel uległ całkowitemu uszkodzeniu?
od tego masz seeda...
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Weteran
Posty: 1884
Rejestracja: 21 listopada 2020
Reputacja: 722
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: RevWolt » piątek, 19 marca 2021, 20:24

Dobra, zamówiłem X ale mam jeszcze kilka pytań
-Co tak naprawdę jest przechowywane na takich portfelach?
-Mając tylko seed mogę w dowolny inny sposób mieć dostęp do swoich kryptowalut nawet nie posiadając portfela?
-W jaki sposób przechowywać waluty całkowicie nowych projektów jak np. Alice?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3439
Rejestracja: 4 sierpnia 2011
Reputacja: 479
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: 1AqwNEzAp5GE46jebmZYqvq3tXt19iChJN

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: powered » piątek, 19 marca 2021, 21:04

RevWolt pisze: piątek, 19 marca 2021, 20:24-Co tak naprawdę jest przechowywane na takich portfelach?
Klucze prywatne, dzięki którym masz możliwość potwierdzenia że kryptowaluty znajdujące się na danym adresie należą do Ciebie i możesz wykonać przelew wychodzący z danego adresu.
RevWolt pisze: piątek, 19 marca 2021, 20:24-Mając tylko seed mogę w dowolny inny sposób mieć dostęp do swoich kryptowalut nawet nie posiadając portfela?
Z seeda odtworzysz swoje klucze prywatne na innym portfelu. Portfel jest tylko oprogramowaniem dającym możliwość wykonania przelewu. Kryptowaluty przechowywane w sieci blockchain.

Weteran
Posty: 1884
Rejestracja: 21 listopada 2020
Reputacja: 722
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: RevWolt » wtorek, 23 marca 2021, 19:41

Zamówiłem ledger nano x z oficjalnej strony, jak długo trzeba czekać na przyjście portfela, z miesiąc ?

Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 17 marca 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: Terminator19 » środa, 24 marca 2021, 23:59

Wawa90 pisze: sobota, 13 lutego 2021, 12:44 Witam wszystkich !!

Chciałbym zapytać ,którą giełdę używacie ?

Na moim celowniku jest albo etoro lub binance , pytanie która lepsza i dlaczego ? :D
Na paszport można podpisać pożyczkę .Według mnie nie podpalajmy się i nie podniecajmy za 200 zł i nie wysyłajmy ksero dowodu i paszportu.

Dodano po 6 minutach 57 sekundach:
Kutalisk pisze: piątek, 15 stycznia 2021, 23:08 @miso20 @emjot27 dobrym rozwiązaniem jest weryfikacja paszportem. Kredyty i raty można brać tylko na dowód osobisty.
[/q@miso20
Na dowód i paszport dadzą kredyt pożyczkę unikać wysyłania danych.A może to ma na celu wzrost kryptowalut żeby nałapać ludzi z danymi.amen

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 812
Rejestracja: 17 października 2018
Reputacja: 935
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 대한민국

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: Kutalisk » czwartek, 25 marca 2021, 08:46

@Terminator19 gdzie podpisałeś pożyczkę na paszport?

Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 17 marca 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: Terminator19 » sobota, 27 marca 2021, 23:57

google i wyskoczyło parę chwilówek

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: miso20 » niedziela, 28 marca 2021, 11:24

@Terminator19 To naucz się jak działają reklamy lub pozycjonowanie. To, że wpiszesz w Google "pożyczka na paszport" nie oznacza, że w wynikach są linki do takich pożyczek. I nie siej dezinformacji.

https://pozyczkaportal.pl/kredyt-paszport/
https://www.vivus.pl/moje-finanse/pozyc ... bez-dowodu

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 28 marca 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: Michal1995 » niedziela, 28 marca 2021, 14:13

Witam, w 2017 roku kupiłem btc z ciekawości za niewielka ilość pieniędzy kwota ta troszkę podrosła i chciałbym ja spieniężyć kupowałem btc za pomocą serwisu Coinify dowiedziałem się, ze nie jest to portfel a pieniądze można wypłacić tylko z portfela a nie wiem jak znaleźć portfel w którym mogą one być bądź jak je przenieść do portfela. Jak zlecam sprzedaż na Coinify to po prostu sesja wygasa. Prosiłbym o jakieś wskazówki. Pozdrawiam

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 812
Rejestracja: 17 października 2018
Reputacja: 935
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 대한민국

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: Kutalisk » niedziela, 28 marca 2021, 21:13

@Terminator19 ja się pytam gdzie podpisałeś pożyczkę na paszport? Konkrety, a nie teoretyzowanie. W Polsce kredyt dostaje się na dowód osobisty. Wyjątkiem są obcokrajowcy.

@miso20 już Ci wyjaśnił. Jakbyś trochę więcej poklikał w google to by Ci wyskoczyło.

bill gates jest reptilionem:
"google i wyskoczyło parę foteczek"

https://www.google.com/search?rlz=1C1AV ... 80&bih=610

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 1 kwietnia 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: emen byszczy » czwartek, 1 kwietnia 2021, 18:20

Michal1995 pisze: niedziela, 28 marca 2021, 14:13 Witam, w 2017 roku kupiłem btc z ciekawości za niewielka ilość pieniędzy kwota ta troszkę podrosła i chciałbym ja spieniężyć kupowałem btc za pomocą serwisu Coinify dowiedziałem się, ze nie jest to portfel a pieniądze można wypłacić tylko z portfela a nie wiem jak znaleźć portfel w którym mogą one być bądź jak je przenieść do portfela. Jak zlecam sprzedaż na Coinify to po prostu sesja wygasa. Prosiłbym o jakieś wskazówki. Pozdrawiam
Czy widzisz BTC na koncie Coinify? Jeśli masz tam btc i masz problem z brakiem możliwości zrealizowania zlecenia to albo pisz do supportu tej strony albo wypłać środki do jakiegoś portfela lub na jakakolwiek giełdę. W każdym portfelu możesz wygenerować sobie takie jakby "konto" z unikalnym numerem i ten numer wpisujesz w momencie zlecania wypłaty pieniędzy z miejsca w którym je masz.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 127
Rejestracja: 2 listopada 2017
Reputacja: 87
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: Tazz28 » środa, 7 kwietnia 2021, 17:33

Czy najbardziej opłacalny zakup jakiejkolwiek krypto to przez przelew SEPA na giełdę, czy są bardziej opłacalne opcje?

Weteran
Posty: 1884
Rejestracja: 21 listopada 2020
Reputacja: 722
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: RevWolt » sobota, 10 kwietnia 2021, 21:23

Witam, czy jest możliwe trzymanie tokenu yld app na ledger nano x?

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości