Coinbase - nie zadziałało stop loss?

Początkujący
Posty: 137
Rejestracja: 26 sierpnia 2019
Reputacja: 86
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Coinbase - nie zadziałało stop loss?

Postautor: mikusiek » czwartek, 12 września 2019, 23:06

Cześć!

Postanowiłem sobie dzisiaj zagrać longa i dzięki uprzejmości pana @socjolog2008, który podzielił się swoimi spostrzeżeniami nawet udało się coś ugrać. Jestem niedoświadczonym graczem, nigdy nie zrealizowałem jeszcze SL - kupowałem/sprzedawałem osobiście klikając "sell/buy".

Przejdę do rzeczy - kupiłem rano btc na 9150 EUR. Ustawiłem SL na 8990, jakby coś poszło nietak. Do 15:00 kurs urósł do 9350 EUR, stwierdziłem - kasuje poprzedni order, nie ma co ustawiam stop loss na 9315 EUR, limit order 9483 bodaj. W order list widnieje coś w stylu "SELL:STOP@9315, fill/size: xxx (all-in), limit: 9483. Jadę autem, zerkam czasami na kurs. Wybija 18:15, zerkam na kurs... mid market price 9300, myślę sobie - i chuj bombki szczelił, ale fajnie że i tak na plusie. Patrzę jednak na wallet - gówno, 0 btc, 0 mamony. A w zamówieniach tak jak było - tak dalej jest, pomimo kursu stop loss! Nie patrzyłem na spread, ale wątpie aby akurat był jakiś duży (chyba nie są to częste sytuacje, kiedy spread = >15 EUR?) Oczywiście w panice wywaliłem prędko ten order i sprzedałem to własnoręcznie, po drodze tracąc trochę kasy, w dodatku w stresie, bo jadąc autem (choć jednak stojąc na światłach - aż takim oszołomem nie jestem).

Co się stało? Czy źle coś ustawiłem? Czy coinbase jest zjebany, czy to ja? Z góry dzięki za próbę wyjaśnienie sytuacji - szczerze mówiąc, mam teraz pewien problem psychologiczny biorąc pod uwagę ryzyko, że bitcoin może se jebnąć 3k EUR z dnia na dzień - więc bez SL grać po prostu sobie nie wyobrażam. Do tej pory byłem spokojny, a teraz? Teraz jak coś kupię następnym razem to od kompa nie odejdę ._.

Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 9 lipca 2018
Reputacja: 17
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Coinbase - nie zadziałało stop loss?

Postautor: bubek10 » poniedziałek, 16 września 2019, 17:24

W przypadku zlecenia sprzedaży limit należy ustawić poniżej wartości STOP. Analogicznie w przypadku zlecenia kupna limit należy ustawić powyżej wartości STOP. Ustawiłeś limit powyżej wartości STOP, przez co twój order po prostu się nie sfillował.

Początkujący
Posty: 137
Rejestracja: 26 sierpnia 2019
Reputacja: 86
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Coinbase - nie zadziałało stop loss?

Postautor: mikusiek » piątek, 20 września 2019, 14:52

Wielkie dzięki! Sam ostatecznie do tego doszedłem, dość trywialna sprawa - ale dla giełdowego newbie nie do końca oczywista. Niestety dwukrotnie już miałem sytuację, że używając stop lossa podałem niby normalne wartości - ale po zaakceptowaniu miałem instafill. Trzeba robić doublechecka lub być totalnie pewnym narzędzia, pamiętajcie! :)

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: szajsiwo i 24 gości