Oszczędności w kryptowalutach

Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 6 listopada 2017
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Oszczędności w kryptowalutach

Postautor: RaptorPL » sobota, 22 czerwca 2019, 09:07

@Sebixxu Chciałem dodać swoje skromne zdanie jako amatora ale jednak osobę która już 2 lata siedzi w krypto, fakt stażem - przeczkolak ale już w starszakach :D . A więc osobiście uważam z własnych obserwacji że inwestowanie w BTC bardzo małym kapitałem rzędu 100-300zł jest hmm, mało opłacalne przy innych alternatywach. Fee jest spore, jeśli zacznie się kolejna hossa fee jeszcze znacznie wzrośnie a przy ruchach małymi kwotami prowizje będą dla Ciebie jak branie udziału w filmie 'SZCZĘKI 2". Osobiście wybrał bym jakieś alty 2-3, które po naprawdę mocnym przeszukaniu sieci dadzą Ci jakiś spokój ducha że nie zawiną się za pół roku i stracisz wszystko (ale i z tym musisz się liczyć, i taka metoda jest najlepsza przy inwestowaniu w krypto - decyzja o inwestycji długoterminowej dla Ciebie powinno oznaczać że już straciłeś pieniądze. Potem fajnie miło się zaskoczyć).
Myśle że stabilnymi alatami to ADA (cardano), LTC, (niestety oba te alty ostatnio mocno rosną tak więc decyzja o wchodzeniu tak wysoko to jakieś ryzyko, ale z drugiej strony długo terminowo myślę że warto).
No i powiedzmy XRP - tak wiem banksterka itp, ale my tu patrzymy na zarobek a nie na idee a myślę że xrp da jeszcze zarobić, no ale z tym może być różnie. Oczywiście to moje jakieś typy które myślę że może w przyszłości dadzą uśmiech ;) , Ty możesz zrobić swój research.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Oszczędności w kryptowalutach

Postautor: maky » sobota, 22 czerwca 2019, 10:24

Osobiście ze względu na koszty przelewów polecam ci DASH. Projekt o solidnych fundamentach - co oczywiście nie gwarantuje nigdy oczekiwanego wzrostu.
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Weteran
Posty: 1538
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Oszczędności w kryptowalutach

Postautor: ikswodnal » sobota, 22 czerwca 2019, 11:02

Sebixxu pisze: niedziela, 16 czerwca 2019, 13:19 Mam aktualnie co miesięczną nadwyżkę finansową
Biorąc pod uwagę wszystkie rady może warto pokusić się o zbudowanie systemu dla wszystkich chcących regularnie oszczędzać w kryptowalutach.
Widzę to tak:
1. Zlecenie stałe do banku na comiesięczny przelew określonej kwoty PLN na "polską" giełdę (obsługującą PLN).
2. Wymuszenie na giełdzie by za otrzymane PLN, na podstawie podobnego (jak wyżej) zlecenia stałego, co miesiąc, kupowała dla nas /sprzedawała nam, określoną w zleceniu kryptowalutę i przesyłało ją na wskazany przez nas adres portfela.
3. Nam pozostanie tylko sprawdzić czy kryptowaluta wpłynęła na adres wyznaczonego portfela.
Uwaga dla otrzymujących regularnie EUR takie rozwiązuje stosuje bitpanda (nie sprawdzałem).
Jestem zwolennikiem oszczędzania "hodlowania" jednej kryptowaluty. Najoptymalniejszy wydaje się Bitcoin Cash. Jednak nie wiem czy głównego orędownika tej kryptowaluty @ShadowOfHarbringer można namówić na stworzenie arkusza podobnego do tabeli w "Emerytura za litecoiny".
Oczywiście po roku, dwóch zmieniamy zgromadzone BCH na BTC (te które nam zostały :-( ).
Bo prawdą chyba jest twierdzenie że BTC to złoto 2.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Oszczędności w kryptowalutach

Postautor: adiqq » sobota, 22 czerwca 2019, 11:18

ikswodnal pisze: sobota, 22 czerwca 2019, 11:022. Wymuszenie na giełdzie by za otrzymane PLN, na podstawie podobnego (jak wyżej) zlecenia stałego, co miesiąc, kupowała dla nas /sprzedawała nam, określoną w zleceniu kryptowalutę i przesyłało ją na wskazany przez nas adres portfela.


Litości...zalogowanie się raz w miesiącu na giełdę i kupno odpowiednich krypto to jakiś problem??

Weteran
Posty: 1538
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Oszczędności w kryptowalutach

Postautor: ikswodnal » sobota, 22 czerwca 2019, 12:03

adiqq pisze: sobota, 22 czerwca 2019, 11:18Litości...zalogowanie się raz w miesiącu na giełdę i kupno odpowiednich krypto to jakiś problem??
Tak problem. Zorientujesz się jak będziesz przez dłuższy czas tylko kupował kryptowaluty.

Weteran
Posty: 1174
Rejestracja: 18 września 2016
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@c_witold

Oszczędności w kryptowalutach

Postautor: WitoldC » sobota, 22 czerwca 2019, 12:23

ikswodnal pisze: sobota, 22 czerwca 2019, 12:03Tak problem. Zorientujesz się jak będziesz przez dłuższy czas tylko kupował kryptowaluty.
Powiedz to day traderom którzy co dziennie wchodzą na kilka giełd i robią arbitraż ;)
Wiadomo że nikomu się nie chce wejść na giełdę 12 razy na rok i zrobić transakcje (tyle życia zmarnowane).

Dodano po 2 minutach 12 sekundach:
Najlepiej jeszcze zapomnieć o giełdzie i po roku się zorientować, że giełdy już niema a przelewy cały czas idą.

Weteran
Posty: 1538
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Oszczędności w kryptowalutach

Postautor: ikswodnal » sobota, 22 czerwca 2019, 12:30

WitoldC pisze: sobota, 22 czerwca 2019, 12:23Powiedz to day traderom którzy co dziennie wchodzą na kilka giełd i robią arbitraż
Temat nie dotyczy traderów czy day traderów tylko ludzi oszczędzających wartość poprzez kryptowaluty. Patrz http://bitfilar.pl/ czy https://litecoin.pl/emerytura-za-litecoiny/
WitoldC pisze: sobota, 22 czerwca 2019, 12:23Najlepiej jeszcze zapomnieć o giełdzie i po roku się zorientować, że giełdy już niema a przelewy cały czas id
Czy w zleceniu stałym jest to możliwe? Wątpię, prędzej trajderzy wtopią trzymając znaczne środki na giełdzie.

Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 31 sierpnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Oszczędności w kryptowalutach

Postautor: Sebixxu » sobota, 22 czerwca 2019, 16:05

Dokonałem zakupu, BTC gdzieś tam idzie w moją stronę na Coinomi.
Niestety zauważyłem, że system wymiany krypto z Top20 ma duże braki co do listy z https://coinmarketcap.com/ pozostaje tylko obrać cel w jakiejś giełdzie? Czy raczej odpuścić sobie z racji prowizji, które wystąpią na giełdach?
A jeśli jakaś giełda.. To jaka?
@benq polecasz coś? :)

PS. Odkopałem około 500 XLM na bitfinex, nie mogę niestety chyba z tego co widzę wysłać tego do Coinomi, a więc jestem zmuszony z korzystania z innego portfela tylko pod tą walutę? :/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Oszczędności w kryptowalutach

Postautor: KryptoBanita » sobota, 22 czerwca 2019, 18:16

@benq
dziecko płacze, pieluszki trzeba zmienić, a Ciebie nie ma!

@Bit-els
wyrozumiała mamusio :lol:
Powtórz grzecznie i tym razem powoli i zrozumiale z jakich giełd korzystać :shock:

Pacjent sobie z Was jaja robi, ale jeszcze nie załapaliście :mrgreen:
"...więzienie i bany są dla ludzi jak mawiał Tolek Banan .. ;)"

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Oszczędności w kryptowalutach

Postautor: Bit-els » sobota, 22 czerwca 2019, 18:19

@KryptoBanita przesadzasz. Daj już spokuj z szyderą

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2071
Rejestracja: 6 czerwca 2011
Reputacja: 312
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: UK - London SM4

Oszczędności w kryptowalutach

Postautor: Bemx2k » sobota, 22 czerwca 2019, 18:31

Jak dla mnie to albo sobie robi jaja albo coś ma źle pod kopułą .
BTC>ETH

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Oszczędności w kryptowalutach

Postautor: benq » sobota, 22 czerwca 2019, 18:59

@Sebixxu
Binance może być, większość top 20 znajdziesz, bez KYC, sprawdź tylko withdraw fee czy Ci pasuje.
Tak, stellara nie ma w coinomi.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Oszczędności w kryptowalutach

Postautor: Bit-els » sobota, 22 czerwca 2019, 19:03


Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Oszczędności w kryptowalutach

Postautor: KryptoBanita » sobota, 22 czerwca 2019, 19:42

w beta.trezor też jest XLM/STR :mrgreen:
"...więzienie i bany są dla ludzi jak mawiał Tolek Banan .. ;)"

Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 31 sierpnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Oszczędności w kryptowalutach

Postautor: Sebixxu » niedziela, 23 czerwca 2019, 23:36

Super, jeszcze raz dziękuje za porady. Za każde merytoryczne słowo i każdą bezsensowną wypowiedź, która boostowała post. :D
Zostawiam "interes" na x miesięcy i zobaczymy czy co będzie dalej.
Wszystkiego dobrego, pozdrawiam! :)

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Oszczędności w kryptowalutach

Postautor: Bit-els » poniedziałek, 15 lipca 2019, 10:28

@domator kropla drąży skałę. W końcu taki lekki mainstream zauważył Twój projekt.
:D
"Do tej pory odpuszczałem kryptowaluty. W tym segmencie za ciekawą koncepcję uznaję tę przedstawioną przez autora bloga BitFilar. Kupuje on co miesiąc kryptowaluty za stałą kwotę (indeksowaną corocznie wzrostem płac) i docelowo chce z tego zebrać dodatkowy kapitał na emeryturę.

Osobiście nie wybiegałbym aż tak daleko w przyszłość, ale jestem w stanie sobie wyobrazić, że na przykład co miesiąc kupuję krypto za 100 zł i po kilku latach sprawdzam, co z tego wyszło. Ewentualna strata nie bolałaby w ogóle, a zysk mógłby być interesujący. Na razie zastanawiam się, czy w to wejść i ewentualnie kiedy zacząć."

https://appfunds.blogspot.com/2019/07/i ... i.html?m=1

Weteran
Posty: 1538
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Oszczędności w kryptowalutach

Postautor: ikswodnal » poniedziałek, 15 lipca 2019, 12:36

Bit-els pisze: poniedziałek, 15 lipca 2019, 10:28Osobiście nie wybiegałbym aż tak daleko w przyszłość, ale jestem w stanie sobie wyobrazić, że na przykład co miesiąc kupuję krypto za 100 zł i po kilku latach sprawdzam, co z tego wyszło
Tutaj nie trzeba nic sobie wyobrażać. Zachęcam!
Są dwa przykłady http://bitfilar.pl/ i https://litecoin.pl/emerytura-za-litecoiny/. Mnie racjonalizacja przyszłej emerytury już nie dotyczy, ale w podobny sposób odkładam BCH (nawet przy zastrzeżeniach ShadowOfHarbringer`a) i zmieniam je okresowo na BTC.
Są dwa problemy:
Pierwszy. Brak "zlecenia stałego" tak jak w bankach - po comiesięcznym wpływie na giełdę/kantor kwoty 100 zł oni automatycznie powinni kupować wskazaną kryptowalutę po aktualnym kursie i przekazywać uzyskaną wartość na wskazany adres - bez kolejnych potwierdzeń, smsów, emaili, GA. (niedorośli - przynajmniej BitBay). Będę jeszcze testował InPay ale to tylko BTC.
Drugi - kupowanie BTC co miesiąc, przy wycofywaniu obawiam się że fee może zjeść większość odłożonej kwoty.
Uważam że przyszłe emerytury to naprawdę problem. Modyfikacje systemu Bismarcka (ZUS-u) przy pomocy różnych "Filarów" IKE, OFE, PPK to coraz bardziej wyrafinowane przewały na szkodę ludzi. W tym stanie rzeczy oba przykłady bitfilar i emerytura za litecoiny są dobrymi rozwiązaniami które zależą wyłącznie od oszczędzającego. Jeżeli ktoś zna inne, niech się podzieli wiedzą.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: 91az, alomorti, norbus82 i 19 gości