Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 128
Rejestracja: 2 listopada 2017
Reputacja: 89
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: Tazz28 » wtorek, 28 lutego 2023, 17:25

Zgadza się. Teoretycznie nawet jak wypłacisz, ale nie przekroczy to sumy wpłat (nadal będziesz na stracie) to nic się nie stanie jak tego nie zgłosisz bo nie możesz zapłacić kary od kwoty ujemnej. Tylko, że mógłby być problem z odliczeniem takiej straty w latach kolejnych, ale nie wnikałem jak to wygląda w praktyce bo przepisy jedno a praktyka z US to drugie.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 812
Rejestracja: 17 października 2018
Reputacja: 935
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 대한민국

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: Kutalisk » wtorek, 28 lutego 2023, 17:29

Są różne interpretacje.
1. Jak nie zgłosisz to nie będziesz mógł odliczyć kosztów zakupu i podatek od całej kwoty.
2. Jak nie zgłosisz to będziesz mógł zrobić korektę zeznania za np. 2-3 lata jak będziesz sprzedawał i sobie odliczysz.
Tazz28 pisze: wtorek, 28 lutego 2023, 17:25Teoretycznie nawet jak wypłacisz, ale nie przekroczy to sumy wpłat (nadal będziesz na stracie) to nic się nie stanie jak tego nie zgłosisz bo nie możesz zapłacić kary od kwoty ujemnej.
Nie teoryzuj. Bo wprowadzasz w błąd.

Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 3 października 2020
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: XaooBBX » wtorek, 28 lutego 2023, 17:38

Czyli kupując np. dzisiaj moge to zgłosić w PIT za 2023, albo zgłosić wtedy jak sprzedam (np. za 3 lata - że kupiłem w 2023 za określoną kwotę)? A jak to się ma jak np. dwa razy w roku kupie za np. 10k? Kwota od której odliczam podatek (zysk) jest łączny z tych dwóch, tak?

Bo to wszystko odnosi się do tego, czy ostatecznie będę musiał zapłacić podatek za całość (jak nie zgłoszę), czy za czysty zysk (jak zgłoszę), tak?
Co macie na myśli pisząc stratę? W sensie jakby kurs spadł?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 128
Rejestracja: 2 listopada 2017
Reputacja: 89
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: Tazz28 » wtorek, 28 lutego 2023, 19:26

Kutalisk pisze: wtorek, 28 lutego 2023, 17:29Są różne interpretacje.
1. Jak nie zgłosisz to nie będziesz mógł odliczyć kosztów zakupu i podatek od całej kwoty.
2. Jak nie zgłosisz to będziesz mógł zrobić korektę zeznania za np. 2-3 lata jak będziesz sprzedawał i sobie odliczysz.



1) Jak tylko wpłacasz i nie zgłosisz to później możesz zadeklarować pełną kwotę straty w przyszłych latach i nie trzeba robić korekt.
2) Korektę zeznania trzeba zrobić w przypadku gdy wpłacasz i wypłacasz i tego nie zadeklarujesz w danym roku podatkowym, ale nadal jesteś na minusie. W innym wypadku ta różnica Ci przepadnie.

@XaooBBX Strata w tym wypadku to wszystkie wpłaty z konta bankowego na giełdę. Przychód do wypłata z giełdy na konto bankowe. Zysk=przychód-strata

Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 3 października 2020
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: XaooBBX » wtorek, 28 lutego 2023, 19:43

acha, czyli stratą w moim wypadku za np. rok 2023 jakbym dwa razy kupił btc za 10k to łącznie 20 tyś zł i to deklaruje w PIT za rok 2023 jako stratę

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 21 maja 2023
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: Unluckyxxx » niedziela, 21 maja 2023, 11:42

Koledzy gdzie mogę kupić kryptowalute płacąc za pomoca PayPal ? Chcialem to zrobic za pomocą Binance ale tam nie ma takiej możliwości a chcialbym docelowo korzystać z tej aplikacji do handlu kryptowalutami dzieki za pomoc

Dyskutant
Posty: 199
Rejestracja: 24 listopada 2017
Reputacja: 218
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: makur » niedziela, 21 maja 2023, 19:44


Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 21 maja 2023
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: Unluckyxxx » niedziela, 21 maja 2023, 22:16

Udało mi się to zrobić przeslac srodki z PayPal na konto etoro nawet kupiłem już swoją kryptowalute pierwszą w życiu teraz mam inny dylemat bo przeczytałem tu na forum że trzymanie kryptowaluty na giełdzie nie jest zbyt bezpieczne bo giełda może być narażona na różnego typu ataki dlatego chce sie poradzic tu jaki portfel założyć dobrze by było żeby działał na telefonie no i czy w takim portfelu można trzymać każdy rodzaj kryptowaluty ?
Tak zapytam bardzej wtajemniczonych w jaka nowa kryptowalute polecacie zainwestować która obecnie jest tania i ma potencjał do szybkiego wzrostu mam 1000€ do zainwestowanie dzięki za pomoc

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 21 maja 2023
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: Unluckyxxx » poniedziałek, 22 maja 2023, 11:34

Pozwole się podpiąć pod muj ostatni post bo mam pytanie zainstalowałem trzy aplikacje do obrotu kryptowalutami są to Binance Etoro oraz Coinobase najwiecej różnych kryptowalut dostepnych jest na Coinobase czy to oznacza że ta giełda z kryptowalutami jest najlepsza z wszystkich tu wymienionych do tego oferuję ona dedykowany portfel czy jest on bezpieczny czy to będzie najlepszy wybór dla raczkującego w temacie krypto
Druga rzecz to kurs krypto bo się za bardzo nie orientuje jak to obliczyć
Jesli kurs danej waluty wynosi dajmy na to Shiba cena dzięki elektro a usd na teraz to 0,0990 ile to wychodzi z zl 1gr to chyba nawet nie jest moglby mi to ktoś wyjaśnić lub podać linki gdzie mogę o tym poczytać przepraszam że byc moze takie proste lub głupie zapytania zadaję ale zaczynam się uczyć dopiero

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 21 maja 2023
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: Unluckyxxx » poniedziałek, 22 maja 2023, 12:38

Jeszcze jedna rzecz która mnie interesuje a chodzi o to jeśli dokonałem zakupu waluty za sumę 200€ i ta waluta cały czas rośnie czyli generuje mi zysk to czy ja mogę wypłacić sam wygenerowany zysk za pomoca tej waluty i zainwestować go w nastepna walute lub dokupic ta ktora wygynerowala mi zysk liczac że będzie dalej rosła czy muszę sprzedać tę walute z wygenerowanym zyskiem i dokonać ponownego zakupu tej lub innej waluty ? Mam nadzeje że mnie rozumiecie i nie podkręciłem za bardzo :D Pozdrawiam

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 37
Rejestracja: 7 czerwca 2023
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: baranzii » poniedziałek, 19 czerwca 2023, 14:48

Unluckyxxx pisze: poniedziałek, 22 maja 2023, 12:38jeśli dokonałem zakupu waluty za sumę 200€ i ta waluta cały czas rośnie czyli generuje mi zysk to czy ja mogę wypłacić sam wygenerowany zysk za pomoca tej waluty i zainwestować go w nastepna walute lub dokupic ta ktora wygynerowala mi zysk liczac że będzie dalej rosła czy muszę sprzedać tę walute z wygenerowanym zyskiem i dokonać ponownego zakupu tej lub innej waluty
odpowiedź może będzie dość trywialna ale generalnie możesz ze swoimi środkami robić co chcesz :) każda z opcji, którą wymieniłeś jest raczej możliwa. Pytanie co Ci się opłaca a co jest - mówiąc delikatnie - niemądre.

Jest tu na forum sporo wiedzy. Nikt Ci raczej nie pomoże podjąć decyzji jak zarządzać własnymi środkami (a jak się taki znajdzie to całkiem możliwe, że naciągacz ;) )

Czytaj, ucz się i eksperymentuj :idea:

Początkujący
Posty: 452
Rejestracja: 13 marca 2020
Reputacja: 215
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: łabondź2020 » poniedziałek, 19 czerwca 2023, 21:52

Tazz28 pisze: wtorek, 28 lutego 2023, 19:26Strata w tym wypadku to wszystkie wpłaty z konta bankowego na giełdę. Przychód do wypłata z giełdy na konto bankowe.
Nie pisz bzdur. obowiązek podatkowy powstaje z chwilą wyjścia do fiat, w żadnym wypadku nie liczą się wpłaty i wypłaty na konto bankowe.

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 28 czerwca 2023
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: alkaras30 » środa, 28 czerwca 2023, 15:37

Ja jak szybko potrzebuje kupić bitcoin to robię to przez Bitq - mają bardzo niską marżę oraz dobry kurs, więc zakup jest dość tani. Dodatkowo do pewnej kwoty (chyba 1K) nie jest wymagana weryfikacja tożsamości - można szubko kupić bęz zbędnych formalności.

Początkujący
Posty: 160
Rejestracja: 15 września 2021
Reputacja: 25
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: btcbtc » czwartek, 29 czerwca 2023, 00:41

Jakie sa najlepsze zdalne opcje (=bez koniecznosci jezdzenia do bitomatu), jesli chodzi o sprzedaz krypto o wartosci 500-4000 zł?
Moglbym dzielic na <1000 zł, jesli jest taka potrzeba.

Najlepiej, gdybym dostawal/odbieral gdzies gotowke.
A przynajmniej zeby bylo bez (bezposredniego) angazowania konta bankowego.

Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 6 stycznia 2022
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: mam_milion » piątek, 14 lipca 2023, 15:45

Hej

Czytam te forum dłuższy czas i zastanawia mnie jedno. Skoro na różnych giełdach typu Zonda, są problemy z wypłatą środków, dlaczego nie wypłacacie np w bitomacie??

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 37
Rejestracja: 7 czerwca 2023
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: baranzii » piątek, 14 lipca 2023, 16:00

@mam_milion toto. ewentualnie w kantorze stacjonarnym. Szybko, bezproblemowo a jak się już znacie z twarzy to współpraca staje się nawet bardziej elastyczna ;)

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 19 lipca 2023
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: Kanana » środa, 19 lipca 2023, 15:59

Witam i o BTC zapytam. Powiedzcie mi proszę, jak najbezpieczniej (najlepiej jak giełda ma przelew bezpośrednio na mój rachunek bankowy ) wypłacić EUR lub PLN ?? Większość giełd ma jakichś pośredników. Trzeba u nich konto zakładać a potem jeszcze od nich robić przelew na moje konto. Zgłupiałam już do reszty. Gdzieś mi mignęła Kanga, korzystacie z nich? Warto? Dzięki za odp. pozdrawiam

Początkujący
Posty: 217
Rejestracja: 18 sierpnia 2020
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: ozyrys486 » czwartek, 20 lipca 2023, 11:26

Najprościej przelej z giełdy na swój portfel i zamiem w kantorze. Będzie najprosciej

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 19 lipca 2023
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: Kanana » czwartek, 20 lipca 2023, 19:58

ozyrys486 pisze: czwartek, 20 lipca 2023, 11:26Najprościej przelej z giełdy na swój portfel i zamiem w kantorze. Będzie najprosciej

Ok, przelać na portfel potrafię, natomiast jaki kantor ? Sprawdzony i bezpieczny, bo to dla mnie najważniejsze. Z kantora oczywiście przelew na konto. Pytanie, w kantorze też będzie KYC? W sumie to jest jakby pośrednik jak Zen i cała reszta. Tylko pytanie klucz, kantor bezpieczniejszy czy Zen i jego odpiedniki. Dzięki za pomoc

Początkujący
Posty: 160
Rejestracja: 15 września 2021
Reputacja: 25
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: btcbtc » poniedziałek, 31 lipca 2023, 00:28

@Kanana
Stacjonarny, gotowkowo.
Potem gotowke sobie wplac wplatomatem na konto.
W kantorach bedzie KYC powyzej 1000 EUR.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: alomorti, Google [Bot], naciuje i 44 gości