Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 2 stycznia 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: łups » niedziela, 3 stycznia 2021, 08:47

@TagRider Dziękuję za odpowiedź.
Czy dobrze rozumiem? Muszę znaleść na mieście bitomat. Potem wpłacam fizycznie gotówkę w zł?
Czuję się naprawdę jak głupek.
Jak wy kupujecie BTC?
Czy ktoś próbował poprzez changeinvest/com albo ramp.network?

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: ikswodnal » niedziela, 3 stycznia 2021, 10:08

łups pisze: niedziela, 3 stycznia 2021, 08:47Czy ktoś próbował poprzez changeinvest/com albo ramp.network?
Raczej mało znane na forum. Wejdź na "Giełdy kantory bitomaty" tam znajdziesz dobre rozwiązania. Osobiście korzystam z FlyingAtom i Swaply

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 5 stycznia 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: okig » wtorek, 5 stycznia 2021, 15:31

ikswodnal pisze: wtorek, 29 grudnia 2020, 10:27
Cebula92 pisze: wtorek, 29 grudnia 2020, 00:28Chciałbym coś prostego, aby osoba raczkująca była w stanie sama wszystko ogarnąć
Najprostsze rozwiązanie - 2 Zlecenia stałe do banku na przelew comiesięczny PLN i do kantoru FlyingAtom na konwersję PLN na BTC z przekazywaniem BTC na wskazany adres "Paper Waleta".
Oczywiście potrzebna wcześniejsza weryfikacja w FlyingAtom.
Ja za 11 mcy odkładania po 200 PLN mam dzisiaj równoważność 5307 PLN to jest 141% stopy zwrotu.
Zaleta nie musisz nic pamiętać, co jakiś czas sprawdzasz wpływ na adres i nie ryzykujesz wszystkimi pieniędzmi którymi możesz dysponować. Dodatkowo żadną ustawą czy wyrokiem sądu nie odbiorą zgromadzonych na adresie wartości. Możesz je tylko sam stracić gubiąc klucz prywatny (Paper Wallet) no i ewentualnie wydać panom z pałkami teleskopowymi jeżeli będą wiedzieli o tym adresie.
Witam. Jako calkowity świezak chcialbym sie dowiedzieć na jakiej zasadzie udało się Tobie zarobić nie inwesując nic z tego na żadnej giełdzie?
Nie wiem czy ja to dobrze rozumiem, ze na samym kursie BTC do PLN ?

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: ikswodnal » wtorek, 5 stycznia 2021, 17:35

okig pisze: wtorek, 5 stycznia 2021, 15:31jakiej zasadzie udało się Tobie zarobić nie inwesując nic z tego na żadnej giełdzie?
Nie wiem czy ja to dobrze rozumiem, ze na samym kursie BTC do PLN ?
Tak nie gram, nie spekuluję. Giełdy to samo złooo! Rozumiem że muszą one istnieć,
tak jak np domy publiczne czy więzienia :-). Jednak zachęta do hazardu mnie nie podoba się.
Zaraz tutaj znajdą się silni przeciwnicy takiego podejścia i będą równać tą wypowiedź z glebą.
Wracając do tematu - Co miesiąc konwertuję po 200 PLN na BTC za pomocą zleceń stałych w banku
i w FlyingAtom (chwała temu kantorowi za to)
na adres - nie do podrobienia, nie do zafałszowania, nie do ukradzenia, wyłudzenia przepisami czy wyrokiem sądu (słabo popularyzowane cechy blockchaina).
https://www.blockchain.com/pl/btc/addre ... ded9rajwv7.
Na dzisiaj przeliczając to z powrotem na PLN wg https://coinpaprika.com/pl po 11 miesiącach stopa zwrotu waha się od 168 - 210% .
Prawdopodobnie po 12 miesiącach przeniosę to na inny adres "Paper Walleta" w celu ustalenia jak się ma do zgromadzonej wartości fee (które jest naliczane od wpływów a nie "wypłat" z adresu.

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 5 stycznia 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: Zawiesziony » wtorek, 5 stycznia 2021, 19:24

Niestety shitcoins to oszuści. Już 3 razy bankomat w Zielonych Arkadach wypłacił za mało. Raz machnąłem ręką na 100PLN. Drugi raz zgłosiłem ale odrzucili reklamację. Dostałem informację, że serwis nie wykazał błędów a stan gotówki w bankomacie się zgadza. Kolejnym razem zadzwoniłem do nich wcześniej z prośbą o obecność kogoś z firmy przy wypłacie środków bo bankomat oszukuje. Nie poskutkowało więc zaufałem im po raz kolejny i jak się okazało ostatni. Znowu wypłata była niższa niż wskazywał paragon. Reklamacja oczywiście nie przyjęta. Wygląda, że taka jest polityka shitcoins. Oprócz kosmicznego spreadu jeszcze kradną przy wypłacie

Weteran
Posty: 1884
Rejestracja: 21 listopada 2020
Reputacja: 722
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: RevWolt » wtorek, 5 stycznia 2021, 20:42

Kiedyś pytałem ale jeszcze raz zapytam do znawców, jeśli chciałbym sprzedać na górce btc ale nie chce wymieniać na PLN/USD/EURO to jak rozumiem mogę na USDT albo USDC.
-Jaka jest różnica między tymi dwiema walutami i która jest lepsza?
-Wymieniając krypto na tą walutę zazwyczaj wymienia się po to by nie płacić wysokich prowizji to raz a drugie by nie generować przychodu. I czy taka wymiana na te dwie waluty jest do końca legalna czy nie?

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: miso20 » środa, 6 stycznia 2021, 00:22

Zawiesziony pisze: wtorek, 5 stycznia 2021, 19:24Niestety shitcoins to oszuści. Już 3 razy bankomat w Zielonych Arkadach wypłacił za mało. Raz machnąłem ręką na 100PLN. Drugi raz zgłosiłem ale odrzucili reklamację. Dostałem informację, że serwis nie wykazał błędów a stan gotówki w bankomacie się zgadza. Kolejnym razem zadzwoniłem do nich wcześniej z prośbą o obecność kogoś z firmy przy wypłacie środków bo bankomat oszukuje. Nie poskutkowało więc zaufałem im po raz kolejny i jak się okazało ostatni. Znowu wypłata była niższa niż wskazywał paragon. Reklamacja oczywiście nie przyjęta. Wygląda, że taka jest polityka shitcoins. Oprócz kosmicznego spreadu jeszcze kradną przy wypłacie
Spróbuj w Flyingatom albo w ich biurach
RevWolt pisze: wtorek, 5 stycznia 2021, 20:42-Jaka jest różnica między tymi dwiema walutami i która jest lepsza?

Jedna i druga to jakiś tokenik zrobiony przez prywatną firmę. Chyba nie muszę ci więcej pisać jakie ryzyko to ze soba niesie? :D Oczywiście są to równocześnie tokeny bardzo użyteczne i szeroko używane przez społeczność, ale podstawowa rzecz wygląda tak jak to ci przedstawiłem.
RevWolt pisze: wtorek, 5 stycznia 2021, 20:42by nie płacić wysokich prowizji
Jeżeli chodzi ci o przelewy, to owszem - każda waluta jest tańsza od bitcoina.
RevWolt pisze: wtorek, 5 stycznia 2021, 20:42drugie by nie generować przychodu.

Inaczej - obowiązek podatkowy powstaje w momencie wymiany krypto na fiat. USDT, to nie fiat, lecz krypto. Zatem obowiązek podatkowy nie powstaje.

Weteran
Posty: 1884
Rejestracja: 21 listopada 2020
Reputacja: 722
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: RevWolt » czwartek, 7 stycznia 2021, 20:47

O ile mniej więcej wiem na czym polega zarabianie na pozycjach long to tyle nie wiem jak zarabiać na pozycji short. Chyba że zarobek na pozycji short polega na tym że gdy cena spada to automatycznie sprzedaje się jakaś waluta i brak straty=zarobek? Z drugiej strony jak ludzie piszą że obstawili short a wyszedł long to są stratni, to jak to z tym jest?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3105
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1094
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: CzarnaOwca » piątek, 8 stycznia 2021, 09:03

Ktoś ogarnia gdzie można kupić za przelew z banku jakieś krypto prócz BTC i ETH (najlepiej LTC czy XRP) bez zbędnej weryfikacji wielkości jajec na zdjęciu? Chciałem na binance ale tam też weryfikacja potrzebna

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: miso20 » piątek, 8 stycznia 2021, 10:18

@mudol z przelewami jest ciężko, ale za gotówkę możesz spróbować w Flyingatom. Tam jest blisko 70k pln bez weryfikacji. Alty takie jak na Krakenie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3105
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1094
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: CzarnaOwca » piątek, 8 stycznia 2021, 10:26

@miso20 no właśnie dupa wygodna i ruszyć na miasto mi się nie chce :D I raczej drobniejsze kwoty;)

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 9 stycznia 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: Sphell » sobota, 9 stycznia 2021, 19:44

Witam Wszystkich, jestem nowym użytkownikiem. Zarejestrowałem się na Binance. Zainstalowałem sobie portfel Electrum. Wpłaciłem sobie stówkę, żeby zobaczyć co i jak. Kupiłem BTC. Później za połowę BTC kupiłem Ethereum. Chciałem zapytać o możliwość wypłatyaty z giełdy na portfel Electrum. Po wpisaniu adresu (mojego) odbiorcy BTC. Muszę wybrać sieć. I są do wyboru 4. Binance chain (prowizja 0,16zl), binance Smart chain (0,31zl), BTC (75,05zł!) i Ethereum (36,03zl). Oczywiście to kwoty po przeliczeniu BTC. W pierwszym przypadku, adres nie pasuje do wybranej sieci. Przy wybraniu drugiej opcji wyskakuje informacja, że wybrana sieć to BSC i żeby się upewnić czy adres wpłaty obsługuje Binance Smart Chain, bo jak nie to stracę aktywa. 3 opcji nie mogę użyć bo nie mam tyle BTC. Prowizja przewyższa moje ok50zl w tej chwili.. Może ktoś pomóc? Jestem skazany na trzymanie waluty na giełdzie? Dzięki za pomoc.

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: ikswodnal » sobota, 9 stycznia 2021, 21:21

Sphell pisze: sobota, 9 stycznia 2021, 19:44Zarejestrowałem się na Binance. Zainstalowałem sobie portfel Electrum. Wpłaciłem sobie stówkę, żeby zobaczyć co i jak. Kupiłem BTC. Później za połowę BTC kupiłem Ethereum.
Jestem też użytkownikiem Binance jednak zdecydowanie rozsądniej i prościej dla słabo zorientowanych w kryptowalutach jest korzystać dla BTC i ETH z kantorów np FlyingAtom. Łatwiej o kontakt, zawsze starają się pomóc w rozwiązaniu problemu bardziej niż molochy BitBay czy Binance.

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 9 stycznia 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: Sphell » niedziela, 10 stycznia 2021, 02:25

Ok, dzięki za info.. A co do mojej obecnej sytuacji?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 199
Rejestracja: 26 stycznia 2020
Reputacja: 143
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: Samotny Czarodziej » niedziela, 10 stycznia 2021, 12:22

Sphell pisze: niedziela, 10 stycznia 2021, 02:25Ok, dzięki za info.. A co do mojej obecnej sytuacji?

Osobiście bym olał, jeśli chcesz się uczyć handlować z małą kwotą i trzymał na giełdzie. Jeśli jednak na hold, to kombinuj.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2071
Rejestracja: 6 czerwca 2011
Reputacja: 312
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: UK - London SM4

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: Bemx2k » niedziela, 10 stycznia 2021, 23:07

Jak by ktoś chciał wybrać Biktstamp to należy wiedzieć że powyżej 40k USD obrotu ta wspaniała giełda nadaje ''papiery'' do U. Skarbowego.
BTC>ETH

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 391
Rejestracja: 17 września 2017
Reputacja: 127
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: pablo12 » wtorek, 12 stycznia 2021, 22:02

Czy ktoś werfikował sobie konto na Binance poprzez dowód? Bo trochę się boje im dowód wysłać :D

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: miso20 » wtorek, 12 stycznia 2021, 22:04

@pablo12 A nawet jeśli, to o co chcesz spytać? Czy nie wyciekły dane? :D
Weryfikacja na giełdzie, to wysyłanie skanu dowodu w internet. Kto raz wejdzie na te ścieżkę, ten już nie powróci.
Obowiązkowe zgłoś "zgubienie" dowodu po takim procederze i wyrób nowy w gminie.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 391
Rejestracja: 17 września 2017
Reputacja: 127
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: pablo12 » wtorek, 12 stycznia 2021, 22:09

@miso20 No właśnie już weryfikowałem się w takich "instytucjach" jak Binance i zawsze potem gubiłem dowód a już nie chce mi się tego robić 3 raz w ciągu 3 lat :P Ale to najlepsze wyjście wychodzi na to :D A można z Binance czy innych giełdy wypłacać euro czy dolary amerykańskie na Revoult? Jeszcze dowodu nie wysłałem żeby była jasność ale właśnie z tego co rozumiem to po weryfikacji można wypłacać euro czy USD na rovoult przykładowo. Dobrze rozumiem?

Ogólnie chodzi mi to co byście polecili żeby kase z giełdy przesłać na konto bankowe bez wielkich prowizji ? Bo raczej z BB już korzystać nie chce przy tym co wyprawiają a było to świetne rozwiązanie :)

Wyjaśni mi ktoś jeszcze o co chodzi przy wypłacie xrp z giełdy z tym TAG lub MEMO? Nie czaje o co chodzi :)

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 812
Rejestracja: 17 października 2018
Reputacja: 935
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 대한민국

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: Kutalisk » wtorek, 12 stycznia 2021, 23:01

@pablo12 jak wypłacasz na SWÓJ portfel, a nie giełdy, na której masz konto to nie potrzebujesz. Za założenie adresu masz 20 XRP, giełdy wrzucają do jednego wora i rozdzielają na podstawie TAGa, który jest indywidualny dla użytkowników.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: alomorti, Bing [Bot], Bundy, luk1999, shinya56 i 33 gości