Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Weteran
Posty: 1884
Rejestracja: 21 listopada 2020
Reputacja: 722
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: RevWolt » wtorek, 9 lutego 2021, 13:00

Inwestycja i pomysł ok, tylko ja bym się zastanowił czy nie warto wejść na giełdę i troszkę pomnożyć tym bardziej że jest sezon. Byłem w podobnej sytuacji jak ty i chciałem zrobić to samo, zasmakowałem giełdy i zysk jest znacznie większy jak czysta inwestycja.

Weteran
Posty: 2795
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: miso20 » wtorek, 9 lutego 2021, 15:39

@endras A sądzisz, że inwestowanie w aktywo, które wzrosło setki procent w ostatnich miesiącach to dobry pomysł?

Wiesz Bitcoin zasadniczo ciagle rośnie w dłuższej perspektywie, ale postanowiłeś wejść w środku bańki. Gdzie byłeś w marcu jak BTC spadł do 4k$? Obawiam się po prostu, że możesz umoczyć gdy bańka pęknie. Cena zacznie gwałtowanie spadać - nie wiadomo do ilu - i mogą ci puścić nerwy.

Jeżeli jednak jesteś pewny inwestycji, to te kroki, które opisałeś są w porządku. Środki są bezpieczne, o ile bezpiecznie zapisałeś i schowałeś seed.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4266
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4263
Reputacja postu: 
10
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: kozaki_wiesi » wtorek, 9 lutego 2021, 16:13

miso20 pisze: wtorek, 9 lutego 2021, 15:39A sądzisz, że inwestowanie w aktywo, które wzrosło setki procent w ostatnich miesiącach to dobry pomysł?
Z drugiej strony jeśli posłucha Ciebie i będzie stał z boku a cena będzie rosła do 300k$, np.?

Pamiętam jak w 2017 @Wymazywanie od 2k$ zniechęcał nowych do wchodzenia. Gdybym go wtedy posłuchał to nie jeździłbym teraz lambo ;)

endras pisze: wtorek, 9 lutego 2021, 12:31 - po uruchomieniu Ledger Nano S otrzymam mój adres portfela
Najważniejsze - zapisz na kartce seed i dobrze schowaj
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Weteran
Posty: 2795
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: miso20 » wtorek, 9 lutego 2021, 16:27

@kozaki_wiesi Ja nie napisałem by nie wchodził tylko by uważał na pęknięciu bańki. Wtedy mogą puścić nerwy i trzeba zaplanować co robić i jakiego planu się trzymać.

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 9 lutego 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: endras » wtorek, 9 lutego 2021, 21:47

Pomysł z giełdą na pewno bardzo dobry ale jeszcze wiele muszę się dowiedzieć żeby w ogóle o tym myśleć.
Wracając do BTC, ostatnio jak się nim interesowałem to btc kosztował w granicach 6,5k USD i wtedy se pomyślałem że to zaraz walnie. Nie walnęło i sądząc po tym co się dzieje (plotki o rozliczeniach BTC w Visa, zakup Elona Muska) szybko nie walnie. Planu awaryjnego faktycznie nie mam, zakładam że puki co kurs będzie rósł a sprzedam jak będę potrzebował gotówki lub jak kurs wróci do obecnego. Poprawcie mnie jeżeli się mylę.

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 9 lutego 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: endras » czwartek, 11 lutego 2021, 08:40

Okazało się że w bitcantor.com trzeba zweryfikować swoje konto żeby przelać jaką kolwiek kwotę (nawet 100zł, mimo zapewnień na stronie głównej że tak nie jest). Do weryfikacji trzeba przesłać swoje dane oraz skany dowodu i rachunku. Mam duże wątpliwości przed przesłaniem ich swoich pełnych danych oraz skanów. Co sadzicie o zagrożeniach związanych z wysłaniem im swoich wrażliwych danych? Nie znam ani ich zamiarów ani poziomu zabezpieczeń chroniących moje dane.

Weteran
Posty: 2795
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: miso20 » czwartek, 11 lutego 2021, 23:23

@endras To jest zawsze loteria tak naprawdę. Im mniej znana firma tym większa szansa, że dane leżą gdzieś na pulpicie u admina. Musisz się zastanowić czy masz tam na tyle dużo, że chcesz ryzykować wysłanie danych. Jeżeli tak to dobrym pomysłem będzie wymiana dowodu po wszystkim (powiedz w gminie, że zgubiłeś). Ewentualnie może lepiej wysłać paszport, bo na niego kredytu sie nie da wziąć. Ale tam jest chyba teraz więcej danych niż w nowym dowodzie osobistym.

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 8 lutego 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: Wawa90 » sobota, 13 lutego 2021, 12:44

Witam wszystkich !!

Chciałbym zapytać ,którą giełdę używacie ?

Na moim celowniku jest albo etoro lub binance , pytanie która lepsza i dlaczego ? :D

Weteran
Posty: 1884
Rejestracja: 21 listopada 2020
Reputacja: 722
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: RevWolt » poniedziałek, 15 lutego 2021, 20:47

UP ja używam binance i zero problemów.
Pytanie do kogoś obeznanego, czy kolor kolumny wolumenu (zielony lub czerwony) świadczy o czymś więcej niż o tylko cenie? I czy korpus świecy może być większy z małym wolumenem, lub mały korpus z większym wolumenem? Czyli np. Kurs rośnie o 2% wolumen to 100 000 dla pierwszej sytuacji i, kurs rośnie o 0,5% z wolumenem 500 000 dla drugiej sytuacji.

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 28 września 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: MrJansjo » wtorek, 16 lutego 2021, 12:56

Jak w każdym temacie i na każdym forum tematycznym/specjalistycznym - jest tak, że ustala się "stara gwardia" która niespecjalnie rozumie dylematy nowicjuszy którzy nie mają rozeznania, skróty/terminologia/nazwy są niezrozumiałe. To zrozumiałe i oczywiste.
Najbardziej przydatne(technicznie, nie piszę o samym "w co, jak i kiedy pakować kasę" - to inna para kaloszy) byłyby stale aktualizowane porady tych, co są na progu(wyjściowym) przedszkola. Nie byłoby to na zbyt wysokim poziomie a też nie byłoby zdezaktualizowane.
Czy ktoś kto już w miarę ogarnięty pokusiłby się o wpis dla mniej ogarniętych koleżanek i kolegów?
Wydaje się, że takie najbardziej nurtujące pytania to:
1. Jak zacząć(n.p. jak przelać kasę na binance czy inną popularną giełdę) tak, żeby faktycznie zacząć grać a równocześnie nie wystawić się z gołym tyłkiem i swoimi danymi w swiat?
2. Czego pod żadnym pozorem NIE robić?
3. Jak się - w razie czego - skutecznie wycofać z kryptowalut(n.p. to co się ma na giełdzie zamienić na PLN w garści lub portfelu)

Od siebie dodałbym, poza konkursem - czy ktoś ma pojęcie jak wejść w posiadanie nowej chińskiej kryptowaluty? Da się jakoś anonimowo? W ogóle warto?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: KryptoBanita » środa, 17 lutego 2021, 20:52

MrJansjo pisze: wtorek, 16 lutego 2021, 12:56"stara gwardia" która niespecjalnie rozumie dylematy nowicjuszy którzy

KTÓRE to kvrvvy nie zjnaju co to szukaju i na chuchu tu popijaju i ludzi wkurvviaju :mrgreen:
"...więzienie i bany są dla ludzi jak mawiał Tolek Banan .. ;)"

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 19 lutego 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: Ismarten » piątek, 19 lutego 2021, 22:52

Witam ,czy macie jakieś pewne źródło gdzie można kupić koparka ASIC ? Znalazłem tylko u chinoli na Alibabie ...

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 20 lutego 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: joinerowsky » sobota, 20 lutego 2021, 01:37

Witajcie Koledzy oraz koleżanki. Mam dość być może nietypowy temat. Mianowicie zrobiłem duża głupotę i robiąc transfer BNB z Exodus do Swissborg nie wpisałem MEMO ID. Finalnie moje środki nie zostały zaksięgowane. Czy jest jakaś możliwość aby naprawić mój błąd? Pozdrawiam, a za dobrą podpowiedź stawiam flaszkę...

Początkujący
Posty: 176
Rejestracja: 14 marca 2020
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: nrth » niedziela, 21 lutego 2021, 12:14

Jaka giełda/kantor umożliwia wypłatę przez bankomat bez żadnych problemów? Na Bitbay podobno nie zawsze to działa sprawnie

Weteran
Posty: 2795
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: miso20 » niedziela, 21 lutego 2021, 20:56

@nrth Flyingatom albo Shitcoins

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 22 lutego 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: VitoDiaz » poniedziałek, 22 lutego 2021, 08:52

Czesc. Poprosze o rade. Chcialem kupic BNB na gieldzie Binance uzywajac karty debetowej VISA. Od piątku 19 lutego transakcja wciąż nie zostala przeprocesowana a jej status to wciaz ,,w trakcie". Kojarzycie jak dlugo moze potrwac ta sytuacja i kiedy finalnie srodki pojawia sie na koncie? Do dzis to juz 4 dni.

fan
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 22 lutego 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: fan » poniedziałek, 22 lutego 2021, 20:49

---
Ostatnio zmieniony piątek, 12 marca 2021, 23:45 przez fan, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 9 marca 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: lynyrd79 » wtorek, 9 marca 2021, 11:03

Cześć wszystkim,
Po przeglądaniu i kilkumiesięcznej nauce wiem, że nic nie wiem :)
Stąd potrzeba dopytania odnośnie zakupu BTC:
Idea jest taka, aby co miesiąc kupować bitcoina za 50-100 zł bezpośrednio na portfel.
Ale są problemy z opłatami:
1) na giełdzie obecnie 0,0005 czyli po zakupie mogę przelać... 0 BTC;
2) w kantorach dla przykładu kupuję za 50 zł, otrzymuję... 0,00002641 BTC, czyli z 50 zł dostaję 5 zł w bitcoinie. Zawsze to taniej niż na giełdzie.
Rozwiązania wydaje mi się są 3:
1) kupować na giełdzie co miesiąc, ale wypłacać dopiero, jak suma zakupów wyniesie ok. 1000 zł. Ale trzymać na giełdzie btc przez rok?
2) kupować za 1000-1200 zł raz na rok - ale wtedy nie ma aż takiego uśrednienia ceny i opłaty wciąż wysokie ~10% kwoty zakupu.
3) nie kupować - dla kwot 50-100 zł inwestycja w bitcoina jest całkowicie nieopłacalna...
Im dłużej o tym myślę, tym bardziej punkt 3) wydaje mi się jedynym rozwiązaniem.
Chyba, że coś przegapiłem.
Stąd prośba o jakiekolwiek rady.
Co o tym sądzicie?
Jak przeznaczać co miesiąc małe kwoty na btc i nie zostać zjedzonym przez opłaty?

Weteran
Posty: 1538
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: ikswodnal » wtorek, 9 marca 2021, 13:05

lynyrd79 pisze: wtorek, 9 marca 2021, 11:03Idea jest taka, aby co miesiąc kupować bitcoina za 50-100 zł bezpośrednio na portfel.
Ale są problemy z opłatami:
Zgadza się, miałem ten sam problem przy regularnym, co miesięcznym, zakupie BTC przez zlecenie stałe za 200 PLN. Zmieniłem to w ten sposób, że kupuję BTC dalej w FlyingAtom ale co kwartał za 600 PLN. Uciążliwe trochę gdyż muszę w miesiącu kupna BTC zadbać by na koncie w banku było 600 PLN dla zleceń stałych. Jak na razie stopa zwrotu za 13 miesięcy na dzisiaj 311%. Nie ma lepszego sposobu oszczędzania wartości.

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 9 marca 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: lynyrd79 » wtorek, 9 marca 2021, 13:30

ikswodnal pisze: wtorek, 9 marca 2021, 13:05 Zmieniłem to w ten sposób, że kupuję BTC dalej w FlyingAtom ale co kwartał za 600 PLN.
Dzięki za odpowiedź. Przeglądałem również tamten temat.
Fakt, większe kwoty rzadziej są jakimś wyjściem z sytuacji.
Tylko ten procent od wypłaty. 10% można przeboleć, jeśli stopa zwrotu nadal będzie kilkaset % rocznie.
Ale na to gwarancji nie ma.
Cóż, muszę na spokojnie pomyśleć. Nic na szybko.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości