Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Weteran
Posty: 2795
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: miso20 » sobota, 10 kwietnia 2021, 22:54


Weteran
Posty: 1884
Rejestracja: 21 listopada 2020
Reputacja: 722
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: RevWolt » sobota, 10 kwietnia 2021, 23:31

Wiem że tego tam nie ma ale da się wysłać i mieć podgląd przez metamask, a chodzi mi o to czy da się to dodać przez ledger life jakoś ręcznie ale widocznie jeszcze nie da się.

Początkujący
Posty: 176
Rejestracja: 14 marca 2020
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: nrth » niedziela, 11 kwietnia 2021, 12:41

Jakie krypto oprócz XRP polecicie z małym feed i żeby był szybki przesył?

Początkujący
Posty: 149
Rejestracja: 27 listopada 2020
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: owpiotr » niedziela, 11 kwietnia 2021, 14:13

XLM, TRX. Dash chyba też ale dawno nie robiłem na nim operacji.

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 11 kwietnia 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: yot84 » niedziela, 11 kwietnia 2021, 20:44

Tazz28 pisze: środa, 7 kwietnia 2021, 17:33 Czy najbardziej opłacalny zakup jakiejkolwiek krypto to przez przelew SEPA na giełdę, czy są bardziej opłacalne opcje?
Podbijam pytanie.
Witam.
Jestem nowy na forum, szukam sprawdzonej giełdy lub portfela, który ma najniższe opłaty za depozyt kryptowalut.
Jestem ciekawy co polecacie, dzięki :)

Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 18 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: norbo80 » poniedziałek, 12 kwietnia 2021, 17:07

Hej,

tez jestem zupelni zielony w tematyce kryptowalut. Chcialem zainwestowac 1000€ - 2000€ w (tylko i wylacznie) Bitcoiny i odlozyc portfel na 2-3 lata do szafy, bez zabawy w wymiany. W zwiazku z tym chcialbym sobie kupic jakis portfel i kupic bitcoins z pewnego zrodla i niewielka prowizja.
Moje pytania:
1. Ktory portfel polecacie?
  • Polecacie zrobic portfel samemu? Bardzo to trudne?
  • A moze lepiej trzymac gdzies portfel online?
2. Gdzie najlepiej kupic Bitcoiny za Euro? Za nieduza prowizje i bezpiecznie.

Bede wdzieczny z kazda pomoc

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 12 kwietnia 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: ProSebQ » poniedziałek, 12 kwietnia 2021, 17:40

BTC kupisz najtaniej na BitBay natomiast największy wybór dla początkujących znajdziesz na Binance. Gdybyś potrzebował się zarejestrować daj znać. Co do portfeli sprzętowych oba są OK.

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 12 kwietnia 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: lukasz19910 » poniedziałek, 12 kwietnia 2021, 17:46

Cześć , zamierzam pierwszy raz zainwestować w kryptowaluty. Po kilkudniowym zapoznaniu się co i jak , nasunęło mi się kilka pytań.
Za wymianę BTC na walutę FIAT pobierana jest prowizja w wysokości 0.00050000 .
Czy to oznacza że za dowolną ilość BTC, nawet taką wartą powiedzmy 200 zł , zostanie mi pobrana kwota 0.00050000 BTC ? czyli na dzień dzisiejszy jakieś 130 zł ?

Jeśli tak, to czy można to obejść , np. poprzez wymianę BTC na inną kryptowalutę (wg cennika tracę na zamianie 0,3%) a potem z tej kryptowaluty na walutę FIAT .
Np. wartość opłaty za wypłątę dla waluty LSK to 0.30000000 , co daje okolo 7 zł.

W takim wypadku tracę 200 * 0,003 + 7zł = 7,6zł . Czy mam rację ?

Początkujący
Posty: 41
Rejestracja: 12 stycznia 2021
Reputacja: 21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: Mizaru » poniedziałek, 12 kwietnia 2021, 18:35

ProSebQ pisze: poniedziałek, 12 kwietnia 2021, 17:40BTC kupisz najtaniej na BitBay
Tanio, nie zawsze znaczy dobrze. Czy bezproblemowo.
Poczytaj sobie wątek o tej (jeszcze działającej) giełdzie
viewtopic.php?f=55&t=14349&p=694944#p694944

Jak już masz zamiar pchać się Suszkowi do kieszeni, to z niedużą kwotą. Żeby strata nie bolała w razie czego ;-)
No i wiadomo, NIE trzymaj środków na giełdzie.

Weteran
Posty: 2795
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: miso20 » poniedziałek, 12 kwietnia 2021, 20:22

norbo80 pisze: poniedziałek, 12 kwietnia 2021, 17:071. Ktory portfel polecacie?

Z wymienionych przez ciebie lepszy będzie Trezor. Ledger miał ostatnio sporo wpadek, a użytkownicy ledgera są ofiarami ataków ostatnio. Za euro BTC kupisz na Krakenie. Jedna z najlepszych i najbardziej pewnych giełd krypto. Najszybciej i bez weryfikacji kupisz w bitomacie.
lukasz19910 pisze: poniedziałek, 12 kwietnia 2021, 17:46Czy to oznacza że za dowolną ilość BTC, nawet taką wartą powiedzmy 200 zł , zostanie mi pobrana kwota 0.00050000 BTC ? czyli na dzień dzisiejszy jakieś 130 zł ?
Tak.
lukasz19910 pisze: poniedziałek, 12 kwietnia 2021, 17:46Jeśli tak, to czy można to obejść , np. poprzez wymianę BTC na inną kryptowalutę (wg cennika tracę na zamianie 0,3%) a potem z tej kryptowaluty na walutę FIAT .
Np. wartość opłaty za wypłątę dla waluty LSK to 0.30000000 , co daje okolo 7 zł.
Mylisz dwie rzeczy. Pierwsza to opłaty, które pobiera giełda - bo przedstawiasz cennik którejś z giełd. A druga to opłata za transakcje w sieci, która leci do górników. Chcesz mniejszych opłat, to szukaj tańszych giełd. W ramach tej samej platformy raczej nie przyoszczędzisz.

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 12 kwietnia 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: lukasz19910 » poniedziałek, 12 kwietnia 2021, 21:11

miso20 pisze: poniedziałek, 12 kwietnia 2021, 20:22Mylisz dwie rzeczy. Pierwsza to opłaty, które pobiera giełda - bo przedstawiasz cennik którejś z giełd. A druga to opłata za transakcje w sieci, która leci do górników. Chcesz mniejszych opłat, to szukaj tańszych giełd. W ramach tej samej platformy raczej nie przyoszczędzisz.

Dzięki ,za odpowiedź , wydaję mi się że się nie mylę . Kwota 0.00050000 BTC zakładam że jest przeznaczona dla górników i na każdej giełdzie jest taka sama , chyba że się mylę ? Czy może za zamianę BTC na PLN zapłacę 0.00050000 BTC + kwota dla górników ?
Jest to cennik bitBaya.

Weteran
Posty: 2795
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: miso20 » poniedziałek, 12 kwietnia 2021, 23:06

@lukasz19910 Teoretycznie jest przeznaczona, bo giełda pobiera ją m.in. po to by opłacić transfer. Ale pobierają więcej niż muszą - dużo więcej. Tak czy siak ta opłata nie jest
lukasz19910 pisze: poniedziałek, 12 kwietnia 2021, 17:46Za wymianę BTC na walutę FIAT
ale za zlecenie wypłaty. Za samą wymianę płacisz prowizję w ujęciu procentowym od całej kwoty. Powinno być gdzieś w cenniku.
https://bitbay.net/pl/tabela-oplat
Jeżeli tego nie kumasz to albo odpuść handel albo się jeszcze wiele doucz, bo inaczej się przejedziesz na handlu.
lukasz19910 pisze:dla górników i na każdej giełdzie jest taka sama
Na BB jest najwyraźniej lichwiarska skoro na krakenie biorą 0,00015btc za wypłatę, czyli przeszło trzy razy mniej.

Giełda zarabia na każdej transakcji wymiany - procentowo i na każdym zleceniu wypłaty - kwotowo, zabierając część krypto.

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 12 kwietnia 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: lukasz19910 » poniedziałek, 12 kwietnia 2021, 23:20

Czy wszystko co nasiałem sie zgadza może poza tym ze do stałej opłaty za transfer BTC -PLN jest doliczona marża giełdy.
W takim razie ponawiam moje pytanie , czy dobrze myślę że przy małych kwotach zainwestowanych w BTC , lepiej jest przetransferować BTC na inną kryptowalutę a potem ją zamienić na FIAT ? Czy może jest coś czego nie wziąłem pod uwagę ? (Tak wiem pobierają marżę 0.3% przy transferze na inną krpyto)

Weteran
Posty: 2795
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: miso20 » wtorek, 13 kwietnia 2021, 00:24

@lukasz19910 cały czas mylisz pojęcia i nie bardzo jest jasne o co ci chodzi.

Transfer to przeniesienie czegoś z miejsca na miejsce. Transfer to nie to samo co transakcja. Bitcoina możesz transferować na inny adres btc, ale nie na inną krypto. Wymiana krypto na btc, to nie transfer, ale transakcja. Przeciez to proste i jasne słowo.

Teoretycznie im mniejsza kwota inwestycji tym mniej opłacalne są transfery btc, które są drogie (tak na giełdzie jak i prywatnie) relatywnie drogie. Ciężko stwierdzić od jakiej kwoty będzie to opłacalne: na pewno koszt transakcji wymiany btc + koszt transferu nowej krypto muszą być mniejsze niż koszt transferu samego btc.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1638
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: 360
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: tonyxxl » wtorek, 13 kwietnia 2021, 06:34

lukasz19910 pisze: poniedziałek, 12 kwietnia 2021, 23:20 czy dobrze myślę że przy małych kwotach zainwestowanych w BTC , lepiej jest przetransferować BTC na inną kryptowalutę a potem ją zamienić na FIAT ?
Nie myśl, sprawdź w tabeli opłat danej giełdy, tam wszystko jest.

Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 18 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: norbo80 » wtorek, 13 kwietnia 2021, 11:50

Dzieki za odpowiedzi. Zamowilem Tresora. Pytanko - Jesli sie tresor zepsuje to Coinsy przepadaja, czy maja jakies zabezpieczenie?

Co do gieldy to wybieram Krakena lub Binance, ktora polecacie? Tylko Bitcoins, wplaty i wyplaty w euro.

Weteran
Posty: 2868
Rejestracja: 14 lipca 2017
Reputacja: 441
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://nanocrawler.cc/explorer/account ... ec/history

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: adamu79 » wtorek, 13 kwietnia 2021, 12:31

norbo80 pisze: wtorek, 13 kwietnia 2021, 11:50 Jesli sie tresor zepsuje to Coinsy przepadaja, czy maja jakies zabezpieczenie?
Pierwszą i jedną z najważniejszych rzeczy po utworzeniu portfela (nie tylko sprzętowego) jest zapisanie frazy seed. Dla bezpieczeństwa powinniśmy zapisać ją ręcznie na kartkach, które dostaliśmy wraz z Trezorem — nie robimy zdjęć ani zapisujemy fraz na komputerze. Po zakończeniu zapisywania seed’a na kartce należy ją schować w bezpiecznym miejscu. Osoba, która pozna naszą frazę seed bez problemu może zdobyć nasze kryptowaluty. Fraza seed będzie przydatna np. gdy zgubimy nasz portfel sprzętowy — dzięki niej będziemy mogli odzyskać nasze środki.
https://medium.com/we-are-the-gamerhash ... d566f75810

Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 18 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: norbo80 » wtorek, 13 kwietnia 2021, 13:48

Dzieki za linka poczytam.

Ktora gielde polecacie? Binance czy kraken?

Weteran
Posty: 2795
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: miso20 » wtorek, 13 kwietnia 2021, 14:05

@norbo80 a na binance możesz przesyłać fiaty? Powinieneś wybrać Kraken jak chcesz euro.

Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 18 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: norbo80 » wtorek, 13 kwietnia 2021, 22:08

fiat - czyli np. Euro? Mysle, ze mozna, tu jest nawet instrukcja https://www.binance.com/en/support/faq/ ... b980575000

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: slasta i 14 gości