Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 24 marca 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: Myrolq1 » czwartek, 2 grudnia 2021, 17:12

A teraz jaką strategię hodl przyjmujesz?

Weteran
Posty: 1538
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: ikswodnal » czwartek, 2 grudnia 2021, 17:23

W moim wieku trudno o zmiany. Jedyna jaką dopuszczam to gdy BTC w dominacji spadnie na 3-4 miejsce. Wtedy wybiorę tą kryptowalutę która będzie dominować.

Początkujący
Posty: 157
Rejestracja: 15 września 2021
Reputacja: 24
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: btcbtc » piątek, 31 grudnia 2021, 18:15

Jaki jest najlepszy sposob na zakup online za PLN?
kwota kilkanascie tys.
Szybko (ogarniecie wszystkeigo w ciagu 1 dnia roboczego) i tanio (<4% prowizji)

Przegladajac rozne opcje widze 2 problemy:
1. koniecznosc przewalutowania do USD/EUR
2. weryfikacja + wplyw fiatow na gielde (SEPA/inne) lacznie zajmuje kilka dni

Ewentualnie: jakies szybkie i tanie patenty na przewalutowania do USD/EUR?

Swissborg - korzystal ktos?

Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 6 stycznia 2022
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak liczyć zysk?

Postautor: mam_milion » czwartek, 6 stycznia 2022, 19:58

Witam,
Oglądając kiedyś jakiś wywiad usłyszałam że jak ktoś ma zysk z BTC np x5 a z altcoinow x4 to razem ma zysk x20. Jak to możliwe?

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 812
Rejestracja: 17 października 2018
Reputacja: 935
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 대한민국

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: Kutalisk » czwartek, 6 stycznia 2022, 21:58

@mam_milion niekonieczny tak nagania na swoich kursach. Polecał kupić BTC na dołku (a jakże) z 4k na 20k, swap na wybrane alty przy ATH BTC, x5 na alcie = profit x20. Nic trudnego, wystarczy kupić kurs albo płatny dostęp do forum. Normalnie nikt tu nie wykręcił takich wyników. Jak frajerzy sami inwestujemy i nie słuchamy płatnych naganiaczy, którzy chcą aby "Polacy byli bogaci i nie skończyli jako niewolnicy".

Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 6 stycznia 2022
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: mam_milion » czwartek, 6 stycznia 2022, 22:21

Tak, właśnie u niego to słyszałem. Ale dalej nie rozumiem. Swap? Jak można to mnożyć, chyba zysk z BTC to jedno a z altów to drugie?
Serio nikt tutaj nie wyciąga x20? To nie jest takie proste jak o tym mówią Konieczny, Jarzombek czy inni?

Weteran
Posty: 1884
Rejestracja: 21 listopada 2020
Reputacja: 722
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: RevWolt » czwartek, 6 stycznia 2022, 22:35

@mam_milion Oczywiście że da się wykręcić x20 zysku nawet w miesiąc ale potrzebna jest wiedza i odrobinę szczęścia a najgorszą zgubną cechą o której ja się przekonałem jest chciwość.
Ja rok czasu się uczyłem inwestowania, obracania krypto uczyłem się błędach. Żadnych naganiaczy lepiej nie oglądać a kierować się własnymi doświadczeniami, ewentualnie tutaj z forum.
Robienie kosmicznych zysków jak dla mnie jest bajecznie proste tak samo jak robienie ogromnych strat i obie rzeczy u mnie się równoważą praktycznie.

Weteran
Posty: 2795
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: miso20 » piątek, 7 stycznia 2022, 07:08

@mam_milion skoro tak prosto wykręcić x20, to po kij sprzedają taki kurs i dzielą się zyskami zamiast sami zarabiać kupę szmalu?

Takie kursy zapychają tylko sakwę twórcy, nie nabywcy, choć wiadomo, że początkujący się nauczy jakichś podstaw.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1470
Rejestracja: 29 października 2015
Reputacja: 1135
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: FlyingAtom » sobota, 8 stycznia 2022, 01:23

btcbtc pisze: piątek, 31 grudnia 2021, 18:15Jaki jest najlepszy sposob na zakup online za PLN?
kwota kilkanascie tys.
Szybko (ogarniecie wszystkeigo w ciagu 1 dnia roboczego) i tanio (<4% prowizji)

Przegladajac rozne opcje widze 2 problemy:
1. koniecznosc przewalutowania do USD/EUR
2. weryfikacja + wplyw fiatow na gielde (SEPA/inne) lacznie zajmuje kilka dni

Ewentualnie: jakies szybkie i tanie patenty na przewalutowania do USD/EUR?

Swissborg - korzystal ktos?


http://flyingatom.pl zajrzyj do nas, obsługuje człowiek przelewy online.
Kantor Bitcoin FlyingAtom kupno, sprzedaż, Bitcoin F2F, bitomaty 3% Prowizji lub mniej przy większych wolumenach
Kryptowaluty informacje BitHub.pl Bitcoin, poradnik, wiadomości, blockchain, kryptowaluty
Portfele sprzętowe Trezora, Ledger Nano
FlyingAtom-Facebook

Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 6 stycznia 2022
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: mam_milion » sobota, 8 stycznia 2022, 17:10

miso20 pisze: piątek, 7 stycznia 2022, 07:08 @mam_milion skoro tak prosto wykręcić x20, to po kij sprzedają taki kurs i dzielą się zyskami zamiast sami zarabiać kupę szmalu?

Takie kursy zapychają tylko sakwę twórcy, nie nabywcy, choć wiadomo, że początkujący się nauczy jakichś podstaw.
A jest tu ktoś, kto kupił taki płatny kurs i może się wypowiedzieć?

Jeśli chcę kupić BTC za 500 zł i ETH za 500 zł to wydam tylko 1000 zł czy są za to jakieś opłaty?

Weteran
Posty: 2868
Rejestracja: 14 lipca 2017
Reputacja: 441
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://nanocrawler.cc/explorer/account ... ec/history

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: adamu79 » środa, 12 stycznia 2022, 15:11

mam_milion pisze: sobota, 8 stycznia 2022, 17:10Jeśli chcę kupić BTC za 500 zł i ETH za 500 zł to wydam tylko 1000 zł czy są za to jakieś opłaty?
darmowe obiady to tylko u mamy :D

1. prowizja za transakcję - koszty w sumie pomijalne
2. raczej na pewno prowizja za wypłatę coinów z giełdy na prywatny portfel

Wypłata z giełdy scentralizowanej do dziś droga impreza dla BTC i ETH. Łącznie za oba to będzie koszt ok. 100-150 zł. IMO nie warto przy kwocie 1k PLN.

Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 6 stycznia 2022
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: mam_milion » niedziela, 16 stycznia 2022, 15:37

A jeśli jak wyżej, chcę wpłacić 1000 zł kupując za 500 BTC i za 500 ETH, czy w takim razie może warto je zostawić na giełdzie i po prostu nie przelewać na portfel i tym samym uniknąć opłat?(Rozumiem, że wyższe kwoty strach trzymać na giełdzie)

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: adiqq » niedziela, 16 stycznia 2022, 15:48

To zależy ile dla ciebie to wyższe kwoty. Każdy ma swój "próg bólu" - tak w przypadku kwoty którą może stracić - jak i jednocześnie doczytący wysokości opłat jakie jest w stanie ponieść.
Jak mam duży % wydać na przesył, to wolę zaryzykować i jednak trzymać na giełdzie - to w przypadku egoztycznych coinów. Jeśli jednak i tak docelowo chcemy mieć ETH i BTC - to może warto podszkolić się z L2?
I np. zamienić wszystko na MATIC, wypłacić MATIC po blokchainie Polygon(MATIC) - coraz więcej giełd oferuje taką funkcjonalność - po czym już na wallecie można tanio zrobić swapa na wETH/WBTC. Analogicznie można zrobić na innych sieciach np. FTM,AVAX (i pewnie wielu innych też)
Opłaty za wypłatę po L2 są dużo niższe - ale też są bardzo różne dla różnych giełd.
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Weteran
Posty: 1538
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: ikswodnal » niedziela, 16 stycznia 2022, 15:51

mam_milion pisze: niedziela, 16 stycznia 2022, 15:37A jeśli jak wyżej, chcę wpłacić 1000 zł kupując za 500 BTC i za 500 ETH, czy w takim razie może warto je zostawić na giełdzie
Nie wiem jak z ETH. Kupuję regularnie BTC przedtem przedtem przez FlyingAtom od nowego roku przez "Zakupy cykliczne" giełdy Bitcan. Jako że to pierwszy zakup nie wiem czy co miesiąc będą przekazywać na wskazany adres czy na mój adres w Bitcan. W lutym się dowiem. W przypadku przekazywania zakupionych BTC na adres w Bitcan (ma to też swoje zalety) będę chciał co kwartał przekazywać zakupione BTC na swój portfel papierowy. Właśnie w celu zmniejszenia opłat.
Jeżeli będziesz chciał skorzystać (a jeszcze nie korzystasz) z Bitcan to proszę przy otwieraniu tam konta podanie mojego linku polecającego - https://bitcan.pl/p/tgyr

Weteran
Posty: 2868
Rejestracja: 14 lipca 2017
Reputacja: 441
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://nanocrawler.cc/explorer/account ... ec/history

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: adamu79 » wtorek, 18 stycznia 2022, 12:32

mam_milion pisze: niedziela, 16 stycznia 2022, 15:37A jeśli jak wyżej, chcę wpłacić 1000 zł kupując za 500 BTC i za 500 ETH, czy w takim razie może warto je zostawić na giełdzie i po prostu nie przelewać na portfel i tym samym uniknąć opłat?
1) Opłat nie unikniesz, możesz je tylko proporcjonalnie zmniejszyć wypłacając np. co kwartał jeżeli kupujesz co miesiąc itp. 100 z 3000 to nie to samo co 100 z 1000. Oczywiście ryzyko wzrasta wraz z czasem przetrzymywania na giełdzie.
2) Możesz zamiast upragnionych BTC i ETH wybrać inne coiny, które nie są tak prowizjożerne, ale mają już markę i odpowiednią płynność. Zamiast BTC np. LTC a zamiast ETH np. DOT
3) Możesz też tak jak napisał adiqq podszkolić się w layer-2 solutions i kumulować ekwiwalent BTC i ETH płacąc groszowe prowizje

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 24 stycznia 2022
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: klp90 » poniedziałek, 24 stycznia 2022, 19:30

Czołem ;)
Żeby nie robić osobnego tematu zapytam tutaj, bo temat podobny, a mianowicie stablecoiny/opłaty.

Jak mają się stablecoiny do trzymania ich na Binance?
Krypto wiadomo, że najlepiej/najbezpieczniej na prywatnym wirtualnym bądź fizycznym portfelu. Prawdopodobnie stablecoinów też nie trzyma się na giełdach, ale tutaj rodzi się właśnie moja wątpliwość:
1. Transfer fiatów do stablecoinów. W moim przypadku trwa to bardzo długo, bo około 20-24h więc przy jakimś nagłym wahaniom rynku nie ma jak szybko zareagować gdy jest brak stablecoinów na giełdzie by coś kupić
2. Opłaty transakcyjne aktualnie jeśli chodzi o ETH to około 15$, a BTC to 20$ więc dość częsty transfer w jedną bądź drugą strone jest średnio opłacalny.
Czy może jest jakieś rozwiązanie mniejszych opłat transakcyjnych? Bo dokupowanie np po 100$ i zaraz transfer ma portfel za 15-20$ to trochę średni interes.

Jedynym rozwiązaniem jest decyzja jednego większego przelewu w danej chwili fiatów na stable, zakup krypto i przesłanie na portfel prywatny czy jest jakieś inne rozwiązanie, którego nie widzę? Dodając oczywiście do tego fakt, że od momentu chęci zakupu trzeba czekać około doby zanim fiaty dotrą na giełdę 🥴

Dzięki z góry

Początkujący
Posty: 157
Rejestracja: 15 września 2021
Reputacja: 24
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: btcbtc » poniedziałek, 24 stycznia 2022, 22:56

@klp90
1. Nie ma wyjscia - jesli chcesz szybko kupic musisz miec gotowe stable na jakiejs gieldzie. Jesli Binance ci straszny to trzymaj na Coinbase Pro / Krakenie (regulowane gieldy), ale wiadomo: mniej altow i drozsze.
2. Tanie w przesyle sa np.: USDT (i inne) po sieci Tron lub Algorand, LTC, XLM, ale jak chcesz z prywatnego portfela wyslac USDT po Tronie/Algo to musisz miec takze Tron/Algo na oplaty transakcyjne, natomiast LTC czy XLM - wahania ceny.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: adiqq » wtorek, 25 stycznia 2022, 06:44

klp90 pisze: poniedziałek, 24 stycznia 2022, 19:30a BTC to 20$
to nie tak do końca
przelew z twojego portfela wcale nie jest drogi
https://mempool.space/
wypłata BTC z giełdy - to inna sprawa
Do trzymania stabli można wykorzystać L2 - koszty wypłaty są już dużo niższe i można tanio swapnać na USDT/USDC/DAI - ja osobiście preferuję MATIC,FTM,AVAX - ale trzeba wcześniej nabyć trochę wiedzy, żeby tego zacząć używać.
Czyli jak zwykle, coś za coś ;)
Nawet ZIL można do tego celu wykorzystać - ma zUSDT, ma też zWBTC i zETH
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 24 stycznia 2022
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: klp90 » wtorek, 25 stycznia 2022, 08:58

Dzięki za odp ;)

U mnie wygląda sytuacja następująco, że obserwuje rynek krypto z różną częstotliwością od 2-3 lat, a w ciągu ostatnich 2 tygodni ogarnąłem trochę hmm "sprawy techniczne" i zapakowałem się pierwszymi drobnymi do trzymania długoterminowo póki co, a w trakcie zamierzam się edukować.

Póki co Revolut w USD + Binance więc BUSD na giełdzie mam. I podczas wypłat na portfel prywatny jest kilka opcji jak:
Binance Chain
Binance Smart Chain
Bitcoin
Ethereum

Niestety dwie ostatnie kilkanaście-20$ za przelanie środków więc przelewać po 100$ na giełdę, czekać 24h aż środki dojdą, kupować by uśredniać w dół w tej sytuacji i przelać na portfel za 20$ by środków nie trzymać na giełdzie to trochę średnia opcja 🥴

Zastanawiam się czy tymi dwoma pierwszymi sieciami nie dałoby się przelać BTC/ETH, ale już gdzieś widziałem poradnik by BTC przelewać siecią BTC, a ETH siecią Ethereum 🤔


@adiqq L2 to rodzaj portfela prywatnego? Giełdy?

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: adiqq » wtorek, 25 stycznia 2022, 09:53

@klp90 - to kolejna warstwa ETH (Layer2). Można też używać do tego BSC, ale osobiście nie lubię tej sieci
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: grzeg i 20 gości