Adresy Ethereum z seed

Początkujący
Posty: 111
Rejestracja: 21 listopada 2017
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Adresy Ethereum z seed

Postautor: marcingebus » środa, 26 czerwca 2019, 18:29

Chciałem sobie zrobić Paper-Wallet dla BTC i ETH. Ale taki Paper wallet w postaci Seedów. Aby się nie bawic w drukarkę etc.... Wymyśliłem sobie seedy (wygenerował mi chyba MEW, ale kilka razy to robiłem i pomieszałem z kilku losowań, aby było bardziej losowo. Bardziej dla sportu, bo planowane kwoty nie są tego warte, ale sport już tak. No i posiadając seedy z pomocą Elektrum/Linux/VirtualBox-bez-sieci mam adres. Cut+Paset i mogę przelewać. VirtualBoxa cofam do migawki z przed konfiguracji Elektrum i śladów teoretycznie nie ma.

Problem jest z Ethereum. MEW/offline, mówi, że podane seedy są nieprawidłowe. Jaxx nie chce wygenerowac kluczy na podstawie seedów gdy jest OffLine, Exodus także. Seedy dla ETH użyłem troszkę inne niż dla BTC, ale Exodus podpowiada, więc są na pewno ze słownika. Wpisane do Electrum także potwierdza, że są ze słownika.

Generalne pytanie, jak wygenerować Offline-Walled z seedów, które już mam. MEW/Offline może mi chyba wygenerować nowe Mnemonic-Phrase, ale wolałbym użyć tych, które sobie sam przygotowałem i nie podłączać ich na razie do sieci.

Poradźcie czego użyć, jakiego narzedzia?

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Adresy Ethereum z seed

Postautor: redbog » piątek, 28 czerwca 2019, 01:06

@marcingebus Nie wiem czy o to chodzi ale może się przyda. Bawisz się na własną odpowiedzialność.
https://iancoleman.io/bip39/

Dodano po 2 minutach 3 sekundach:
W sumie lepiej z gita to ściągnąć https://github.com/iancoleman/bip39

Początkujący
Posty: 111
Rejestracja: 21 listopada 2017
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Adresy Ethereum z seed

Postautor: marcingebus » piątek, 28 czerwca 2019, 09:55

Na dzień dobry pisze, że ostatnie słowo z frazy Mnemonic, to suma kontrolna. Ciekawe to, bo dla Electrum nie stanowiło to problemu. Klucze/adres z moich seedów, wygenerowałem Offline w Electrum. Na wygenerowany adres przesłałem próbnie malutką kasę w BTC (minimum logistyczne). Później w Electrum, które mam On-Line podałem adres, do podglądu (read-only) i wpłatę widzę. Nie próbowalem z tego wypłacać, może spróbuję dosłać jeszcze małe co nieco, aby starczyło na prowizje przy wypłacie ;-) i zobaczymy czy kasę z takiego adresu uda się ruszyć.

Znacie jakieś tłumaczenia BIP-39 na PL. czy googl-translator w ruch?

Celem jest stworzenie takiego mechanizmu, aby mieć łatwo kopiowalny/bezpieczny Paper-Wallet. Wymyśliłem sobie, że Seedy, z pomocą których wygeneruję Wallet na BTC/ETH i co tam jeszcze sobie kiedyś zamarzę, byłyby doskonałe do takiego pomysłu. I dla BTC, to się wstępnie udało, a dla ETH na razie wygląda, że pod górkę.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google [Bot] i 19 gości