Skład portfela HODLera

Czy zwracasz uwagę na rodzaj walut (płacidła / platformy / prywatność) w swoim portfolio?

Czas głosowania minął wtorek, 16 października 2018, 20:17

ZDECYDOWANIE TAK - bardzo zwracam uwagę na proporcje - musi być mniej więcej po równo z każdego typu
0
Brak głosów
TAK - przed zakupem upewniam się, że nie będę mieć monet tylko jednego typu, ale proporcje nie są równe
3
27%
TROCHĘ - jeżeli po fakcie zauważę, że mam zbyt dużo jednego typu, to zamienię część na inne z tego powodu
0
Brak głosów
NIE - Raczej nie wpływa to na moje decyzje o zakupie, chociaż się zastanawiam
6
55%
ZDECYDOWANIE NIE - co za debilne pytanie, w ogóle na to nie patrzę
2
18%
 
Liczba głosów: 11
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Skład portfela HODLera

Postautor: benq » poniedziałek, 1 października 2018, 14:54

@dwóchtaterników,
Polecam https://getdelta.io/
Działa i na PC i na telefonie, mnóstwo opcji dodatkowych, wykresów, bajerów.

Dodano po 3 minutach 55 sekundach:
Lester pisze: niezamierzenie pozostały końcówki o wartości ileś tam miejsc po przecinku w BTC - też tak macie? Pośród tych pozostałości jest też GAS, który dostałem za NEO.
Na Binance masz super opcję 'Convert Dust to BNB' - w zakładce balance na górze.
W ten sposób zamienisz wszystkie takie właśnie resztki, których nawet nie da się sprzedać na Binance Coin. Możesz go sprzedać, ale warto mieć jakieś minimalne ilości, bo wtedy płacisz mniejszą prowizję od wszystkich transakcji na Binance. :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Skład portfela HODLera

Postautor: BitJanusz » poniedziałek, 1 października 2018, 17:45

Ja bym to widział tak:

60% DCR
30% DGB
10% NPXS

mój plan.

NPXS - spekuła, liczę na duży bum gdy przyjdzie czas. Pięknie wypłaszczony wykres. "prodżekt" jak każdy inny, ale jeszcze nie zdążył naprawdę spuchnąć, czego się nie da powiedzieć o takim NANO które spuchło tysiące razy od "premiery".

DGB - ciekawa alternatywa dla BTC. Wiele protokołów miningu, digishield, stale rosnąca szybkość (tps). Skończona ilość coinów (ważne). Na blockchainie. Sprawdzony projekt, konkretni devsi.

DCR - imo najlepsze krypto w ogóle. Działający od dawna PoS z blisko 25% ROI w roku. Chyba najlepszy team w ogóle, w tym ludzie, którzy pracowali przy BTC "z dawnych lat". Hybryda PoW/PoS, by zniwelować wady każdego systemu. Skończona ilość coinów. Lightning network. Ciekawy i unikalny system głosowania w celu zapewnienia decentralizacji. Może i wolumen żałosny, ale jeżeli ruszy hossa, to ruszy i DCR. DCR jest lepszy od BTC pod każdym względem, z uwagi na PoS również jako store of value. I zobaczcie, jak pięknie wypłaszczył się jego wykres.

BTC - 0%. Dla mnie BTC zbliża się do fazy "late majority" gdzie wzrosty, nawet, jeśli występują, to są coraz mniejsze i dają coraz mniej. Z perspektywy "nachapania się" wzrost o powidzmy x3 jest fajny, ale bez dźwigni i futuresów ciężko z tego wyciągnąć konkretny pieniądz.

nie chcę się rozdrabniać na setki coinów w portfolio. szkoda czasu. Trafię, albo nie.

Specjalnie wybrałem takie bez muna na "tysięce prucent". Mniej bagholderów i oczekiwań.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4266
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4263
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Skład portfela HODLera

Postautor: kozaki_wiesi » poniedziałek, 1 października 2018, 18:01

BitJanusz pisze:
60% DCR
30% DGB
10% NPXS
@BitJanusz

Są któreś z nich dostępne na polskiej giełdzie?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Skład portfela HODLera

Postautor: BitJanusz » poniedziałek, 1 października 2018, 19:06

Chyba nie ma ich na polskich giełdach. Z zagranicznych na binance jest tylko NPXS. DCR i DGB nie chcą płacić za listing tam (100000$ jeśli dobrze pamietam).

tylko stary bittrex.

Początkujący
Posty: 462
Rejestracja: 2 stycznia 2018
Reputacja: 150
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Skład portfela HODLera

Postautor: emdecha » poniedziałek, 1 października 2018, 19:14

@BitJanusz, Na Binance czym byś zainteresował się na najbliższe tygodnie / miesiące oprócz Pundi?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Skład portfela HODLera

Postautor: BitJanusz » poniedziałek, 1 października 2018, 20:53

Tym, co w miarę płaskie :)

PIVX już miał pump and dump, przez kilka dni wyglądał jak super zakup (niestety nie grałem na altach) łatwe +50%

ONT wygladało bardzo dobrze z trójkątem zwyżkującym jak patrzyłem rano, z tym, że do mnie nie przemawiają wszelkie chińskie klony Ethereum (samo ETH też nie ;)) na dłuższą metę

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Skład portfela HODLera

Postautor: benq » poniedziałek, 1 października 2018, 21:05

Lester pisze:Dzięki, nie wiedziałem ani o resztkach, że można zamienić na Binance Coin, ani o mniejszej prowizji jak się ma BNB. Im więcej BNB masz, tym mniejsza prowizja, czy jak to działa?
Jeśli posiadasz na koncie Binance Coin (BNB), to musisz tylko zaznaczyć suwakiem, że chcesz prowizje płacić w BNB tu:
https://coinsutra.com/wp-content/upload ... ture-1.png
Prowizje automatycznie będą niższe o 25% (z 0,1% robi się 0,075%), a zamiast pobierać Ci ułamek BTC, LTC czy USDT zabiorą Ci cząstkę BNB.
Nie ma znaczenia ile masz BNB, ważne jest tylko to, żeby starczyło na opłate FEE.
Chyba, że chodzi Ci o system dla VIPów:
https://www.binance.com/en/fee/schedule
Tak faktycznie im więcej trzymasz BNB, tym większa zniżka. Do tego liczą się też obroty. Przykładowo, żeby jeszcze bardziej zmniejszyć FEE z tych 0,075% na 0,06% maker, to musisz w ciągu 30 dni dokonać obrotu o wartości ponad 500 BTC i posiadać na koncie 200 lub więcej BNB.
W ten sposób można zejść z prowizji nawet do 0,015%, ale to opcja tylko dla tych najtłustszych grubasów. Wymagany obrót to ponad 150,000 BTC w ciągu 30 dni oraz posiadanie 11,000 BNB na koncie (wartość ponad $100,000). :mrgreen:

@BitJanusz, Powiem szczerze, że mnie bardzo zaskoczyłeś. Masz najbardziej egzotyczny portfel ze wszystkich do tej pory.
Decred ciekawy, cena śmiesznie niska jak na tę ilość monet, tylko ten wolumen...
Ciekawe czy wejście na Binance by ich nie rozruszało.
kozaki_wiesi pisze: Są któreś z nich dostępne na polskiej giełdzie?
Ciekawe pytanie. Ja zazwyczaj szukam, żeby nie było na polskiej :mrgreen:

Dodano po 4 minutach 26 sekundach:
BitJanusz pisze: NPXS - spekuła, liczę na duży bum gdy przyjdzie czas. Pięknie wypłaszczony wykres. "prodżekt" jak każdy inny, ale jeszcze nie zdążył naprawdę spuchnąć
Hmmm początkowo nawet po 0,0008, doszedł do 0,015, to jest ponad 1600%, także coś tam się podziało tez i tu.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Skład portfela HODLera

Postautor: BitJanusz » poniedziałek, 1 października 2018, 21:49

To prawda, ale zniesione zostało większość z tego. takie NANO wciąż jest pierdylion % nad swoją ceną "przedbańkową".

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 417
Rejestracja: 4 sierpnia 2017
Reputacja: 310
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Skład portfela HODLera

Postautor: KamilZ » wtorek, 2 października 2018, 09:19

12% - BTC
80% - Dash
8% - Bitcoin Cash
0% - Reszta; Jakoś od czasu znalezienia BTC, a później Dash'a, nic mnie już tak bardzo nie zachwyca :(
-----------------------------------------------------
creeeeeeep pisze: około 50k usd
1. Mogę spytać jak doszedłeś do takich luźnych oszczędności?
W sensie, czy możesz nakreślić (bez ujawniania wrażliwych danych) ścieżkę swojej kariery? (np. Miałeś bogatych rodziców, którzy posłali cię na studia medyczne, czy do wszystkiego doszedłeś zupełnie sam?)
2. Jaki procent twoich oszczędności stanowiła ta inwestycja w krypto? (np. Musiałeś się zapożyczyć, czy były to jakieś drobne procenty (5-15%) twojej luźnej gotówki i np. nie kupiłeś sobie, jak co roku, nowego samochodu?)

Dzięki za ewentualne odpowiedzi.

Weteran
Posty: 1114
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 1954
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Skład portfela HODLera

Postautor: RuckenFetard » wtorek, 2 października 2018, 09:47

BitJanusz pisze: To prawda, ale zniesione zostało większość z tego. takie NANO wciąż jest pierdylion % nad swoją ceną "przedbańkową".
BitJanusz pisze: czego się nie da powiedzieć o takim NANO które spuchło tysiące razy od "premiery".
Często wymieniasz to NANO , jak to nie urosło i jakie to jest bee i że na pewno w to nie wejdziesz :)

Możesz dołączyć do klubu razem z @ShadowOfHarbringer , alternatywnie mógłbyś także zrobić jakiś wywiad i zdobyć trochę informacji o tym projekcie i zrozumieć że za tym projektem nie stoi tylko HYPE i pump & down , bo chyba takie jest twoje wyobrażenie.

NANO wykręciło takie wzrosty w 2017 zkilku powodów, jeden z nich to to że NANO zostało rozdane za darmo i cena startowała z kompletnego zera , za wzrosty odpowiedzialna jest także nowatorska technologia która działa już dziś a nie tylko w road mapie, do tego dochodzi duża społeczność i wiele innych aspektów których nie będę tu wymieniał , bo są na tym forum.

Ostatnie wzrosty były tylko koretką, Nano straciło od ATH dużo więcej niż średnia innych projektów , głównie przez bessę , mega kradzież bitgrail oraz przez to iż wielu hodlerów wyprzedawało się z zyskiem podczas zjazdu BTC, bo kupili jeszcze po jednego centa w 2016/2017 , więc mogli sprzedawać nawet za dolara.

Nano musiało podgonić trochę bo straciło więcej od ATH niż inne projekty i w pełni na to ten projekt zasłużył.
Czemu nie przeszkadza Ci że pełno skamerskich projektów jest obok NANO w marketcap ? kilka z nich też mocno wrosło. Coś się tak zawziął nad tym NANO:) ?
Ostatnio zmieniony wtorek, 2 października 2018, 12:03 przez RuckenFetard, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 18 września 2018
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Skład portfela HODLera

Postautor: creeeeeeep » wtorek, 2 października 2018, 11:17

KamilZ pisze:
creeeeeeep pisze: około 50k usd
1. Mogę spytać jak doszedłeś do takich luźnych oszczędności?
W sensie, czy możesz nakreślić (bez ujawniania wrażliwych danych) ścieżkę swojej kariery? (np. Miałeś bogatych rodziców, którzy posłali cię na studia medyczne, czy do wszystkiego doszedłeś zupełnie sam?)
2. Jaki procent twoich oszczędności stanowiła ta inwestycja w krypto? (np. Musiałeś się zapożyczyć, czy były to jakieś drobne procenty (5-15%) twojej luźnej gotówki i np. nie kupiłeś sobie, jak co roku, nowego samochodu?)

Dzięki za ewentualne odpowiedzi.
Nie były az tak luzne, ok 50% mojego kapitalu wowczas. Zajmowalem sie wczesniej profesjonalnie bukmacherka, wiec mozna uznac ze doszedlem sam, nikt mi tych pieniedzy nie dal.
A samo zainteresowanie krypto zaczelo sie zupelnie przypadkiem, poprzez jakies artykuly o dark marketach, jak silk road byl u szczytu popularnosci.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Skład portfela HODLera

Postautor: BitJanusz » wtorek, 2 października 2018, 12:47

@RuckenFetard A Ty czemu się tak zawziąłeś na to NANO, że nawet w avatarze je masz? :lol:

Dla mnie to tylko przykład mocno spuchniętego coina.

Na marginesie - "Nowatorska technologia" to na każdym alcie jest, przynajmniej wyznawcy każdego alta na odpowiednim subreddicie tak uważają. ;)

Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 18 września 2018
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Skład portfela HODLera

Postautor: creeeeeeep » wtorek, 2 października 2018, 13:03

BitJanusz pisze: @RuckenFetard A Ty czemu się tak zawziąłeś na to NANO, że nawet w avatarze je masz? :lol:

Dla mnie to tylko przykład mocno spuchniętego coina.

Na marginesie - "Nowatorska technologia" to na każdym alcie jest, przynajmniej wyznawcy każdego alta na odpowiednim subreddicie tak uważają. ;)
100% zgody, meczacy so ci ewangelisci nowatorskich coinow. Januesz nie przeprowadzil zadnego ataku a tu taka zacieta obrona.. Ale wiadomo, jak ktos jest zaladowany to trzeba wszem i wobec wszystkich uswiadamiac jakiego to wspanialego coina jest sie wlascicielem.

A zeby nie robic ofttopa to u mnie sklad portfela to: 50% btc, 30% dash, 20% bagholdowane shitcoiny

Weteran
Posty: 1114
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 1954
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Skład portfela HODLera

Postautor: RuckenFetard » wtorek, 2 października 2018, 14:19

creeeeeeep pisze:

100% zgody, meczacy so ci ewangelisci nowatorskich coinow. Januesz nie przeprowadzil zadnego ataku a tu taka zacieta obrona.. Ale wiadomo, jak ktos jest zaladowany to trzeba wszem i wobec wszystkich uswiadamiac jakiego to wspanialego coina jest sie wlascicielem.

A zeby nie robic ofttopa to u mnie sklad portfela to: 50% btc, 30% dash, 20% bagholdowane shitcoiny
W sumie miałem nie odpisywać, bo podsumowałeś się kilkoma zdaniami :)
Skoro jesteś taki pro a reszta to janusze i ewangeliści to może Ci przypomnę że 50% twojego portfela miało wielką dziurę w bezpieczeństwie, ale pewnie postanowiłeś to wymazać z pamięci i przemilczeć skoro masz tego tak dużo .
Mnie interesuje około 12 kryptowalut (co nie znaczy że holduje! ), z czego tylko połowa wydaje się czymś więcej, niż obiecywankami, uważam to za zdrowe podejście, bez żadnych roszczeń i nadziei.

Pochwal się lepiej czemu masz nowe konto i dlaczego dostałeś bana na starym? Widać że nie wyciągnąłeś wniosków.
creeeeeeep pisze: FLIPPENING przeciez bedzie, to jasne jak slonce. BCH obecnie szykuje sie do wybicia. Jestem zaladowany pod korek i tylko zacieram raczki.
creeeeeeep pisze: Na szczycie banki moje coiny byly warte prawie 3 miliony dolarow. Nie wyplacilem ani grosza. Czasem zaluje, ale w sumie nie potrzebowalem tej kasy. No i i pozostaje problem co zrobic z takim pieniadzem
creeeeeeep pisze: Gratulowac nie ma czego, ot lut szczescia ze kupilem btc w trakcie czolgania sie po goxowej bance, ale dzieki. Zaden ze mnie trader a po prostu holduje i do tej pory nic powaznie mojej wiary w krypto nie zachwialo.
creeeeeeep pisze: A zeby nie robic ofttopa to u mnie sklad portfela to: 50% btc, 30% dash, 20% bagholdowane shitcoiny

Jak już trolujesz i chcesz się tym podbudować z jakiegoś chorego powodu, to przynajmniej się bardziej się postaraj , bo strasznie się mieszasz się w swoim chwaleniu i dowartościowywaniu, to w końcu masz 3mln w BTC czy BCH :) ? Bo ponoć załadowałeś się pod korek kilka dni temu.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Skład portfela HODLera

Postautor: BitJanusz » wtorek, 2 października 2018, 16:01

@RuckenFetard, chyba bardzo osobiście podchodzisz do (wybranych) kryptowalut, identyfikujesz się z nimi, bronisz ich? Rozumiem, że NANO w szczególności?

Mi by się nie chciało bronić DCR. Jak ktoś uważa, że to kupa, to jego sprawa. Mi się podoba, tyle. Bez "ewangelizacji".

Weteran
Posty: 1114
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 1954
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Skład portfela HODLera

Postautor: RuckenFetard » wtorek, 2 października 2018, 16:30

BitJanusz pisze: @RuckenFetard, chyba bardzo osobiście podchodzisz do (wybranych) kryptowalut, identyfikujesz się z nimi, bronisz ich? Rozumiem, że NANO w szczególności?

Mi by się nie chciało bronić DCR. Jak ktoś uważa, że to kupa, to jego sprawa. Mi się podoba, tyle. Bez "ewangelizacji".
Mnie interesuje około 12 kryptowalut (co nie znaczy że holduje! ), z czego tylko połowa wydaje się czymś więcej, niż obiecywankami, uważam to za zdrowe podejście, bez żadnych roszczeń i nadziei.
Przecież powyżej napisałem jaki mam do tego stosunek? czy to według Ciebie jest ewangelizacja ? No proszę Cię.....

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Skład portfela HODLera

Postautor: BitJanusz » wtorek, 2 października 2018, 17:14

Nadinterpretujesz. Nie uważam, że ewangelizujesz. Napisałem, że mam mocno obojętne podejście do walut, bez ewangelizacji jak co niektórzy (w domyśle - nie Ty).

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 245
Rejestracja: 12 stycznia 2018
Reputacja: 473
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Skład portfela HODLera

Postautor: Mayoris » wtorek, 2 października 2018, 17:56

BitJanusz pisze: Chyba nie ma ich na polskich giełdach. Z zagranicznych na binance jest tylko NPXS. DCR i DGB nie chcą płacić za listing tam (100000$ jeśli dobrze pamietam).

tylko stary bittrex.
Jakby listing na Binance kosztował tylko 100k $ - to byś tam zobaczył wszystkie projekty z CMC ;)

Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 18 września 2018
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Skład portfela HODLera

Postautor: creeeeeeep » środa, 3 października 2018, 11:32

@RuckenFetard, a jednak chciało Ci sie przeczytac moje głupie posty.

Ale faktem jest, ze chyba nikt tak zaciekle nie broni coina na tym forum jak Ty NANO.

BTC nie jest idealny, ale bez watpienia jest obecnie coinem ktory przeszedl najwiecej stress testow i jest najsolidniejszy z punktu widzenia store of value. Dziury sa oczywiscie alarmujace, ale zaden coin nie ma gwarancji ze takich dziur nie bedzie, a kod BTC prawdopodobnie jest najbardziej spenetrowany ze wszystkich wiec prawdopodobienstwo jest odpowiednio mniejsze.

Na starym bana nie dostalem, ale powody aby zalozyc nowe miałem.

@Mayoris, To ile listing na binance moze kosztowac wg Ciebie?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 245
Rejestracja: 12 stycznia 2018
Reputacja: 473
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Skład portfela HODLera

Postautor: Mayoris » środa, 3 października 2018, 12:03

creeeeeeep pisze: (...)
@Mayoris, To ile listing na binance moze kosztowac wg Ciebie?
Są różne szacunki - ogólnie przyjmuje się, że jest to suma od 1 do 5 mln $, bo jest to zależne od wielu czynników (są projekty które są listowane za darmo, jeśli projekt spodoba się szefowi Binance [z tych nowych projektów ponoć Holo zostało dodane za darmo]
Tu jeszcze artykuł ile zażądano od CEO Expanse'a:
https://bitcoinist.com/binance-listing-2-6-million-fee/

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Jahu, pavlo4444 i 15 gości