Gdyby wszyscy chcieli jutro wypłacić wszystkie swoje pieniądze z banków, tylko 1 na 28 mógłby? Oraz o kreacji pieniądza

Początkujący
Posty: 249
Rejestracja: 5 kwietnia 2017
Reputacja: 26
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy wiesz, że gdyby Ty i wszyscy inni chcieli jutro wypłacić wszystkie swoje pieniądze z banków, tylko 1 na 28 mógłby?

Postautor: Kamien » czwartek, 22 sierpnia 2019, 19:39

wamak pisze:Wygoda determinuje używanie FIATów. Gdybym mógł w każdym sklepie płacić krypto w sposób tak wygodny, jak zapewnia to VISA, to czemu nie. Tak nie jest i kryptowaluty są jakimś nośnikiem wartości, za to nie umożliwiają wygodnego płacenia. Na dzień dzisiejszy kryptowaluty widzę, jako pieniądz nie do bieżących zakupów, a jedynie do przelewów między dwiema stronami, które zgadzają się na taką formę. Używanie kryptowalut jest dziś niewygodne na tle gotówki.

Edit
Na codzienne wydatki trzeba mieś te kilka tysięcy złotych, a resztę można trzymać w lepszych aktywach.
Dokładnie mam takie samo podejście. Pieniądze trzymane w skarpecie są w różnych aktywach, ale mam te kilkanaście tysięcy na codzienne wydatki w banku

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Czy wiesz, że gdyby Ty i wszyscy inni chcieli jutro wypłacić wszystkie swoje pieniądze z banków, tylko 1 na 28 mógłby?

Postautor: ShadowOfHarbringer » czwartek, 22 sierpnia 2019, 22:13

krystian pisze: czwartek, 22 sierpnia 2019, 18:31@ShadowOfHarbringer
A wiesz co by się stało gdyby znaczna część (powiedzmy 50%) posiadaczy BCH chciałaby je nagle wymienić na fiaty albo na złoto?
Kurs poleciałby na łeb na szyje i większość zostałaby z niczym.
Ale wiesz, że to co napisałeś dotyczy absolutnie każdej istniejącej rzeczy, która może zostać użyta jako pieniądz?

W przypadku bank runu, państwo też nikogo nie uratuje. To będzie argentyna, lub USA-1929.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Posty: 137
Rejestracja: 18 marca 2019
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy wiesz, że gdyby Ty i wszyscy inni chcieli jutro wypłacić wszystkie swoje pieniądze z banków, tylko 1 na 28 mógłby?

Postautor: Kryptomar » czwartek, 22 sierpnia 2019, 22:28

krystian pisze: czwartek, 22 sierpnia 2019, 18:31banki z czasem oddałyby kasę ze spłacanych kredytów które udzieliło za Wasze depozyty.
Większej głupoty i skrajnego naiwniactwa nie widziałem...

Dodano po 41 sekundach:
krystian pisze: czwartek, 22 sierpnia 2019, 18:31A co do inflacji, to te 1-3% w skali roku są niczym w porównaniu do wahań na krypto czy nawet złocie.
To co tu robisz?

Dodano po 1 minucie 42 sekundach:
krystian pisze: czwartek, 22 sierpnia 2019, 18:31W przypadku fiatów, zabezpieczeniem jest Państwo
Jakoś to Państwo nie potrafi oddać kasy za książeczki mieszkaniowe i z wielu innych afer...

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Czy wiesz, że gdyby Ty i wszyscy inni chcieli jutro wypłacić wszystkie swoje pieniądze z banków, tylko 1 na 28 mógłby?

Postautor: koparki » czwartek, 22 sierpnia 2019, 23:16

przeniesione z innego wątku:
viewtopic.php?f=4&t=32704&start=80#p597963
viewtopic.php?f=4&t=32704&start=120#p598225
KamilZ pisze: czwartek, 22 sierpnia 2019, 22:08Tak, ale wszystko ma swoje limity. Nawet ich dodruk ma konsekwencje i nie mogą lekceważyć jego skutków...... Nie wiem.


dlatego obecnie wszystkie państwa wysokouprzemysłowione drukują historycznie rekordowe ilości ale nie widać tak bardzo bo robią to jednocześnie i lokuja na rynkach kapitałowych (btc to mikroskopijny rynek kapitałowy również). Konsekwencję sa takie że finansjera kontroluje i lobbuje rządy krajów wasalskich jak nigdy dotąd w historii ( https://independenttrader.pl/jak-bankie ... rnosc.html) . Myślisz że nie kontroluje i nie lobbuje deweloperów najwyzej skapitalizowanej kryptowaluty? Zmajstrowano wojnę w Libii bo Kadafi wspomniał o walucie opartej na złocie a łudzisz się że mikroskopijnie skapitalizowany sektor kryptowalut jest pozostawiony bez opieki ?
Myślisz że moc obliczeniowa bitcoina(i wszystkich POW) w Chinach jest dominowana bez opieki patronów? w kraju gdzie jest absolutne parcie na brak prywatności?
Bitcoin był oddolny i obywatelski tylko na początku, przestał nim być mniej wiecej od wprowadzenia ASIC.
---

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 417
Rejestracja: 4 sierpnia 2017
Reputacja: 310
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy wiesz, że gdyby Ty i wszyscy inni chcieli jutro wypłacić wszystkie swoje pieniądze z banków, tylko 1 na 28 mógłby?

Postautor: KamilZ » czwartek, 22 sierpnia 2019, 23:51

1. tego fragmentu o ASIC nie rozumiem? Jak łączysz te dwie rzeczy?
2. Ludzi z silnymi ideałami jest trudniej zlobbować, kontrolować. Może to jest odpowiedzią - idealiści gotowi cierpieć i ginąć (w ostateczności) za wolność?

Obecny dodruk to nie są jeszcze Zimbabwe, Wenezuela, poprzednie Niemcy, czy PRL. Dlaczego piszesz, że największy w historii? Chodzi o skumulowany i skoordynowany we wszystkich państwach łącznie?

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Czy wiesz, że gdyby Ty i wszyscy inni chcieli jutro wypłacić wszystkie swoje pieniądze z banków, tylko 1 na 28 mógłby?

Postautor: koparki » czwartek, 22 sierpnia 2019, 23:54

KamilZ pisze: czwartek, 22 sierpnia 2019, 23:292. Ludzi z silnymi ideałami jest trudniej zlobbować, kontrolować. Może to jest odpowiedzią - idealiści gotowi cierpieć i ginąć (w ostateczności) za wolność?


;) nawet w dyskusji jak się ktoś z czymś mocno utożsamia (jest fanboyem) to reaguje na atak idei(lub swojego kojna) jak na atak na siebie, na tej samej zasadzie ludzie giną za wolność.
Tylko ze w chwili gdy 95% ludzi w krajach wysokouprzemysłowionych wchodzi do marketów w których półki uginają się od jedzenia. W czasach gdzie mozemy umawiać się na randki i jeździć na wczasy oraz w wolny sposób rozmawiac na tym forum to mało jest osób które pragną zmiany paradygmatu. Ja jestem zdania że jak zawali się stary paradygmat to w nowym paradygmacie też jedni będa dążyc do przewagi nad innymi i ją osiagną bo taka jest natura naszego Ego. Jesli zmiana ceny aktywa które kisisz może sprawić że łatwiej Ci robić cos pasjonujacego to korzystaj bo życie jest krótkie i bez żadnej wątpliwości tylko jedno.
---

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 417
Rejestracja: 4 sierpnia 2017
Reputacja: 310
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy wiesz, że gdyby Ty i wszyscy inni chcieli jutro wypłacić wszystkie swoje pieniądze z banków, tylko 1 na 28 mógłby?

Postautor: KamilZ » piątek, 23 sierpnia 2019, 00:02

koparki pisze: czwartek, 22 sierpnia 2019, 23:54Jesli zmiana ceny aktywa które kisisz może sprawić że łatwiej Ci robić cos pasjonujacego to korzystaj bo życie jest krótkie i bez żadnej wątpliwości tylko jedno.
Racja. Dziękuję za przypomnienie.
Po prostu chciałem jeszcze trochę powiększyć kapitał przez promowanie dobrych kryptowalut, bo nie czułem się bezpiecznie, ale mogę mieć zbyt wygórowane wymagania.
Może robienie tego co ważne w życiu można zacząć w naszym społeczeństwie z relatywnie niskim kapitałem, bo on wystarcza na poziom luksusu nieosiągalnym dla 95% jeszcze 150 lat temu.

Dobra, kończę zaczęte projekty i oddaję się sprawom najważniejszym!
..Ale w sumie wolność i świadomość ludzi wokół mnie jest jednak wysoko w hierarchii ważności.
Po co żyć, nawet wiecznie, w świecie przypominającym piekło, albo farmę bydła?

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy wiesz, że gdyby Ty i wszyscy inni chcieli jutro wypłacić wszystkie swoje pieniądze z banków, tylko 1 na 28 mógłby?

Postautor: koparki » piątek, 23 sierpnia 2019, 00:13

KamilZ pisze: piątek, 23 sierpnia 2019, 00:02Po prostu chciałem jeszcze trochę powiększyć kapitał bo nie czułem się bezpiecznie

Czuć bezpiecznie to się będziesz chciał do grobowej deski zarówno bogaty jak i biedny.
KamilZ pisze: piątek, 23 sierpnia 2019, 00:02Ale w sumie wolność i świadomość ludzi wokół mnie jest jednak wysoko w hierarchii ważności.

To że jesteś świadom jak kreowany jest pieniądz albo trzymał i zachęcał do kryptowalut i do zmiany paradygmatu nie ma nic wspólnego ze świadomością i wolnością.
KamilZ pisze: piątek, 23 sierpnia 2019, 00:02Po co żyć nawet wiecznie w świecie przypominającym piekło, albo farmę bydła?

No ale jak juz żyjesz i wyczuwasz piekło to czy nie warto z ciekawości zbadać co sprawia że ono jest ?
---

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 417
Rejestracja: 4 sierpnia 2017
Reputacja: 310
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy wiesz, że gdyby Ty i wszyscy inni chcieli jutro wypłacić wszystkie swoje pieniądze z banków, tylko 1 na 28 mógłby?

Postautor: KamilZ » piątek, 23 sierpnia 2019, 00:19

koparki pisze: piątek, 23 sierpnia 2019, 00:13To że jesteś świadom jak kreowany jest pieniądz albo trzymał i zachęcał do kryptowalut i do zmiany paradygmatu nie ma nic wspólnego ze świadomością i wolnością.
Dlaczego? Przecież świadomość i wolność ma swój początek w wiedzy i prawdzie o świecie. Inaczej jesteś jak dziecko we mgle, nie rozumiejąc co się stało, że cierpisz i jak to zmienić.
koparki pisze: piątek, 23 sierpnia 2019, 00:13wyczuwasz piekło to czy nie warto z ciekawości zbadać co sprawia że ono jest ?
Napisz coś więcej. Zgadzam się, że warto, ale chciałbym znać twoje zdanie na ten temat.

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy wiesz, że gdyby Ty i wszyscy inni chcieli jutro wypłacić wszystkie swoje pieniądze z banków, tylko 1 na 28 mógłby?

Postautor: koparki » piątek, 23 sierpnia 2019, 00:21

@KamilZ Ciągniesz mne za język ale forum ma swoją konwencję , zobacz jaki jest temat tego wątku ;)
---

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 417
Rejestracja: 4 sierpnia 2017
Reputacja: 310
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy wiesz, że gdyby Ty i wszyscy inni chcieli jutro wypłacić wszystkie swoje pieniądze z banków, tylko 1 na 28 mógłby?

Postautor: KamilZ » piątek, 23 sierpnia 2019, 01:10

Ok.
W takim razie... ja prawie nie mam pieniędzy w banku. Trzymam tylko tyle ile za chwilę będę wydawał.
Nie odpowiada mi stosunek ryzyka do korzyści trzymania pieniędzy na koncie.

Wiem, że w razie W gotówka będzie działała jeszcze chwilę dłużej niż karty bankomatowe. Łudzę się, że może zdążę kupić coś przydatnego w takiej chwili.

I jeszcze jedno. Wydaje mi się, że w razie W nawet 1/28 nie będzie w stanie wypłacić swoich pieniędzy, bo niby czemu?
Banki stwierdzą, że nagle uczciwie będą wypłacać do ostatniej złotówki temu kto przyjdzie pierwszy? Jak będzie rozkaz z góry, to może 1 na 1000 (statystycznie) zostanie, obsłużony.

Weteran
Posty: 1080
Rejestracja: 29 grudnia 2016
Reputacja: 253
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy wiesz, że gdyby Ty i wszyscy inni chcieli jutro wypłacić wszystkie swoje pieniądze z banków, tylko 1 na 28 mógłby?

Postautor: krystian » piątek, 23 sierpnia 2019, 07:06

Kryptomar pisze: czwartek, 22 sierpnia 2019, 22:28To co tu robisz?
To co 99% posiadaczy krypto. Spekuluje.
A pieniądz który służy choćby w 20-30% do spekulacji, jest mało użyteczny, bo jest bardzo niestabilny.
KamilZ pisze: piątek, 23 sierpnia 2019, 01:10W takim razie... ja prawie nie mam pieniędzy w banku. Trzymam tylko tyle ile za chwilę będę wydawał.
Nie odpowiada mi stosunek ryzyka do korzyści trzymania pieniędzy na koncie.

A wszystkie wolne środki trzymasz w złocie, masz prywatny schron z urządzeniem do odzysku wody z moczu i zapas konserwy turystycznej na 10 lat dla całej rodziny....

Jeśli banki w danym kraju staną się niewypłacalne, to waluta tego kraju będzie szorować na dnie i twoja gotówka i tak będzie nic nie warta.

@ShadowOfHarbringer
Kapitalizacja BCH wynosi ok. 5mld USD, kapitalizacja BTC wynosi niecałe 200mld USD,
a wysokość samych aktywów jednego tylko polskiego banku PKO wynosi prawie 100mld USD.

Jak niewiele potrzeba, żeby zdestabilizować wartość BTC, już nie mówiąc o BCH.

Wartość rynkowa wydobytego już złota wynosi ponad 8bln USD, także mówienie o krypto jako alternatywie dla fiatów lub złocie, jest znaczącym nadużyciem.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 417
Rejestracja: 4 sierpnia 2017
Reputacja: 310
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy wiesz, że gdyby Ty i wszyscy inni chcieli jutro wypłacić wszystkie swoje pieniądze z banków, tylko 1 na 28 mógłby?

Postautor: KamilZ » piątek, 23 sierpnia 2019, 11:56

krystian pisze: piątek, 23 sierpnia 2019, 07:06środki trzymasz w złocie, masz prywatny schron z urządzeniem do odzysku wody z moczu i zapas konserwy turystycznej na 10 lat dla całej rodziny....
Tego jeszcze się nie dorobiłem, ale dzięki za pomysły.
krystian pisze: piątek, 23 sierpnia 2019, 07:06 waluta tego kraju będzie szorować na dnie i twoja gotówka i tak będzie nic nie warta.
Dlatego napisałem, że:
KamilZ pisze: piątek, 23 sierpnia 2019, 01:10może zdążę kupić coś przydatnego w takiej chwili.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Czy wiesz, że gdyby Ty i wszyscy inni chcieli jutro wypłacić wszystkie swoje pieniądze z banków, tylko 1 na 28 mógłby?

Postautor: ShadowOfHarbringer » sobota, 24 sierpnia 2019, 00:55

krystian pisze: piątek, 23 sierpnia 2019, 07:06 Wartość rynkowa wydobytego już złota wynosi ponad 8bln USD, także mówienie o krypto jako alternatywie dla fiatów lub złocie, jest znaczącym nadużyciem.
Kapitalizacja oczywiście ma znaczenie, ale nie od razu Warszawę odbudowano.

Książki i prasa też nie od razu była w każdym domu po wynalazku Gutenberga. Tak samo telewizor, koło, ogień, Internet i co tam jeszcze chcesz.

To jest proces.

Bitcoin(Cash) zdominuje świat nie dlatego, że ma jakąś tam konkretną kapitalizację, tylko dlatego, że jest zwyczajnie najbardziej użyteczny i jest najgenialniejszą technologią stworzoną przez Satoshiego.

Nie wiem ile można razy tłumaczyć takie proste rzeczy, gdy to jest oczywiste.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 972
Rejestracja: 3 lipca 2018
Reputacja: 403
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@lordfervi
Napiwki: https://www.zapread.com/user/fervi

Czy wiesz, że gdyby Ty i wszyscy inni chcieli jutro wypłacić wszystkie swoje pieniądze z banków, tylko 1 na 28 mógłby?

Postautor: fervi » sobota, 24 sierpnia 2019, 01:01

ShadowOfHarbringer pisze: sobota, 24 sierpnia 2019, 00:55najgenialniejszą technologią stworzoną przez Satoshiego.
Kult Satoshiego, hmm. W sensie ok - gościu był bardzo dobry, ale bez jaj. Już pomijając, że nie wiadomo kim jest

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2276
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3434
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy wiesz, że gdyby Ty i wszyscy inni chcieli jutro wypłacić wszystkie swoje pieniądze z banków, tylko 1 na 28 mógłby?

Postautor: Pleasek89 » sobota, 24 sierpnia 2019, 02:39

ShadowOfHarbringer pisze: sobota, 24 sierpnia 2019, 00:55 Bitcoin(Cash) zdominuje świat nie dlatego, że ma jakąś tam konkretną kapitalizację, tylko dlatego, że jest zwyczajnie najbardziej użyteczny i jest najgenialniejszą technologią stworzoną przez Satoshiego.
Brzmi jak typowa wypowiedź członka sekty.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy wiesz, że gdyby Ty i wszyscy inni chcieli jutro wypłacić wszystkie swoje pieniądze z banków, tylko 1 na 28 mógłby?

Postautor: adiqq » sobota, 24 sierpnia 2019, 07:49

j.w.
dokładnie, aż kłuje w oczy...

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Czy wiesz, że gdyby Ty i wszyscy inni chcieli jutro wypłacić wszystkie swoje pieniądze z banków, tylko 1 na 28 mógłby?

Postautor: ShadowOfHarbringer » sobota, 24 sierpnia 2019, 09:56

adiqq pisze: sobota, 24 sierpnia 2019, 07:49 dokładnie, aż kłuje w oczy...

Pleasek89 pisze: sobota, 24 sierpnia 2019, 02:39 Brzmi jak typowa wypowiedź członka sekty.

Mogę Wam to wytłumaczyć naukowo, ale pytanie jest czy zrozumiecie.

Próbowałem już tutaj tłumaczyć Bitcoina(Casha) w sposób logiczny i naukowy. Jakoś nigdy to nie działa.

Nie wiem co do Was ludzi przemawia. Mam zapłacić jakiemuś patostreamerowi żeby jego Karyna zamówiła alkohol za Bitcoin Cash i dolała do kociołka Panoramiksa?

A może dać hajs Kim Karashian (czy kto tam jest na topie teraz) żeby wytatuowała sobie logo Bitcoin Cash na dupie?

Problemem jest to forum, które nie promuje technologii tylko promuje spekulacje. Ostentacyjnie. Nie myślicie jak rewolucjoniści chcący się uwolnić od kontroli, tylko jak Janusze, którzy kombinują jak tutaj uciułać parę groszy.

Nie uciułacie i nie zarobicie, ponieważ nie to jest główną ideą. Przede wszystkim moneta musi być użyteczna i musicie jej używać wszędzie i namawiać do używania wszystkich na około. Tylko w ten sposób można uwolnić się od jarzma banków i ich fałszywego bezwartościowego pieniądza fiat - używając prawdziwy pieniądz, którego nie można nikomu zabrać ani dodrukować.

Zarobicie poniekąd "przy okazji", ale tylko jeżeli będziecie używać technologii która jest faktycznie użyteczna i możecie na codzień uzyskiwać z niej realne korzyści - tj. wygodę, niezależność, wolność, szybkość, globalność, przenośność.

Każde inne postępowanie to handel tulipanami, który może się skończyć tylko tak samo jak bańka tulipanowa w siedemnastowiecznej Holandii.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy wiesz, że gdyby Ty i wszyscy inni chcieli jutro wypłacić wszystkie swoje pieniądze z banków, tylko 1 na 28 mógłby?

Postautor: koparki » sobota, 24 sierpnia 2019, 14:24

ShadowOfHarbringer pisze: sobota, 24 sierpnia 2019, 09:56Mogę Wam to wytłumaczyć naukowo, ale pytanie jest czy zrozumiecie.

niestety wiele powyższych zdzań to fakt.
Patrzysz oczami programisty który ponadprzeciętnie rozumie zasadę działania programu i protokołu a za adwersarzy masz spekulantów albo pasjonatów-laików, którzy z racji innego zawodu nie są w stanie ocenić głęboko konsekwencji jakie sa zaszyte w kodzie róznych projektów.
Sam to przerabiałem w pewnym wątku w hydeparku, gdzie poruszyłem temat, który realnie badałem nad którym mozna byłoby owocnie dyskutować pod warunkiem że ktoś też badał zamiast wyłącznie czytać/oglądać cudze publikacje.

Niestety wydaje mi się że oprócz uzyteczności nie bierzesz pod uwagę pewnych wad które rozrosły się nieodwracalnie:
1.Mining - nie istnieje juz decentralizacja obywatelska ale tendencja do centralizacji korporacyjnej czy rządowej (bo te kilka kopalni chińskich w razie potrzeby będzie można zaliczyć jako jedno). Gdyby moc była bardzo rozproszona na zwykłych ludzi to myslisz ze core ze swoim bublem LN zyskałby większość mocy obliczeniowej? Myslisz że ludzie zagłosowaliby na opcję w której deweloperzy planują czerpać profit z faktu istnienia LN (blockstream)
2.Atak scoringowy - bez miksingu domyslnego każdej transakcji ten typ ataku wstrzyma rewolucję. A mixing domyślny kazdej transakcji w sieciach typu BTCCash jest nierealny. Obecnie jest tendencja że podmioty które przyjmuja btc mają jeden niezmienny adres, a w przyszłości można to wymusić przepisami na sklepach i giełdach.
3. szybkość i skalowalność wątpliwa w każdym klonie btc.
---

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Czy wiesz, że gdyby Ty i wszyscy inni chcieli jutro wypłacić wszystkie swoje pieniądze z banków, tylko 1 na 28 mógłby?

Postautor: ShadowOfHarbringer » sobota, 24 sierpnia 2019, 14:46

koparki pisze: sobota, 24 sierpnia 2019, 14:242.Atak scoringowy - bez miksingu domyslnego każdej transakcji ten typ ataku wstrzyma rewolucję. A mixing domyślny kazdej transakcji w sieciach typu BTCCash jest nierealny. Obecnie jest tendencja że podmioty które przyjmuja btc mają jeden niezmienny adres, a w przyszłości można to wymusić przepisami na sklepach i giełdach.
Czy jak CashFusion zostanie już wdrożone do Bitcoin Cash i BCH będzie miało prywatność podobną do Monero, przestaniesz powtarzać te argumentry o ataku scoringowym, czy będziesz dalej to robił?

Bitcoin Cash rozwija się w zastraszającym tempie, ostatnio development drastycznie przyśpieszył. Jest kilka różnych teamów, i 7+ klientów pełnego węzła, oraz kilkanaście portfeli SPV. Za rok możesz nie poznać tej monety.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: adamjttk, eD2k i 17 gości