Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kupie dogecoin za pln

Postautor: koparki » niedziela, 29 grudnia 2019, 15:21

@Morricorne W PL masz dwie sieci bankomatów kryprowalutowych, poszukaj w google które są najbliżej miejsca zamieszkania.
Zainstalowałeś w smartfonie portfel kryptowalutowy. Masz na nim prawdopodobnie wsparcie do obsługi wielu kryptowalut. Dogecoina nie kupisz bezpośrednio w bankomacie, musisz kupić którąś z takich kryptowalut która jest obsługiwana przez bankomat, np ETH , Dash, BTC, LTC (we flyingatom tylko BTC).
Portfel który zainstalowałeś w smartfonie wyświetla Ci twój "adres do wpłaty", wyświetla się on również w postaci "QR kod" - https://pl.wikipedia.org/wiki/Kod_QR
Podchodzisz do bankomatu kryptowalutowego wkładasz banknoty do czytnika po czym bankomat prosi o QR KOD (lub na odwrót najpierw QR kod a potem banknoty), Twój smartfon wyświetla QR kod - musisz skierować ekran smartfona do kamery w bankomacie . Potwierdzasz , bakomat drukuje potwierdzenie i to tyle.
Potem możesz kupić sobie dogecoina lub co sobie życzysz , robisz to poprzez giełdę lub bezpośrednio w portfelu o ile ma on taka opcję.
---

Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 9 stycznia 2020
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dwa pytania praktyczne nowicjusza o handel BTC

Postautor: tomek-urbaniak » czwartek, 9 stycznia 2020, 22:50

Witaj
Myślę, że na początku każdy był zagubiony i nie wiedział od czego zacząć. Podobnie jak Ty, szukałem możliwości zakupu btc po jakimś hiper korzystnym kursie.
Swoje btc na początku kupiłem w bitomatach flyingatom i mogę je obiektywnie polecić. Proces zakupu zajmuje kilka chwil, nie jest to skomplikowane zadanie. Poza tym na stronie www flyingatom masz filmiki instruktażowe, więc powinieneś sobie bez problemu z tym poradzić.
Sprawdź tylko czy w Twoim mieście jest bitomat.
Jeśli chodzi o flyingatom to można też BTC kupić w kantorach stacjonarnych flyingatom, ale to już dla osób, które chcą kupić kryptowalutę za dużą kwotę.

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 13 stycznia 2020
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dwa pytania praktyczne nowicjusza o handel BTC

Postautor: sightofsun » poniedziałek, 13 stycznia 2020, 13:50

Cześć! Jestem również nowicjuszem i przepraszam za możliwy temat. Szukam kilku dobrych samouczków, wiem, że jest ich mnóstwo, ale wspaniale byłoby usłyszeć od osób, które dobrze rozumieją ten temat. Znalazłem tę stronę https://www.instaforex.com/reviews_forex_traders i mówi, że są tam tutoriale i darmowa wersja demo. Czy ktoś tego próbował? Czy to jest dobre?

Weteran
Posty: 1538
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dwa pytania praktyczne nowicjusza o handel BTC

Postautor: ikswodnal » poniedziałek, 13 stycznia 2020, 14:31

sightofsun pisze: poniedziałek, 13 stycznia 2020, 13:50 Szukam kilku dobrych samouczków, wiem, że jest ich mnóstwo,
Zaczynałem i do dzisiaj wyrocznią dla mnie jest https://bitcoin.pl/ oraz niniejsze https://forum.bitcoin.pl/

Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 11 stycznia 2020
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dwa pytania praktyczne nowicjusza o handel BTC

Postautor: kapustka » piątek, 17 stycznia 2020, 22:20

sightofsun pisze: poniedziałek, 13 stycznia 2020, 13:50 Szukam kilku dobrych samouczków, wiem, że jest ich mnóstwo
Myślę, że dobrze trafiłeś :) Moje pierwsze kroki to porządna lektura bitcoin.pl i zagłębianie się w tematy poruszane tutaj na forum. Myślę, że warto rozpocząć od solidnego przeczytania tematów na forum.

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 20 stycznia 2020
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zakup pierwszego BTC

Postautor: enklava » poniedziałek, 20 stycznia 2020, 22:02

Witajcie.

Panowie, chciałbym dokonać pierwszego zakupu BTC. Dokładnie chciałbym zakupić 1 szt. Cel to zwykła wymiana na parze USD/BTC lub PLN/BTC. Nie nastawiam się na spektakularne obroty, raczej ma to się odbyć na zasadzie długoterminowej lokaty.

Dziś już założyłem konto na BitBay, ale po wczytaniu się w regulamin doczytałem się tam prowizji za szybką transakcję. Chciałbym uniknąć prowizji, szukam takiej giełdy, która podaje kurs, bez konieczności wyliczania ile zostaje po całej operacji, czyli coś co działa w takim samym systemie co Cinkciarz.pl ( w przeciwieństwie to "walutomatu").

Czy możecie coś polecić ?

Dodatkowo, ważne jest, aby , środki z portfela giełdowego łatwo można było przerzucić na portfel sprzętowy ( jutro zamawiam ledger nano X ze strony producenta ).

Wygadany
Posty: 638
Rejestracja: 1 lipca 2017
Reputacja: 111
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: gofer » poniedziałek, 20 stycznia 2020, 22:22

@enklava Binance.
Możesz kupić za złotówki. Prowizja przy zakupie karta Visa 1%. Do tego wypłata bez weryfikacji.
Radziłbym zakupić na kilka razy bo max limit zakupu wynosi 18.000PLN. Bitbay już odchodzi w zapomnienie. Binance to ścisła czołówka.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 251
Rejestracja: 29 grudnia 2017
Reputacja: 146
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: blackraijin » wtorek, 21 stycznia 2020, 01:04

Bitbay zablokuje Ci tego 1btc do czasu pełnej weryfikacji, czyli tak długo jak im się spodoba. Unikaj jak ognia.

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 21 stycznia 2020
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: Bartass89 » wtorek, 21 stycznia 2020, 23:30

@gofer ale jak kupi kartą Visa, to w danym banku będzie ślad, że kasa poszła na giełdę kryptowalutową, więc będą mu mogli zablokować konto w banku, dobrze mówię? I jak potem te pieniądze z Binance wypłacić najlepiej? I skoro w Binance.com nie ma portfela z fiatami, to co się stanie, jeśli BTC sprzedam tam za EUR? Gdzie te EUR będą wtedy?

Dyskutant
Posty: 153
Rejestracja: 5 czerwca 2012
Reputacja: 126
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: dymonek » środa, 22 stycznia 2020, 01:15

Bartass89 pisze: wtorek, 21 stycznia 2020, 23:30@gofer ale jak kupi kartą Visa, to w danym banku będzie ślad, że kasa poszła na giełdę kryptowalutową, więc będą mu mogli zablokować konto w banku, dobrze mówię? I jak potem te pieniądze z Binance wypłacić najlepiej? I skoro w Binance.com nie ma portfela z fiatami, to co się stanie, jeśli BTC sprzedam tam za EUR? Gdzie te EUR będą wtedy?
Banki blokowały/blokują rachunki firmowe,a nie osobiste.
Jest Binance Jersey obsługujące wypłaty fiat .
Obrazek

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: Bit-els » środa, 22 stycznia 2020, 11:14

@Bartass89 kup krypto za fiaty w bitomacie, shitcoin.club lub flyingatom, potem przeslij na jedną z gield bez kyc/aml Poloniex, Coinex, Binance i działaj. Po handlu zaraz przelewaj krypto lub stablecoiny, np usdc na portfel.

Wymiana na fiaty znów w bitomatach.

prowizje około 5%, czyli dużo. Ale nie rozsiewasz swoich danych po sieci i instytucjach, poza tym ruchy na krypto są tak duże, że można to przeboleć.

Bez weryfikacji na tych gieldach do pewnych kwot wypłat dziennie. Np Binance 2 btc, Polo i Coinex 10 tys $

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 21 stycznia 2020
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: Bartass89 » środa, 22 stycznia 2020, 13:03

@dymonek jesteś pewien? Dzwoniłem do banków i pytałem o tą kwestię zaznaczając, że chodzi o konto indywidualne, to takie banki jak ING czy mBank jasno opowiedziały się za tym, że mogą zablokować przelew przychodzący. Z jakiego banku korzystasz do takich wpłat?
Czy można przelewać BTC z Binance do Binance.je? Albo z giełd bezpośrednio na giełdę typu z BitBay na Binance.je?

@Bit-els niestety nie ma u mnie bitomatów i mam do nich daleko. Jakaś inna, bezpieczna opcja zakupu, a potem wymiany krypto na fiat? Alternatywa? Mogę nawet korzystać z EUR czy USD tylko jak je przelewać z banków na giełdę, skoro będzie ślad w banku, że zrobiłem przelew z banku na giełdę? Wiem, że w BitBay takiego śladu wyraźnego nie ma, bo przelewamy do Payment Technology (operator płatności), a jak to wygląda z innymi giełdami, kto jest dokładnie odbiorcą? W przypadku binance.je odbiorcą widocznym jest Binance.je czy jego API?

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 16 lutego 2020
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jaka giełda do zakupów kryptowalut?

Postautor: mathias » niedziela, 16 lutego 2020, 21:35

Mam plan zakupić sobie trochę różnych kryptowalut i rozglądam się za giełdą gdzie takie zakupy mógłbym robić. Myślałem o Binance, ale tam nie ma możliwości wpłat tradycyjnej waluty (chyba, że o czymś nie wiem), więc nie chcę sobie utrudniać życia kombinacjami tylko założyć konto na jakiejś dobrej pewnej giełdzie gdzie przeleją trochę kasy i kupię interesujące mnie kryptowaluty.

W ostateczności myślałem nad bitbay.net, ale nie wiem czy to najlepsza opcji tutaj chyba można kupić tylko 30 kryptowalut tyle obsługują na Binace jest np. prawie 200 także jest, w czym wybierać.

Co wiec polecacie? Jaką giełdę na takie operacje wybrać?

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Jaka giełda do zakupów kryptowalut?

Postautor: redbog » niedziela, 16 lutego 2020, 21:46

mathias pisze: niedziela, 16 lutego 2020, 21:35Co wiec polecacie? Jaką giełdę na takie operacje wybrać?
Polecam bitomaty:
https://flyingatom.com/bankomaty-bitcoin/
https://shitcoins.club/

Na ten moment w shitcoins jest korzystniejsza cena zakupu.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Jaka giełda do zakupów kryptowalut?

Postautor: Bit-els » niedziela, 16 lutego 2020, 22:06

tak, bitomaty są b.dobre. Prowzja wyższa niż na giełdach, ale szybkość, łatwość i brak Kyc/aml wynagradza wszystko. A jeśli kupujesz na dłużej (miesiące, lata) to śmieszne 5% nie ma znaczenia. Jednego dnia krypto może się ruszyć o 20%

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 812
Rejestracja: 17 października 2018
Reputacja: 935
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 대한민국

Jaka giełda do zakupów kryptowalut?

Postautor: Kutalisk » niedziela, 16 lutego 2020, 22:07

Tylko bitomaty/kantory (anonimowy zakup 4 popularnych coinow BTC. LTC, ETH, DASH). Jeśli chcesz inne krypto to przelew na np. na Binance (do 2 BTC na dobę wypłaty bez weryfikacji danych osobowych), a potem przelew na wallet sprzętowy.

BitBay omijaj z daleka, było sporo problemów z zamrożeniem środków i jakieś dziwne ponowne weryfikacje danych.

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: koparki » niedziela, 16 lutego 2020, 22:21

przykleiłem ten wątek w "przedszkolu" aby był widoczny na wysokiej pozycji bo temat ciągle powraca . @mathias przeczytaj wątek wstecz, przed Tobą wielu pytało o to samo.
---

Początkujący
Posty: 51
Rejestracja: 31 stycznia 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: bialas198720 » poniedziałek, 16 marca 2020, 10:19

Witam, zakup btc zawsze sprawiał mi jakieś drobne problemy. Gdzie teraz w łatwy, przejrzysty sposób kupię btc nie musząc płacić ze swojego konta bankowego (np. przelew z poczty)? Bitclude?

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: Bit-els » poniedziałek, 16 marca 2020, 12:13

@bialas198720 tu:
https://shitcoins.club
przy takich ruchach można prowizję rzędu 5% olać. Jak masz dobrze zarobić w przyszłości, albo stracić 90% takie fee bez znaczenia.

A szybko, sprawnie bez Kyc/aml

Początkujący
Posty: 51
Rejestracja: 31 stycznia 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania nowicjuszy o kupno i handel . Gdzie kupić. Jaka giełda. Bitcoin i inne kryptowaluty

Postautor: bialas198720 » poniedziałek, 16 marca 2020, 12:21

Dzięki, ale widzę coś o bankomatach. Jak rozumiem na portfel stacjonarny wysyłają też?

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: dopra, Google [Bot] i 12 gości