Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 608
Rejestracja: 17 sierpnia 2016
Reputacja: 262
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: revo » środa, 20 lipca 2022, 11:34

pawelh pisze: środa, 20 lipca 2022, 03:15Jak mają się stablecoiny do trzymania ich na Binance?

niebezpieczeństwo jest takie samo jak w przypadku innych krypto i fiatów na giełdzie np. jak giełda zostanie zhackowana to w najlepszym przypadku odzyskasz środki za parę lat jak się skończą procesy sądowe i też w sumie nie wiadomo w jakiej walucie będą wypłacać środki (fiat czy krypto) i ile wtedy będą warte te środki... crypto na giełdzie nie są Twoje
pawelh pisze: środa, 20 lipca 2022, 03:151. Transfer fiatów do stablecoinów. W moim przypadku trwa to bardzo długo, bo około 20-24h

Bo pewnie robisz przelew możesz kartą zapłacić i będzie natychmiast nie wiem jak tam z prowizjami wtedy bo nie specjalnie się tym interesuję. Lepiej kupić kryptowaluty u znajomego ewentualnie w kantorze bo wiesz wtedy że transakcja będzie szybsza , bezpieczniejsza i tańsza bo omijasz giełdę. Wygodnie jest kupić stablecoin jednak minusy są takie: 1 w większości sieci potrzebujesz jeszcze tokena natywnego żeby móc wysłać owego stablecoina (gas fee) 2.Nigdy nie wiesz kiedy Twój ulubiony stablecoin straci peg (patrz UST) Jak już nabędziesz krypto możesz skorzystać z serwisu exolix bardzo wygodna wymiana bez rejestracji i weryfikacji proste jak konstrukcja cepa: wysyłasz crypto A na adres X dostajesz crypto B na adres Y.
:arrow: fixedfloat.com
:!: tania wymiana crypto bez rejestracji i KYC :!:

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: adiqq » środa, 20 lipca 2022, 12:17

pawelh pisze: środa, 20 lipca 2022, 03:151. Transfer fiatów do stablecoinów. W moim przypadku trwa to bardzo długo, bo około 20-24h więc przy jakimś nagłym wahaniom rynku nie ma jak szybko zareagować gdy jest brak stablecoinów na giełdzie by coś kupić
2. Opłaty transakcyjne aktualnie jeśli chodzi o ETH to około 15$, a BTC to 20$ więc dość częsty transfer w jedną bądź drugą strone jest średnio opłacalny.
Czy może jest jakieś rozwiązanie mniejszych opłat transakcyjnych? Bo dokupowanie np po 100$ i zaraz transfer ma portfel za 15-20$ to trochę średni interes.

Jeśli chodzi o 2 - to mylisz fee z giełdy z opłatą przesyłową.
tutaj masz wysokośc opłaty za przesył BTC
mempool.space
(od dłuższego czasu utrzymuje się opłata 1 satoshi, czyli 0,03$ za transfer)
a tutaj w sieci ETH ERC20
https://etherscan.io/gastracker

wspomniany przez kolegę MATIC (Polygon)
https://polygonscan.com/gastracker
Po polygonie przesył czy wymiana co najmniej rząd wielkosci mniej niż po erc20. Tak, jest coraz więcej giełd co obsługuja sieci L2. Jak lubisz przepłacać, to zignoruj to co napisałem, jeśli nie, to proponuję zapoznać się z L2
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 6 stycznia 2022
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: mam_milion » sobota, 23 lipca 2022, 09:21

Hej. Możecie mi napisać czy jeśli kupiłem na Zonda BTC dajmy na to za 1000 zł. to czy mogę z BTC przelać bezpośrednio na ETH? Czy muszę wypłacić do zł i zapłacic podatek (obecnie 1010 zł ) i kupić ETH?
Dzięki

Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 6 stycznia 2022
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: mam_milion » sobota, 23 lipca 2022, 11:08

Dzięki! A jeśli ETH będzie spadać to mogę przelać wszystko szybko na stabilne USDC?
Oj te początki trudne :roll:

Dodano po 2 minutach 34 sekundach:
Czy wypłaty na portfel są stałe czy zależne od wypłacanej kwoty np w BTC? Jeśli mam 1000 zł w BTC i zapłacę za przelew na portfel około 50 zł to chyba lepiej nazbierać kilka tys w BTC i wtedy przelać?

Początkujący
Posty: 446
Rejestracja: 13 marca 2020
Reputacja: 213
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: łabondź2020 » sobota, 23 lipca 2022, 17:12

SCI_FI_Maciuś pisze: sobota, 23 lipca 2022, 11:30Chociaż jeśli o mnie chodzi, to jeśli uciekać do stabla to rzeczywiście tylko USDC.
A dlaczego nie dolar?

Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 6 stycznia 2022
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: mam_milion » sobota, 23 lipca 2022, 17:55

Dobrze rozumiem, że dolar to fiat i trzeba zapłacić podatek, a USDC nie?

Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 6 stycznia 2022
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: mam_milion » niedziela, 24 lipca 2022, 14:24

Podpowiedzcie mi, czy opłaca się zarejestrować się na Binance, specjalnie, żeby wziąć udział w „Learn & Earn”, w którym można zdobyć darmowe krypto? Ktoś brał w tym udział?

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 608
Rejestracja: 17 sierpnia 2016
Reputacja: 262
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: revo » niedziela, 24 lipca 2022, 14:53

mam_milion pisze: sobota, 23 lipca 2022, 17:55Dobrze rozumiem, że dolar to fiat i trzeba zapłacić podatek, a USDC nie?

tak było to już wałkowane 100 razy na forum
mam_milion pisze: niedziela, 24 lipca 2022, 14:24Podpowiedzcie mi, czy opłaca się zarejestrować się na Binance, specjalnie, żeby wziąć udział w „Learn & Earn”, w którym można zdobyć darmowe krypto? Ktoś brał w tym udział?

Nie warto się weryfikować i rejestrować na giełdzie.
:arrow: fixedfloat.com
:!: tania wymiana crypto bez rejestracji i KYC :!:

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 8 sierpnia 2022
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: lukaszp89 » poniedziałek, 8 sierpnia 2022, 10:26

W jaki sposób obecnie najtaniej kupić krypto? Potrzebuje BUSD lub ewentualnie USDT kupić a następnie wypłacić na zewnętrzny portfel?
Wcześniej robiłem to za pomocą SEPA revolut na Binance ale już tego nie ma a gdzie nie patrze to prowizja za zakup + potem wypłacenie to jest kilka %

Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 13 lutego 2021
Reputacja: -1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: Bartek1 » poniedziałek, 8 sierpnia 2022, 14:12

w obecnych czasach nie kupował bym krypto tylko przezucił sie na rynek akcji i wyszukał spółke z niską kapitalizacją i działającą na rynku od kilku lat np aps energy sa produkują urządzenie do zasilania awaryjnego magazyny energi urządzenia do elektrowni atomowych i wiele wiecej dostali dofinansowanie na 30 mln tam jest potencjał kilku krotnego wzrostu, w tym momencie na krypto tego nie widze za kilka lat jak przyjdzie hossa to to sie znowu odmieni

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: adiqq » poniedziałek, 8 sierpnia 2022, 14:21

A ja wręcz przeciwnie , cały czas widzę potencjał wzrostowy na krypto...mój system dobru coinow I konsekwentne trzymanie się zasad przynosi na tyle dobre efekty, że nie czuje najmniejszej potrzeby cokolwiek zmieniać
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Weteran
Posty: 1884
Rejestracja: 21 listopada 2020
Reputacja: 722
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: RevWolt » poniedziałek, 8 sierpnia 2022, 16:26

@Bartek1 Wiele sygnałów wskazuje na to że mamy besse i przed nami kolejna hossa, hazardziści ładują portfele więc jest to złoty czas na zakupy i poświęcenie czasu w szukaniu odpowiednich projektów by sprzedać je w hossie.

Początkujący
Posty: 176
Rejestracja: 14 marca 2020
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: nrth » niedziela, 28 sierpnia 2022, 10:09

Potrzebuję ulokować 30 tysięcy złotych w jakiegoś stabla aby sobie leżały i konto bankowe odpada w moim przypadku. Co polecacie? Kantor i kupno USDT?

Moje drugie pytanie dotyczy mobilnego portfela na telefon który obsługuje USDT po sieci Tron. Jaki polecacie?

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 608
Rejestracja: 17 sierpnia 2016
Reputacja: 262
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: revo » niedziela, 28 sierpnia 2022, 16:14

@nrth a tak z ciekawości po co Ci stable? na pewno bezpieczniej w gotówce trzymać jak chcesz $ to możesz do kantoru iść. Co do portfela to dużo osób lubi i poleca exodus.
:arrow: fixedfloat.com
:!: tania wymiana crypto bez rejestracji i KYC :!:

Początkujący
Posty: 176
Rejestracja: 14 marca 2020
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: nrth » niedziela, 28 sierpnia 2022, 17:46

Właśnie problem w tym, że nie na rękę jest mi trzymanie gotówki w tym przypadku. Sądzisz, że trzymanie kasy w USDT na zewnętrznym portfelu jest mało bezpieczne?

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 608
Rejestracja: 17 sierpnia 2016
Reputacja: 262
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: revo » niedziela, 28 sierpnia 2022, 18:22

nrth pisze: niedziela, 28 sierpnia 2022, 17:46Sądzisz, że trzymanie kasy w USDT na zewnętrznym portfelu jest mało bezpieczne?

nie wiem, ale wydaje mi się że średnio to jest bezpieczne nie chodzi mi o możliwość samego włamania ale o samą walutę usdt i inne stable zresztą też...po co ryzykować że coś straci peg do $ jak można mieć normalne $?
:arrow: fixedfloat.com
:!: tania wymiana crypto bez rejestracji i KYC :!:

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 3 stycznia 2019
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: stocznia » wtorek, 30 sierpnia 2022, 12:25

Cześć, posiadam portfel na exodusie chce zamienić swoje monero na inne krypto i nie moge. Wyskakuje komunikat spróbuj póżniej. Próbuje już 2 dni i nadal nic. Support mi napisał żeby zresetować blockchain ale to nic nie daje. ktoś z was miał podobny problem i wie jak go rozwiązać ?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: socjolog2008 » wtorek, 30 sierpnia 2022, 12:36

@stocznia na ledger od 25 lipca nie da się wypłacić zcasha, nic się nie udało zrobić do dziś pomimo zgłaszania błędu, resetów, przywracania kluczy prywatnych na portfelu po seed (po przywróceniu adresy na których są zec nie są obsługiwane...) może postanowili że anonimowe coiny nie będę ci już potrzebne ;) no trochę lipa
Obrazek
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 608
Rejestracja: 17 sierpnia 2016
Reputacja: 262
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: revo » wtorek, 30 sierpnia 2022, 16:04

@stocznia 1. nie opłaca się zamieniać w exodusie bo są kiepskie kursy wymiany.
2. akurat xmr lepiej nie trzymać na exodusie bo są problemy z synchronizacją sieci nie wiem czemu.
-fajny jest monerujo współpracuje z ledgerem
możesz wyciągnąć klucze z exodusa i odzyskać na monerujo np. i będziesz mógł wysłać monero
:arrow: fixedfloat.com
:!: tania wymiana crypto bez rejestracji i KYC :!:

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 3 stycznia 2019
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: stocznia » czwartek, 1 września 2022, 09:54

Dziękuje @revo za pomoc, mógłbyś mi jeszcze dać linka jak to zrobić by się nie pomylić ? w sensie zeby odzyskać swoje monero na innym portfelu

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Fugitive, kontener i 14 gości