Bitcoin GOLD (BTG). To nie jest wizja Satoshiego - to jest fork nr. 2. Mining wyłącznie GPU bez gigantycznych farm ASIC

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2898
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 3138
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Trójmiasto

Bitcoin GOLD (BTG). To nie jest wizja Satoshiego - to jest fork nr. 2. Mining wyłącznie GPU bez gigantycznych farm ASIC

Postautor: socjolog2008 » środa, 24 października 2018, 22:15

Witam

Jak wiadomo jestem spekulantem. Zdrowo nie jest podchodzić ideologicznie do żadnego altcoina. Ideologia jeżeli miała miejsce w jakimkolwiek projekcie, wizja i głębszy cel to Bitcoin i jego twórca Satoshi Nakamoto : jasno temat nakreślił w whitepaper. Tutaj mamy do czynienia z dzieckiem spekulacji. Altem...ale znowu z pewnymi tradycjami. W pierwsze urodziny chciałbym zainicjować rozmowę na temat tego forka (zarazem dziękując z góry za udział obwołującym go scamem, wałkiem, pre mine, oszustem, cwanym podszywającym się pod BTC mutantem).

Ciekaw jestem ilu nas jest, bez większego zawstydzenia że akurat na tym walorze spekulacyjnym - spekulujemy. Spekulujemy na różnych dziwnych wynalazkach, mając na celu $.

W tej chwili jesteśmy w miejscu gdzie od powstania 24.10.2017 r. w trakcie gigantycznej bańki (spekulacyjnej, a jakże) BTG wiecznie spadał, osiągając apogeum nizin na poziomie 14$. Od sierpnia 2018 r. odbija i leci jaki dziki dzik w górę. Ludzie spekulują, giełdy akceptują, wprowadzają, powstają nowe portfele, akceptują te największe sprzętowe (Ledger) i jakoś to się toczy. Mamy na Polskich giełdach, można by powiedzięć jest z nami. Bitcoin dla ubogich jak go nazywają.

Krótka historia i opis z giełdy BitBay :

Powstanie Bitcoin Gold było decyzją społeczności związanej z Bitcoinem. BTG został stworzony w wyniku forku mającego na celu przywrócenie zdecentralizowanego kopania Bitcoinów. Wykopanie pierwszego bloku, a tym samym uruchomienie blockchainu, miało miejsce 23 października 2017 roku. Podobnie jak w przypadkuu forku Bitcoin Cash, każdy posiadacz BTC otrzymał Bitcoin Gold w ilości równej posiadanemu Bitcoinowi, co wiązało się z dużym zainteresowaniem społeczności. Uruchomienie sieci tej waluty miało mieć miejsce 1 listopada 2017, ostatecznie jednak przeniesione zostało na 12 listopada.

Niewiele jest walut cyfrowych, które powstały kompletnie od zera, by sprostać unikatowym zadaniom, których nie rozwiązała dotąd żadna inna moneta na giełdzie walut cyfrowych. Jeszcze rzadszym widokiem jest hard fork Bitcoina zaakceptowany przez społeczność jako oficjalna kryptowaluta z “rodziny” BTC. Do tego grona należy jedna z największych walut cyfrowych dostępnych na rynku - Bitcoin Cash - oraz mniej popularny, lecz nie mniej wartościowy Bitcoin Gold. Co sprawia, że BTG spotkał się z tak pozytywnym odbiorem społeczności i utrzymał stosunkowo wysoką pozycję nawet podczas bessy na giełdzie Bitcoin? Odpowiedź na to pytanie wydaje się oczywista, gdy na walutę spojrzy się z perspektywy kopacza. Wydobywanie BTG jest prostsze i bardziej przystępne, niż kopanie Bitcoinów. Wszystko za sprawą algorytmu Equihash, na którym oparto między innymi walutę cyfrową ZCash, a który stał się podstawą Bitcoin Gold. W przeciwieństwie do wykorzystywanego przez Bitcoina algorytmu szyfrującego SHA-256, młodszy o całe 15 lat Equihash zaprojektowany został z myślą o początkujących kopaczach.

Bitcoin stale boryka się z problemem masowego wydobycia w ścisłych klastrach. Prowadzone na masową skalę operacje wydobywcze, nazywane również “profesjonalnymi kopalniami” zalewają sieć ogromną ilością surowej siły obliczeniowej, uruchamiając protokoły skalujące i zwiększając trudność wydobycia. Korzystanie z wyspecjalizowanych układów scalonych ASIC (Application-Specific Integrated Circuit) sprawiło, że kopanie na małą skalę przy użyciu procesora lub karty graficznej przestało być opłacalne. Deweloperzy Bitcoin Gold dołożyli wszelkich starań, by proces kopania został ponownie “zdecentralizowany”. Inwestowanie ogromnych ilości pieniędzy i czasu przestało być koniecznością, ponieważ specjalistyczny sprzęt kopiący nie może działać w sieci szybciej niż standardowe komputery domowe z wysokiej jakości procesorem graficznym. Skuteczność waluty, która kładzie większy nacisk na nowoczesny algorytm szyfrujący, udowodnił Litecoin w roku 2011. Górnicy są największą siłą napędową kursu BTG/PLN i każdej “kopalnej” pary walut cyfrowych.

Oprócz demokratyzacji wydobycia, Bitcoin Gold oferuje szereg mniejszych udogodnień, które usprawniają jego działanie z punktu widzenia użytkownika końcowego. Największa zmiana dotyczy systemu zabezpieczeń. Opóźnienie uruchomienia sieci w listopadzie 2017 roku nie wynikło z przypadkowych problemów technicznych. Kopanie walut cyfrowych jest lukratywnym biznesem nie tylko dla zorientowanych w temacie użytkowników, ale również dla firm zajmujących się produkcją wyspecjalizowanego sprzętu kopiącego. Sieć Bitcoin Gold padła ofiarą licznych ataków DDoS. Choć ataki nie zostały bezpośrednio powiązane z żadną z firm zajmujących się produkcją koparek ASIC, przeważająca część adresów IP pochodziła z Chin - niekwestionowanej stolicy kopania kryptowalut na masową skalę.

Społeczność uzasadniała ataki praktykami biznesowymi Bitcoin Gold, ponieważ kod źródłowy waluty cyfrowej został udostępniony dopiero po uruchomieniu sieci. Mimo zawirowań na scenie międzynarodowej, zainteresowanie Bitcoin Gold w Polsce było początkowo niewielkie. Kupno po kursie BTG/PLN przez długi czas nie było możliwe, a wiele giełd walut cyfrowych odmawiało współpracy z deweloperami w związku z niepublicznym kodem. Czas pokazał jednak, że Bitcoin Gold jest hard forkiem, który mimo chłodnego przyjęcia, potrafi ocieplić swój wizerunek. Odpieranie ataków wiązało się z udoskonaleniem zabezpieczeń, dzięki czemu BTG przyszło na świat w pełni dopracowane i gotowe na wszystko.

Wdrożenie kursu BTG na giełdę walut cyfrowych było niełatwym zadaniem ze względu na sporą niestabilność sieci i utajony kod źródłowy. Uruchomienie giełdy Bitcoin Gold na BitBay miało miejsce 1 grudnia 2017 roku. Kurs Bitcoin Gold wynosił wtedy około 1800 PLN. Waluta cyfrowa przez długi czas utrzymywała tendencję spadkową, osiągając w drugiej połowie stycznia 2018 cenę 620 PLN. Choć sytuacja cenowa w drugiej połowie kwietnia nie wygląda najlepiej dla inwestorów długoterminowych, nie należy tracić nadziei. Kurs BTG/PLN ustabilizował się w okresie około połowy lutego, nie odnotowując drastycznych skoków ani spadków przez całą wiosnę. Na początku maja 2018 roku kurs BTG/PLN wyniósł nieco ponad 250 złotych za monetę - cena pozornie niska, natomiast wskazująca stabilną, łagodną tendencję wzrostową waluty. (https://bitbay.net/pl/kurs-walut/kurs-bitcoingold-pln)

Zaprasza do dyskusji. Na spokojnie, pamiętając że nie ładnie jest nazywać Bitcoin Cash - Bcashem i równie to właściwe po roku działalności projektu, na tle setek ściem, jakimi okazało się ICO (na łańcuchu Ethereum ETH) - Bitcoin Golda tak wprost scamem przezywać. Warto rozmawiać. Kto spekuluje, i skrycie przechowuje ? Traktowanie BTG jak zgniłego jajka jest najlepszym wskaznikiem dla spekulanta z krwi i kości. Bez sentymentów. Tych obrotów dziennych nie robią przecież zawstydzeni DT, że grają na BTG akurat :mrgreen:

Strona projektu : https://bitcoingold.org
Informacje : https://bitinfocharts.com/bitcoin%20gold/
https://coincheckup.com/coins/bitcoin-gold
https://www.coingecko.com/en/price_char ... n-gold/usd
https://coinstats.app/liveprices/bitcoin-gold/news
https://coinpaprika.com/waluta/btg-bitcoin-gold/
https://coinmarketcap.com/currencies/bitcoin-gold/
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Tutaj i swobodnie spamuje :) : https://discordapp.com/invite/3y9TNbT
https://primexbt.com?signup=95256 MISTRZOSTWO DT :mrgreen:
Po za rynkiem. Wypad do 08.2020. Kontakt MEMO Zcash : zs13y3fq4d0q55ng26v9y6kn8fqw69yspldg7f0qvp89tlfrf8jkj950xe853w0cmqtshl5c4yma9s
Po halvingu 500$+ za BTC.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2898
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 3138
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Trójmiasto

Bitcoin GOLD (BTG). To nie jest wizja Satoshiego - to jest fork nr. 2. Pierwsze urodziny projektu

Postautor: socjolog2008 » sobota, 27 października 2018, 17:25

Bittrex i usunięcie BTG z giełdy (szantaż im nie poszedł, po tym jak nie potrafili zabezpieczyć własnych portfeli). Dla mnie takie problemy, sztuczne koperkowe afery jedynie utwierdzają że ten fork ma dobrą ekipę i wiatr w oczy od samego powstania ich nie zniechęca, nie robi wrażenia. Oświadczenie z ich strony :

,,Oświadczenie dotyczące Bittrex
1 września 2018 r. | Zapowiedź

Z przykrością informujemy naszą społeczność, że giełda kryptograficzna Bittrex zdecydowała się usunąć listę BTG po tym, jak odmówiliśmy zapłacenia 12,372 BTG za pozostanie na liście.

Podejrzewamy, że wpływ Bittrex na nasz ekosystem nie będzie znaczący, ponieważ Bittrex nie był w ostatnich miesiącach głównym dostawcą płynności dla BTG (obecnie największe giełdy to HitBTC, Bithumb, Binance, Bitinka i Bitfinex, rynki Bittrex stanowią niewielką część naszej objętości w tym czasie.)

Bittrex ogłosił dziś tę decyzję na podstawie podwójnego ataku, który poniósł 19 maja, pomimo wszelkich naszych starań, aby im pomóc, i pomimo tego, że niebezpieczeństwo już się skończyło. Przypomnijmy, że w maju szkodliwe partie używały dzierżawionej mocy z NiceHash do wykonywania 51% ataków, których używali do atakowania giełd z podwójnymi wydatkami. Po naszej udanej aktualizacji Network Upgrade 3 lipca, ryzyko zostaje zmniejszone, a większość giełd ponownie otworzyła portfele i ograniczyła wymagania potwierdzające do poziomów pre-Upgrade.

Bittrex poinformował nas, że podejmują tę decyzję, ponieważ zespół BTG nie "ponosiłby odpowiedzialności za nasz łańcuch" i że przejęcie odpowiedzialności oznaczało zapłacenie Bittrex 12 372 BTG w celu pokrycia poniesionej straty. Później poinformowali nas, że pokryją część strat z własnych rezerw BTG i zażądali, abyśmy zapłacili pozostałe ~ 6000 BTG, a gdybyśmy tego nie zrobili, zostalibyśmy zlikwidowani. Może to wydawać się niewielką kwotą na opłacalną wymianę, ale jest to znaczna część dostępnych środków z Fundacji, która wspiera projekt Bitcoin Gold. (Nasza organizacja non-profit nie ma strumieni dochodu, wszystkie nagrody górnicze BTG trafiają do górników, a prawie połowa funduszy w Darze pozostaje zamknięta na czas do wykorzystania w przyszłości - przypominamy, że 60 000 ze 100 000 monet wydobywanych w celu ustanowienia Pokrycia była czasowa zamknięty do 3 lat od listopada 2017 r.) Zaproponowaliśmy pożyczkę BTG od Endowment, aby pomóc Bittrex rozwiązać krótkoterminowe problemy z płynnością, ale odmówili i nalegali na wypłatę.

W świetle potencjalnego wpływu na Wspólnotę BTG, nasza Rada uważnie rozpatrzyła ich żądanie, ale stwierdziła, że ​​nie jesteśmy upoważnieni do wypłaty środków z funduszu w celu pokrycia straty prywatnej firmy z powodu własnych błędów w zakresie bezpieczeństwa. Fundusz jest przeznaczony na bezpośrednie, długoterminowe wydatki związane z prowadzeniem projektu, zgodnie z naszą podstawową mapą drogową / dokumentem założycielskim.

Wszyscy wiedzą, że 51% ataków i Podwójne wydatki zawsze były znanym ryzykiem w świecie blockchainu PoW. Ataki na giełdy w maju nie były wynikiem żadnej wady lub luki w łańcuchu blokowym lub kodzie BTG (które są w zasadzie takie same jak kod Bitcoin). Napastnicy wynajęli masową siłę napędową przez rynek wynajmu NiceHash (być może dzięki własnym wydobywcom pule i / lub ASIC) - atakujący ponoszą odpowiedzialność za swoje ataki.

Zespół Bitcoin Gold nie jest odpowiedzialny za politykę bezpieczeństwa w prywatnych podmiotach takich jak Bitrex; ci, którzy zarabiają na dochodach prowadzących prywatną firmę, muszą zarządzać związanymi z nimi ryzykami i ponoszą ostatecznie odpowiedzialność za własne bezpieczeństwo.

Wszystko, co zostało powiedziane, podczas 3,5 dni, o które chodziło, zespół Bitcoin Gold podjął szeroko zakrojone działania, aby pomóc Bittrex - i innym giełdom - obronić się. My:

podał Bittrexowi adres portfela atakującego
poinformowali, że podnoszą swoje wymagania potwierdzające, aby dać im odpowiedni czas na odpowiedź
poradził im, aby zgłosili i sprawdzili wszelkie wyjątkowo duże depozyty
ostrzegaliśmy ich nawet o ataku, który ich zranił
Pomimo wszystkich naszych starań, Bittrex padł ofiarą ostatniego i największego BTG podwójnie wydanego na atakujących. Atakujący zdeponowali 12 371 BTG z portfela, który wcześniej zidentyfikowaliśmy. Kilka godzin później Bittrex zezwolił im na wymianę tego BTG i wycofanie pewnej ilości innych monet, a następnie atakujący użyli 51% ataku, aby wydać podwójnie BTG, unieważniając swój pierwotny depozyt. (Nie znamy wartości netto strat Bittrex, ponieważ nie ujawniły one wartości monet, które mogą zostać wycofane.)

Jesteśmy przekonani, że podjęliśmy wszelkie uzasadnione kroki, aby pomóc w zapewnieniu bezpieczeństwa Bittrex przed tym zagrożeniem.

Wszyscy nasi partnerzy mogą być pewni, że będziemy kontynuować pracę, aby im pomóc, kiedy tylko będzie to możliwe, i że będziemy kontynuować prace zmierzające do ulepszeń, które zwiększą bezpieczeństwo w przestrzeni kryptograficznej.

Z poważaniem,
Organizacja Bitcoin Gold

Załącznik A:

Działania podjęte przez zespół BTG podczas ataku, w porządku chronologicznym.

Podczas 3,5 dnia maja, w którym miały miejsce wszystkie 51% ataków, organizacja BTG podjęła następujące kroki:

Poinformowano wszystkie główne giełdy (w tym Bittrex) o trwających atakach za pośrednictwem ich procesów wsparcia, z komunikatami oznaczonymi "RYZYKO KRYTYCZNE". Te komunikaty również domagały się wszystkich wymian, aby dołączyć do naszych kanałów powiadamiania o nagłych wypadkach, aby udostępniać informacje w czasie rzeczywistym. Bittrex nie wysłał żadnych pracowników, aby dołączyć do kanału w tym czasie.
Starsi ludzie z naszego zespołu podzielili się faktem, że ataki trwały bezpośrednio ze starszym personelem Bittrex przez Bittrex Slack (Bittrex wiedział, kiedy rozpoczęły się ataki, będąc jednym z pierwszych, którzy zauważyli i zgłosili cofnięcie bloku początkowego ataku).
Udostępniliśmy dokładny adres portfela, z którego pochodziły ataki z podwójnymi wydatkami, a także adresy wyszukiwania używane do 51% ataków. Zostało to udostępnione przez Emergency Telegram, zostało bezpośrednio udostępnione Bittrex i zostało publicznie opublikowane na naszym Forum (które było dodatkowo promowane przez Twitter, Reddit i inne kanały Social Media).
W szczególności poinformowaliśmy, że wszystkie wymiany podnoszą wymagania potwierdzające, aby dać im wystarczająco dużo czasu na zareagowanie oraz że monitorują wyjątkowo duże depozyty BTG - ataki z podwójnymi wydatkami były wyraźnymi wartościami odstającymi.
Wprowadziliśmy automatyczne monitorowanie rynku NiceHash Equihash, reagując na niego 24 godziny na dobę, i ostrzegaliśmy uczestników Emergency Telegram, gdy pojawiał się znak zbliżającego się ataku.
Tuż przed północą (UTC) 18 maja obserwowaliśmy aktywność w NiceHash wyraźnie wskazując na rozpoczęcie kolejnego dużego ataku. Bezpośrednio poinformowaliśmy o tym Bittrex i poinformowaliśmy o sytuacji awaryjnej. Prawie sześć godzin później Bittrex stał się ofiarą ostatniego i największego ataku z podwójnymi wydatkami.
Po zakończeniu ataków kontynuowaliśmy monitorowanie i zgłaszanie podejrzanej działalności programu NiceHash przez kolejne tygodnie, aż do momentu aktualizacji sieci - jak podkreślaliśmy przez cały czas, zaobserwowane przez nas ataki NiceHash mogły być atakami na inne monety wydobyte w Equihash, więc za każdym razem ostrzegaliśmy o wymianie. byliśmy świadkami niezwykłej aktywności, nawet jeśli nie wierzyliśmy, że używamy łańcucha BTG.

Jak zawsze, Organizacja BTG będzie nadal próbować działać w najlepszym interesie szerszej społeczności kryptograficznej.''
https://bitcoingold.org/statement-regarding-bittrex/

Tyle tym osiągnęli że niech się teraz bujają.


Dodano po 8 minutach 43 sekundach:
BTGPay - możliwość testów wersji Bety płatności na własną stronę www/sklep dostępne tutaj :
https://bitcoingold.org/btg-pay-for-ecommerce/


Dodano po 1 godzinie 37 minutach 18 sekundach:
Jeszcze kilka miejsc gdzie można śledzić kurs.
https://bitcoinwisdom.io
https://www.tradingview.com/symbols/BTGUSD/
https://www.investing.com/crypto/bitcoin-gold
https://walletinvestor.com/forecast/bit ... prediction
https://www.cryptocompare.com/coins/btg/overview
https://digitalcoinprice.com/coins/bitcoin-gold
https://onchainfx.com/asset/bitcoin-gold
https://www.forexsrovnavac.cz/en/bitcoin-gold
http://30rates.com/bitcoin-gold-price-p ... g-forecast
https://iqoption.com/en/crypto/BTG
https://www.ccn.com/bitcoin-gold-price/
http://www.stockmaster.in/btg-inr-bitco ... -live.html

I pytanie zagadka, czy 29.10 przy uruchomieniu nowych crypto na XTB pojawi się Bitcoin GOLD. Trzymam kciuki.
Tutaj i swobodnie spamuje :) : https://discordapp.com/invite/3y9TNbT
https://primexbt.com?signup=95256 MISTRZOSTWO DT :mrgreen:
Po za rynkiem. Wypad do 08.2020. Kontakt MEMO Zcash : zs13y3fq4d0q55ng26v9y6kn8fqw69yspldg7f0qvp89tlfrf8jkj950xe853w0cmqtshl5c4yma9s
Po halvingu 500$+ za BTC.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1132
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 826
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin GOLD (BTG). To nie jest wizja Satoshiego - to jest fork nr. 2. Pierwsze urodziny projektu

Postautor: Canis Lupus » sobota, 27 października 2018, 20:34

Nie pojawi się. Jesteś klientem więc dostałeś na mail pdf ze specyfikacją instrumentów CFD.
A następna bańka będzie jeszcze fajniejsza.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2898
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 3138
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Trójmiasto

Bitcoin GOLD (BTG). To nie jest wizja Satoshiego - to jest fork nr. 2. Pierwsze urodziny projektu

Postautor: socjolog2008 » sobota, 27 października 2018, 20:49

@Canis Lupus to właśnie patrzę. Fork nr 1 wrzucą ok, Zec pasuje ale te EOS, Trx i cała ta reszta przydupasów Ethereum to porażka. Jak się wywali na pysk całe to Ethereum przyduszone 85% oszustw na ICO to się będą bardziej chować po kątach niż teraz ci co im 44 miliony zajęli rzekomo na kontach. Potwierdzam BTG nie będzie na XTB. Ale niedługo kończy się nasz zakład z @benq odnośnie kursu BTG vs BCH - zachęcam do obserwacji : https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... 60#p526966

Bitcoin GOLD to czarny koń, znienawidzony apsztyfikant fortuny i majątku i da radę. Rozgromi to całe altcoinowe towarzystwo wzajemnej adoracji ;)

Warto śledzić STATYSTYKI :
https://cryptoindex.co/bitcoin-gold-btg/
https://www.cryptocoinsinfo.com/equihas ... -gold-btg/
https://cryptocoincharts.info/coins/show/btg

Mining :
https://bitcoin-gold.miningpoolhub.com/ ... ction=pool
https://bitinfocharts.com/pl/bitcoin%20gold/
(o miningu wkrótce dużo więcej)

Wzrasta adopcja, zespół świetnie pracuje. Są przesłanki że nie są manipulatorami - jeżeli mogli zapłacić i cieszyć się przyjaznią Bittrexa, a ich zlali pomimo że wiedzieli że będzie delisting - a mają przecież od cholery BTG bo robili premine...to zaufanie wzrasta dużo bardziej, niż do projektów które oparte są na pomysłach typu ICO - sprzedaj pomysł, wygeneruj miliony gówno monet i nie rób NIC (poza stroną, logo, i opisem ala Baśnie Andersena).

Kompletnie nie na temat, oderwane od crypto - Piękna : https://www.instagram.com/umbird/ jak wizja Satoshiego o elektronicznym pieniądzu, którym forki nie są, a lekką nutkę dekadencji ze sobą niosą 8-) Fugazi.
Tutaj i swobodnie spamuje :) : https://discordapp.com/invite/3y9TNbT
https://primexbt.com?signup=95256 MISTRZOSTWO DT :mrgreen:
Po za rynkiem. Wypad do 08.2020. Kontakt MEMO Zcash : zs13y3fq4d0q55ng26v9y6kn8fqw69yspldg7f0qvp89tlfrf8jkj950xe853w0cmqtshl5c4yma9s
Po halvingu 500$+ za BTC.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2898
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 3138
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Trójmiasto

Bitcoin GOLD (BTG). To nie jest wizja Satoshiego - to jest fork nr. 2. Pierwsze urodziny projektu

Postautor: socjolog2008 » poniedziałek, 29 października 2018, 14:44

Nagły i ,,nie spodziewany'' spadek na BTC i wiodących rzepo altach a BTG daje sygnał dzień wcześniej, w dniu samego spadku ponownie jest stable alto forkiem nr 2 i ma to miejsce po raz 5 jak ktoś obserwuje kurs Bitcoin GOLD :mrgreen:

Dodano po 4 godzinach 35 minutach 20 sekundach:
Dzisiaj wprowadzimy małą adopcje Bitcoin GOLD z mojej strony z atrakcyjnymi cenami.

Antminer s2 (działa na pełnej mocy, oryginalny zasilacz Enermax - mam tego więcej) jako ofertę dla chcących wejść ogólnie w temat miningu. Co prawda umożliwia kopać na sha256 (czyli Bitcoin i Bitcoin Cash fork nr 1, ale używając multipool ala zpool.ca można kopać WSZYSTKO).

CENA : 6 BTG + 0.6 BTG wysyłka - płatność wyłącznie na konto podane w moim opisie, po wysyłce podaje numer tracking Paczka24 Poczta Polska lub Paczkomatem. Od przyszłego poniedziałku mogę zrobić testy, film, dodatkowe zdjęcia na życzenie. Chcesz zarezerwować już na 100% dla siebie wpłata 5% i jest twoje. Wszystko transparentne - adres BTG dostępny dla wszystkich.

Antminer s3 (działa na pełnej mocy, bez zasilacza - mam tego więcej) jako ofertę dla chcących wejść ogólnie w temat miningu. Co prawda umożliwia kopać na sha256 (czyli Bitcoin i Bitcoin Cash fork nr 1, ale używając multipool ala zpool.ca można kopać WSZYSTKO).
CENA : 2.7 BTG + 0.3 BTG wysyłka
CENA : 3.3 BTG + 0.3 BTG z zasilaczem - płatność wyłącznie na konto podane w moim opisie, po wysyłce podaje numer tracking Paczka24 Poczta Polska lub Paczkomatem. Od przyszłego poniedziałku mogę zrobić testy, film, dodatkowe zdjęcia na życzenie. Chcesz zarezerwować już na 100% dla siebie wpłata 5% i jest twoje. Wszystko transparentne - adres BTG dostępny dla wszystkich.

Antminer s1 (z lekko uszkodzonym kondensatorem - jednego brak,ale działa na pełnej mocy, bez zasilacza - dodatkowo to PRAWDZIWY zabytek w 2015 kopiący dziennie 12000 DGB na przykład, ostatni jaki się ostał) jako ofertę dla chcących wejść ogólnie w temat miningu. Co prawda umożliwia kopać na sha256 (czyli Bitcoin i Bitcoin Cash fork nr 1, ale używając multipool ala zpool.ca można kopać WSZYSTKO).
CENA : 0.7 BTG + 0.3 BTG wysyłka - płatność wyłącznie na konto podane w moim opisie, po wysyłce podaje numer tracking Paczka24 Poczta Polska lub Paczkomatem. Od przyszłego poniedziałku mogę zrobić testy, film, dodatkowe zdjęcia na życzenie. Chcesz zarezerwować już na 100% dla siebie wpłata 5% i jest twoje. Wszystko transparentne - adres BTG dostępny dla wszystkich.

Pytanie, sugestie, pertraktacje ceny ( a jak :mrgreen: ) piszemy oficjalnie jak ktoś zainteresowany. Wszystko jasne i czytelna dla każdego. Zróbmy sobie taki experyment. Możliwość odbioru osobistego w Trójmieście. Akceptuje płatność WYŁĄCZNIE w Bitcoin GOLD (BTG) : https://bitbay.net/pl/kurs-walut/kurs-bitcoingold-pln
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Tutaj i swobodnie spamuje :) : https://discordapp.com/invite/3y9TNbT
https://primexbt.com?signup=95256 MISTRZOSTWO DT :mrgreen:
Po za rynkiem. Wypad do 08.2020. Kontakt MEMO Zcash : zs13y3fq4d0q55ng26v9y6kn8fqw69yspldg7f0qvp89tlfrf8jkj950xe853w0cmqtshl5c4yma9s
Po halvingu 500$+ za BTC.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2898
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 3138
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Trójmiasto

Bitcoin GOLD (BTG). To nie jest wizja Satoshiego - to jest fork nr. 2. Pierwsze urodziny projektu

Postautor: socjolog2008 » wtorek, 30 października 2018, 22:01

Bitcoin GOLD dodany do jednej z większych platform płatności CoinPayments.net obsługująca 2.2 miliony kupujących na świecie, między innymi https://www.overstock.com


Spora ilość sklepów akceptujących tę formę płatności - wszystkie poniżej :
https://www.coinpayments.net/store-directory
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Tutaj i swobodnie spamuje :) : https://discordapp.com/invite/3y9TNbT
https://primexbt.com?signup=95256 MISTRZOSTWO DT :mrgreen:
Po za rynkiem. Wypad do 08.2020. Kontakt MEMO Zcash : zs13y3fq4d0q55ng26v9y6kn8fqw69yspldg7f0qvp89tlfrf8jkj950xe853w0cmqtshl5c4yma9s
Po halvingu 500$+ za BTC.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2898
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 3138
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Trójmiasto

Bitcoin GOLD (BTG). To nie jest wizja Satoshiego - to jest fork nr. 2. Pierwsze urodziny projektu

Postautor: socjolog2008 » piątek, 2 listopada 2018, 19:51

Zakład BTG vc BCH rozstrzygnięty w ujęciu ponad miesięcznym. Pomimo pięknego dziś wystrzału Bitcoin Cash fork nr 1 o ponad 10%
benq pisze:@socjolog2008, Gratuluję wyczucia :)
Próbowałem pompować na wieczór, ale za wolno szło [joke/off]

Sprzedałem 0,931 BCH i kupiłem za to 19,39 BTG
Obecnie mogę sprzedać 19,39 BTG za 0,08279530 BTC na Binance, a to umożliwia mi zakup 1,27 BCH - wzrost + 36%.

Biorąc dzisiejszy podpompowany kurs BCH ($466) i dodając 36% = $633
Oddając łapówkę za dobry sygnał ( ;) ) - 1 BTG
$633 - $27 = 606
Zarobiłem na przegranym zakładzie 30%.
Wilk syty o owca cała.

Przelew zrobiony, potwierdź czy doszło.
Pisałem w innym wątku, zostawiam sobie 10 BTG, resztę wydam na głupstwa ;)
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... 20#p533945

To powinno każdemu zobrazować czym jest spekulacja. Fundamentalnie czy wg. nastawienia emocjonalnie do jakiegokolwiek waloru spekulacyjnego można się jedynie naciąć. Warto przyjrzeć się Ekipie, wizji projektu BTG i potencjalnym możliwością wzrostu samego Bitcoin GOLD - jak w przypadku każdej crypto, wydarzyć może się wszystko. Każdy postawi na innego konia, ale zasadniczo chodzi o Bitcoin BTC, i docelowo wzrastająca ilość $ (nie Tetherów czy innych stablecoinów - bo to dopiero są wynalazki z czapy.. Niech żyje SPEKULACJA :!: :mrgreen:
Tutaj i swobodnie spamuje :) : https://discordapp.com/invite/3y9TNbT
https://primexbt.com?signup=95256 MISTRZOSTWO DT :mrgreen:
Po za rynkiem. Wypad do 08.2020. Kontakt MEMO Zcash : zs13y3fq4d0q55ng26v9y6kn8fqw69yspldg7f0qvp89tlfrf8jkj950xe853w0cmqtshl5c4yma9s
Po halvingu 500$+ za BTC.

Weteran
Posty: 12927
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 10806
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin GOLD (BTG). To nie jest wizja Satoshiego - to jest fork nr. 2. Pierwsze urodziny projektu

Postautor: Wymazywanie » piątek, 2 listopada 2018, 21:49

socjolog2008 pisze: Bitcoin GOLD to czarny koń
Nieprawda, w tvp info podawali, że BTG zabija dzieci nienarodzone prądem. :cry: I Ty w tym siedzisz i to wspierasz. Brawo.
"It's not a problem if transactions have to wait one or a few extra cycles to get into a block" ;)
Satoshi Nakamoto

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2898
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 3138
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Trójmiasto

Bitcoin GOLD (BTG). To nie jest wizja Satoshiego - to jest fork nr. 2. Pierwsze urodziny projektu

Postautor: socjolog2008 » piątek, 2 listopada 2018, 21:56

Wymazywanie pisze:
socjolog2008 pisze: Bitcoin GOLD to czarny koń
Nieprawda, w tvp info podawali, że BTG zabija dzieci nienarodzone prądem. :cry: I Ty w tym siedzisz i to wspierasz. Brawo.
Przestań oglądać TVP Info. Tyle mogę powiedzieć..
Nie idziemy tą drogą :mrgreen:
Za swoje kupuje BTG ;)
Tutaj i swobodnie spamuje :) : https://discordapp.com/invite/3y9TNbT
https://primexbt.com?signup=95256 MISTRZOSTWO DT :mrgreen:
Po za rynkiem. Wypad do 08.2020. Kontakt MEMO Zcash : zs13y3fq4d0q55ng26v9y6kn8fqw69yspldg7f0qvp89tlfrf8jkj950xe853w0cmqtshl5c4yma9s
Po halvingu 500$+ za BTC.

Weteran
Posty: 12927
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 10806
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin GOLD (BTG). To nie jest wizja Satoshiego - to jest fork nr. 2. Pierwsze urodziny projektu

Postautor: Wymazywanie » piątek, 2 listopada 2018, 22:41

Ja tam czuję się bezpieczniej grając np. w dash i xmr niż w forkach dalszych niż pierwszy.
Płynność nie jest na tyle wyższa by równoważyć ryzyko zabawy takimi shitami.
Bittrex dał już sobie chyba spokój z BTG, jak Bitfinex i Binance sobie też by dały (zaznaczam tryb przypuszczający, nie oznajmujący), łatwo spadłby do ligi typu Yobit.
"It's not a problem if transactions have to wait one or a few extra cycles to get into a block" ;)
Satoshi Nakamoto

Początkujący
Posty: 374
Rejestracja: 2 stycznia 2018
Reputacja: 94
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin GOLD (BTG). To nie jest wizja Satoshiego - to jest fork nr. 2. Pierwsze urodziny projektu

Postautor: emdecha » piątek, 2 listopada 2018, 22:45

@Wymazywanie, Który perspektywiczny - Dash czy Monero? Może ZCash? Któryś z nich wygra, tylko pytanie który ;)

Weteran
Posty: 12927
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 10806
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin GOLD (BTG). To nie jest wizja Satoshiego - to jest fork nr. 2. Pierwsze urodziny projektu

Postautor: Wymazywanie » piątek, 2 listopada 2018, 23:15

Wszystkie 3 nie są głupie. Żaden nie wygra, bo nie ma żadnej walki ewentualnie jest formalna rywalizacja. Ale to nie szachy czy boks, tu może być win-win (w tym przypadku win-win-win).
"It's not a problem if transactions have to wait one or a few extra cycles to get into a block" ;)
Satoshi Nakamoto

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2898
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 3138
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Trójmiasto

Bitcoin GOLD (BTG). To nie jest wizja Satoshiego - to jest fork nr. 2. Pierwsze urodziny projektu

Postautor: socjolog2008 » sobota, 3 listopada 2018, 20:51

Co do anonimowych coinow. U mnie Zcash jest na 1 miejscu(nie ma konkurenta) i XMR ma też coś w sobie ale Dash ma kopie w postaci PivX(o którym trąbie od dawna i zaliczył przez ostatnie tygodnie piękne wzrosty) i Tx. A wracając do forków - mam pytanie odnośnie forku Bitcoin Cash w połowie listopada ? Nie znalazłem żadnego wątku u nas na forum,jest może ktoś kto by mnie wtajemniczył jaki będzie skrót,stronę projektu, gdzie to będzie można kopać ? Cokolwiek. Z góry dziekuje

Dodano po 32 minutach 33 sekundach:
Dobra już wiem że to będzie Bitcoin SV. Za 0.1 BTG nabyłem przy okazji dwie strony
Bitcoinsv.pl
SvBitcoin.pl jakby ktoś chciał zrobić deal w BTG :mrgreen: - są na sprzedaż za Bitcoin GOLD

Wracając do rzeczy,bo szczerze powiem ja tego nie śledzę, ta pompa na BCH mnie zainteresowała. Taka miniatura historyjek z forkami z 2017 na BitcoinBTC. To teraz zaczynamy forkować forki..ale czy dobrze rozumiem po forku forka nr1 będzie zostaje na pokładzie z tych najważniejszych forków niesforkowany fork nr2 - czyli Bitcoin GOLD 8-) i do czego to dąży, jaki jest cel forkowania forka BCH. @benq może Ciebie poproszę o wtajemniczenie w te magiczne meandry logiki forkujących Bitcoin Cash :geek: bo było już chyba coś takiego jak Bitcoin Clashic - porzucony łańcuch przed zmianami w trudności kopania BCH, wtedy olalem miningni Casha i się pogubiłem :mrgreen:
Tutaj i swobodnie spamuje :) : https://discordapp.com/invite/3y9TNbT
https://primexbt.com?signup=95256 MISTRZOSTWO DT :mrgreen:
Po za rynkiem. Wypad do 08.2020. Kontakt MEMO Zcash : zs13y3fq4d0q55ng26v9y6kn8fqw69yspldg7f0qvp89tlfrf8jkj950xe853w0cmqtshl5c4yma9s
Po halvingu 500$+ za BTC.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3271
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 3757
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin GOLD (BTG). To nie jest wizja Satoshiego - to jest fork nr. 2. Pierwsze urodziny projektu

Postautor: benq » sobota, 3 listopada 2018, 21:48

socjolog2008 pisze: jaki jest cel forkowania forka BCH. @benq może Ciebie poproszę o wtajemniczenie w te magiczne meandry logiki forkujących Bitcoin Cash bo było już chyba coś takiego jak Bitcoin Clashic - porzucony łańcuch przed zmianami w trudności kopania BCH, wtedy olalem miningni Casha i się pogubiłem
Coraz trudniej się tu odnaleźć :P
Fork to pomysł Craig'a Wright'a - kontrowersyjnego typa, którego intencje są dość zagadkowe (prawdopodobnie nieczyste).
Tutaj artykuł:
https://www.coindesk.com/a-fight-is-bre ... -the-code/
A tu stronka:
https://nchain.com/en/blog/bitcoin-sv-launch/
Zajebiście chwytliwa nazwa co nie? ;)

Jeśli oba te forki przeżyją dłużej, niż kilka tygodni/miesięcy, to sytuacja będzie dość śmieszna.
Fork forka, zajechało incepcją.
A potem fork, forka forka w forku. . .
Obrazek

Ważne info jest takie, że jak komuś zależy na monetach z forka, to może przelać swoje BCH np na Binance, a jak ktoś ma w dupie i trzyma sobie BCH na Ledgerze/Trezorze, to w dniu forka wypłaty i wpłaty będą zablokowane, a jak się już unormuje sytuacja, to Ledger będzie wspierał tylko 1 łańcuch.
Zanim zadasz głupie pytanie - sprawdź, czy nie ma już na nie odpowiedzi:
www.instagram.com/cryptotalpl -> ABC kryptowalut dla początkujących (i nie tylko)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2898
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 3138
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Trójmiasto

Bitcoin GOLD (BTG). To nie jest wizja Satoshiego - to jest fork nr. 2. Pierwsze urodziny projektu

Postautor: socjolog2008 » sobota, 3 listopada 2018, 21:57

@benq to spekulacja. Destabilizacja forka nr 1 dla mnie to przednia zabawa bo kumuluje forka nr 2. I ten fork ,,Prawdziwa wizja Satoshiego,, z ,,Prawdziwej wizji Satoshiego’’ na moje 50 TH może liczyc :mrgreen: wlasnie się wczytuje i czaje na poole. Spekulacja to spekulacja ,to świetnie pokazuje ze tu o nic innego nie chodzi jak o kasę. A algorytm sha256 to czubek, ale u mnie 90% mocy,jak pewnie u większości. Jest jeden zdecentralizowany fork Bitcoina oparty o inny algo. BTG 8-) Bitcoin Clashic czyli ten prawdziwy Bitcoin Cash padł jak mucha, już nawet nie śledzę czy ktoś to kopie, a gdzie chyba mam na portfelach ABC. Takie dziwolągi powstają, może nie przeżyje a może będzie się ponosił. Decydują giełdy i ich akceptacja..tak jak napisał @Wymazywanie jakby więcej giełd poza Bitttex wywaliło BTG to by było słabo, ale Bittrex chciał łapówki - a po co im łapówka od czegoś bezwartościowego :mrgreen:

Może i wolumen 11 milionów złotych na Bitcoin Gold dupy nie urywa, ale z duża doza prawdopodobieństwa można uznać, ze w przeciwieństwie to wielu altów jest Prawdziwy nie Drukowany
Tutaj i swobodnie spamuje :) : https://discordapp.com/invite/3y9TNbT
https://primexbt.com?signup=95256 MISTRZOSTWO DT :mrgreen:
Po za rynkiem. Wypad do 08.2020. Kontakt MEMO Zcash : zs13y3fq4d0q55ng26v9y6kn8fqw69yspldg7f0qvp89tlfrf8jkj950xe853w0cmqtshl5c4yma9s
Po halvingu 500$+ za BTC.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2898
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 3138
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Trójmiasto

Bitcoin GOLD (BTG). To nie jest wizja Satoshiego - to jest fork nr. 2. Pierwsze urodziny projektu

Postautor: socjolog2008 » niedziela, 4 listopada 2018, 16:55

Fork Forka nr 1 się zbliża to trochę danych dla Ciekawych (a szczególnie jak posiadacie koparki, będzie zabawa)

Tu Rejestracja do poola BSV : https://svpool.com
Strona projektu : https://bitcoinsv.io/roadmap/
Info : https://news.bitcoin.com/nchain-plans-t ... itcoin-sv/
https://news.bitcoin.com/nchain-publish ... a-release/
https://nchain.com/en/media/bitcoin-sv- ... -protocol/

Rodzi się 45 prawdziwa wizja Satoshiego :mrgreen:


Dodano po 17 minutach 50 sekundach:
Pierwszy raz od dołka na poziomie 14$ w połowie sierpnia 2018 mamy przebite 30$.
Czyli co ? 100% w 2,5 miesiąca, ale jest beee 8-)
Głupki na tym grają, takie 100% zysku też dla głupków ;) przepukliny dostanę ze śmiechu prędzej czy pózniej
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... 89#p534381

Dodano po 3 godzinach 54 minutach 24 sekundach:
Tutaj przewidywania (wg. mnie lekko zbyt optymistyczne i jeszcze nie poparte w pełni zapowiadanymi produktami przez zespół Bitcoin GOLD, co można sobie na stronie projektu monitorować ale...w tym optymistycznym nastroju wstawię) : https://coincheckup.com/coins/bitcoin-gold/predictions
Obrót na dziś 35 milionów złotych do wczorajszych 9 mln ;)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Tutaj i swobodnie spamuje :) : https://discordapp.com/invite/3y9TNbT
https://primexbt.com?signup=95256 MISTRZOSTWO DT :mrgreen:
Po za rynkiem. Wypad do 08.2020. Kontakt MEMO Zcash : zs13y3fq4d0q55ng26v9y6kn8fqw69yspldg7f0qvp89tlfrf8jkj950xe853w0cmqtshl5c4yma9s
Po halvingu 500$+ za BTC.

Początkujący
Posty: 397
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 434
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin GOLD (BTG). To nie jest wizja Satoshiego - to jest fork nr. 2. Pierwsze urodziny projektu

Postautor: jondoexxx » poniedziałek, 5 listopada 2018, 14:00

Hmm ciekawie wykres BTG wygląda. Powolny, jednostajny wzrost z coraz wyższymi HH ;) Szkoda, że wcześniej nie spojrzałem na tego forka, bo teraz po 100% wzrostu to już strach wchodzić.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2898
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 3138
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Trójmiasto

Bitcoin GOLD (BTG). To nie jest wizja Satoshiego - to jest fork nr. 2. Pierwsze urodziny projektu

Postautor: socjolog2008 » poniedziałek, 5 listopada 2018, 15:07

@jondoexxx odpowiem pytaniem - a inwestować w forka nr 1 obecnie masz stracha czy już mniej ?

To fork, czyli kopia BTC - prawdziwego Bitcoina, tak samo jak BCH i BTG ale za chwilę będzie miała Wielki atut. Nie będzie forkowana, już abstrahują że forma miningu czyni ją dużo bardziej zdecentralizowaną. Dlatego pewnie, że nie ma tu algo sha256 takie szopki jak z Bitcoin SV nadchodzącym dużymi krokami NIE będzie miało miejsca..

Celny post : https://www.wykop.pl/wpis/35928317/crai ... cha-na-ji/
Tutaj i swobodnie spamuje :) : https://discordapp.com/invite/3y9TNbT
https://primexbt.com?signup=95256 MISTRZOSTWO DT :mrgreen:
Po za rynkiem. Wypad do 08.2020. Kontakt MEMO Zcash : zs13y3fq4d0q55ng26v9y6kn8fqw69yspldg7f0qvp89tlfrf8jkj950xe853w0cmqtshl5c4yma9s
Po halvingu 500$+ za BTC.

Początkujący
Posty: 397
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 434
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin GOLD (BTG). To nie jest wizja Satoshiego - to jest fork nr. 2. Pierwsze urodziny projektu

Postautor: jondoexxx » poniedziałek, 5 listopada 2018, 15:13

@socjolog2008, nie rozważałem inwestycji w żadne forki BTC.
Chodzi mi bardziej o to, że w przypadku spadku BTC o np. 20-30%. BTG poleciałby pewno 2-3x więcej.

Weteran
Posty: 2514
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 2426
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Bitcoin GOLD (BTG). To nie jest wizja Satoshiego - to jest fork nr. 2. Pierwsze urodziny projektu

Postautor: kozaki_wiesi » poniedziałek, 5 listopada 2018, 15:24

jondoexxx pisze: w przypadku spadku BTC o np. 20-30%. BTG poleciałby pewno 2-3x więcej
Jeżeli tak się stanie to wtedy warto rozważyć zakup bo, analogicznie, odbicie będzie mocniejsze.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Eth, Fibo, Fire39, lordzuk, mesrotten, patyczak94, zeroBTC i 20 gości