Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Weteran
Posty: 2379
Rejestracja: 3 kwietnia 2013
Reputacja: 3718
Reputacja postu: 
14
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: BitBoy » sobota, 9 kwietnia 2022, 18:32

TomiArmani9012 pisze: poniedziałek, 7 marca 2022, 18:41Gdzie szukać książek, informacji, kursy, jakich ludzi podglądać aby tej spekulacji się nauczyć?

Nie bierz się za spekulację. To najlepsza rada jaką możesz dostać. Weź ją do serca.

Z książek pamiętam "Droga żółwia". Może nie powie Ci gdzie pójdzie kurs, ale wskazuje najczęstsze błędy od strony psychologicznej.
TomiArmani9012 pisze: poniedziałek, 7 marca 2022, 18:41jakich ludzi podglądać aby tej spekulacji się nauczyć
Zaglądam na kanał Jurek S. Analizy. Jak wcześniej napisano - zdecydowana większość ludzi na YT to ludzie szukający kliknięć krzykliwymi tytułami, moonboye, klauni. Słuchając ich zapewne stracisz pieniądze.
TomiArmani9012 pisze: poniedziałek, 7 marca 2022, 18:41Gdybyś ty miał zacząć od nowa, jakby ta nauka wyglądała?
Jako że około 80% ludzi traci pieniądze na spekulacji, to zapewne najsensowniejsza rada brzmi jak pisałem na początku: NIE BIERZ SIĘ ZA TRADING. Jeśli koniecznie chcesz inwestować w krypto to kup po dużych spadkach i siedź na tyłku czekając cierpliwie na wzrosty. Wyskoczyłbyś z samolotu jeśli statystyka mówi że 80% spadochronów się nie otwiera?

Po namyśle dodam jeszcze to:

Wielu na początku boi się że wpłacą pieniądze i je od razu stracą. A to wcale nie jest najgorszy scenariusz. Dużo gorzej jeśli wpłacam pieniądze i fuksem załapuję się na korzystny trend. Wtedy myślisz: „To takie proste, będę bogaty”. Zachęcony takim „sukcesem analizy” chodzisz więc z większymi kwotami a wtedy następuje nieuchronny powrót do średniej i tracisz pieniądze. 80% ludzi traci, co nie znaczy że reszta zarabia. Wyjdą na zero lub zarobią nic nie znaczące kwoty. Są to kwoty zupełnie nieadekwatne do czasu, stresu i innych kosztów, które nie sposób przeliczyć na złotówki. Jak przeliczyć to że ostatnie lata spędziłeś jak zombiak przy wykresach, zamiast patrzeć jak dorasta twoja córka? Jak wycenić stracony czas i relacje z bliskimi, których nie odkupisz za żadne pieniądze? Ile to jest warte w dolarach? Na końcu długoterminowo, zarobi na tradingu może kilka procent osób. A znaczne kwoty jeszcze mniejsze grono. Jakie są szanse że będziesz w tej grupie? Jakie są szanse że to się w ogóle opłaci w kategoriach życiowych?
Początkujące osoby myślą że problemem jest znalezienie dobrej metody analizy. Myślą że jak ją znajdą to zaczną zarabiać. Skuteczność analizy nic nie daje, bo długoterminowo porażka i tak nastąpi z powodów psychologicznych i braku konsekwencji oraz dyscypliny. Po drugiej stronie grają algorytmy które nie mają emocji, nie stresują się, nie czują strachu. Są jak terminator, nie spoczną aż będziesz finansowo martwy.
Te prawdy o trejdowaniu powinny być uczone jak pacierz przez każdego kto chce wejść w krypto. Niemal każdy na tym forum przez ostatnie 10 lat mógł być już milionerem. Ja oczywiście też. Żeby nim zostać, przez ostatnie 10 lat, musieliśmy robić tylko jedno: ABSOLUTNIE KUR.. NIC. Wystarczyło trzymać krypto i siedzieć na dupie. Ale z jakiś powodów, ta wybitnie złożona strategia tradingowa, nas przerasta.

Początkujący
Posty: 157
Rejestracja: 15 września 2021
Reputacja: 24
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: btcbtc » wtorek, 19 kwietnia 2022, 16:39

Kolega wyzej strasznie namieszal.

"buy and hold"/DCA to tez spekulacja. "Spekulacja" jako pojecie obejmuje zarowno "inwestowanie" jak i trading na niskich interwalach.
W skarpecie ma pieniadze trzymac?
Jeśli koniecznie chcesz inwestować w krypto to kup po dużych spadkach i siedź na tyłku czekając cierpliwie na wzrosty.
Przeciez to tez spekulacja i trading, do ktorej zniechecasz.
Poza tym, zeby swiadomie oszacowac, czy kupuje sie macro dolek, trzeba sporo nauki, ktora doradzalem w poprzednich postach.
Zreszta teraz, z racji korelacji z TradFi, wykracza ona poza ramy krypto i stety-niestety trzeba liznac takze (i sledzic) ogolna makroekonomie.
Niemal każdy na tym forum przez ostatnie 10 lat mógł być już milionerem.
1. Analiza wsteczna zawsze skuteczna 8-)
2. Przeszla skutecznosc nie gwarantuje przyszlej skutecznosci

Rynek sie zmienil. Altow o niebo wiecej. Z racji rozwodnienia rynku, coraz bardziej widac podzial na slabe i mocne alty. Korelacja z TradFi. BTC juz nie bedzie wykrecac "szalonych" stop zwrotu itd.

Weteran
Posty: 2379
Rejestracja: 3 kwietnia 2013
Reputacja: 3718
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: BitBoy » sobota, 23 kwietnia 2022, 11:57

btcbtc pisze: wtorek, 19 kwietnia 2022, 16:39"buy and hold"/DCA to tez spekulacja.
Jak ktoś się uprze to nazwie spekulantem także człowieka który kupuje na całe lata złote monety by ocalić oszczędności przed tym co wyprawiają kreatorzy pieniądza. Lub nabywa jakiekolwiek inne dobra materialne w obliczu inflacji. Jednak z kontekstu wszyscy chyba rozumiemy że nie o taką "spekulację" chodziło.
btcbtc pisze: wtorek, 19 kwietnia 2022, 16:39"Spekulacja" jako pojecie obejmuje zarowno "inwestowanie" jak i trading na niskich interwalach.
Skakanie z wieżowca ze spadochronem i bez spadochronu to oczywiście w obu przypadkach "skakanie z wieżowca". Tyle że z powodu efektu końcowego i innych "szczegółów" ten pierwszy przypadek nazywamy base jumping a drugi to samobójstwo. No ale jak ktoś się uprze to będzie stawiał między nimi znak równości.
btcbtc pisze: wtorek, 19 kwietnia 2022, 16:39W skarpecie ma pieniadze trzymac?
Jeśli ma je stracić na day tradingu to oczywiście że lepiej by trzymał pieniądze w skarpecie. Wtedy straci tylko na inflacji.
btcbtc pisze: wtorek, 19 kwietnia 2022, 16:39BTC juz nie bedzie wykrecac "szalonych" stop zwrotu itd.
Nie pisałem o samym BTC tylko o "inwestowaniu w krypto". Oczywiście wiele altów może radzić sobie lepiej.

btcbtc pisze: wtorek, 19 kwietnia 2022, 16:39Przeszla skutecznosc nie gwarantuje przyszlej skutecznosci

Nie chodzi o gwarancję skuteczności bo wszystko jest możliwe. Chodzi o prawdopodobieństwo. A w przypadku ciągłego tradowania statystyki są przytłaczające. Dlatego jeśli jakiś świerzak na forum pisze że chce się brać za trading, to warto mu uświadomić jakie ma szanse w starciu z kasynem.

https://medium.datadriveninvestor.com/w ... 96a916b513
https://independenttrader.pl/smutne-zyc ... adera.html

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 17 maja 2022
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: grejfrutek » wtorek, 17 maja 2022, 09:43

Witam. Chciałem zapytać jak to jest z tym podatkiem w końcu wiem, że 19% ale co w takich sytuacjach:

Przykład 1:

Kupuje btc z konta bankowego za pln potem trzymam jakiś czas na portfelu robie wymiane na usd na gieldzie i robie przelew na moje konto walutowe w banku płacę podatek od dochodu jeśli uzyskałem. Potem gdy już mam usd na koncie i chce zamienić je na pln czy musze płacić coś jakiś podatek ?

Przyklad 2:

Co w takim przypadku jak przewalutuje pln na usd zrobie przelew na gielde w usd kupie btc potem wiadome srzedam zarobie podatek 19%. Robie przelew w usd na konto i przewalutuje na pln kolejny podatek ?


Jeszcze mam pytanie odnośnie konta bankowego jakie najlepsze do kryptowalut ? Bnpparibas bd okej ?
Moze jakis portfel ?

Nie mam mozliwosci skorzystania z revolut, nettler, zondy, binance.

Z jakiej gieldy polecacie skorzystac ? Inwestuje dlugoterminowo.

Dzieki wielkie za odpowiedzi.

Udanego dnia :D !

Weteran
Posty: 2795
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: miso20 » wtorek, 17 maja 2022, 09:51

Obowiązek podatkowy od krypto powstaje w momencie wymiany na FIAT. Odrębny obowiązek podatkowy powstaje też gdy wymieniasz FIAT między sobą i osiągnąłeś dochód.

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 17 maja 2022
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: grejfrutek » wtorek, 17 maja 2022, 10:12

Odnośnie tego 1 przykładu kupuje btc za pln potem sprzedsje btc za usd i robie przelew na konto walutowe w banku. Place podatek dochodowy 19% od zysku na bitcoinie. Na samym koncu to usd chce przewalutowac na pln to tez bd musial placic podatek ile procent ? Bo przeciez tu nie zakupywalem usd wczesniej zeby byla roznica kursowa.

Weteran
Posty: 2868
Rejestracja: 14 lipca 2017
Reputacja: 441
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://nanocrawler.cc/explorer/account ... ec/history

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: adamu79 » wtorek, 17 maja 2022, 10:32

grejfrutek pisze: wtorek, 17 maja 2022, 10:12Na samym koncu to usd chce przewalutowac na pln to tez bd musial placic podatek ile procent ?
Sprzedaż waluty na giełdzie - wartość przychodu to wartość otrzymanych w zamian za krypto waluty środków pieniężnych po przeliczeniu ich na zote po kursie średnim NBP z dnia roboczego poprzedzającego datę uzyskania przychodu
W chwili uzyskania przychodów nie trzeba rozliczać różnic kursowych. W efekcie bardzo często dojdzie do wypłaty w walucie obcej po zamianie krypto waluty na wartości pieniężne, a dopiero później – do zamiany środków w tej walucie – na złotówki. Zamiana waluty po realizacji transakcji kryptowalutą lub przeliczenie jej przez bank lub giełdę kryptowalut według określonego kursu innego niż średni kurs NBP na złotówki – nie generuje kosztu po stronie podatnika
https://www.e-pity.pl/podatek-pit-od-kryptowalut/

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 17 maja 2022
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: grejfrutek » środa, 8 czerwca 2022, 12:58

Mam pytanie odnosnie wplaty na binance itp. gieldy co nie obsluguja pln.

Otwieram portfel cinkciarz robie:

Przelew z banku - wymiana pln na eur na cinkciarzu - wplata na binance.

Jest moze jakas lepsza opcja ?
Jak duzy bedzie koszt takiej transakcji ?

Nie mam opcji uzyc revolut, skrill, nettler.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 122
Rejestracja: 2 listopada 2017
Reputacja: 85
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: Tazz28 » środa, 8 czerwca 2022, 13:19

Po prostu wpłać EUR na binance z polskiego konta i automatycznie Ci bank przewalutuje to na euro

Weteran
Posty: 1538
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: ikswodnal » środa, 8 czerwca 2022, 13:43

Tazz28 pisze: środa, 8 czerwca 2022, 13:19Po prostu wpłać EUR na binance z polskiego konta
O ile rozumiem przedpiśca pytał czy przelewać bezpośrednio z Cinkciarza na Binance.
Dla "czystości" przyszłych rozliczeń należy mieć konto EUR w banku i
z własnego konta bankowego przelewać EUR na Binance.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 122
Rejestracja: 2 listopada 2017
Reputacja: 85
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: Tazz28 » środa, 8 czerwca 2022, 13:51

ikswodnal pisze: środa, 8 czerwca 2022, 13:43Dla "czystości" przyszłych rozliczeń należy mieć konto EUR w banku i
z własnego konta bankowego przelewać EUR na Binance.
Czystość rozliczeń masz na wyciągu bankowym. To, że później przewalutuje na inną walutę nie ma znaczenia od strony podatkowej. US interesuje faktyczna wypłata i wpłata na konto.

Jedyna wada to niezbyt korzystny spread banku, dlatego rzeczywiście lepiej robić przelew bezpośrednio z konta EUR jak ma się taką możliwość.

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 17 maja 2022
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: grejfrutek » środa, 8 czerwca 2022, 22:54

Czyli moge miec jakis problem z rozliczeniem w US?

Jesli zrobie tak:

Wplata
przelew zlotowek z konta bankowego - na cinkciarz - tam wymieniam pln na euro w portfelu - robie przelew euro na binance

Wyplata
Przelew euro z binance - na cinkciarz - przelew euro na konto walutowe do banku - wyplata w euro

Potwierdzenie zakupu i sprzedazy do US bede mial z gieldy. Dodatkowo moge wyciag z banku przelewu do cinkciarz i wyciag z cinkciarz przewalutowania i przelewu na binance.

Początkujący
Posty: 1733
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 449
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: fetek » środa, 8 czerwca 2022, 23:02

Od siebie tylko dodam, im mniej osób będziesz słuchał , czytał i oglądał tym mądrzej będziesz "spekulował".

Jeśli coś zarobisz, nie graj całą kwotą, najszybciej jak to możliwe wycofaj kapitał, który zainwestowałeś. Jak polegniesz (a na pewno tak będzie) to będziesz miał za co wrócić.

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 15 czerwca 2022
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: czekoladowymis » środa, 15 czerwca 2022, 16:00

Witam, mój pierwszy post nie wiem gdzie wiec piszę tu. Mam problem z coinbase. Mam zweryfikowane konto ale nie mogę wysyłać nigdzie bitcoinów. Gdy chce wysłać to mi wyskakuje wiadomość, że konto ograniczone. skontaktuj się z suportem. Miałem z dawien dawna kilka Bitcoinów na portwelu Blokchain i sobie przesłałem na to coinbase i teraz nigdzie nie mogę wysłać.

Ktoś coś powie o co chodzi?

Weteran
Posty: 2795
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: miso20 » środa, 15 czerwca 2022, 16:28

@czekoladowymis Skontaktuj się z supportem

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 17 maja 2022
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: grejfrutek » piątek, 17 czerwca 2022, 14:35

Mam pytanie odnosnie jaka wybrac siec przy przelewie z binance na ledger nano s i odwrotnie z ledger nano s na binance ?

Przez jaka siec to zrobic z binance na ledger ze jesli by sie cos dzialo z binance to moge byc spokojny o moje btc.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 812
Rejestracja: 17 października 2018
Reputacja: 935
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 대한민국

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: Kutalisk » piątek, 17 czerwca 2022, 20:56

@grejfrutek na pewno nie na BSC. Można na ETH ale za drogo, dawaj na BTC. Będziesz miał "prawdziwe" na mainchainie. a nie jakieś substytuty.

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 30 czerwca 2022
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: wilczur2 » czwartek, 30 czerwca 2022, 16:45

Gdzie obecnie kupić eth bez weryfikacji? mała ilość 0,03-0,1 ETH. Zależy mi na tym aby było bez weryfikacji dowodem

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 20 lipca 2022
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zielona Góra

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: pawelh » środa, 20 lipca 2022, 03:15

Jak mają się stablecoiny do trzymania ich na Binance?
Krypto wiadomo, że najlepiej/najbezpieczniej na prywatnym wirtualnym bądź fizycznym portfelu. Prawdopodobnie stablecoinów też nie trzyma się na giełdach, ale tutaj rodzi się właśnie moja wątpliwość:
1. Transfer fiatów do stablecoinów. W moim przypadku trwa to bardzo długo, bo około 20-24h więc przy jakimś nagłym wahaniom rynku nie ma jak szybko zareagować gdy jest brak stablecoinów na giełdzie by coś kupić
2. Opłaty transakcyjne aktualnie jeśli chodzi o ETH to około 15$, a BTC to 20$ więc dość częsty transfer w jedną bądź drugą strone jest średnio opłacalny.
Czy może jest jakieś rozwiązanie mniejszych opłat transakcyjnych? Bo dokupowanie np po 100$ i zaraz transfer ma portfel za 15-20$ to trochę średni interes.

Jedynym rozwiązaniem jest decyzja jednego większego przelewu w danej chwili fiatów na stable, zakup krypto i przesłanie na portfel prywatny czy jest jakieś inne rozwiązanie, którego nie widzę? Dodając oczywiście do tego fakt, że od momentu chęci zakupu trzeba czekać około doby zanim fiaty dotrą na giełdę 🥴

Dzięki z góry

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 812
Rejestracja: 17 października 2018
Reputacja: 935
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 대한민국

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: Kutalisk » środa, 20 lipca 2022, 08:25

@pawelh stable możesz wysyłać po różnych chainach z małym fee np. POLYGON albo TRX. Nie jesteś skazany na ETH/BTC.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Godstar, kemot80 i 16 gości