Skład portfela HODLera

Czy zwracasz uwagę na rodzaj walut (płacidła / platformy / prywatność) w swoim portfolio?

Czas głosowania minął wtorek, 16 października 2018, 20:17

ZDECYDOWANIE TAK - bardzo zwracam uwagę na proporcje - musi być mniej więcej po równo z każdego typu
0
Brak głosów
TAK - przed zakupem upewniam się, że nie będę mieć monet tylko jednego typu, ale proporcje nie są równe
3
27%
TROCHĘ - jeżeli po fakcie zauważę, że mam zbyt dużo jednego typu, to zamienię część na inne z tego powodu
0
Brak głosów
NIE - Raczej nie wpływa to na moje decyzje o zakupie, chociaż się zastanawiam
6
55%
ZDECYDOWANIE NIE - co za debilne pytanie, w ogóle na to nie patrzę
2
18%
 
Liczba głosów: 11
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Skład portfela HODLera

Postautor: benq » sobota, 1 września 2018, 11:13

Zakładam nowy wątek, bo jestem ciekawy jak wygląda u innych procentowy udział poszczególnych walut w całym portfolio.
Nie chodzi tu o kwoty - chwalenie czy żalenie ile kto ma kasy, a jedynie suche procenty, bez znaczenia czy w portfelu wartym 1000 zł czy $2,000,000.
Oczywiście wiadomo, że wartości te mocno się różnią z powodu częstych transakcji czy zmiany cen.
Chodzi mi o to, żeby złapać ogólną tendencję, w którą stronę forumowicze idą, czy bardziej w BTC, czy w uznane alty, czy może w egzotykę ;)

Na dobry początek, wrzucam własny stan posiadania, po zweryfikowaniu dzisiejszych cen.
28% - Bitcoin Cash
7% - Dash
7% - Monero
7% - Nano
7% - Litecoin
5% - Zcash
5% - Lisk
5% - ETH
4% - EOS
3% - IOTA
2% - OMG
2% - Stellar
1% - Tron, Ripple, Neo, Cardano, Binance Coin, NEM, 0x, Steem, Loopring, ETC, Substratum, Bitshares, Quantstamp, Decentraland
ok. 0,5% - Siacoin, Monaco, PO.ET, Quantum, BAT, XVG, Zcoin
mniej niż 0,25% - ETH LEND, Metal, Stratis, POWR, Salt, AppCoins, Vibe, Bankera, Ethos

A jak to wygląda u Was?
Nie pytam o portfele Day Traderów. Wiadomo, że tam rządził i będzie rządził Bitcoin. Chodzi mi o to co zbieracie z nadzieją na przyszłość na swoich Ledgerkach, Trezorkach czy paper walletach :twisted:
Ostatnio zmieniony wtorek, 9 października 2018, 20:17 przez benq, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 249
Rejestracja: 5 kwietnia 2017
Reputacja: 26
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Skład portfela HODLera

Postautor: Kamien » sobota, 1 września 2018, 14:00

Serio nie nasz btc? Aż tak w niego nie wierzysz

U mnie wygląda to tak:

Bitcoin cashe- 70%
Bitcoin-20%
Litecoin-10%

Zamierzam więcej przyszłości kupić monero,zcasha i trochę ripple

Rozmowny
Posty: 114
Rejestracja: 21 czerwca 2017
Reputacja: 122
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Skład portfela HODLera

Postautor: msvklr » sobota, 1 września 2018, 14:05

95% DASH - reevaluate po wdrożeniu evolution
5% Przeholdowane shitcoiny i różne, takie jak ETC, ZEC, VIBE, SNC.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Skład portfela HODLera

Postautor: benq » sobota, 1 września 2018, 15:04

@Kamien, Zupełnie serio.
W 2018 roku miewałem bitka tylko, kiedy chciałem się pobawić w DT na Bitmexie.
Obecnie nie mam ani jednego satoshi.
Ja wierzę, że BTC w obecnej formie musi zostać zastąpiony przez coś lepszego, szybszego, tańszego.
Nie wiem co to będzie, dlatego "tylko" 28% BCH.
A nawet jeśli stary dobry bitek pociągnie jeszcze 10 lat, to w przypadku jego kolejnych baniek powinien pociągnąć alty ze sobą. Jeśli bitek urośnie 10x, to jego cena będzie wynosiła $70k - naprawdę dużo, o wiele więcej niż dotychczasowe ATH.
Tymczasem dla wielu altów zrobienie x10 od teraz oznaczałoby cenę wciąż poniżej ATH.
W przypadku takiej wielkiej bańki na Bitku, prawdopodobieństwo jeszcze większych baniek na altach jest całkiem spore.
Oczywiście z drugiej strony ryzyko spadków w razie bessy jest proporcjonalnie większe - BTC obecnie "tylko" 60% od ATH, tymczasem Dash, Tron, Neo, NEM, XRP i wiele innych wciąż -90%, a było jeszcze więcej.

W Twoim portfelu 70% BCH, no nieźle. A do tego 20% BTC. Lubisz uznane marki :)

@msvklr,
95% Dash :o
Obaj panowie mocno stawiacie na jednego konia.
A ja myślałem, że moje 35% łącznie (BCH + Dash) w monetach gdzie wszystko idzie on-chain to sporo, a tu niespodzianka.

Ktoś jeszcze się pochwali swoim portfolio? Come on, to nie apteka, tu nie musi być co do procenta (choć u mnie jest, bo z excela kopiowane), szacunkowa zawartość wystarczy. ;)

Rozmowny
Posty: 114
Rejestracja: 21 czerwca 2017
Reputacja: 122
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Skład portfela HODLera

Postautor: msvklr » sobota, 1 września 2018, 15:43

Wg mnie BTC niekoniecznie musi być czymś zastąpiony. Jeśli chodzi o pieniądze, ważniejsze od prędkości, ilości transakcji na sekundę i innych dupereli, najważniejsze jest bezpieczeństwo, a bitek, ze swoją mocą sieci jest niekwestionowanym liderem. Oczywiście w obecnej formie mainstream płatności nie jest możliwy, ale już i tak ma wszystkie cechy cyfrowego złota i bezpiecznej przystani, co według mnie, skazuje go na długie królowanie. Dasha postrzegam właśnie jako kandydata do codziennych płatności, szczególnie jeśli evolution spełni pokładane w niej oczekiwania, ale to tylko czas pokaże.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Skład portfela HODLera

Postautor: benq » sobota, 1 września 2018, 16:02

@msvklr, Oczywiście, jeśli chodzi o Hashrate to Bitek nie ma sobie równych - i nigdy dotąd nie miał.
Ale nie zapominajmy, że to POW. Kilka kliknięć i można się przestawić. ;)
Jak widać po moim portfelu też dość mocno stawiam na Dasha.

Początkujący
Posty: 342
Rejestracja: 5 listopada 2017
Reputacja: 136
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Skład portfela HODLera

Postautor: OlafCrypto » sobota, 1 września 2018, 16:14

BCH 45%
Dash 18%
Iota 18%
XMR 8%
ZEC 7%
CRPT 2%
PHX 1,5%

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9204
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7032
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Skład portfela HODLera

Postautor: anagamidev » niedziela, 23 września 2018, 17:43

@benq, musiałbym to jakoś podliczyć, co jest dość ciężkie ze względu na dość duże wahania cen szczególnie ostatnio. Na pewno mam dużo BTC(10%), LTC(10%), BCH, ZEC, ZEN, LISK, XRP, STEEM, ale sporo też WAVES, GAME, KMD, ADA, VIA, NANO, DRGN, AE, BLK, ETC, STRAT, GNT, GOLOS, GLD, CVC, BOS, KCS, DCR, BTG, ZRX, ZCL, NMC, LBC, DASH, ETH. W zasadzie ciągle powiększam swój portfel po tych pompach ostatnich, część zysku lokuję w jakieś długodołujące coiny :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Skład portfela HODLera

Postautor: benq » niedziela, 23 września 2018, 17:48

@anagamidev, Mi pomagają dwie apki:
Blockfolio i Delta.
No ale oczywiście przy DT to nie ma sensu, za dużo zmian. Używam tego tylko do holdowanych rzeczy. Fajnie bo na bieżąco aktualizuje wartość całego portfela (delta nawet na złotówki przelicza), możesz uszeregować poszczególne aktywa ze względu na wartość/spadki/wzrosty/kapitalizacje i wiele innych.
Z automatu tworzą się wykresy i mnóstwo dodatkowych wodotrysków.
Brakuje tylko procentowego udziału poszczególnych coinów, albo go jeszcze nie odkryłem. ;)

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 14 października 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Skład portfela HODLera

Postautor: DeathAdder » niedziela, 23 września 2018, 17:56

benq pisze: @anagamidev, Mi pomagają dwie apki:
Blockfolio i Delta.
No ale oczywiście przy DT to nie ma sensu, za dużo zmian. Używam tego tylko do holdowanych rzeczy. Fajnie bo na bieżąco aktualizuje wartość całego portfela (delta nawet na złotówki przelicza), możesz uszeregować poszczególne aktywa ze względu na wartość/spadki/wzrosty/kapitalizacje i wiele innych.
Z automatu tworzą się wykresy i mnóstwo dodatkowych wodotrysków.
Brakuje tylko procentowego udziału poszczególnych coinów, albo go jeszcze nie odkryłem. ;)
W Blockfolio masz przecież "Show Percent Holdings" - i wszystko podaje Ci w procentach.

Moje portfolio:
TRX - 23,81
XRP- 23,08
RDD - 15,82
BTC - 9,8
LSK - 8,45
NXS - 5,64
GVT - 4,32

I jakaś drobnica w: MTL, MFT, GAME, BNB, POA

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2298
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3479
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Skład portfela HODLera

Postautor: Pleasek89 » niedziela, 23 września 2018, 17:59

70% Bitcoin
10% Lisk
10% Dash
10% Monero

Nie rozumiem ludzi, którzy nie mają przynajmniej 50% portfolio w Bitcoinie.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 133
Rejestracja: 27 lutego 2018
Reputacja: 109
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Skład portfela HODLera

Postautor: Gracz » niedziela, 23 września 2018, 18:00

Cięzko określić ale cos kolo tego
Ltc 25%
Lsk 25%
Monero 10%
Zec 10%
Eth 10%
Dash 10%
Xrp 5%
Tron 5%

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9204
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7032
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Skład portfela HODLera

Postautor: anagamidev » niedziela, 23 września 2018, 18:04

@Pleasek89, no jak teraz ceny ALT/BTC są tak niskie, to lepiej mieć te BTC w altach, szybko się zwraca kilkadziesiąt procent :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Skład portfela HODLera

Postautor: benq » niedziela, 23 września 2018, 18:05

Pleasek89 pisze: Nie rozumiem ludzi, którzy nie mają przynajmniej 50% portfolio w Bitcoinie.
Twoje prawo.
Ja ostatniego BTC pozbyłem się po wakacjach 2017.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2298
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3479
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Skład portfela HODLera

Postautor: Pleasek89 » niedziela, 23 września 2018, 18:10

anagamidev pisze: @Pleasek89, no jak teraz ceny ALT/BTC są tak niskie, to lepiej mieć te BTC w altach, szybko się zwraca kilkadziesiąt procent :D
benq pisze: Twoje prawo.
Ja ostatniego BTC pozbyłem się po wakacjach 2017.
Dla mnie Bitcoin jest jedyną krypto, o którą się nie boję (no chyba, że pojawi się nowa lepsza technologia, ale zakładam, że póki co jest spokój). Najdłużej na rynku, renoma, najbezpieczniejsza sieć, cały rynek gra pod Btc - ETF, bakkt etc. Wszystkie alty (bez wyjątku) są niepewne, razem z tymi, które sam trzymam.

Pamiętajmy zresztą, że sezon na altach był najbardziej intensywny w grudniu/styczniu jak kasa zaczęła być wypompowywana z Btc. Nie mówię, że moje portfolio się nie zmieni po szczycie bańki (tylko teraz sztuka trafić mniej więcej w top).

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Skład portfela HODLera

Postautor: benq » niedziela, 23 września 2018, 18:20

@Pleasek89, Zgadzam się ze wszystkim co wypunktowałeś.
Szczególnie na spadkach widać, że BTC poleci o 70 % a wiele topowych altów po 90%, czy nawet 95%.
Ale w przypadku odwrócenia trendu i kolejnej bańki jeśli BTC powiedzmy podwoi poprzednie ATH (czyli zrobi 500% od obecnej ceny), to topowe alty oraz te mniejsze, ale sensowne mają szanse wykrzesać z siebie o jedno zero więcej.
Jeśli ktoś zakłada przeciwny scenariusz, że to już jest koniec i nie ma już nic, to w zasadzie niewielka różnica czy będzie bagholdował martwe alty czy martwego bita.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2298
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3479
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Skład portfela HODLera

Postautor: Pleasek89 » niedziela, 23 września 2018, 18:35

@benq

Ja bardziej rozumuję w ten sposób, że alty dopiero zaczynają lecieć w księżyc dopiero gdy Bitcoin osiąga szczyt bańki. Niestety oprócz 2017 nie ma historii, która mogłaby to potwierdzić, ponieważ o ile się nie mylę jedyne znaczące krypto które przetrwały od 2013/2014 do dzisiaj to XRP, Litecoin i Dogecoin. Zobacz, że wszystkie z nich zaliczały te monstrualne wzrosty z opóźnionym zapłonem.

Zresztą, moim zdaniem kiedy w krypto będą oficjalnie wchodziły duże instytucje to jestem prawie przekonany, że zaczną od wpompowania kasę w Bitcoina.

I tak, nie jestem chciwy. Wolę trzymać zaufanego Bitcoina, który moim zdaniem jeszcze dłuuuugo będzie na 1 miejscu w rankingu (o ile w ogóle nie spadnie) i może dać mniejsze, ale pewniejsze zyski niż altcoin, który równie dobrze wypaść z obiegu.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Skład portfela HODLera

Postautor: benq » niedziela, 23 września 2018, 18:45

@Pleasek89, W pełni Cię rozumiem, po prostu mam inną strategię.
Jeżeli oczekuję niskiego ROI to inwestuję w całkowicie inne rynki i aktywa.
Krypto to dla mnie taka wolna amerykanka i dziki poligon. Tutaj poluję na perełki, które mają choćby 5% szansy na przepotężne wzrosty po 1000-2000-5000%.
Jeżeli stracę wszystko co w to włożyłem - nic się w moim życiu nie zmieni - tym bardziej, że lwią część mojego wkładu dawno wypłaciłem.
Jeśli trafię choć 1 złoty strzał - będę bardzo zadowolony.
A gdyby udało się "trafić" w 2-3-5 mocnych projektów, które po 2-3-5 latach dadzą kilkutysięczne zwroty - będę dość zamożnym człowiekiem ;)

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4280
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4282
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Skład portfela HODLera

Postautor: kozaki_wiesi » niedziela, 23 września 2018, 19:36

benq pisze: a wierzę, że BTC w obecnej formie musi zostać zastąpiony przez coś lepszego, szybszego, tańszego.
Nie zawsze wygrywa to co najlepsze, wystarczy spojrzeć na Windows :)
benq pisze: A gdyby udało się "trafić" w 2-3-5 mocnych projektów, które po 2-3-5 latach dadzą kilkutysięczne zwroty - będę dość zamożnym człowiekiem
Tak z ciekawości - jaką kwotę trzeba posiadać by być wg Ciebie zamożnym?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Skład portfela HODLera

Postautor: benq » niedziela, 23 września 2018, 19:49

@kozaki_wiesi, Hehe temat rzeka.
Wszystko jest względne.
To tak jak z wałkowanym tu na forum nie raz tematem milionerów.
Dla mnie milioner to nie jest człowiek, który posiada dom za 600 tys i dwa auta po 200 tys.
Żeby mówić o sobie milioner trzeba posiadać minimum 1 luźny milion w gotówce, nie obciążony niczym, zero kredytów, brak zobowiązań, a dodatkowo posiadać ustabilizowane życie (fajny dom, auto etc.).
Ja patrzę inaczej na to, dla mnie TIME > MONEY.
Moim priorytetem jest spędzanie czasu tak, jak lubię, a nie praca długie godziny po to żeby zarobić 1000/10000 czy 100000 więcej.
Nie chcę jeździć lambo, nie lubię zwracać na siebie uwagi. Nie czuję się dobrze w 500-1000 metrowych domach, zresztą, nie przywiązuję się do miejsc. Nie jarają mnie kompletnie gadżety (biżuteria, ubrania Louis Vuitton czy 6 gwiazdkowe hotele).
3 średnie krajowe to kwota, która w pełni satysfakcjonuje mnie i moją rodzinę, a moim celem jest zapewnić taki przychód mojej rodzinie regularnie i bezterminowo na wypadek mojej przedwczesnej śmierci.
2 mln wypłacone z krypto satysfakcjonowałyby mnie w zupełności.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości