Oszczędności w kryptowalutach

Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 31 sierpnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Oszczędności w kryptowalutach

Postautor: Sebixxu » niedziela, 16 czerwca 2019, 13:19

Hej, jakiś czas temu dużo czytałem Wasze forum, niestety z braku czasu "musiałem odejść". Mam aktualnie co miesięczną nadwyżkę finansową - dosyć drobną, ale jednak. Chciałbym część z niej inwestować w kryptowaluty. "Wymyśliłem" schemat w którym co miesiąc chciałbym kupować 3 kryptowaluty za 200zł lub 100zł w stostunku 2:1:1 np 50% BTC, 25% ETH, 25% coś innego.

Myślicie, że taki format miałby sens? Czy nie warto za takie kwoty wgl w to wchodzić? A może fakt rozdrabniania się na 3 krypto jest zły?

Z góry dziękuje za każdą poradę czy informacje, pozdrawiam!

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Oszczędności w kryptowalutach

Postautor: benq » niedziela, 16 czerwca 2019, 13:40

@Sebixxu
Jak najbardziej ma to sens.
Poczytaj tu:
https://bitfilar.pl/
https://litecoin.pl/emerytura-za-litecoiny/
Kwestia kupowania 1 waluty lub kilku jest mocno indywidualna - wszystko zależy od Ciebie.
Pamiętaj, żeby uwzględnić spready giełdy/bitomatów oraz fee of wypłaty - przy tak małych kwotach niestety będzie Ci zjadało sporą część oszczędności.

Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 31 sierpnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Oszczędności w kryptowalutach

Postautor: Sebixxu » niedziela, 16 czerwca 2019, 13:46

Dziękuje za linki, chętnie przejrzę!
Właśnie gdzieś tam z tyłu miałem zasłyszane o takich akcjach gdzie ludzie coś tam sobie odkładają.
Najbardziej właśnie obawiam się prowizji które na pewno będą wysokie. Polecacie konkretne giełdy gdzie mógłbym kupować krypto i nie tracić przy tym większości wkładu? Osobiście mam trochę walut na bitfinex, stety niestety trzymam wszystko na giełdzie nie na portfelu co też za pewne można poddać sporej krytyce..

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Oszczędności w kryptowalutach

Postautor: KryptoBanita » niedziela, 16 czerwca 2019, 13:54

Dużo, czy mało, to bez znaczenia - najpierw kup portfel sprzętowy (są już od 180zł).
Może spróbuj coś w stylu ETH/ZEC/XLM. Gdyby fee na BTC urosło znów do niebotycznych rozmiarów, to będziesz miał kłopot z wypłatą małych kwot.
"...więzienie i bany są dla ludzi jak mawiał Tolek Banan .. ;)"

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Oszczędności w kryptowalutach

Postautor: benq » niedziela, 16 czerwca 2019, 13:56

@Sebixxu
Zdecydowanie, wypłać te środki jak najszybciej, jeśli nimi aktywnie nie spekulujesz. Choćby to miał być portfel mobilny na telefonie - ale zawsze Twój. Bo środki na giełdzie nie należą do Ciebie - klucze prywatne w rękach giełdy.

Odnośnie zakupów, najlepszym rozwiązaniem będą bitomaty - jeśli masz jakiś w pobliżu https://coinatmradar.com/
Łatwo sprawdzisz kursy na stronach, przykładowo:
https://flyingatom.com/bankomaty-bitcoin/
https://shitcoins.club/

Z giełdami będziesz miał problem, bo niewiele z nich akceptuje PLN, wymagają weryfikacji i mają spore prowizje - zapłacisz fee od każdej transakcji oraz wypłaty krypto.

Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 31 sierpnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Oszczędności w kryptowalutach

Postautor: Sebixxu » niedziela, 16 czerwca 2019, 14:06

W takim razie postaram się wypłacić, tak jak mówisz, wystarczy chociażby portfel na telefonie? Czy tak jak kolega @KryptoBanita wspomina lepiej zainwestować w coś lepszego? (Tak w sumie, jak to działa?)

Wow z tego co widzę posiadam takie cudo niedaleko siebie: https://coinatmradar.com/bitcoin_atm/64 ... eria-gala/ co prawda tylko BTC, Lite i Dash, ale zawsze coś.

Czyli musiałbym się zdecydować na te 3 krypto.. Co o nich sądzicie?

Czy lepiej szukać jakiejś alternatywy co do zakupów? Skoro giełdy raczej odpadają, to czy coś po za bitomatami jest warte uwagi? :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Oszczędności w kryptowalutach

Postautor: KryptoBanita » niedziela, 16 czerwca 2019, 14:15

Sebixxu pisze: niedziela, 16 czerwca 2019, 13:46Osobiście mam trochę walut na bitfinex
To już masz doświadczenie
Sebixxu pisze: niedziela, 16 czerwca 2019, 14:06Skoro giełdy raczej odpadają
Nie odpadają, źle zrozumiałeś Benq, po prostu w bitomacie masz "szybką i czystą zagrywkę".
Sebixxu pisze: niedziela, 16 czerwca 2019, 14:06zdecydować na te 3 krypto
Tutaj nie ma mądrych... Na obecną chwilę w bitomacie kupowałbym Dash.
"...więzienie i bany są dla ludzi jak mawiał Tolek Banan .. ;)"

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Oszczędności w kryptowalutach

Postautor: Bit-els » niedziela, 16 czerwca 2019, 14:51

skoro to jest 200 zł miesięcznie, to moze zakup raz na 3 miechy w bitomacie dashe. A dalej w portfelu coinomi mozesz trzymać i tam w serwisie changelly za 1% wymieniać. Bardzo intuicyjne.
Zapisz tylko seed w 2 kopiach fizycznych.

dla bezpieczeństwa ( i to jest porada dla wszystkich) możesz ściągnąć tę aplikację
https://play.google.com/store/apps/deta ... lter&hl=en
i tam trzymać portfel.
To taki sandbox, wydzielona przestrzeń, jakby zamek otoczony murami.

samsung oferuje coś takiego fabrycznie, knox się to zwie, ale trzeba się rejestrować, łącznie z palcem i twarzą chyba.

Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 31 sierpnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Oszczędności w kryptowalutach

Postautor: Sebixxu » niedziela, 16 czerwca 2019, 15:08

Bit-els pisze: niedziela, 16 czerwca 2019, 14:51 A dalej w portfelu coinomi mozesz trzymać i tam w serwisie changelly za 1% wymieniać. Bardzo intuicyjne.

Rozumiem, że zakup raz na 3 miesiące w umie minimalizowania strat z prowizji?

Przepraszam, nie do końca zrozumiałem ten fragment, mówisz o tym, że w portfelu Coinomi mogę zakupione Dashe wymienić na inne kryptowaluty? Jeśli tak to chyba to byłoby dla mnie najwygodniejsze! :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Oszczędności w kryptowalutach

Postautor: benq » niedziela, 16 czerwca 2019, 15:14

Sebixxu pisze: niedziela, 16 czerwca 2019, 14:06W takim razie postaram się wypłacić, tak jak mówisz, wystarczy chociażby portfel na telefonie? Czy tak jak kolega @KryptoBanita wspomina lepiej zainwestować w coś lepszego? (Tak w sumie, jak to działa?)
To zależy.
Czy kupiłbyś sejf za 500 zł, żeby trzymać w nim 1000 zł?
Przejrzyj na początek:
Spoiler:
i pozostałe posty. Prawdopodobnie to, co Bitels zaproponował dla Ciebie będzie najrozsądniejsze.
Tak, Coinomi oferuje wymianę krypto wewnątrz portfela.
Co do kosztów prowizji - zrób pierwszy drobny zakup, za przysłowiową stówkę i zobacz ile Cię to w praktyce kosztuje - wtedy sam uznasz czy lepiej robić to raz na 3 miesiące, żeby ograniczać koszty, czy jednak jest do udźwignięcia.

W obecnej chwili fee nawet na BTC nie jest duże, także masz dowolność wyboru. :)

Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 31 sierpnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Oszczędności w kryptowalutach

Postautor: Sebixxu » niedziela, 16 czerwca 2019, 16:29

W takim razie na razie będę trzymał to na telefonie ;)

Zaraz zabiorę się za przeglądanie tego instagrama.

Zrobię taki eksperyment w najbliższym czasie.
Mam jeszcze pytanie co do samych zakupów kryptowaluty, za pewne porównując kurs giełdowy z tym proponowanym przez dany kryptowalutowy bankomat mogę określić jak wysoka jest prowizja ii teraz dosyć oczywiste pytanie. Raczej zawsze opłaca się po prostu kupować aktualnie tą kryptowalute na której jest najmniejsza prowizja, prawda? Czy skupić się na kupowaniu jednej kryptowaluty?
KryptoBanita pisze: niedziela, 16 czerwca 2019, 13:54ETH/ZEC/XLM
Mógłbym zapytać dlaczego proponujesz akurat te waluty? :)

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Oszczędności w kryptowalutach

Postautor: Bit-els » niedziela, 16 czerwca 2019, 16:58

Prowizja https://shitcoins.club/ wynosi około 5%
porównaj kurs ask (po tyle kupujesz) z kursem podanym tu
https://coinmarketcap.com/currencies/dash/
teraz 165$ w bitomacie zapłacisz ze srednią giełdową 159$ czyli 6$ różnicy, czyli 3.7%
Ale to jest płynne, do 5% trzeba przyjąć.

potem w portfelu coinomi za około 1% mozesz sobie wymieniać za jednym kliknięciem.

Weteran
Posty: 1538
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Oszczędności w kryptowalutach

Postautor: ikswodnal » niedziela, 16 czerwca 2019, 17:08

Sebixxu pisze: niedziela, 16 czerwca 2019, 16:29Raczej zawsze opłaca się po prostu kupować aktualnie tą kryptowalute na której jest najmniejsza prowizja, prawda? Czy skupić się na kupowaniu jednej kryptowaluty?
Skupiłem się na jednej kryptowalucie - BCH który kupuję co miesiąc za niewielką kwotę przekazywaną z banku na giełdę na podstawie zlecenia stałego. Gromadzę te BCH na portfelu papierowym. Po roku zmieniam na BTC i też przekazuję na "papier" Oczywiście mam dla BCH prosty portfel na komórce, ale to tak by pokazać innym jak to funkcjonuje. Czasami kupuję jedzenie przez "Pyszne" (sporadycznie).
Brakuje tylko jednej rzeczy by to uprościć: Zlecenia stałego na giełdzie tak by (za PLN-y które wpłyną na podstawie zlecenia z banku) były zmieniane na kryptowalutę i przekazywane na adres mojego wskazanego portfela bez dodatkowych moich poleceń. Na razie to dużo kłopotu z comiesięcznymi operacjami na giełdzie :-(

Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 31 sierpnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Oszczędności w kryptowalutach

Postautor: Sebixxu » niedziela, 16 czerwca 2019, 17:34

No nic to nie pozostaje mi nic innego niż wybrać się na pierwsze zakupy.

Zapytam Was zdecydowanie dużo bardziej doświadczonych jeszcze raz, czy da się jakoś określić jakie kryptowaluty najbardziej opłaca się kupować przy moim planie finansowym? Trzymać się planu BTC + 2 inne? Pytam, gdyż ja to co najwyżej po nazwie sobie mogę aktualnie wybierać, a chciałbym chociażby być "semi świadomy"

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Oszczędności w kryptowalutach

Postautor: adiqq » niedziela, 16 czerwca 2019, 17:40

Sebixxu pisze: niedziela, 16 czerwca 2019, 13:19 Hej, jakiś czas temu dużo czytałem Wasze forum, niestety z braku czasu "musiałem odejść". Mam aktualnie co miesięczną nadwyżkę finansową - dosyć drobną, ale jednak. Chciałbym część z niej inwestować w kryptowaluty. "Wymyśliłem" schemat w którym co miesiąc chciałbym kupować 3 kryptowaluty za 200zł lub 100zł w stostunku 2:1:1 np 50% BTC, 25% ETH, 25% coś innego.

Myślicie, że taki format miałby sens? Czy nie warto za takie kwoty wgl w to wchodzić? A może fakt rozdrabniania się na 3 krypto jest zły?

Z góry dziękuje za każdą poradę czy informacje, pozdrawiam!
W innym wątku próbowalem to samo co ty....
viewtopic.php?f=105&t=31321&start=20
I tak, mam coś takiego, ale preferuję więcej coinów niż 3...taka mała dywersyfikacja
Przy większej ilości walut trzeba trochę kombinować, żeby fee za duże nie wyszły, ale da się ;)

Początkujący
Posty: 137
Rejestracja: 18 marca 2019
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Oszczędności w kryptowalutach

Postautor: Kryptomar » niedziela, 16 czerwca 2019, 19:05

Panowie, jest jakaś bezpieczna strona do generowania paper wallet na ETH?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Oszczędności w kryptowalutach

Postautor: benq » niedziela, 16 czerwca 2019, 21:00

Sebixxu pisze: niedziela, 16 czerwca 2019, 17:34Zapytam Was zdecydowanie dużo bardziej doświadczonych jeszcze raz, czy da się jakoś określić jakie kryptowaluty najbardziej opłaca się kupować przy moim planie finansowym? Trzymać się planu BTC + 2 inne? Pytam, gdyż ja to co najwyżej po nazwie sobie mogę aktualnie wybierać, a chciałbym chociażby być "semi świadomy"
Przejrzyj ten wątek, jest bardzo krótki, a może dać do myślenia. :)
viewtopic.php?f=16&t=29782&p=505743#p505138

@Kryptomar
MEW, pamiętaj, żeby generować offline, nie drukować na drukarce podłączonej do wifi.

Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 31 sierpnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Oszczędności w kryptowalutach

Postautor: Sebixxu » niedziela, 16 czerwca 2019, 22:20

benq pisze: niedziela, 16 czerwca 2019, 21:00Przejrzyj ten wątek, jest bardzo krótki, a może dać do myślenia.
viewtopic.php?f=16&t=29782&p=505743#p505138


Świetna analiza, uwielbiam statystyki i suche fakty, także mega przyjemnie się to oglądało.
Skłoniło mnie to do przemyśleń czy nie chciałbym teraz wyciągnąć z nadwyżki ciut więcej i nie zacząć od 1000/2000zł z top20/25 krypto. Skoro i tak to będzie leżało co najmniej spory okres czasu. I co kwartał dorzucać kolejną powiedzmy tą wspominaną 600zł kwotę. A ostatecznie raczej nie zbiednieje :)

Przy takiej "rozszerzonej" opcji warto kupić wszystko w bankomacie i resztę krypto zakupić w portfelu, czy warto przemyśleć jakaś inną opcje?

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Oszczędności w kryptowalutach

Postautor: Bit-els » niedziela, 16 czerwca 2019, 22:42

możesz działać na tej giełdzie
https://www.coinex.com/
lub tej
https://www.binance.com/pl
dzienne limity wypłat to 10 tys $ i 2 btc odpowiednio
to wszystko tylko na mail

ale zawsze to czarowanie, w coinomi masz za 1 klik, z tym, ze na giełdach prowizja jest rzedu 0.2%, w portfelu 1%

Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 31 sierpnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Oszczędności w kryptowalutach

Postautor: Sebixxu » niedziela, 16 czerwca 2019, 22:51

Bit-els pisze: niedziela, 16 czerwca 2019, 22:42ze na giełdach prowizja jest rzedu 0.2%, w portfelu 1%
Masz tutaj na myśli prowizję USD na daną kryptowalutę? Ale dochodzi tutaj za pewne prowizja zamiany PLN na USD, potem wpłaty USD, prowizje z "zakupu" kolejnych kryptowaltu i ostatecznie wypłaty tego na portfel. Czy przesadziłem z ilością prowizji?

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: adamjttk, baranzii, bn801, jacek-g i 17 gości