Oszczędności w kryptowalutach

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Oszczędności w kryptowalutach

Postautor: Bit-els » niedziela, 16 czerwca 2019, 23:08

@Sebixxu ale kupujesz dasha w bitomacie, płacisz te około 4%, a potem na inne crypto portfel coinomi lub te 2 gieldy. Gdybyś chciał na giełdach operować fiatami to oczywiscie pełna weryfikacja i koszt przesyłania fiatów na drugi koniec swiata. Kompletnie nieopłacalne. Poza tym chyba te giełdy maja tylko zamienniki usd tzw stable coin.

Weteran
Posty: 1488
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 1215
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Oszczędności w kryptowalutach

Postautor: qertoip » poniedziałek, 17 czerwca 2019, 08:35

Bit-els pisze: niedziela, 16 czerwca 2019, 23:08@Sebixxu ale kupujesz dasha w bitomacie, płacisz te około 4%,

1) Prowizja raczej mniejsza, dynamiczna 1.5% - 3.5%, pamiętajmy że spread trzeba dzielić przez 2 i dopiero przykładać do ceny rynkowej żeby obliczyć prowizję. Tak czy siak, pełna zgoda że bitomaty to najlepszy sposób zakupu, nawet przy wyższej prowizji.

2) Wypłata BTC w bitomatach SC domyślnie kosztuje ok 21gr, więc nie widzę powodu korzystania z mniej płynnego Dasha, tym bardziej w kontekście HODL.
We only have one shot at making digital scarcity experiment work. If Bitcoin fails within a timeframe relevant for a human, then digital scarcity claim gets falsified. Like it or not, Bitcoin must succeed for your coin to succeed.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Oszczędności w kryptowalutach

Postautor: KryptoBanita » poniedziałek, 17 czerwca 2019, 09:24

qertoip pisze: poniedziałek, 17 czerwca 2019, 08:352) Wypłata BTC w bitomatach SC domyślnie kosztuje ok 21gr, więc nie widzę powodu korzystania z mniej płynnego Dasha, tym bardziej w kontekście HODL.

Pacjent miesza. Raz pisze o zakupach za 100 zł, później za 2k... Dla mnie to różnica spora w kwocie, jak i decyzji co kupić - już tutaj ludzie płakali, jak fee na bitku było większe od kwot jakie mieli do przesłania.
Raz pisze, że ma kryptę na Finexie, później pyta o prowizję na giełdzie...
Sebixxu pisze: niedziela, 16 czerwca 2019, 13:46mam trochę walut na bitfinex, stety niestety trzymam wszystko na giełdzie nie na portfelu
Tematów o trzymaniu środków na giełdzie nie brakuje - ktoś znów nas robi w konia?
"...więzienie i bany są dla ludzi jak mawiał Tolek Banan .. ;)"

Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 31 sierpnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Oszczędności w kryptowalutach

Postautor: Sebixxu » poniedziałek, 17 czerwca 2019, 18:32

Przeczytanie całego wątku od początku do końca wyjaśniło by Ci za pewne kwestie merytoryczne jak i przyczynowo skutkowość Panie @KryptoBanita
Ale jako, że chyba nie nadążasz postaram się w skrócie Ci streścić temat! ;)
1. Posiadam dosyć drobne ilości na bitfinex. Jak dla mnie traktuję to jako giełdę co chyba nie jest błędne.
2. Planowałem inwestycje 100/200zł zł miesięczną bez wkładu początkowego, lecz po dywagacjach w tym poście rozważam opcję czyli pierwszy wkład coś z przedziału 1000-2000zł i sukcesywnie kwota do 300 do 600zł co 3 miesiące.
3. Na prawdę myślisz, że nie mam co robić tylko robić kogoś w konia? ;) Kto by na to miał czas w XXI wieku 2k19. Najzwyczajniej mam jakiś "pomysł" na pieniądze by je oszczędzać, a nie palić, albo jak już palić to z szansą na zysk. I uznałem, że to forum jest dobrym miejscu by zaczerpnąć wiedzy jak i porady. Spotkałem się z bardzo miłym i treściwym feedbackiem chociażby od @benq za co bardzo mu dziękuje! Nawet uznałem, że nie ma tutaj takich zgredów pokroju legendarnych "Panów z Elektrody", jednak się myliłem, pojawiłeś się Ty @KryptoBanita :D
Nie mniej dzięki za wypowiedź. Szkoda tylko, że niewiele wnosi! :D
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 17 czerwca 2019, 18:36 przez Sebixxu, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Oszczędności w kryptowalutach

Postautor: KryptoBanita » poniedziałek, 17 czerwca 2019, 18:36

Sebixxu pisze: poniedziałek, 17 czerwca 2019, 18:32Panowałem inwestycje 100/200zł zł

Nie zapomnij podatku zapłacić od tego podwojonego krzyża :shock:
Zawracanie gitary...

Dodano po 1 minucie 10 sekundach:
Sebixxu pisze: poniedziałek, 17 czerwca 2019, 18:32Posiadam dosyć drobne ilości na bitfinex.

A jak głupi pytasz o fee na giełdzie?
"...więzienie i bany są dla ludzi jak mawiał Tolek Banan .. ;)"

Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 31 sierpnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Oszczędności w kryptowalutach

Postautor: Sebixxu » poniedziałek, 17 czerwca 2019, 18:37

I kto tutaj tutaj marnuje swój czas i zawraca komuś gitarę? Trochę nie rozumiem skąd tak niski poziom merytoryczny Pana wypowiedzi, skoro nie chce Pan jakoś pomóc czy cokolwiek doradzić, to dlaczego w ogóle decyzja o udzielanie się w tym wątku? ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Oszczędności w kryptowalutach

Postautor: KryptoBanita » poniedziałek, 17 czerwca 2019, 18:38

Sebixxu pisze: poniedziałek, 17 czerwca 2019, 18:32zgredów pokroju legendarnych "Panów z Elektrody"
Wysokiej klasy fachowcy, którzy wyczuli dupka :mrgreen:
"...więzienie i bany są dla ludzi jak mawiał Tolek Banan .. ;)"

Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 31 sierpnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Oszczędności w kryptowalutach

Postautor: Sebixxu » poniedziałek, 17 czerwca 2019, 18:41

KryptoBanita pisze: poniedziałek, 17 czerwca 2019, 18:36A jak głupi pytasz o fee na giełdzie?

Czy posiadanie kryptowaluty na giełdzie zabrania mi zapytania o opłaty jakie panują na giełdach i rozmyślaniach o tym jaka opcja byłaby najbardziej rozsądna? Gdyby nie ten wątek nie wiedziałbym o możliwości wymiany walut za pośrednictwem Coinomi, które chyba wydaje mi się najprzyjemniejszym i najwygodniejszym modelem dla mnie mimo wyższych opłat przy wymianie.
Czyli według Ciebie, nie można pytać jeśli się czegoś nie wie? Długo do takich wniosków dochodziłeś? Ciut irracjonalna sprawa, czasem potrzeba popatrzeć ciut szerzej. Po za tym jak już przekazywałem swój ciąg przyczynowo skutkowy co do opłat i liczyłem na waszą odpowiedź w celu konfrontacji czy się mylę czy nie, a nie po to by dostać wszystko na gotowe! :)
KryptoBanita pisze: poniedziałek, 17 czerwca 2019, 18:38którzy wyczuli dupka
Skoro jak mi się wydaje na dosyć wysokiej klasy forum, jak widzę po statystykach ktoś dłużej udzielający się na forum, ucieka się do takich "obelg" to chyba nie ma sensu ciągnąć z Tobą tego wątku i robić niepotrzebnego spamu. Liczę, że ktoś inny będzie ciut bardziej merytoryczny. A przynajmniej życzę w ogólności to temu forum. :P
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 17 czerwca 2019, 18:44 przez Sebixxu, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
-10
Napiwki za post: 0 BTC

Oszczędności w kryptowalutach

Postautor: KryptoBanita » poniedziałek, 17 czerwca 2019, 18:43

Wiele razy pytałem na elektrodzie! WARA!
Rżniesz głupa, albo jesteś tak głupi, że nie warto odpowiadać 8-)
"...więzienie i bany są dla ludzi jak mawiał Tolek Banan .. ;)"

Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 31 sierpnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Oszczędności w kryptowalutach

Postautor: Sebixxu » poniedziałek, 17 czerwca 2019, 18:45

KryptoBanita pisze: poniedziałek, 17 czerwca 2019, 18:43Rżniesz głupa, albo jesteś tak głupi, że nie warto odpowiadać
Nadal nie rozumiem o co Ci chodzi, ale obelgi możesz sobie zostawić na przykład u siebie w domu czy w pracy, bo nie rozumiem dlaczego tutaj przyszedłeś i się mnie uczepiłeś.
Z drugiej strony to dosyć przyjemne doświadczenie spotkać kogoś takiego i lekko wygrać dysputę, zawsze poprawia mi to humor! :D

Widzę, że targnąłeś się na moje punkty reputacji, cokolwiek one wnoszą, dosyć niskim poziomem uznałeś to i owo skomentować. Za pewne gdzieś na bitfinex jestem w stanie wyciągnąć moje transakcje z ostatniego czasu, z przyjemnością je opublikuję jeśli tylko je znajdę, wraz z moim obecnym "kryptowalutowym majątkiem".

Ale nie powiem, zabłysnąłeś. Ciekaw jestem tylko, czy po prostu jesteś młody i jeszcze brakuje Ci ciut ogłady, czy po prostu masz stare lata i jesteś przewrażliwiony. Tak czy siak mam nadzieje, że przyjdzie taki dzień kiedy będziesz pomagał, a nie "uczepiał się" i "zawracał gitary"! A przede wszystkim, żona czy dziewczyna sprawi, że będziesz miał lepszy humor, jeśli je masz i są do tego zdolne! :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Oszczędności w kryptowalutach

Postautor: amneziahaze » poniedziałek, 17 czerwca 2019, 19:24

@KryptoBanita Mógłbyś się nieco ogarnąć?

@Sebixxu na teraz na głównym systemie mam około 10 walletów, w tym m.in. Coinomi, ale traktuję go jako zapasowy, raczej nie ufam multikrypto-walletom ogółem. Coinomi jednak posiadam, stosowałem(2017), pamiętam że wymiana na wbudowanym kantorze krypto-krypto kilka razy była zwyczajnie nieopłacalna, niska płynność, jakieś dziwactwa także Coinomi też nie za bardzo, tylko krypto-giełda - tymczasowo. Inne wallety tego typu - porażka w moim odczuciu. Nie polecałbym.

Najbardziej łatwym w obsłudze i pewnym jest w mojej opinii electrum(LTC, BCH). Fee na giełdach to sam sobie sprawdź. Przy tak dużej zmienności kursu wchodzenie po 1000-5000zł(i więcej) dla kogoś niedoświadczonego może skończyć się fakapem, jeżeli nie wiesz do końca kiedy, co i jak. Przy mniejszych kwotach typu 500zł i obstawiając na przykład alty z niższą zmiennością od takiego LSK, tj. BCH, BTC mniej ryzykujesz w przypadku strat. Duże opłaty masz naliczane w przypadku BTC aktualnie, także nie polecam, no chyba że spekulujesz wyższymi kwotami.

Obecnie mam 3 portfele zamrożone jako kilkuletni hold, niestety na core, aktywne 4 electrum na którym gromadzę krypto popularniejszych z góry tabeli coinmarket, shortuje ostatnio znienawidzonego tutaj BSV i LTC. Myślę że prócz nich warto budować portfolio też na BCH i DASH. LSK chwilowo porzuciłem, bo nic się z nim nie dzieje, ale też ma sprawny wallet, nie miałem z nim problemów, choć inaczej to wszystko wygląda.

Wszystko zależy od wielkości kapitału. Im tańsza krypto tym większa zmienność, im większa zmienność tym większe ryzyko przy większych pieniądzach. Przy stopniowym procencie składanym na małym kapitale tańsze krypto, przy większym droższe krypto, a jak się znasz na trejdingu i lubisz nie spać po nocach duże pieniądze to tanich zmiennych krypto z potencjałem. Nie ma lekko.

U mnie w tym roku BCH LTC i z większym ryzykiem, nawet dużym ryzykiem BSV LSK - których nie polecam. Myślę że DASH też jest bardziej stabilny i też ma electrum.

Ale ja jestem amatorem, pierwsze BTC kupowałem po 80$, więc jeszcze sporo się muszę nauczyć.

Weteran
Posty: 1488
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 1215
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Oszczędności w kryptowalutach

Postautor: qertoip » wtorek, 18 czerwca 2019, 11:37

amneziahaze pisze: poniedziałek, 17 czerwca 2019, 19:24Duże opłaty masz naliczane w przypadku BTC aktualnie

Kolejny raz dementuję :) W bitomatach SC wypłata BTC kosztuje rzędu 20gr - 25gr. W kantorach fizycznych (Quark, FY) opłatę sieciową pokrywa kantor.
We only have one shot at making digital scarcity experiment work. If Bitcoin fails within a timeframe relevant for a human, then digital scarcity claim gets falsified. Like it or not, Bitcoin must succeed for your coin to succeed.

Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 31 sierpnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Oszczędności w kryptowalutach

Postautor: Sebixxu » piątek, 21 czerwca 2019, 21:37

Bardzo dziękuje wszystkim za udzielenie się w wątku i chęć pomocy zwłaszcza: @amneziahaze @benq !

Podjąłem decyzję, że w najbliższym czasie dokonam zakupu Top20 kryptowalut celem ich "zamrożenia". Planuję kupić głównie BTC(z tego co widzę na https://shitcoins.club/ względem https://coinmarketcap.com/ prowizja jest najniższa lekko ponad 1% przy zakupie, gdzie przy pozostałych krypto jest to 3%+) i to jego "rozdzielać" w Coinomi na pozostałe kryptowaluty, z racji wygody i braku potrzeby ingerencji w tego jakiejś giełdy.
"Drobniaki" z bitfinex wypłacę po postawieniu coinomi w Shelter.
A co kwartał będę dokupował za kwotę x pln BTC i 2 najlepiej w danym kwartale prosperujące kryptowaluty(do przemyślenia).

Mniej więcej tak kształtuje się mój plan, chętnie przyjmę słowa krytyki "na klatę". Jeszcze raz każdemu dziękuje za odpowiedź w tym poście.
Serdecznie pozdrawiam! :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Oszczędności w kryptowalutach

Postautor: maky » piątek, 21 czerwca 2019, 21:41

qertoip pisze: wtorek, 18 czerwca 2019, 11:37Kolejny raz dementuję :) W bitomatach SC wypłata BTC kosztuje rzędu 20gr - 25gr. W kantorach fizycznych (Quark, FY) opłatę sieciową pokrywa kantor.
Plus kilkuprocentowy spread. ;)
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Oszczędności w kryptowalutach

Postautor: amneziahaze » piątek, 21 czerwca 2019, 22:45

@Sebixxu Uważaj na scamowe firmy i oferty. Na shitcoiny, zwłaszcza występujące na małej ilości giełd też. Lepiej stawiać moim zdaniem na "droższe", ale pewniejsze formy.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Oszczędności w kryptowalutach

Postautor: adiqq » piątek, 21 czerwca 2019, 22:49

zdecydowanie tylko top20 lub top30..ale trzon wybierać z samego topu

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Oszczędności w kryptowalutach

Postautor: benq » sobota, 22 czerwca 2019, 06:57

@Sebixxu
Nie ma co krytykować - Twoja kasa, Twoje decyzje.
Uważaj na zbyt duże rozdrobnienie, żeby nie zjadło Ci to za dużo kasy po drodze.

Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 31 sierpnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Oszczędności w kryptowalutach

Postautor: Sebixxu » sobota, 22 czerwca 2019, 08:08

@benq dzięki za kolejną poradę, planuję w sytuacji gdy dojdzie do tego, że mój "BTC bank się mocno skurczy" po prostu zaprzestanie "niższych" krypto.

@amneziahaze dzięki za zwrócenie uwagi na coś takiego.

Z tego co widzę na https://coinmarketcap.com/currencies/bitcoin/#markets mogę sprawdzić ilość giełd na której można operować daną kryptowalutą. "Próg zaufania" to mniej więcej ile giełd? 25/50? Czy więcej?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Oszczędności w kryptowalutach

Postautor: benq » sobota, 22 czerwca 2019, 08:36

@Sebixxu
Ilość marketów jest oczywiście ważna, ale bardziej istotna jest jakość - czy moneta jest na Binance, Bitfinex, Kraken, Huobi, Bithumb, Okex, Coinbase itp. „uznanych” giełdach.
Tzn. lepiej jeśli jest 10 giełd, a wśród nich 2 duże, niż 20 giełd „kogucików”, powstałych przedwczoraj z wolumenem większym niż DAX ;)

Aha, no i jeszcze fajnie, jakby 99% wolumenu nie pochodziło z 1 giełdy - im bardziej zdywersyfikowany - tym lepiej.

Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 31 sierpnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Oszczędności w kryptowalutach

Postautor: Sebixxu » sobota, 22 czerwca 2019, 08:47

@benq
W takim razie biorę się za przeszukiwanie czy któraś z Top20 nie wypadnie i ostatecznie zostanie zastąpiona przez inną.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: alomorti, grzeg, kim_dzong_un, Sałata, ZielonaMila i 23 gości