Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 24 czerwca 2020
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: zdzichu12 » wtorek, 25 stycznia 2022, 22:54

Pytanie początkującego, posiadając niecałe 3k pln na binance w tym Ok polowe to BTC teoche ETH i pare innych całkiem renomowanych coinow jak DOT,

Czy warto to w ogóle przesyłać na własny portfel?

Binance wydaje się być dosc stabilna giełda działająca dosc długo, czy może lepiej trzymać cześć asetow na innej giełdzie?

Mam kilkanascie roznych coinow za dosc symboliczne kwoty, na początek bardziej do zabawy aby sprawdzić jak kursy będą wyglądały po paru miesiącach, póki co więcej nie chce inwestować.

Druga sprawa, jak to wg Was wyglada w kwestii bezpieczeństwa przy kupowania na binance przez p2p poprzez przelew na konto revoluta bądź blika jakiegos tam randomowego usera, słyszałem ze niektórzy sprzedają tak bitki z podejrzanych źródeł i misiaki mogą się przy okazji tobą zainteresować i bliżej poznać, na ile takie historie są prawdziwe?
póki co wydaje mi się bezpieczniej kupić krypto z użyciem KK od banku za teoche wieksza prowizje niecale 2%

Początkujący
Posty: 2365
Rejestracja: 4 kwietnia 2020
Reputacja: 386
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: LaJyKiGrGR82QJH9NRU5N2XqDsGxsjfSuW

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: zdzicho2000 » środa, 26 stycznia 2022, 06:06

giełda jest najgorszym miejscem na przechowywanie monet. Od 2010 roku to wiadomo, od pierwszej giełdy MtGox

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 24 czerwca 2020
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: zdzichu12 » środa, 26 stycznia 2022, 12:57

zdzicho2000 pisze: środa, 26 stycznia 2022, 06:06giełda jest najgorszym miejscem na przechowywanie monet. Od 2010 roku to wiadomo, od pierwszej giełdy MtGox


racja, chociaż jak mam bitków za 1500 plnów a sam koszt przelewu pokazuje mi 0.0005 BTC czyli ok 77 pln,
a z drugiej strony taki binance wiaze sie np w sponsoring na umowe paruletnia, sami raczej nie sprzątną interesu bo za duzo kasy z tego mają, prędziej moga pasc ofiarą jakiegoś włamu i wtedy wszystko może pojsc w pi*du :)
https://bitcoin.pl/binance-argentyna

btw binance informuje mnie przed akceptacja wyplaty krytpo w BTC, ze
Brak opłaty za wypłatę na adres Binance
Opłata zostanie zwrócona do: Konta wypłaty
czy dobrze rozumiem, ze nie pobiora oplaty gdy przeleje te BTC z binance na inny adres BTC tez na binance? czy np prywatny wallet BTC na trustwallet tez sie do tego zalicza? ;) bo nie do końca rozumiem, chyba ze maja na mysli drugie inne swoje konto na binance?

Początkujący
Posty: 157
Rejestracja: 15 września 2021
Reputacja: 24
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: btcbtc » środa, 26 stycznia 2022, 21:23

@klp90
Bsc jest tanie w uzyciu i są BTC oraz ETH w formacie BEP20, ALE Bsc to po prostu scentralizowana podróba sieci ETH = nadal zależna od giełdy Binance.
Więc to taka trochę pseudo ochrona, bo nadal zależność od losów/poczynań scentralizowanej giełdy.
Zresztą BSC też bywa "zapchana".
Sorry, ale nie ma łatwo w krypto cyrku, decyzje musisz podjąć sam. Zresztą z czasem i liczbą różnych kombinacji wyrobisz sobie osąd czy, co i jak warto w takich przypadkach 8-)

Added in 14 minutes 34 seconds:
@zdzichu12
Moim skromnym zdaniem przy tak malych pieniadzach:
1. "dywersyfikacja" nie ma sensu
2. szkoda zabawy z przesylaniem na portfel(e), chyba ze kupisz 1-2 krypto z tanim przesylem (na przykładXMR + ONE) i zamierzasz dluzej trzymac
Bo jak masz BTC + ETH + kilka altow to na samo wyslanie BTC i ETH wydasz 150-200zl...

Binance jest duza i znana, ale regulatorzy najbardziej dobieraja im sie do d...

Znowu tylko moim zdaniem: takie trzymanie roznych krypto kilka mc nic/malo Cie nauczy, a strasznie "rozwodni" i tak juz maly budzet.
Rozwaz zamiast tego wpisanie ceny z data w arkusz kalkulacyjny albo stworz wirtualne portfolio na stronce typu coingecko i zajrzyj ponownie za x miesiecy.

Tematu P2P nie znam.
Kto to sa konkretnie "misiaki"?
Generalnie co do krypto-fiat to podobno Binance i Coinbase Pro.

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 24 czerwca 2020
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: zdzichu12 » czwartek, 27 stycznia 2022, 11:15

@@btcbtc dzięki za hinty, przy próbie przesłania niektorych na swoj portfel dostaje nawet info ze "Minimalna wartość wypłaty" jest wyzsza niz o co posiadam :oops:

prosze o porade jak przesłać np Near protocol coina na swoj prywatny TrustWallet, w Binance wpisuje adres swojego walleta, jest on inny niz ten dot. BTC bądź ETH, mam tam info "send only Near protocol (BEP2) to this address" oraz no memo required,

a w binance mam do wyboru własnie to memo, gdzie jak zakładam w tym przypadku nic nie wpisuje, ale nie wiem co wybrać w sekcji sieć, wybrać "near protocol" czy "BNB binance chain BEP2" ? ten dopisek w trust wallet o BEP2 sugeruje to drugie, ale co będzie bezpieczniejsze/tańsze?

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 3 lutego 2022
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: joker26 » czwartek, 3 lutego 2022, 15:55

Witam,
Mam pytanie może ktoś wytłumaczy jak chłopu na miedzy, gdyż nowy w temacie jestem. Czym się różni COINBASE od KUCOIN ?? NIe bardzo to rozumiem skoro i tu i tu można kupować kryptowaluty. Może ktoś jest w stanie logicznie to wytłumaczyć w jasny sposób???

Weteran
Posty: 1538
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: ikswodnal » czwartek, 3 lutego 2022, 16:01

joker26 pisze: czwartek, 3 lutego 2022, 15:55 Czym się różni COINBASE od KUCOIN ??
To są dwie różne giełdy na których możesz kupić kryptowaluty. To tak samo jak dwa różne sieci handlowe sprzedające podobny towar.
Giełdy kryptowalutowe mogą się różnić wymaganiami KYC, AMAL to jest ilością szczegółów do weryfikacji.
Jest to zwykłe utrudnienie życia chcącym korzystać z kryptowalut bo wszystkie te wymagane dane banki czyli banksterka ma już u siebie pozyskane podczas otwierania konta bankowego.

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 3 lutego 2022
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: joker26 » czwartek, 3 lutego 2022, 16:33

Dzięki, A Twoim Zdaniem którą uznałbyś jako lepszą COINBASE czy KUCOIN?

Weteran
Posty: 1538
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: ikswodnal » czwartek, 3 lutego 2022, 16:39

joker26 pisze: czwartek, 3 lutego 2022, 16:33 którą uznałbyś jako lepszą COINBASE czy KUCOIN?
Nie wiem. Nie korzystam z tych giełd. Nie wiem też czy obsługują PLN a to przecież ważne.
Korzystam z krajowego, poznańskiego kantoru (?) giełdy (?) Bitcan - proste, czytelne dane.
Jeżeli będziesz chciał skorzystać to proszę poprzez https://bitcan.pl/p/tgyr

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 3 lutego 2022
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: joker26 » czwartek, 3 lutego 2022, 16:58

Dzięki za info. W COINBASE placi sie w EUR po przeliczeniu ze zł. W KuCoin nie mam pojęcia.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: benq » czwartek, 3 lutego 2022, 19:08

@joker26
Różni się mniej więcej tym, czym Biedronka od Tesco i Auchan. Inne kraje rejestracji (jurysdykcja), podobna, choć nie identyczna oferta.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: adiqq » czwartek, 3 lutego 2022, 19:35

Różnica chyba jednak większą...Coinbase na pewno KYC/AML, co do KUCOIN nie, ale nie wiem jak to będzie wyglądać w przypadku zakupów za Fiat

Ciągle nie potrafię zrozumieć, dlaczego nie kupić w bitomacie/biurze i potem wysłać na giełdę, jeśli jest taka potrzeba. Można wtedy ominąć niektóre procedury
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 608
Rejestracja: 17 sierpnia 2016
Reputacja: 262
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: revo » poniedziałek, 7 lutego 2022, 20:50

@adiqq bo po przelaniu krypto na giełdę nie masz gwarancji że nie zażądają od Ciebie weryfikacji. Coś się giełdzie może nie spodobać albo będzie rutynowa kontrola tożsamości i jeśli nie będziemy chcieli przechodzić weryfikacji to musimy się liczyć z utratą środków albo załatwić sobie prawnika co będzie się boksował z firmą z dalekiej Azji chociaż myślę że i to nie pomoże.
:arrow: fixedfloat.com
:!: tania wymiana crypto bez rejestracji i KYC :!:

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: adiqq » poniedziałek, 7 lutego 2022, 21:57

revo pisze: poniedziałek, 7 lutego 2022, 20:50nie masz gwarancji że nie zażądają od Ciebie weryfikacji.
KuCoin akurat należy do giełd co ma dosyć spore limity bez żadnych weryfikacji...nie bez powodu napisałem o tej konkretnej giełdzie
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Początkujący
Posty: 157
Rejestracja: 15 września 2021
Reputacja: 24
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: btcbtc » środa, 23 lutego 2022, 14:55

Korzysta ktos moze z Coinbase Pro do wychodzenia do fiatow?
Jesli tak to w polaczeniu z jakim bankiem/parabankiem?
Jak wrazenia?

Nie mozna z CB wyplacac na Revolut - jakas alternatywa, zeby miec "darmowe" przewalutowania EUR->PLN?
(z CB fiaty wyplaca sie przelewem SEPA w EUR)

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 2 marca 2022
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: TomiArmani9012 » piątek, 4 marca 2022, 17:44

Witam

Założyłem portfel exodus + czekam na trezor, mam zamiar kupić eth za złotówki i wrzucić na portfel. Jaką giełdę wybrać do takiej transakcji? Jak myślicie dobry moment aby kupić eth czy jeszcze chwile poczekać?
Macie jakieś swoje sprawdzone projekty altcoinów, w które inwestujecie? Na jakie projekty warto zwrócić uwagę?

Początkujący
Posty: 157
Rejestracja: 15 września 2021
Reputacja: 24
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: btcbtc » sobota, 5 marca 2022, 22:02

@TomiArmani9012
To zalezy jakiego rzedu kwoty.
Gielda - to zalezy, czego oczekujesz.
Na stronce withdrawalfees mozesz sobie sprawdzic, ile dana gielda bierze prowizji za wyjecie ETH z gieldy
Czemu nie w kantorze stacjonarnym?

Kupic czy czekac - tego nikt nie wie, mozna jedynie zgadywac. Jedni przewiduja ostatni paraboliczny ruch na rynkach, inni rychla kapitulacje w ciagu 1-2 miesiecy.
Jedyne odpowiedzi jakie otrzymasz to jednostkowe, subiektywne zgadywanki, czesto zupelnie od czapy "bo tak czuje"...
Moja opinia-zgadywanka: jesli jest sie nowicjuszem to bym sie teraz nie ladowal w krypto tylko uczyl spekulacji w na tym rynku. Moim zdaniem potrzeba ok. 6mc "nauki", zeby samodzielnie podejmowac w miare sensowne decyzje, a nie powtarzac pierdolety po jakims klaunie z YT/twittera.
Jestem na "nie", bo jest pozno w cyklu i czeka nas recesja, ktora calkowicie wszystko zaora - pytanie pozostaje tylko kiedy... A krypto jeszcze nigdy nie doswiadczylo kryzysu typu dot-com bubble czy 2008 r.

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 2 marca 2022
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: TomiArmani9012 » poniedziałek, 7 marca 2022, 18:41

@btcbtc
Miałem zamiar zainwestować 50k w eth. Ale, z nauką masz racje. Więc może zadam takie pytanie.
Gdzie szukać książek, informacji, kursy, jakich ludzi podglądać aby tej spekulacji się nauczyć?
Gdybyś ty miał zacząć od nowa, jakby ta nauka wyglądała?
Bardzo dziękuje za odpowiedź:)!

Początkujący
Posty: 157
Rejestracja: 15 września 2021
Reputacja: 24
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: btcbtc » czwartek, 10 marca 2022, 16:11

Zacznij od Binance Academy.
Kompleksowo omowione podstawowe rzeczy.
A dalej to juz sam sobie bedziesz szukac.
Wraz z uplywem czasu sam coraz lepiej bedziesz rozpoznawal klaunow i zostawisz sobie tylko najsensowniejszych ludzi do sledzenia na twitterze i YT.
Na twitterze najlepsi maja czesto <10k obserwujacych.

Ksiazki nie maja sensu.
Kursy - ew. podstawy onchain/TA na YT.

Sa glownie 3 "szkoly":
- analiza fundamentalna
- onchain
- analiza techniczna
Fundamentalna i onchain sie czesto ze soba lacza.
Wiec to zalezy, ktora ci sie "spodoba".

Sam wiedze czerpalem glownie z reddita, YT i twittera. Wszystko anglojezyczne (miedzynarodowe)
Z polskich zrodel znam tylko Piotra Ostapowicza na YT jako dobrego, reszta jaka ogladalem/czytalem to klauny...
Polska scena krypto jest niestety slaba zarowno jesli chodzi o "influencerow" jak i spolecznosci internetowe. Szczegolnie slaba jesli chodzi o alty z mala kapitalizacja + ogolem masa glupot/powielanych mitow.

Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 5 września 2020
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: Ziutek108 » sobota, 9 kwietnia 2022, 16:36

Mam dziwny problem z rejestracją na Kucoin. Po przeprowadzeniu tej wstępnej - mailowej - postanowiłem sprawdzić czy hasło działa więc wylogowałem się i po powtórnej próbie zalogowania dostałem monit że "złe hasło". Odpaliłem więc procedurę zmiany hasła via mail i po zmianie hasła to nowe też nie działało. Więc znowu przeprowadziłem procedurę zmiany hasła i to następne też nie działało. Pierwszy raz w życiu mam coś takiego. To jakiś błąd giełdy? Spotkaliście się z czymś takim?

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: bn801, Hoyden, Lord_Bafford i 20 gości