Jak działa zapełnianie orderu na giełdzie?

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 11 lutego 2019
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak działa zapełnianie orderu na giełdzie?

Postautor: Romzizo » poniedziałek, 11 lutego 2019, 01:11

Witam, mam takie pytanie, jestem początkującym inwestorem, więc proszę o wyrozumiałość, przepraszam z góry jeśli temat w złym dziale, ale nie wiedziałem w którym go napisać.

Mam takie pytanie, czy jeśli np. kupie 1000 szt. danej kryptowaluty i kurs wzrośnie i będę chciał ją sprzedać te 1000 szt. na bitbayu, to jak wystawię ofertę 1000szt. to kupujący ode mnie musi kupić tyle sztuk, co wystawiłem, czy może być to np. 10 czy 100 szt?
 ! Wiadomość z: rav3n_pl
Poprawiłem temat
kiedy się nauczycie...

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 343
Rejestracja: 12 czerwca 2017
Reputacja: -176
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytanie POCZĄTKUJĄCY

Postautor: osobliwy_nick » poniedziałek, 11 lutego 2019, 01:19

Może być to też 10 lub 100 szt. Po chwili jednak może się znaleźć kupiec na pozostałe sztuki w tej cenie. A może być tak, że cena spadnie, już nigdy nie wróci i będziesz musiał zmniejszyć cenę.

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytanie POCZĄTKUJĄCY

Postautor: Harmony » poniedziałek, 11 lutego 2019, 02:44

@Romzizo Analogicznie jak idziesz do sklepu po bułki to nie musisz kupować wszystkich jakie są na regale ;)
;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2071
Rejestracja: 6 czerwca 2011
Reputacja: 312
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: UK - London SM4

Pytanie POCZĄTKUJĄCY

Postautor: Bemx2k » poniedziałek, 11 lutego 2019, 03:12

Romzizo

Inwestorze ;) , powodzenia
BTC>ETH

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2309
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3487
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak działa zapełnianie orderu na giełdzie?

Postautor: Pleasek89 » poniedziałek, 11 lutego 2019, 10:08

To jakbyś miał większy kapitał i wystawiłbyś np. ofertę kupna LTC za milion zł to byś tego nigdy nie kupił :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3116
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1116
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak działa zapełnianie orderu na giełdzie?

Postautor: CzarnaOwca » poniedziałek, 11 lutego 2019, 11:39

Wy tu śmiechy chichy a jednej rzeczy nie wyjaśniliście;) Pamiętaj, że niektóre giełdy mają minimalną ilość do wystawienia, np gdzieś kupisz 100 jakieś waluty, przelejesz na giełdę X, gdzie może się okazać, że minimalna ilość w orderze to 1000, albo kupisz 1.34536 czegoś a giełda tylko w całości 1 sztukę.
Chyba, że kupujesz i sprzedajesz na tej samej giełdzie to żadnego takiego problemu nie powinno być.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 488
Rejestracja: 25 czerwca 2018
Reputacja: 478
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak działa zapełnianie orderu na giełdzie?

Postautor: Lester » poniedziałek, 11 lutego 2019, 13:14

Pleasek89 pisze: poniedziałek, 11 lutego 2019, 10:08To jakbyś miał większy kapitał i wystawiłbyś np. ofertę kupna LTC za milion zł to byś tego nigdy nie kupił :D

Zależy na jaką cenę zakupu opiewałaby ta oferta. Jakbyś dał dobrą cenę zakupu w stosunku do aktualnej rynkowej, to szybko byś wypełnił (wówczas częściowo zostałaby wypełniona ofertami sprzedaży oczywiście).
mudol pisze: poniedziałek, 11 lutego 2019, 11:39Wy tu śmiechy chichy a jednej rzeczy nie wyjaśniliście;)

Więcej rzeczy nie zostało wyjaśnione, ale założyciel tematu nie prosił, by mu wyjaśnić wszystko. ;)
Sytuację komplikuje możliwość wystawiania ukrytych ofert na niektórych giełdach. Z istotnych rzeczy warto jeszcze wyjaśnić, że oferty są realizowane wg kolejności w jakiej zostały wystawione. Nie wszyscy o tym widzą, co czasem obserwuję, gdy "podepnę" się pod czyjąś ofertę i wystawię swoją w tej samej cenie. Za chwilę obserwuję, że tamta oferta zostaje przesunięta o jedną jednostkę wyżej, tak by być pierwszą, mimo że i tak była (byłaby zrealizowana pierwsza). No chyba że to robią jakieś "bezrozumne" boty...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2309
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3487
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Jak działa zapełnianie orderu na giełdzie?

Postautor: Pleasek89 » poniedziałek, 11 lutego 2019, 13:53

@Lester
No nie, chodzi mi o to, że OP sugerował, że trzeba zjeść całego aska/bida w całości. :D

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], szajsiwo i 36 gości