Coinex.com volume to są jakieś jaja?

Weteran
Posty: 1175
Rejestracja: 18 września 2016
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@c_witold

Coinex.com volume to są jakieś jaja?

Postautor: WitoldC » niedziela, 8 września 2019, 08:14

Właśnie przyglądam się giełdzie i jestem zdziwiony że jakieś >90% vol to jest fake.
Jak to możliwe że taki coinmarketcap(3 miejsce) nie wychwytuje tego?
Wystarczy popatrzyć na markety takie jak RVN, DOGE(z niską ceną) i widać ciągle transakcje o tej samej wartości pomiędzy cenami z orderbook'u, a jak ktoś wystawi za tyle to oferta leży.

Dodano po 15 minutach 26 sekundach:
Jeszcze lepiej widać to na wykresie, volume jest gładkie jak pupcia niemowlęta ;)

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Coinex.com volume to są jakieś jaja?

Postautor: koparki » niedziela, 8 września 2019, 09:16

Wiele giełd ma pozorowaną płynność, ja jestem przyzwyczajonyy do realnej tablicy zleceń na bitfinex czy binance a jak robiłem transakcję na Lbank , na dość mało płynnym walorze to działy się tam cuda o których napisałeś.
Większy niż faktyczny obrót podbija pozycję w rankingach. Jesli szefostwo giełdy oszukuje w takich sprawach to prawdopodobnie i potencjalnie oszuka w innych kwestiach. CoinMarketCap pewnie wie o wszystkim, jego siła oddziaływania jest ogromna w świecie krypto, może czerpie dochód z tego że przymyka oko na pozorowany obrót niektórych giełd, moze nie potrafi zliczyć realnego.
Tutaj masz wydaje się realny ranking giełd, z którego ja korzystam do oceny obrotów:
https://www.coingecko.com/pl/gie%C5%82dy

Dodano po 17 minutach 10 sekundach:
zobacz sobie w tym linku są dwie kolumny - wolumen pozorny, raportowany przez giełdy i wolumen znormalizowany, realny. Zobacz na Coinex jak potężny jest obrót pozorowany a jak niewielki jest obrót realny. CoinMarketCap oraz Coniex nie są rzetelni .
---

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Coinex.com volume to są jakieś jaja?

Postautor: koparki » piątek, 19 lutego 2021, 16:37

Dziś wysypał się COINEX , ktoś tam handluje? Oby wstał .
---

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości