Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Początkujący
Posty: 129
Rejestracja: 2 marca 2017
Reputacja: 28
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: caps89 » sobota, 16 stycznia 2021, 18:53

Ravieli pisze: Wczoraj dokonałem wypłaty ETH o wysokości 0,0005 na adres mojego ledgera z binance przez sieć BSC. Pierwszy raz wykonywałem taką operację stąd próbna kwota. Niestety, żadne środki nie wpłynęły na ledgera.

Czy użyłem złej sieci wypłacając ETH? Jeśli tak to jakiej powinienem użyć - BNB czy logicznie myśląc tylko i wyłącznie ETH za najdroższą opłatą?

Jakiej sieci użyć do wypłaty ADA z binance - cardano po najwyższej opłacie, BSC czy BNB?

Pozdrawiam
Powinieneś użyć sieci ERC20. Tylko że tam sama prowizja wynosi 0,005 ETH. No ale coś za coś, tylko w tym przypadku środki będą naprawdę należeć do Ciebie, jak użyjesz sieci BInance Smart Chain to te środki tak naprawde dalej są zależne od giełdy.

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 16 stycznia 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: Ravieli » sobota, 16 stycznia 2021, 19:06

caps89 pisze: sobota, 16 stycznia 2021, 18:53Powinieneś użyć sieci ERC20. Tylko że tam sama prowizja wynosi 0,005 ETH. No ale coś za coś, tylko w tym przypadku środki będą naprawdę należeć do Ciebie, jak użyjesz sieci BInance Smart Chain to te środki tak naprawde dalej są zależne od giełdy.


Rozumiem, dziękuję.

Z tego co zauważyłem, nie ma obecnie możliwości trzymania ADA na ledgerze. Są jedynie do wyboru hm "przeglądarkowe" portfele typu ada lite. yoroi oraz inne. Jak wygląda kwestia bezpieczeństwa trzymania krypto w takim portfelu w porównaniu do giełdy? Usiłuję wybrać jak najbezpieczniejsze miejsce

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: miso20 » sobota, 16 stycznia 2021, 19:28

@RevWolt Spytaj autora - przecież jest podpisany w lewym górnym rogu. Załóż konto na TradingView - tam masz takie narzędzia do kreślenia wykresów.

Dodano po 2 minutach 21 sekundach:
Ravieli pisze: sobota, 16 stycznia 2021, 19:06Z tego co zauważyłem, nie ma obecnie możliwości trzymania ADA na ledgerze. Są jedynie do wyboru hm "przeglądarkowe" portfele typu ada lite. yoroi oraz inne. Jak wygląda kwestia bezpieczeństwa trzymania krypto w takim portfelu w porównaniu do giełdy? Usiłuję wybrać jak najbezpieczniejsze miejsce

Jest taka opcja - po prostu nie wszystkie waluty są zintegrowane z aplikacją ledger live. Przykładowo do korzystania z NEO pobierasz NEON Wallet i uruchamiasz go wybierając w nim opcję Ledger Nano S. Czyli wszystko jak jak na portfelu sprzętowym, ale rolę aplikacji pełni sam portfel neo.

Podobnie jest z ADA i tymi portfelami, które wymieniłeś. Musisz pobrać i odpalić je przy użyciu ledgera.

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 20 stycznia 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Szukam kantora, btc za 250 zł, zakup kartą kredytową

Postautor: qwertyq » środa, 20 stycznia 2021, 12:16

Witam,
Muszę zapłacić za usługę w BTC i szukam jakiegoś kantora, w którym szybko kupię bitcoin za około 250 zł kartą (Najlepiej polskie banki, ale może też być revolut). Nie chce żadnej giełdy, nie chce przewalutowywać na dolary, nie chce nikomu wysyłać swojego dowodu osobistego. Nie jestem biznesmenem, chcę szybko kupić i zapomnieć, nie zostawiając swoich prywatnych danych (Chodzi głównie o dowód), chyba że numer telefonu.
Jest coś takiego?

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: miso20 » środa, 20 stycznia 2021, 15:29

@qwertyq Wpisz adres btc, na który masz wysłać Bitcoiny na blockchain.com. Pojawi ci sie QR kod. Zrób zdjęcie tego kodu albo go wydrukuj. Idź do bitomatu. Kliknij KUP. Przyłóż adres do skanera. Włóż 250zł. Bitomat wyśle Bitcoiny na tamten adres. Bez weryfikacji i dowodów.

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 20 stycznia 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: qwertyq » środa, 20 stycznia 2021, 17:28

Serio nie można już tego zrobić online? Wszędzie wymagają dowodu osobistego? Nawet na takie małe kwoty?

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: miso20 » środa, 20 stycznia 2021, 18:19

@qwertyq spróbuj tutaj: https://www.4coins.pl/

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 27 stycznia 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: magdak2000 » środa, 27 stycznia 2021, 13:49

Nie ma innego miejsca nie ma innego miejsca gdzie można anonimowo kupić bitcoin ? A bitomaty ?

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 30 października 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: zurix11 » sobota, 30 stycznia 2021, 16:32

Mam bitcoiny na binance i chciałbym je sprzedać. Jak to zrobić bezpiecznie i z najmniejszą prowizją?

Weteran
Posty: 1884
Rejestracja: 21 listopada 2020
Reputacja: 722
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: RevWolt » środa, 3 lutego 2021, 18:33

Mam takie pytanie, szukam dobrej aplikacji na telefonu która:
-Śledzi kurs kryptowalut z dość szybką aktualizacją
-Da się dodać alarmy cenowe np spadek poniżej kursu walut X poniżej 0,4 usdt lub wzrost powyżej 0,4 usdt. To samo wzrosty % ale nie informację z 24h tylko od momentu ustawienia alertu np. coś kosztuje 1 dolara, ustawiam powiadomienie że o wzroście 5% gdzie po godzinie dostaje info że taki wzrost jest a waluta kosztuje tyle samo bo cena jest brana z ostatniego kursu który był 24h temu (cena taka sama tylko widełki 24h przesuwają się na spadek z zeszłego dnia i jest "niby" wzrost).
-Statystyka walut, np. ustawiam że posiadam walutę X za którą dałem 10 usdt i chciałbym mieć liczone zyski/straty tak jak np. w aplikacji binance ale nie z 24h tylko od momentu zakupu.

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 30 lipca 2020
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: kapciu75 » piątek, 5 lutego 2021, 14:01

Panowie planuję sprzedać część środków ulokowanych w BTC.
Myślałem, żeby to zrobić w taki sposób: portfel Electrum - Coinbase - PayPal lub Revolut. Ale jak ustawiłem opłatę transakcyjną na 5 bloków i otrzymałem info, że prowizja za przelew wynosi 15% sumy wypłaty, to zdębiałem.
Doradźcie jak będzie najlepiej zrealizować wypłatę około 2K PLN pod względem prowizji i czasu. Nie spieszy mi się.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: adam1226 » piątek, 5 lutego 2021, 14:04

@kapciu75 jak Ci sie nie spieszy to możesz spokojnie dac opłatę duzo niższa..
"W ciagu do 30 blokow" albo nawet więcej.. wg danych z:
https://bitcoinfees.earn.com/
W sumie ja ostatnio robilem kilka takich przelewow i sie zatwierdzaly w ciagu 2-3 blokow z takimi oplatami.
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: ikswodnal » piątek, 5 lutego 2021, 14:20

kapciu75 pisze: piątek, 5 lutego 2021, 14:01Myślałem, żeby to zrobić w taki sposób: portfel Electrum - Coinbase - PayPal lub Revolut.
Nie prościej (i tak samo pewnie) przez kantor np FlyingAtom?

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 30 lipca 2020
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: kapciu75 » piątek, 5 lutego 2021, 14:23

Pewnie prościej. We FlyingAtom jest 65PLN prowizji za 2000PLN. Sądzicie, że wskazanym przeze mnie wcześniej sposobem jest niewiele taniej?

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: miso20 » piątek, 5 lutego 2021, 22:27

kapciu75 pisze: piątek, 5 lutego 2021, 14:01Myślałem, żeby to zrobić w taki sposób: portfel Electrum - Coinbase - PayPal lub Revolut. Ale jak ustawiłem opłatę transakcyjną na 5 bloków i otrzymałem info, że prowizja za przelew wynosi 15% sumy wypłaty, to zdębiałem.

@kapciu75 Idziesz do Bitomaty lub do Flyingatom i wysyłasz im bitcoiny. Dostajesz gotówkę do ręki bez ryzyka.
Ostatnio zmieniony piątek, 5 lutego 2021, 22:30 przez miso20, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: adam1226 » piątek, 5 lutego 2021, 22:29

@kapciu75 wyslalem testoowo z oplata 10 sat. Dam znac kiedy sie potwierdzi ( o ile w ogole :p)
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: miso20 » piątek, 5 lutego 2021, 22:29

EDIT:
kapciu75 pisze: piątek, 5 lutego 2021, 14:23Pewnie prościej. We FlyingAtom jest 65PLN prowizji za 2000PLN. Sądzicie, że wskazanym przeze mnie wcześniej sposobem jest niewiele taniej?


Ok nie doczytałem drugiego posta - z pierwszego wynikało jakbyś dużo większymi kwotami mógł obracać. Sprawa jest prosta - prowizja procentowo wyniesie cię dużo, bo transfery w Bitcoinie są po prostu drogie. A przy takich kwotach nawet głupia stówka to spory procent. Obecnie jest bańka, więc wszędzie wszyscy kroją.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: adam1226 » sobota, 6 lutego 2021, 09:40

adam1226 pisze: piątek, 5 lutego 2021, 22:29 @kapciu75 wyslalem testoowo z oplata 10 sat. Dam znac kiedy sie potwierdzi ( o ile w ogole :p)
Sie potwierdził - około 4 rano, czyli okolo 6 godzin to trwalo @kapciu75
W sumie tez jeszcze zalezy z ilu wejsc masz to btc, bo u mnie wyszlo 3usd oplaty, przy kilku wejściach
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Początkujący
Posty: 42
Rejestracja: 9 grudnia 2020
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: czester » niedziela, 7 lutego 2021, 14:42

@kapciu75 co w koncu zrobiłeś ? bo tez jestem ciekaw jakieść aktualnie dobrej drogi spienieżenia nie wielkich ilosci ETH tak zeby nie zjadla prowizja czy inne oplaty.

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 9 lutego 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: endras » wtorek, 9 lutego 2021, 12:31

Witam wszystkich, jestem zupełnie zielony w kwestii kryptowalut a chciał bym moje zaskurniaki trzymać w formie BTC, niestety trzymane w złotówkach za szybko tracą swoją wartość. Przestudiowałem forum oraz inne strony i chciałem się Was poradzić czy dobrze zrozumiałem jakie rozwiązanie będzie dla mnie najbezpieczniejsze i adekwatne do moich potrzeb:
Założenie: na razie około 5k, docelowo 15k ulokować w BTC.
Rozwiązanie:
- kupuję Ledger Nano S u jednego z oficjalnych dystrybutorów w Polsce (dostępni na https://shop.ledger.com/pages/retailers)
- po uruchomieniu Ledger Nano S otrzymam mój adres portfela
- za pomocą jakiegoś kantora (np. bitcantor.com) kupuje BTC i wpisuję adres portfela mojego Ledger Nano S
- moje środki w formie BTC są bezpieczne i mogę je w razie potrzeby wypłacić w bitkantorze przy użyciu Ledger Nano S
Proszę poprawcie jak coś źle zrozumiałem.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], shinya56, Zmarzniety0 i 44 gości