Skład portfela HODLera

Czy zwracasz uwagę na rodzaj walut (płacidła / platformy / prywatność) w swoim portfolio?

Czas głosowania minął wtorek, 16 października 2018, 20:17

ZDECYDOWANIE TAK - bardzo zwracam uwagę na proporcje - musi być mniej więcej po równo z każdego typu
0
Brak głosów
TAK - przed zakupem upewniam się, że nie będę mieć monet tylko jednego typu, ale proporcje nie są równe
3
27%
TROCHĘ - jeżeli po fakcie zauważę, że mam zbyt dużo jednego typu, to zamienię część na inne z tego powodu
0
Brak głosów
NIE - Raczej nie wpływa to na moje decyzje o zakupie, chociaż się zastanawiam
6
55%
ZDECYDOWANIE NIE - co za debilne pytanie, w ogóle na to nie patrzę
2
18%
 
Liczba głosów: 11
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Skład portfela HODLera

Postautor: benq » niedziela, 30 września 2018, 17:16

@kozaki_wiesi, nie zgodzę się, kawalerki jednopokojowe idą jak bułki :-)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Skład portfela HODLera

Postautor: socjolog2008 » niedziela, 30 września 2018, 17:19

benq pisze:@dwóchtaterników,
Widzę bardzo mocno stawiasz na innowacje, które jeszcze mają długą drogę przed sobą i mnóstwo przeszkód (IOTA, Tron, Lisk, Nano). Do tego mlm (Futuro), scam (Bitcoin Gold).
Niemal na pewno sporą część kasy utopisz, ale życzę Ci, żeby 1 złoty strzał wynagrodził resztę, bo kilka rzeczy z potencjałem masz.
Tylko dorzucę 5 swoich Satoshi BTG do tego ;) warto przy takich wynurzeniach dodać że subiektywnie Twoim zdaniem..Bo czy BTG (który nomen omen dał 25% zysku od 1 sierpnia 2018 tylko kupując i trzymając a o longu 3.3 nawet nie wspominając). To dla mnie subiektywnie BCH/Bcash to jeszcze większym scam. I tutaj od razu konkretnie dlaczego

BTG - owszem miało premine, zespół dużo robi, pracują jak Beduini bez wsparcia społeczności, stron tematycznych, nad portfelami, LN, płatnościami itd. Długo można by wymieniać. Zdecentralizowany w pełnym tego słowa znaczeniu.

Bcash - jak powstał byłem pierwszym skupującym, jak większość krzyczała że to scam(jeszcze nie było BTG w sierpniu), to fakt zmiany algorytmu kopania po napchaniu kieszeni przez Bitmain, sztuczne pompy i manipulacje, Ver zawłaszczający stronę Bitcoin.com i promujący tego zielonego babola, pełne wsparcie społeczności, giełd, podział na jakieś dwie grupy itd. przemawia że to też lub wyłącznie ten typ może być SCAM z 2 pierwszych forków. Bo ruch w tej sieci jak w niehandlową niedzielę w Galerii : https://txstreet.com no i co przemawia za BCH - to podobno prawdziwa wizja Satoshiego

Tron ciekawy, Lisk ma swój świat, Iota i Nano nie znam się. Zarobiony jestem. Tak po prawdzie wszystko to spekulacja, każda moneta da zarobić przy wystrzale BTC. Jakiej by tu ideologi nie dorabiać
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Skład portfela HODLera

Postautor: benq » niedziela, 30 września 2018, 17:40

@socjolog2008, racja, moje zdanie, generanie jak wszystko co piszę.
socjolog2008 pisze: Bo czy BTG (który nomen omen dał 25% zysku od 1 sierpnia 2018 tylko kupując i trzymając a o longu 3.3 nawet nie wspominając). To dla mnie subiektywnie BCH/Bcash to jeszcze większym scam
Spekulacja sobie, a „ideały” sobie.
Na amber gold też niektórzy zarobili.
Dascoina mogłeś kupić w czerwcu za $0,07 a sprzedać w lipcu za $0,21 - wolumen ponad 50k usd, także wielu zarobiłi, co nie umniejsza scamu jaką ta waluta jest.
Dla mnie premine plus jazdy z portfelem, który kradnie środki to zbyt wiele, a ciężka praca zespołu to zbyt mało - ponownie podkreślam - dla mnie - to wystarczy, żeby nazwać go scamem.
Na spekulację - spoko, sam mam trochę ripple.

P.s.
Mi to w sumie nie robi, ale nie ma takiej waluty jak bcash :P
Bcash to zdaje się jakiś portfel czy coś od purse.io.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Skład portfela HODLera

Postautor: socjolog2008 » niedziela, 30 września 2018, 17:47

@benq jedno ale. Powstaje Bcash ładnie chcę powiedzieć (bo pełna nazwa to babol Cash). Jest pierwszy fork, kopię - przewertuj sobie forum po powstaniu, byłem pierwszy z tym forkiem i go kupowałem nawet i po 300 zł, bo zrzucany był jak..no. I byłby idealny gdyby nie bezczelna ściema zmiany sposobu miningu, jak się napchał Bitmain, który to cuda promuje i utrzymuje. Dash miał też premine, portfele z dziurami, bug - są i w kodzie BTC. Tu nie ma co się spinać. Spekulujemy, ale pewne jest jedno. Jak BTC poleci na pysk BCH razem z nim, a z BTG różnie może być. Wkrótce urodziny 24.10.2018. Chciałbym żebyś zarobił, zamień jednego zielonego ściemniacza na 22 BTG. Podziękujesz w listopadzie. Ja w zamian pokopie zieloną wizje Satoshiego przez tydzień - pasi
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Skład portfela HODLera

Postautor: benq » niedziela, 30 września 2018, 18:03

@socjolog2008,
Ideolgcznie jestem od początku z BCH, bo nie podoba mi się wizja core - lubię rzeczy działające. A z forków to właśnie bch jest „największy” i najbliższy „prawdy” - oczywiście dla mnie.
socjolog2008 pisze: Chciałbym żebyś zarobił, zamień jednego zielonego ściemniacza na 22 BTG. Podziękujesz w listopadzie. Ja w zamian pokopie zieloną wizje Satoshiego przez tydzień - pasi
Nie no, rozbawiłeś mnie.
Spekulacyjnie czemu by nie.
Wchodzę w to :D a reklamacje też mogę zgłaszać w listopadzie?
No i portfel jakiś poleć, co by mnie nie oskubali.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Skład portfela HODLera

Postautor: socjolog2008 » niedziela, 30 września 2018, 18:06

Jeżeli na tym stracisz. Dziś 1 BCH = 533 $ a 1 BTG = 26.2$ to dostaniesz w prezencie 1 BTG, a jeżeli zyskasz dla mnie 1 BTG. Ilość portfeli cię powali na glebę : https://bitcoingold.org a polecam Ledger Nano :mrgreen: Zrobimy podsumowanie 02.11 bo będę w hotelu po święcie. O 18:00 pasuje ?
Czyli w dniu 02.11 o 18:00 zobaczymy ile kupisz BCH za 22 BTG. Jeżeli więcej ja 1 BTG, jeżeli mniej ja Tobie 1 BTG
Ostatnio zmieniony niedziela, 30 września 2018, 18:08 przez socjolog2008, łącznie zmieniany 1 raz.
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Skład portfela HODLera

Postautor: benq » niedziela, 30 września 2018, 18:07

@socjolog2008, umowa stoi :mrgreen:

Początkujący
Posty: 120
Rejestracja: 25 sierpnia 2018
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Skład portfela HODLera

Postautor: dwóchtaterników » niedziela, 30 września 2018, 19:08

Kiedy rynek krypto wywali w kosmos jeśli w ogóle? Jak przewidujecie?

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4273
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4263
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Skład portfela HODLera

Postautor: kozaki_wiesi » niedziela, 30 września 2018, 19:26

Moze jutro, moze nigdy.
Nikt Ci nie udzieli prawidlowej odpowiedzi na to pytanie.

benq pisze: Spekulacja sobie, a „ideały” sobie.
Na amber gold też niektórzy zarobili.
Dokładnie.
Kilka tygodni temu kupiłem XRP za .98
Dzisiaj na BitBay stoi za 2.20
Sprzedawać? Trzymać? Cholera wie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Skład portfela HODLera

Postautor: benq » niedziela, 30 września 2018, 19:35

dwóchtaterników pisze: Kiedy rynek krypto wywali w kosmos jeśli w ogóle? Jak przewidujecie?
Jeśli do 2020 roku będzie jakaś nowa bańka to będę zadowolony.
kozaki_wiesi pisze: Kilka tygodni temu kupiłem XRP za .98
Dzisiaj na BitBay stoi za 2.20
Sprzedawać? Trzymać? Cholera wie.
No podwoiłeś wkład z zapasem, ja bym wypłacił depo, a reszta hold albo do zabawy ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2293
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3471
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Skład portfela HODLera

Postautor: Pleasek89 » niedziela, 30 września 2018, 19:36

dwóchtaterników pisze: Kiedy rynek krypto wywali w kosmos jeśli w ogóle? Jak przewidujecie?
Jeżeli zobaczyliśmy już dno to 2019/2020 (bardziej bym się skłaniał ku drugiej połowie 2019). Jeżeli nie, to bessa się wydłuży o dodatkowe pół roku/do roku i wtedy widziałbym 2021.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4273
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4263
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Skład portfela HODLera

Postautor: kozaki_wiesi » niedziela, 30 września 2018, 19:41

Pleasek89 pisze:bessa się wydłuży o dodatkowe pół roku/do roku i wtedy widziałbym 2021.
Albo i o 30 lat jak w przypadku Au, czego nikomu nie życze:

Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Skład portfela HODLera

Postautor: benq » niedziela, 30 września 2018, 19:49

@Pleasek89, Rok w tę, czy w drugą nie robi mi różnicy. Mogę czekać i 5 lat. Po prostu obawiam się, że jeśli w ciągu kolejnych 5 lat nic się nie wydarzy, to szansa na osiągnięcie czegoś wielkiego zostanie zaprzepaszczona.

@kozaki_wiesi, Porównania do złota bym unikał. Jego właściwości, czy zastosowanie w zasadzie nie zmienia się od lat (nie licząc spekulacji przez ETFy). Tymczasem krypto z wariackiego pomysłu może naprawdę zdrowo namieszać w finansowym świecie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2293
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3471
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Skład portfela HODLera

Postautor: Pleasek89 » niedziela, 30 września 2018, 19:53

kozaki_wiesi pisze: Albo i o 30 lat jak w przypadku Au, czego nikomu nie życze:

Obrazek
Ryzyko zawsze istnieje, ale myślę, że wszyscy którzy są na rynku trochę dłużej się z tym liczą.

Jest tyle rzeczy, które mogą nie wypalić, ale na tym właśnie polega inwestycja w ryzykowne aktywa. Ja wierzę, że Bitcoin jeszcze pokaże pazur (i to nie raz) ale jeśli nie? Trudno, z głodu nie umrę. Nigdy bym sobie natomiast nie wybaczył gdybyśmy zobaczyli Bitcoina np. za 100k a ja stałbym z boku. Wg mnie te najbliższe lata to jest życiowa szansa, która może się już nie powtórzyć za naszego życia.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4273
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4263
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Skład portfela HODLera

Postautor: kozaki_wiesi » niedziela, 30 września 2018, 20:04

benq pisze: Porównania do złota bym unikał. Jego właściwości, czy zastosowanie w zasadzie nie zmienia się od lat (nie licząc spekulacji przez ETFy)
A ja się właśnie obawiam powtórki z rozrywki czyli wejścia mainstreamu w rynek krypto i powstanie ETFow, które przez papierowe certyfikaty "rozmnożą" bitka jak jak to zrobiły ze złotem. Mnie to zaczyna pachnieć takim samym szwindlem
Pleasek89 pisze: Ja wierzę, że Bitcoin jeszcze pokaże pazur
I obys mial racje

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Skład portfela HODLera

Postautor: benq » niedziela, 30 września 2018, 21:03

Pleasek89 pisze: Ja wierzę, że Bitcoin jeszcze pokaże pazur (i to nie raz) ale jeśli nie? Trudno, z głodu nie umrę. Nigdy bym sobie natomiast nie wybaczył gdybyśmy zobaczyli Bitcoina np. za 100k a ja stałbym z boku. Wg mnie te najbliższe lata to jest życiowa szansa, która może się już nie powtórzyć za naszego życia.
Widzę, że mamy podobne poglądy na wiele spraw.
To jest kwintesencja mojego podejścia. Jeśli nie wypali - spoko, pójdę dalej w swoja stronę. Jeśli wypali - super. Ale jeśli wypali, a ja zostanę biernym obserwatorem - będę żałował bardzo długo.
kozaki_wiesi pisze: A ja się właśnie obawiam powtórki z rozrywki czyli wejścia mainstreamu w rynek krypto i powstanie ETFow, które przez papierowe certyfikaty "rozmnożą" bitka jak jak to zrobiły ze złotem. Mnie to zaczyna pachnieć takim samym szwindlem
Wiele tu zależy od adaptacji. Im większa adaptacja, tym będzie lepiej. W przeciwnym wypadku faktycznie ogon może jeszcze długo merdać psem.

Dodano po 11 minutach 31 sekundach:
socjolog2008 pisze: Jeżeli na tym stracisz. Dziś 1 BCH = 533 $ a 1 BTG = 26.2$ to dostaniesz w prezencie 1 BTG, a jeżeli zyskasz dla mnie 1 BTG. Ilość portfeli cię powali na glebę : https://bitcoingold.org a polecam Ledger Nano Zrobimy podsumowanie 02.11 bo będę w hotelu po święcie. O 18:00 pasuje ?
Czyli w dniu 02.11 o 18:00 zobaczymy ile kupisz BCH za 22 BTG. Jeżeli więcej ja 1 BTG, jeżeli mniej ja Tobie 1 BTG
Nie lubię zostawiać niedopowiedzianych spraw. Jak się bawić to się bawić.
Nie chcę sobie psuć ładnie ogarniętych paper walletów z BCH, a miałem akurat na jednym portfelu mobilnym 0,931 Bitcoin Cash - myślę, że można uznać za prawie 1 ;)
Wrzuciłem go na Binance i na szybko sprzedałem za BTC, żeby kupić BTG. Wyszło tego 19,39.

Obrazek

2 listopada 2018 sprzedam moje BTG za BTC i zobaczę czy uda się odkupić więcej niż 0,931 BCH.
Nawet jeśli będzie to 0,93100001 BCH - płacę Ci 1 BTG.
Natomiast jeżeli odzyskam mniej, powiedzmy 0,93099999 BCH - Ty wysyłasz mi swojego złotego bita.

p.s.
Pamiętaj, że obiecałeś dołożyć trochę mocy do hashrate BCH ;)

Dodano po 3 minutach 26 sekundach:
Jeżeli wygram "zakład" to zostawię sobie tego zwycięskiego BTG na pamiątkę na ledgerze, na ten miesiąc już chyba nie będę się bawił z ledgerem, chociaż prowizja jest śmiesznie niska 0,001 BTG.

p.s. 2
@Binance_Angels,
Zasugerujcie ogarnięcie tematu depozytów BCH. Wstyd, żeby 1,5 h czekać na zaksięgowanie waluty, która śmiga tak szybko i bezproblemowo.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Skład portfela HODLera

Postautor: socjolog2008 » niedziela, 30 września 2018, 21:57

2 listopada 2018 sprzedam moje BTG za BTC i zobaczę czy uda się odkupić więcej niż 0,931 BCH.
Nawet jeśli będzie to 0,93100001 BCH - płacę Ci 1 BTG.
Natomiast jeżeli odzyskam mniej, powiedzmy 0,93099999 BCH - Ty wysyłasz mi swojego złotego bita.
GRA. Stałeś się posiadaczem 19,39 zdecentralizowanych Bitcoin`ów. Gratuluję
https://walletinvestor.com/compare/bitc ... nterval/1y
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 488
Rejestracja: 25 czerwca 2018
Reputacja: 478
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Skład portfela HODLera

Postautor: Lester » poniedziałek, 1 października 2018, 12:06

Też wrzucam własny stan posiadania, po zweryfikowaniu dzisiejszych cen.

BTC -------- 40 %
LTC -------- 19 %
EOS -------- 19 %
XRP ---------- 8 %
NANO ------- 8 %
STEEM ------ 6 %

W tej chwili posiadam powyższe i jeszcze PSC, którego tu nie ująłem, bo ciężko to wycenić. Mam też jakieś pozostałości coinów, które sprzedałem na binance, ale niezamierzenie pozostały końcówki o wartości ileś tam miejsc po przecinku w BTC - też tak macie? Pośród tych pozostałości jest też GAS, który dostałem za NEO.
Przymierzam się, żeby Bitcoin zamienić na jakieś alty, ale nie mogę się za to zabrać jakoś, chyba ciężko mi się z nim rozstać teraz w takiej cenie, bo trzymam długo, przed ostatnią bańką, trudno się zdecydować... Czekam na jakiś impuls. Ogólnie planuję systematycznie dokupować, nie jest to wszystko co bym chciał mieć, a po prostu tak się złożyło, że taki jest skład w tej chwili, ale co rusz się zmienia. Litcoina w ogóle nie planowałem mieć i pewnie długo tu nie posiedzi, na pewno nie w takim udziale procentowym. EOS jak patrzę na wykres zwłaszcza do BTC, to wygląda jakby był ciągle w trendzie wzrostowym (szczyty i dołki coraz wyżej), a obecnie czołga się w okolicach dołka, poza tym ma ambicje ponoć zastąpić ETH :), więc grzechem by było nie mieć. XRP kupiłem na początku ostatnich wzrostów, potem większość sprzedałem, potem jeszcze trochę dokupiłem... :)
Tak więc trochę jestem hodlerem (btc), trochę spekulantem (alty). :)

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 478
Rejestracja: 24 kwietnia 2013
Reputacja: 65
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Skład portfela HODLera

Postautor: robithc » poniedziałek, 1 października 2018, 14:11

BTC - 52%
ETH - 16%
NEO - 8%
TRX - 8%
MIOTA - 8%
LTC - 8%

Wróciłem po długiej przerwie do krypto. Tyle się zmieniło że nie ogarniam ;) połowę portfela chce mieć w BTC plus wybrałem na początek kilka coinów z top 20 które wydają się interesujące plus LTC jako "srebro" ;)
get rich or die trying

Początkujący
Posty: 120
Rejestracja: 25 sierpnia 2018
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Skład portfela HODLera

Postautor: dwóchtaterników » poniedziałek, 1 października 2018, 14:35

Jest jakaś aplikacja, za pomocą której wpisujemy co i ile mamy w portfelu i na bieżąco przelicza nam wartość w PLN?

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Paweł, snajp i 43 gości