Jak kupić ezgotyczne altcoiny bez konieczności zakupu BTC? Tak, żeby jak najmniej stracić

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 12 kwietnia 2019
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak kupić ezgotyczne altcoiny bez konieczności zakupu BTC? Tak, żeby jak najmniej stracić

Postautor: bartek26 » piątek, 12 kwietnia 2019, 23:27

Jak kupić swoje pierwsze ezgotyczne altcoiny (np. na BINANCE) bez konieczności wcześniejszego zakupu Bitcoina? Tak, żeby jak najmniej stracić. Interesuje mnie zakup za złotówki (PLN).

:idea: :idea: :idea:
Pomyślałem o wymianie złotówek (PLN) na jakiegoś stable coina (jakiegoś odpowiednika Tethera) ściśle powiązanego z naszą polską walutą, ale nie wiem, gdzie mógłbym dokonać takiej wymiany? Następnie, chciałbym tego naszego, polskiego stable coina wymienić na USDT no a potem już, bezproblemowo, za tego USDT nakupować sobie altcoinów.
Co myślicie o takim pomyśle? A może macie jakiś lepszy pomysł? Proszę o jakieś rady, wskazówki.
:idea: :idea: :idea:

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 421
Rejestracja: 7 czerwca 2017
Reputacja: 2159
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak kupić ezgotyczne altcoiny bez konieczności zakupu BTC? Tak, żeby jak najmniej stracić

Postautor: stokarz » sobota, 13 kwietnia 2019, 00:45

Najlepszym rozwiązaniem będzie (o ile nie przeszkadza ci prywatność, a raczej jej ograniczenie), zakup BTC bezpośrednio na Binance, za pomocą karty płatniczej. Wprowadzili taką opcję. Wtedy masz już BTC na platformie i nie jesteś zmuszony płacić za transfer (choć nie oszukujmy się, transakcje BTC w obecnej chwili to koszt rzędu od kilkudziesięciu centów do dolara-dwóch). Tylko właśnie - chyba wtedy dochodzi do przewalutowania z karty na Euro/Dolary, o ile kupujesz za PLN.

Tak czy siak, będziesz musiał kupić najpierw BTC. Chyba, że znajdziesz kogoś na np. tym forum, kto sprzeda ci XRP/DASH za PLN, wtedy transfer środków masz prawie za darmo. ETH też nie jest złe, transfer kosztuje kilkadziesiąt centów.

Osobiście, jeżeli kupujesz za PLN, polecam ci anonimowe bankomaty z BTC. Kurs bardzo dobry, bez dużych odchyleń, prowizja mała. Ja korzystałem kilkakrotnie z tych bitomatów: https://shitcoins.club/

Ps. Nie ma żadnego polskiego stable coina. Były prace nad takim projektem, jednak KNF to zatrzymało z tego co pamiętam.

Początkujący
Posty: 35
Rejestracja: 17 grudnia 2017
Reputacja: 19
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak kupić ezgotyczne altcoiny bez konieczności zakupu BTC? Tak, żeby jak najmniej stracić

Postautor: kowdi » sobota, 13 kwietnia 2019, 11:36

Kup jakiegoś coina innego niż BTC, za PLNy w bitomatach albo kantorach. Prześlij to do siebie na portfel, a potem od siebie na giełdę. Gotowe. Przesyłanie z kantora/bitomatu bezpośrednio na giełdę jest raczej niepolecane, a groszowe koszty przesyłu LTC czy innych altów pozwalają na ograniczenie strat. :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Jak kupić ezgotyczne altcoiny bez konieczności zakupu BTC? Tak, żeby jak najmniej stracić

Postautor: adam1226 » sobota, 13 kwietnia 2019, 15:08

@bartek26 problem polega na tym ze te stable coiny nie sa wcale takie stable.. nawet największy tether miewal swego czasu ponad 5% wahania ;-)
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak kupić ezgotyczne altcoiny bez konieczności zakupu BTC? Tak, żeby jak najmniej stracić

Postautor: KryptoBanita » sobota, 13 kwietnia 2019, 19:19

Jak jesteś Blokczejenem to kup z 10 BTC F2F i prześlij na BB ;)
"...więzienie i bany są dla ludzi jak mawiał Tolek Banan .. ;)"

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości