Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Weteran
Posty: 1884
Rejestracja: 21 listopada 2020
Reputacja: 722
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: RevWolt » środa, 12 maja 2021, 10:25

Czy wszyscy muszą założyć działalność gospodarczą jak na giełdzie handluje, czy tylko jak świadczę usługi bo handluje tylko dla siebie.

Początkujący
Posty: 41
Rejestracja: 12 stycznia 2021
Reputacja: 21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: Mizaru » czwartek, 13 maja 2021, 17:44

https://spidersweb.pl/bizblog/kryptowal ... o-rejestr/
Sam jestem ciekaw. W artykule jest tylko mowa o prowadzących taką działalność. Może nie będzie możliwe jako osoba prywatna. Nie dziwię się. Żal im pupy ściska jak widzą, że można na tym zarobić więcej niż na lokatach w ich bankach. Lobby banksterskie i tak będzie górą. Ciekawe czy ten ich para egzamin będzie u sosina czy w tel-avivie :evil:

Dodano po 3 minutach 11 sekundach:
I w tym momencie nie dziwię się, że Suszek odpuszcza BB. Przecież odpadnie mu na pewno spory % prywatnych klientów.
Ostatnio zmieniony czwartek, 13 maja 2021, 18:10 przez Mizaru, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 2795
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: miso20 » czwartek, 13 maja 2021, 17:52

Licencja bedzie wymagan tylko dla profesjonalnych podmiotów, takich jak giełdy czy kantory.
Mizaru pisze: czwartek, 13 maja 2021, 17:47I w tym momencie nie dziwię się, że Suszek odpuszcza BB.

Opuszcza bo teraz są chętni kupcy. Firmę sprzedaje się jak nie ma z niej więcej do wyciągnięcia, przykład Allegro. Jednak sposób w jaki to robi budzi wątpliwości, więc radzę uważać na Bitbay i się stamtąd ewakuować.

Początkujący
Posty: 41
Rejestracja: 12 stycznia 2021
Reputacja: 21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: Mizaru » czwartek, 13 maja 2021, 18:14

Zastanawia mnie to "O wiele ciekawiej wygląda zaś kwestia dostępu do rynku nowych osób – bez bogatego doświadczenia. Z jednej strony rząd chroni ich przed ryzykiem działania na silnie zmiennym rynku, ale z drugiej pozbawia go dostępu świeżej krwi." Jeśli faktycznie chodzi o dzialalność, to przecież jest coś takiego jak ryzyko prowadzenia dg. Gorzej jak podepną pod to szaraczków. Bo czemu nie? Przecież zrobią to, żeby chronić środki tychże szaraczków :evil:
Co do Allegro, to kiedyś myślałem, że pozbyli się trupa. Ale jak widać, teraz ten trup świetnie sobie radzi i może żałują, że go sprzedali ;)

Weteran
Posty: 2795
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: miso20 » czwartek, 13 maja 2021, 23:04

@Mizaru Ja bym się nie doszukiwał żadnych spisków tutaj. Na prowadzenie kantoru walut musisz mieć licencje, na prowadzenie handlu złotem tak samo. Krypto jest podobnie traktowane i tez trzeba mieć licencje. Hajs ze szkoleń musi się zgadzać, a jak będzie amber gold to sie powie, że państwo robiło co mogło by wyłapać oszustów ;P.

Początkujący
Posty: 41
Rejestracja: 12 stycznia 2021
Reputacja: 21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: Mizaru » piątek, 14 maja 2021, 09:24

Nie mam nic do regulacji odnośnie działalności gospodarczej. Chodzi mi tylko o to, czy nie będzie tak, że będąc osobą prywatną nie będziesz mógł działać na rynku krypto. Pożyjemy, zobaczymy ;)

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 18 maja 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: Anaconda22 » wtorek, 18 maja 2021, 15:37

ufo321 pisze: wtorek, 27 kwietnia 2021, 06:45 Wytłumaczy ktoś jak to jest dokładnie z wyborem sieci przy wypłacie?

Jako przykład weźmy USDC i wypłatę z Binance na Exodusa. Do wyboru mam 3 sieci:
ERC20, BEP2 i BEP20. Muszę wybrać tylko i wyłącznie tą pierwszą bo ten sablecoin oparty jest na ETH? Czy on jak i portfel obsługują też inne sieci?
Witam.
Chciałbym ponowić pytanie. Nie do końca wiem kiedy jakiej sieci można używać.
Wysyłając BTC z Binance na electrum można wybrać inną sieć właśnie podaną wyżej jak BEP2?
Albo wysłać BTC na paper wallet siecią BEP2?
Czy sieci BEP2 i BEP20 służą tylko do transferu miedzy giełdami?
Przeglądając forum nie natrafiłem na takie informację, a jak ktoś dopytywał to nie było odpowiedzi.

Weteran
Posty: 2795
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: miso20 » wtorek, 18 maja 2021, 15:44

@Anaconda22 ERC20 to sieć ETH, a bepy to sieci Binanca. Sugeruję korzystać w blockchaina ETH, choć jego wadą jest wyższy koszt transferu.

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 10 maja 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: Nexelon » wtorek, 18 maja 2021, 16:39

Jeżeli chce wyjść do jakiegoś stablecoina typu USDT i trzymać środki w ten sposób przez dłuższy czas (min. pare miesięcy), to lepszy waszym zdaniem będzie trezor czy ledger? Byłbym wdzięczny gdyby ktoś podał ogólne plusy i minusy tych portfeli :D

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 19 maja 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: KryptoSkyn » środa, 19 maja 2021, 17:24

Przez co najlepiej wpłacić na giełdę pieniądze przez paypala?
Giełdę wstępnie chcę binance, natomiast z tego co wyczytałem oferowała to tam opcja P2P a już nie.
Czego mogę użyć żeby końcowo wpłacić na binance z paypala czy będzie to średnio opłacalne?

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 22 maja 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: Radixson » sobota, 22 maja 2021, 09:19

Czy jest możliwość zakupu właśnie jak kolega wspomniał Paypal albo Revoultem? W jakiej walucie najlepiej kupować kryptowalute?

Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 10 grudnia 2012
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: tookie » sobota, 22 maja 2021, 09:44

coinbase
wystarczy prawo jazdy
przelewasz z revoluta
kupujesz
sprzedajesz
przelewasz spowrotem na revoluta

Początkujący
Posty: 176
Rejestracja: 14 marca 2020
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: nrth » poniedziałek, 7 czerwca 2021, 20:26

Czy Cardano idzie równie szybko z portfela na portfel jak XRP czy tam XML?

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 29 grudnia 2019
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: Morricorne » środa, 9 czerwca 2021, 16:44

Gdzie sprzedam czesc BTC z portfela Trust Wallet? Jestem pełnoletni dostałem to z promocji na gemini. Teraz pytanie jak to wypłaćic na Polskie konto bankowe

Początkujący
Posty: 217
Rejestracja: 18 sierpnia 2020
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: ozyrys486 » środa, 9 czerwca 2021, 17:31


Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 20 września 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: laik » sobota, 12 czerwca 2021, 11:06

Witam, myślę nad zakupem bitcoina jednak nie za bardzo mam pojęcia jak
*Gdzie najbezpieczniej oraz najtaniej ( najmniejsza prowizja)
*Przechowywanie na zewnętrznym sprzęcie tylko na dedykowanych portfelach czy może służyć do tego zwykły pendrive ?
* jak przenieść na zewnętrzny nośnik
Pozdrawiam

Weteran
Posty: 1538
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: ikswodnal » sobota, 12 czerwca 2021, 12:40

laik pisze: sobota, 12 czerwca 2021, 11:06Witam, myślę nad zakupem bitcoina jednak nie za bardzo mam pojęcia jak
Zacząć przede wszystkim od zapoznania się z bitcoin.pl tam podstawy bitcoina.
Potem to forum. Tak zaczynałem i dalej jestem tylko prymitywnym użytkownikiem :-(.

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 31 maja 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: gohfail » niedziela, 11 lipca 2021, 18:57

Szanowni państwo....

Jak na binance futures zrealizować częściowo zysk w wysokości np. 2% bez likwidacji pozycji ?

Mam 100$ do nauki, zarobiłem 4$, - za dwa dolary chcę zrealizować zysk, a dwa zostawić na stop limit żeby zachować sumę początkową.

Jest opcja MARKET oraz LIMIT na pozycji.
Market keszuje wszystko, a limit ma opcje 10% 25% 50% 100% - i to jest dobre przy większych wzrostach.

A jak wyjąć sensownie 1 albo 2 albo 3 % ?

pozdrawiam

Początkujący
Posty: 176
Rejestracja: 14 marca 2020
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: nrth » niedziela, 25 lipca 2021, 05:24

Ile czasu leci Cardano z giełdy na giełdę? Zbliżony czas do przesyłu BTC czy bardziej XLM?

Weteran
Posty: 2795
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: miso20 » niedziela, 25 lipca 2021, 11:39

@nrth czas przesyłu z giełdy na giełdę może być rożny w zależności od giełdy. Mogą chcieć rożnej ilości potwierdzeń. Ogólnie cardano jest jednak szybsze niż btc. Szukaj na stronie giełdy ile potwierdzeń wymagają dla Ada.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości