Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Początkujący
Posty: 175
Rejestracja: 14 marca 2020
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: nrth » poniedziałek, 26 lipca 2021, 09:54

Jest jakaś giełda oprócz Binance która wydaje karty Visa na tej samej zasadzie co w Binance?

Weteran
Posty: 1884
Rejestracja: 21 listopada 2020
Reputacja: 722
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: RevWolt » piątek, 27 sierpnia 2021, 17:03

Czy jeśli jest możliwość w grze wirtualnej zakup wirtualnych monet za krypto to wtedy po takiej transakcji muszę rozliczać się z tego czy nie ? Teoretycznie na fiaty nie wymieniam a towar który kupie nie da się go wymienić potem na fiaty (oprócz sprzedaży nielegalnej).

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 27 sierpnia 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: DARIOMARIO » piątek, 27 sierpnia 2021, 18:14

Ja korzystam z kantoru www.kangakantor.pl i tam nie potrzebujesz karty. Mam przesyt kart, które można zgubić albo które moze ci ktoś ukraść, itp. Na Kanga wystarczy pobrać aplikację i możesz działać :)

Początkujący
Posty: 155
Rejestracja: 15 września 2021
Reputacja: 24
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: btcbtc » środa, 15 września 2021, 10:33

Czy kupując w kantorze stacjonarnym nie ma problemu z przesłaniem bezpośrednio na adres na gieldzie? (konkretnie Kucoin)
tzn nie chcialbym, zeby zablokowali srodki, a weryfikacji wolalbym uniknac (Kucoin nie wymaga KYC dla maluczkich), bo nie lubie przesylac dokumentow tam, gdzie to zbedne.
Jesli transfery bezposrednio kantor stacj. -> gielda sa "KYC-genne" to po prostu po drodze przesle na prywatny portfel.

Weteran
Posty: 2794
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2129
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: miso20 » środa, 15 września 2021, 16:26

@btcbtc kantor wysyła na adres jaki podasz. Obowiązuje ich AML od 15 000 euro (do 31 października), więc nie powinni ci robić problemów do tej kwoty. Zadzwoń do kantoru i się ich spytaj albo idź zobaczyć jak to działa.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: adiqq » piątek, 17 września 2021, 06:37

nrth pisze: niedziela, 11 kwietnia 2021, 12:41 Jakie krypto oprócz XRP polecicie z małym feed i żeby był szybki przesył?
Bywa polecany też LTC, ale ja osobiście ostatnio do tego ZIL używam. Jest na wszystkich powazniejszych giełdach, opłaty symboliczne...
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Początkujący
Posty: 155
Rejestracja: 15 września 2021
Reputacja: 24
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: btcbtc » piątek, 17 września 2021, 17:24

miso20 pisze: środa, 15 września 2021, 16:26 @btcbtc kantor wysyła na adres jaki podasz. Obowiązuje ich AML od 15 000 euro (do 31 października), więc nie powinni ci robić problemów do tej kwoty. Zadzwoń do kantoru i się ich spytaj albo idź zobaczyć jak to działa.
Chodzi mi o problematycznosc z perpektywy gield(y) (w tym wypadku Kucoin) a nie z perspektywy kantoru stacjonarnego.
Tj. czy dla gield transfery bezposrednio z kantoru stacjonarnego nie wpadaja w "podejrzane" czy przechodza gladko jak kazdy inny normalny transfer.

Weteran
Posty: 2794
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2129
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: miso20 » piątek, 17 września 2021, 17:45

@btcbtc a skąd giełda wie, że to z kantoru poszło? Nie wiadomo czyj jest adres, jedynie niektóre adresy największych giełd są znane publicznie, bo są właśnie największymi giełdami. Nie wiadomo co tam giełda wewnętrznie sobie monitoruje i mogą cię zblokować z każdego powodu, np. duży transfer, a wcześniej same małe itp.

Weteran
Posty: 1884
Rejestracja: 21 listopada 2020
Reputacja: 722
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: RevWolt » niedziela, 24 października 2021, 20:30

Mam takie pytanie, chciałem kupić MNTT przez pancake ale nie da się go wyszukać na liście czy to na wersji v1 czy na v2 a szukałem już w parach do BNB czy WBNB.

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 1 listopada 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: lukasz2511 » poniedziałek, 1 listopada 2021, 10:46

o co chodzi z opcją "Deposit" na nicehash? Co można dzieki temu zyskać ??

Początkujący
Posty: 129
Rejestracja: 2 marca 2017
Reputacja: 28
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: caps89 » poniedziałek, 1 listopada 2021, 10:56

lukasz2511 pisze: poniedziałek, 1 listopada 2021, 10:46o co chodzi z opcją "Deposit" na nicehash? Co można dzieki temu zyskać ??
A co byś chciał zyskać ? Deposit to możliwość wpłaty gotówki/krypto na nicehash.
Swoją drogą ja np. skorzystałem z tej opcji żeby wypłacić mniejszą kwotę BTC z nicehash, zanim uzbierałem niezbędne minimum. Wpłaciłem minimalną ilość i potem wypłaciłem sobie całość. Opłaty są teraz bardzo niskie a i nicehash nie bierze żadnej prowizji za wypłatę BTC.

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 1 listopada 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: lukasz2511 » poniedziałek, 1 listopada 2021, 11:21

skoro nic nie można zyskać to po co ta opcja ??

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: adiqq » poniedziałek, 1 listopada 2021, 12:48

Serwis nicehash służy do wykupu/sprzedaży mocy. Taki pośrednik. Za wykup mocy, trzeba w jakiś sposób zapłacić. Oświeca sie żarówka?
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Weteran
Posty: 1884
Rejestracja: 21 listopada 2020
Reputacja: 722
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: RevWolt » czwartek, 11 listopada 2021, 17:33

Kupiłem za 500$ 3 dni temu shita, około 500B teraz na bscanie pokazuje że nadal mam 500B gdy rozwinę liste walut ale gdy wejdę w nią to balance pokazuje tylko 60B. Na liście hodlerów pokazuje identycznie, wartość 500B a gdy wejdę okazuję się że balance jest 60B. I co jakiś czas w balance pokazuje że znika, coin za to rośnie tak szybko że te 60B jest warte tyle ile włożyłem :D. Podejrzewam teraz że to jest robione pod wałek bo napisał do mnie support żebym wszedł na dappwalet coś porobił i wysłał mu QR code.

Początkujący
Posty: 175
Rejestracja: 14 marca 2020
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: nrth » poniedziałek, 29 listopada 2021, 13:09

Poleci ktoś jakąś dobrą książkę dla początkującego o krypto? Wiem, że wszystko jest w internecie ale potrzebuje na prezent 😀

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 24 marca 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: Myrolq1 » środa, 1 grudnia 2021, 20:01

Mam pytanie, jako że jestem na giełdzie krypto od maja bieżącego roku więc bardzo młody laik, chciałbym się dowiedzieć która opcja na hodl długoterminowo się bardziej opłaca:
200zł miesięcznie na dwie wybrane krypto po 100 zł kupno każdej
40zł togdniowo 20zł w BTC + 20 zł w wybraną krypto.
Proszę o opinię

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 812
Rejestracja: 17 października 2018
Reputacja: 935
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 대한민국

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: Kutalisk » czwartek, 2 grudnia 2021, 08:12

Nikt nie ma szklanej kuli. Ale przy tak niewielkich kwotach fee na wypłaty zje Ci spory % kapitału. Rozbijanie na cotygodniowe zakupy to w tym wypadku zły pomysł. Tak samo jak trzymanie na giełdzie w celu "uzbierania" większej ilości w celu zmniejszenia % udziału fee.

Weteran
Posty: 1535
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: ikswodnal » czwartek, 2 grudnia 2021, 08:26

Myrolq1 pisze: środa, 1 grudnia 2021, 20:01która opcja na hodl długoterminowo się bardziej opłaca:
200zł miesięcznie na dwie wybrane krypto po 100 zł kupno każdej
40zł togdniowo 20zł w BTC + 20 zł w wybraną krypto.
Polecam pierwszą regułę - dowód https://www.blockchain.com/btc/address/ ... wv7?page=1
w drugim roku zmieniłem na wpłatę 600 PLN kwartalnie i to był błąd. Teraz będę chciał wrócić
do pierwotnego rozwiązania.
Naturalnie trzeba poprosić FlyingAtom o możliwość przeprowadzania operacji na podstawie zleceń
stałych do banku i FlyingAtom. Oczywiście wszystko dotyczy BTC. Nie ma prostszego, unikającego
możliwych błędów rozwiązania.

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 24 marca 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: Myrolq1 » czwartek, 2 grudnia 2021, 16:30

Czyli dwie stówki miesięcznie?

Weteran
Posty: 1535
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: ikswodnal » czwartek, 2 grudnia 2021, 17:01

Tak robiłem. Jestem średniookresowy hodler. Sądzę, że odkładając 10% dochodów rocznie po 5 latach będę miał drugą emeryturę. Pracujący po 10 latach też ją będą mieli, natomiast pracujący odkładający 10% dochodów przez 15 lat będą musieli się zastanowić, czy warto dalej wykonywać aktualną wtedy pracę.
(Pomarzyć sobie nie można czy co?)
Naturalnie zakładając że BTC będzie dalej królem tak jak dzisiaj ma to miejsce.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Pytek i 11 gości