Anonimowosc kryptowalut

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Anonimowosc kryptowalut

Postautor: benq » wtorek, 4 września 2018, 20:05

@redbog, Takie giełdy są, porejestrowane na Grenadynach czy innych wyspach dziewiczych.
Tylko:
-wolumen zwykle nie istnieje
-problemy z płynnością działania
-często chore zasady odnośnie wpłat/wypłat (liczba potwierdzeń, częste blokady wpłat/wypłat etc.)
-częste hacki, scamy, błędy w orderbooku
-częste zwijanie się z rynku

Cóż z tego, że rozwiązanie niby jest. Czasem wrzucałem 0,1 Bitka licząc na jakieś ciekawe akcje. Ale mało kto odważy się tam przelać 1/5/10 więcej bitków. Ja nie.

Weteran
Posty: 1488
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 1215
Reputacja postu: 
10
Napiwki za post: 0 BTC

Anonimowosc kryptowalut

Postautor: qertoip » wtorek, 11 września 2018, 15:10

benq pisze:Wołam tutaj @qertoip na pomoc:
Czy zdyskredytujesz tutaj protokół zk-SNARK?
Nie dyskredytuję.

Protokół nazywa się Zerocash. Natomiast zk-SNARK to konstrukcja kryptograficzna będąca częścią tego protokołu.

zk-SNARK jest potencjalnie dużo lepsze niż to co jest w Monero.

Ale najpierw jest masa problemów praktycznych do rozwiązania. Na czele z faktem, że jest niezwykle mało osób, które tę kryptografię rozumieją. Zcash jest teoretyczno-akademicki, całość jest po prostu niepraktyczna do zastosowań na dziś i w najbliższym czasie.
We only have one shot at making digital scarcity experiment work. If Bitcoin fails within a timeframe relevant for a human, then digital scarcity claim gets falsified. Like it or not, Bitcoin must succeed for your coin to succeed.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Arcymistrz1990, grzeg, Pan Inwestor, zbig001 i 18 gości