Zakup kryptowalut, a weryfikacja

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 5 grudnia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zakup kryptowalut, a weryfikacja

Postautor: balas » czwartek, 20 grudnia 2018, 21:07

Witam,
Moje pytanie brzmi:
Czy można zakupić kryptowaluty przelewem\blikiem bez weryfikacji tożsamości?
Głównie chodzi mi o przesyłanie awersu i rewersu dowodu osobistego wraz z moim aktualnym zdjęciem czy też dowodu zamieszkania w postaci listu urzędowego.
Pytam ponieważ nawet przy zakładaniu konta bankowego o takie rzeczy nie proszą. Podawanie tego typu danych w postaci fotografii\skanu jest w mojej opinii lekkomyślne. Chodzi głównie o to, że te dane 90% wystarczą do tego by zadzwonić do mojego banku, a w konsekwencji czego wypompować wszystkie środki, które się na nim znajdują. Sami wiecie jakie pytania tam zadają Numer PESEL, imię panieńskie matki, numer i seria dowodu oraz pytania w stylu czy prowadzi pan\pani rachunek w walucie EURO itp. na które w większości przypadków wystarczy odpowiedzieć nie. O parabankach dających kredyt na dowód już nawet nie wspominam.
Dodatkowo na ile rzetelni, są pracownicy kantoru\giełdy, którzy są dla mnie kompletnie anonimowi? Czy ktoś ich weryfikuje? Jaką mam pewność, że zatrudniona tamo osoba nie jest przestępcą? W ogólnie nam znanych instytucjach finansowych jakimi np. są banki, pracownicy są zatrudniani chociażby na podstawie dokumentu potwierdzającego niekaralność. Czy w owych giełdach\kantorach też jest taka weryfikacja?
Obecnie giełd i kantorów kryptowalut wyrosło jak grzybów po deszczu, a ciężko zaufać a co dopiero przekazać tak drażliwe w naszych realiach dane, firmie działającej na rynku 1 - 3 lata.
Osobiście po przesłaniu anonimowej osobie tego typu fotografii, czułbym chyba nieustanny zimny oddech na moim karku...

Jeśli odpowiedź na pierwsze pytanie brzmi nie, to proszę polećcie mi kantor bądź giełdę, godną zaufania i polecenia.

PS. Prosiłbym o rzetelną i merytoryczną odpowiedź. Odpowiedzi w stylu "W banku też może pracować złodziej.", "Super pewna giełda pod tym linkiem "tu reflink", "Przesłanie skanu dowodu niczym nie grozi" bo są to odpowiedzi nie wnoszące nic do tematu.

Pozdrawiam

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zakup kryptowalut, a weryfikacja

Postautor: bl4ck » czwartek, 20 grudnia 2018, 21:23

Bitmarket.pl weryfikacja na podstawę prawa jazdy możesz pokryć zdjęcie znakami, dodatkowo na adres wysyłają ci poleconym kod aktywacyjny.
W bitbay.net niepoważni są brakuje jeszcze tam wymogu podania długości penisa...

Dodano po 8 minutach 5 sekundach:
Natomiast bez żadnych dokumentów możesz kupić f2f lub bitomacie.

shitcoins.club, flyingatom.com

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 113
Rejestracja: 3 marca 2018
Reputacja: 21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zakup kryptowalut, a weryfikacja

Postautor: Damiano88 » czwartek, 20 grudnia 2018, 21:25

W coinroom po wielkich sporach udała mi się weryfikacja z unieszczenien znaków wodnych na dowodzie osobistym.

Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 13 lipca 2018
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zakup kryptowalut, a weryfikacja

Postautor: pyczka234324 » czwartek, 27 grudnia 2018, 13:14

o tyle plus że na coinroomie szybko przeprowadzają weryfikację, ja wysłałem rano dukumenty (oczywiście ze znakiem wodnym i napisem na dole na potrzeby weryfikacji coinroom) i wieczorem już miałem konto zweryfikowane

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zakup kryptowalut, a weryfikacja

Postautor: benq » czwartek, 27 grudnia 2018, 15:28

@balas,
Dlaczego upierasz się przy zakupie przelewem?

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: CzarnaOwca, Jahu, szajsiwo i 11 gości