Prowizje - Spostrzeżenia

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 21 stycznia 2019
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Prowizje - Spostrzeżenia

Postautor: darek6789 » piątek, 25 stycznia 2019, 12:13

Witam,

Jestem nowy w temacie, testuje sobie różne portfele, giełdy i rozpoznaję rynek krypto.

Chciałbym się podzielić i zapytać bardziej doświadczonych czy tak wysokie, żeby nie powiedzieć złodziejskie, prowizje to standard w tym świecie?

Mój przykład:
- Wpłaciłem 50zł na BitBay
- Zamieniłem PLN na ETH
- Wysłałem ETH na CoinBene
- Zamieniłem ETH na APL
- Wysłałem APL na Apollo Wallet
- Następnie zrobiłem wszystkie powyższe kroki w drugą stronę i na końcu z początkowych 50,00 PLN zostało 36,98 PLN !!

Powiedzcie mi proszę czy tylko mi się wydaje że to jest zwykłe okradanie? Ja rozumiem, że właściciele giełd i portfeli muszą z czegoś żyć ale przy takich prowizjach jedyna sensowna metoda inwestycji to long term i codzienne modlitwy żeby akurat mój coin (albo cały wallet) nie poszedł na dół lub w ogóle nie zniknął.

Swoją drogą, drugie spostrzeżenie jest takie, że ciężko być spokojnym w inwestycji long term skoro czytając wpisy sprzed kilku lat, dzisiaj nie istnieje chyba żaden większy portfel o których wspominacie w postach sprzed 5-7lat. Dobrze mi się wydaje?

Poprawcie mnie proszę jeśli się mylę i śmiało podzielcie się swoim zdaniem na ten temat.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Prowizje - Spostrzeżenia

Postautor: KryptoBanita » piątek, 25 stycznia 2019, 12:28

Mogłeś jeszcze kupić po 20k i sprzedać po 3K - tak tylko podpowiadam... Jeszcze będziesz miał okazję :mrgreen:

Początkujący
Posty: 249
Rejestracja: 5 kwietnia 2017
Reputacja: 26
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Prowizje - Spostrzeżenia

Postautor: Kamien » piątek, 25 stycznia 2019, 12:31

Naprawdę nie dało się tego twojego apl kupić przy użyciu mniejszej ilości kroków?

Pomocy! Jestem lamerem i nie wiem jak wyłączyc podpis w Tapatalku. Proszę o instrukcję na PW. ONEPLUS A6000 przy użyciu Tapatalka


Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 647
Rejestracja: 19 lutego 2018
Reputacja: 1361
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Prowizje - Spostrzeżenia

Postautor: HODLER.TECH » piątek, 25 stycznia 2019, 13:02

darek6789 pisze: piątek, 25 stycznia 2019, 12:13Swoją drogą, drugie spostrzeżenie jest takie, że ciężko być spokojnym w inwestycji long term skoro czytając wpisy sprzed kilku lat, dzisiaj nie istnieje chyba żaden większy portfel o których wspominacie w postach sprzed 5-7lat. Dobrze mi się wydaje?
Konkretna aplikacja portfela nie musi istnieć za 10 lat abyś mógł wyeksportować jej klucze prywatne, oraz zaimportować je do jednego z istniejących w przyszłości portfeli. Ważne jest jedynie to, by nie była aplikacją on-line (obsługiwaną przez przeglądarkę), oraz w momencie w którym przelewasz na nią środki, posiadała możliwość eksportu kluczy prywatnych lub seeda.

Odnośnie Twojego eksperymentu, obecne prowizje za transakcje nie powinny spowodować tak dużego uszczerbku w ostatecznym saldzie. Prowizje za transfery czy transakcje zamiany powinny się zamknąć w okolicy 2-3%, prawdopodobnie sprzedałeś/kupiłeś po niekorzystnej cenie, przy zbyt małym wolumenie (niszowy coin) i to był główny koszt całego doświadczenia. Przy 6 krotnej wymianie walut FIAT w kantorach, zapłaciłbyś więcej niż 2-3%, a rynki te mają o wiele większą płynność.
HODLER - Wielowalutowy portfel o otwartym kodzie źródłowym https://hodler.tech
HODLER Pro: https://hodler.tech/pro
Telegram PL: http://t.me/HODLERTECHPL
Dyskusja PL: https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=101&t=30634

Początkujący
Posty: 80
Rejestracja: 10 grudnia 2018
Reputacja: 104
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Prowizje - Spostrzeżenia

Postautor: Marszałek » piątek, 25 stycznia 2019, 13:17

darek6789 pisze: piątek, 25 stycznia 2019, 12:13 Wpłaciłem 50zł na BitBay
- Zamieniłem PLN na ETH
- Wysłałem ETH na CoinBene
- Zamieniłem ETH na APL
- Wysłałem APL na Apollo Wallet
- Następnie zrobiłem wszystkie powyższe kroki w drugą stronę i na końcu z początkowych 50,00 PLN zostało 36,98 PLN !!
darek6789 pisze: piątek, 25 stycznia 2019, 12:13 - Następnie zrobiłem wszystkie powyższe kroki w drugą stronę i na końcu z początkowych 50,00 PLN zostało 36,98 PLN !!
Spróbuj wymienić PN na USD, USD na Hrywnę, Hrywnę na USD i USD na PLN. Ciekaw jestem ile zajmie to czasu i czy będzie równie drogie. Prowizja za przesłanie PLN na giełdę - 0 zł, wymiana na ETH - max 0.3%, ETH na Coinbe około 0.2USD, ETH na token 0.3%, APL na Apollo 0.2USD, wszystko razy 2 = około 3%. Gdzieś po drodze przepłaciłeś, stawiam że podczas zakupu i sprzedaży tokena APL.

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Prowizje - Spostrzeżenia

Postautor: Harmony » piątek, 25 stycznia 2019, 13:22

Kupiłeś po orderbooku zamiast wystawić ofertę.w dodatku ETH spadło odkąd je pierwsze raz.kupiles. A Apl podbiłeś kurs, a potem sprzedales po zanizonym i na tym straciłeś

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3116
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1116
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Prowizje - Spostrzeżenia

Postautor: CzarnaOwca » piątek, 25 stycznia 2019, 15:02

darek6789 pisze: piątek, 25 stycznia 2019, 12:13 - Wpłaciłem 50zł na BitBay
- Zamieniłem PLN na ETH
- Wysłałem ETH na CoinBene
- Zamieniłem ETH na APL
- Wysłałem APL na Apollo Wallet
- Następnie zrobiłem wszystkie powyższe kroki w drugą stronę i na końcu z początkowych 50,00 PLN zostało 36,98 PLN !!
Do powyższych odpowiedzi dodałbym po prostu kurs eth/apl w oby dwóch przypadkach, a także opłaty jakie giełda/portfel pobiera za wysłanie APL/ETH. Niektóre giełdy mają masakryczny fee przy wypłatach, zawsze warto przed kupnem danej waluty zobaczyć czy:
- giełda pozwala na wypłaty
- ile danej waluty stracisz przy wypłacie (opłata fee)
- giełda pozwala na wpłaty

Może się tak okazać, że gdzieś kupiłeś, wysłałeś na inną giełdę lub portfel, potem chcesz wpłacić z powrotem a tu zonk w postaci "maintenance" albo "offline".

Co do opłat, zobacz następnym razem, czy nie lepiej na bitbay kupić inną walutę, która jest na coinbene ale ma mniejszy fee (np Litecoin?), to samo w drugą stronę. Nie Ty pierwszy nadziałeś się na takie zonki, ciesz się, że większej kwoty nie dałeś, chyba ;)

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 21 stycznia 2019
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Prowizje - Spostrzeżenia

Postautor: darek6789 » sobota, 26 stycznia 2019, 17:26

Dzięki wszystkim za konstruktywne odpowiedzi!

Oczywiście to była tylko kwota przeznaczona na test bo pierwszy raz korzystam z takich rozwiązań.
@Kamien Jeśli znasz metodę na zmniejszenie ilość kroków żeby kupić APL to proszę podziel się. Ja nie znam :) Docelowo i tak nie chcę tego robić często, raczej wpłacić i niech sobie leży.

@HODLER.TECH Dzięki za uwagę nt. portfeli. Może polecisz coś dobrego do trzymania XRP? Na APL podejrzewam, że na ten moment jeszcze nic nie znajdę bezpieczniejszego niż ich soft?

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 647
Rejestracja: 19 lutego 2018
Reputacja: 1361
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Prowizje - Spostrzeżenia

Postautor: HODLER.TECH » poniedziałek, 28 stycznia 2019, 09:18

@darek100ag

Jeśli chodzi o Ripple (XRP)
Zdecydowanie polecam Toast Wallet toastwallet.com:
- otwartoźrodłowy
- wysokiej jakości szyfrowanie
- posiada możliwość wyświetlenia "Secret Key" - klucza prywatnego adresu XRP.
darek6789 pisze: sobota, 26 stycznia 2019, 17:26 Na APL podejrzewam, że na ten moment jeszcze nic nie znajdę bezpieczniejszego niż ich soft?
Zgadza się.
HODLER - Wielowalutowy portfel o otwartym kodzie źródłowym https://hodler.tech
HODLER Pro: https://hodler.tech/pro
Telegram PL: http://t.me/HODLERTECHPL
Dyskusja PL: https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=101&t=30634

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: lobor, sebamistrz, shinya56 i 26 gości