Jak wyglądają cykle altów?

Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 27 listopada 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak wyglądają cykle altów?

Postautor: Azgul » wtorek, 27 listopada 2018, 15:24

Cześć jestem nowy na forum bitcoin,jestem zielony więc nie śmiejcie się z mojego pytania jak będzie wyglądało rośniecie cen altów podczas hossy będą one rosły partami ze najpierw np. pierwsza 10 coinmarketcap potem np. anonimowe itp? jeśli tak czy mógł by ktoś to jakoś rozpisać żeby taki Świeżak jak ja to zrozumiał, mam jeszcze pytanie o rośniecie coina w usd i satoshi czy będzie to tak jak na większości wykresów ze cena najpierw roście w satoshi a potem w usd? mam jeszcze pytanie czy są jakieś korelacje altcoinów z bitcoinem albo że jakiś alt rośnie a potem zanim inny?, Przepraszam za chaotyczny styl pisania ale myślę ze wszyscy zrozumieją co miałem na myśli.


Jeśli zły temat proszę o przeniesienie.

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak wyglądają cykle altów?

Postautor: Harmony » wtorek, 27 listopada 2018, 15:55

Gdybyśmy wiedzieli jakie alty będą kiedy rosnąć i w jakiej kolejności to każdy z nas byłby milionerem, a niestety tak nie jest i nie będzie. Jak BTC rośnie i rośnie cena alta względem BTC, to względem USD rośnie podwójnie. Analogicznie, jak BTC spada i spada alt względem BTC, to wartość alta spada podwójnie. Patrz na rynek, obserwuj go, to będziesz wiedział o co chodzi.

Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 27 listopada 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak wyglądają cykle altów?

Postautor: Azgul » wtorek, 27 listopada 2018, 22:31

Chodziło mi bardziej historycznie jak to wyglądało a nie jak będzie teraz bo tego nikt nie wie,tak jak są cykle baniek na bitcoinie to na pewno jest jakiś schemat co działał i może działa jeszcze, jak ktoś by mógł opisać ten proces jak to wyglądało wstecz , to by pomogło to sporo świeżym osobom jak ja.

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak wyglądają cykle altów?

Postautor: Harmony » wtorek, 27 listopada 2018, 22:36

@Azgul, alty mają przede wszystkim mniej cykli za sobą niż btc. Pooglądaj wykresy względem BTC niektórych topowych altów z odpowiednim stażem to dostaniesz odpowiedź na swoje pytanie. Dla większości altów to byla pierwsza bańka.

Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 27 listopada 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak wyglądają cykle altów?

Postautor: Azgul » wtorek, 27 listopada 2018, 22:44

Jak wcześniej napisałem jestem świeży i nie wiem w jaki sposób to przeanalizować gdybym umiał zrobić to sam nie robił bym wątku,pomyślałem że może ktoś się podzieli swoim doświadczeniem, ale dużo przetrwało już kilka baniek https://coinmarketcap.com/historical/20140202/

jpr
Orator
Posty: 851
Rejestracja: 24 października 2013
Reputacja: 221
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak wyglądają cykle altów?

Postautor: jpr » wtorek, 27 listopada 2018, 23:23

Kiedys to było tak, ze zawsze alty szły w drugą strone niz btc. To sie stalo juz przewidywalne więc pozniej alty znowu spadały wzgledem btc oprócz szanownego LTC, które sporo czasu podązało za ceną BTC. A teraz jest tak, że alty w gorę razem z btc, a pozniej razem spadają. Ot takie zamieszanie ciągle :)

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14377
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Jak wyglądają cykle altów?

Postautor: rav3n_pl » środa, 28 listopada 2018, 14:09

Pump-dump-dead. Tak zwykle wygląda cykl :P
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak wyglądają cykle altów?

Postautor: benq » środa, 28 listopada 2018, 14:16

Azgul pisze: mam jeszcze pytanie o rośniecie coina w usd i satoshi czy będzie to tak jak na większości wykresów ze cena najpierw roście w satoshi a potem w usd? mam jeszcze pytanie czy są jakieś korelacje altcoinów z bitcoinem albo że jakiś alt rośnie a potem zanim inny?, Przepraszam za chaotyczny styl pisania ale myślę ze wszyscy zrozumieją co miałem na myśli.
Zobacz jakie to proste. Wejdź sobie na TV, albo nawet na cmc
https://coinmarketcap.com/currencies/bitcoin/
https://coinmarketcap.com/currencies/ethereum/
https://coinmarketcap.com/currencies/ripple/

I masz piękne wykresy, z cenami w USD oraz BTC do wyboru, możesz sprawdzać co się działo przez lata do tyłu.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 488
Rejestracja: 25 czerwca 2018
Reputacja: 478
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak wyglądają cykle altów?

Postautor: Lester » środa, 28 listopada 2018, 14:39

Azgul pisze: Cześć jestem nowy na forum bitcoin,jestem zielony więc nie śmiejcie się z mojego pytania jak będzie wyglądało rośniecie cen altów podczas hossy będą one rosły partami ze najpierw np. pierwsza 10 coinmarketcap potem np. anonimowe itp?
Wzrosty cen altów podczas hossy będą wyglądały podobnie jak ich spadki podczas bessy, tylko w drugą stronę :D - znaczy się będą losowe zarówno pod względem ich miejsca w rankingach, jak i czasu (opóźnienia/wyprzedzenia względem Btc). Nie ma reguły. W czasie hossy alty często reagują na różne newsy, przykładowo jak jakiś niszowy alt wchodzi na jedną z topowych giełd - takich jak Binance - często towarzyszą temu wzrosty; albo jak zespół ogłosi plany udoskonalenia platformy, bądź współpracę z dużą znaczącą firmą, korporacją...
Spadają jak się okazuje, że ich twórcy nie wywiązują się z planów, okazują się oszustami, bądź gdy przykładowo nachapali się na początku, podpompowali cenę i potem zrzucają większe ilości. Czasem też bez powodu spadają, gdy nie ma okoliczności sprzyjających wzrostom - kiedy jest więcej sprzedających, niż kupujących. ;) Analogicznie jest ze wzrostami w czasie hossy.

Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 27 listopada 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak wyglądają cykle altów?

Postautor: Azgul » środa, 28 listopada 2018, 23:47

bardziej mi chodziło żeby ktoś opisał kolejność wystrzałów altów i dlaczego tak a nie inaczej.

jpr
Orator
Posty: 851
Rejestracja: 24 października 2013
Reputacja: 221
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak wyglądają cykle altów?

Postautor: jpr » środa, 28 listopada 2018, 23:48

Raczej nie ma czegos takiego, to byloby zbyt przewidywalne i po kilku razach przestałoby działac.

Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 27 listopada 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak wyglądają cykle altów?

Postautor: Azgul » środa, 28 listopada 2018, 23:57

Ale jest coś takiego że najpierw rośnie pierwsza 10 z btc a reszta traci w satoshi

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 488
Rejestracja: 25 czerwca 2018
Reputacja: 478
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak wyglądają cykle altów?

Postautor: Lester » czwartek, 29 listopada 2018, 04:32

Wszyscy Ci mówią, że nie ma, a Ty się upierasz, że jest. A wystarczy poobserwować kursy altów, by stwierdzić, że nie ma takiej zależności, ani żadnej innej tego typu. Nie miałaby ona żadnego sensu. Nie siedzę na giełdach spółek, ale założę się, że tam też nie ma...
Moim zdaniem temat do zamknięcia.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości