Skład portfela HODLera

Czy zwracasz uwagę na rodzaj walut (płacidła / platformy / prywatność) w swoim portfolio?

Czas głosowania minął wtorek, 16 października 2018, 20:17

ZDECYDOWANIE TAK - bardzo zwracam uwagę na proporcje - musi być mniej więcej po równo z każdego typu
0
Brak głosów
TAK - przed zakupem upewniam się, że nie będę mieć monet tylko jednego typu, ale proporcje nie są równe
3
27%
TROCHĘ - jeżeli po fakcie zauważę, że mam zbyt dużo jednego typu, to zamienię część na inne z tego powodu
0
Brak głosów
NIE - Raczej nie wpływa to na moje decyzje o zakupie, chociaż się zastanawiam
6
55%
ZDECYDOWANIE NIE - co za debilne pytanie, w ogóle na to nie patrzę
2
18%
 
Liczba głosów: 11
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 18 września 2018
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Skład portfela HODLera

Postautor: creeeeeeep » poniedziałek, 24 września 2018, 10:32

benq pisze: @creeeeeeep, Tylko dwa pytania - ile wynosiło Twoje depo z których zrobiły się trzy bańki zielonych?
Jaki masz cel? Bo jeśli żadnego, to możesz być tym gościem, co gasi światło, bo nic nie trwa wiecznie. Nawet jeśli na następnej bańce będziesz miał teoretyczne 100 czy 200 mln, dopóki nie zaczniesz z nich korzystać/wypłacać nie zarobiłeś nic.
około 50k usd, glownie w zetonach z pierwszej 10. Cel.. wowczas nie mialem. Teraz sobie wymyslilem ze przy 5 mln usd polowe wyplacam.

Początkujący
Posty: 249
Rejestracja: 5 kwietnia 2017
Reputacja: 26
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Skład portfela HODLera

Postautor: Kamien » poniedziałek, 24 września 2018, 10:47

Nieźle, przydały by mi się choc niewielki ułamek tych pieniędzy do swoich opłat, długo odkładałeś czy po prostu luzem ci leżało to 50k i postanowiłeś wrzucić

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4266
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4263
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Skład portfela HODLera

Postautor: kozaki_wiesi » poniedziałek, 24 września 2018, 11:20

creeeeeeep pisze: Na szczycie banki moje coiny byly warte prawie 3 miliony dolarow
Czyli masz pewnie 100 x (BTC + BCH + BTG po forkach) plus trochę innych drobnych.
Może przemawia przeze mnie paranoja ale ja na Twoim miejscu nie dzieliłbym się takim info na publicznym forum, licho nie śpi. W każdym razie podzielam zdanie @ekonokomik który mówi, że nie chciałby przeczytać o jakimś forumowiczu stąd, który zaliczył włam do mieszkania i został zmuszony do przelania coin'ów.

A tak poza tym to zazdroszczę problemu i szczerze gratuluję!

Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 18 września 2018
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Skład portfela HODLera

Postautor: creeeeeeep » poniedziałek, 24 września 2018, 11:33

Gratulowac nie ma czego, ot lut szczescia ze kupilem btc w trakcie czolgania sie po goxowej bance, ale dzieki. Zaden ze mnie trader a po prostu holduje i do tej pory nic powaznie mojej wiary w krypto nie zachwialo. Wedlug mnie zawedrujemy jeszcze wysoko.

Wzgledy bezpieczenstwa mam na uwadze, wiec sie o mnie nie musisz martwic. Oczywiscie kasa nie wyplacona to dalej wirtualne zetony, ale swiadomosc potencjalu daje i tak poczucie komfortu.

Kase akurat mialem luzna, krypto znalem juz wczesniej a jako ze mam zylke hazardzisty to postawilem na tego konia.

Swoja droga hipotetycznie, co wy byscie z taka kwota zrobili?

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4266
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4263
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Skład portfela HODLera

Postautor: kozaki_wiesi » poniedziałek, 24 września 2018, 11:39

Poleciałbym do Singapuru otworzyć konto i część kasy tam przelał bezpośrednio z giełdy.
Konto w dolarze singapurski, amerykańskim, nowozelandzkim i chf
Absolutnie się o Ciebie nie martwię tylko napisałem czego bym nie robił na Twoim miejscu.
creeeeeeep pisze:
Swoja droga hipotetycznie, co wy byscie z taka kwota zrobili?

Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 18 września 2018
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Skład portfela HODLera

Postautor: creeeeeeep » poniedziałek, 24 września 2018, 11:43

Czemu do Singapuru? Aby uniknac podatku w PL?

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4266
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4263
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Skład portfela HODLera

Postautor: kozaki_wiesi » poniedziałek, 24 września 2018, 11:55

To jedno. Ale ważniejsze to trzymać kasę poza unią.

Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 18 września 2018
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Skład portfela HODLera

Postautor: creeeeeeep » poniedziałek, 24 września 2018, 12:07

To chyba nie moze byc takie proste, ze kazdy moze otworzyc tam konto i z gieldy przelac dolary unikajac podatku. Jesli masz jakies zrodla chetnie poczytam.

Wygadany
Posty: 638
Rejestracja: 1 lipca 2017
Reputacja: 111
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Skład portfela HODLera

Postautor: gofer » poniedziałek, 24 września 2018, 12:23

kozaki_wiesi pisze: Ale ważniejsze to trzymać kasę poza unią.
A Szwajcaria, Islandia, Norwegia, Białoruś? Za jakiś czas(31.12.2020) Wielka Brytania?
I pewnie po 2020 jakiś inny kraj zrobi Brexit.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Skład portfela HODLera

Postautor: benq » poniedziałek, 24 września 2018, 12:34

@creeeeeeep, wszystko zależy, co lubisz, na czym sie znasz, gdzie chcesz mieszkać, jak spędzasz wolny czas, no i ile masz lat.
10 mln złotych to taka kwota, że możesz po prostu ją trzymając wypłacac sobie 20 000 miesięcznie regularnie przez 42 lata - czyli jak jesteś koło 40tki to powinno starczyć na nic nie róbstwo do końca życia na wysokim poziomie ;)
Jak starczy Ci 10 000 miesięcznie to masz hajsu na 84 lata.
Dla mnie to totalna abstrakcja żeby trzymać taką kasę w żetonach, jak sam to określiłeś, jeśli to Twój jedyny kapitał inwestycyjny.
Chyba, że to tylko drobne, a masz jeszcze 10 baniek na forexie, 10 na gpw, 10 na daxie i duzy pakiet akcji kilku firm ;-)

Ja bym na pewno większą część kasy wrzucił w akcje zarobkowe (dywidendy).
Drugą cześć nieruchomości.
A powiedzmy jedną trzecią zostawił w krypto, ale ze znaczną dywersyfikacją - bo stawiając po 10-50 tys na krypto z top 50 kosztowałoby Cię to powiedzmy 500,000-2,500,000.
Ale co ja tam wiem, nie byłem w posiadaniu takiej kasy.

Początkujący
Posty: 62
Rejestracja: 17 lutego 2017
Reputacja: 57
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Skład portfela HODLera

Postautor: napiorek » poniedziałek, 24 września 2018, 12:46

u mnie jako typowego hodlera aktualnie portfolio wygląda tak:
BTC - 77%
ZEC - 14%
BCH - 4%
DASH - 3%
NANO - 2%

z czasem zmieniam trochę propocje (pewnie niedługo znowu to nastąpi) ale nigdy poniżej 50% BTC, oczywiście narazie głównie po to żeby zwiększać ilość BTC.

oczywiście proporcje BTC/ALT , bo alty trzymam różne w różnym czasie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3093
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1088
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Skład portfela HODLera

Postautor: CzarnaOwca » poniedziałek, 24 września 2018, 13:46

To ja chyba też taka czarna owca bo btc nic nie mam z uwagi na mały zysk do osiągnięcia, może gdyby rzeczywiście cena spadła do 2-4k to bym się skusił, a tak to:
1. ltc
2. btg
3. btcp
4. xvg, hush, btx, ada, etn, + jakieś mniejsze śrubki typowo pod dt

Ogólnie po mału kończę kupno tych walut a zabieram się za pomnażanie eth, bch, ja ogólnie nie wierzę w żadny projekt, mnie interesuje tylko % zysku :mrgreen: A jaki plan na wykorzystanie zysków? W mieszkania na wynajem. Chciałbym kiedyś porzucić giełdy, przestać się stresować i oglądać wykresy:)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2276
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3434
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Skład portfela HODLera

Postautor: Pleasek89 » środa, 26 września 2018, 02:23

creeeeeeep pisze: Swoja droga hipotetycznie, co wy byscie z taka kwota zrobili?
Pomyślałbym o inwestycji, która by generowała dochód pasywny, może parę nieruchomości?

Ja mam generalnie taki plan, żeby z rynku wyciągnąć tyle, żebym mógł sobie kupić ze 2-3 mieszkania pod wynajem (dla części ludzi abstrakcyjna kwota, wiem :D ale przy takim Btc np. za 100k cel osiągalny). A gdyby to była spora sumka to musiałbym się porządnie zastanowić, ale na pewno nie trzymałbym kasy w banku i zostawiłbym sobie tylko część na bieżące wydatki (jakieś 50k może, zależy ile kto potrzebuje). Mam też plan (zobaczymy na ile się sprawdzi), żeby połowę z tego co wyjmę z krypto przy kolejnej bańce wróciło na rynek przy kolejnej korekcie (moim zdaniem Bitcoin będzie wart 1 milion $ w perspektywie 10-20 lat jak nie szybciej i na pewno warto będzie trzymać).

Edit: dołożyłbym do tego jeszcze złoto i srebro. Myślę, że najbliższy kryzys, który nas czeka będzie tragiczny w skutkach a rynki, które sprawdzają się od lat to złoto/srebro (+ po cichu liczę na krypto)

Tak swoją drogą, masz jaja ze stali, że z 50k $ urosło ci do paru milionów i nawet części nie wypłaciłeś. Nie sądzę, że za parę lat będziesz płakał z tego powodu, ale mógłbyś przy kolejnej bańce wyjąć np 2-3x więcej. Ja też popełniłem ten sam błąd, ale przy dużo mniejszej skali.

Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 18 września 2018
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Skład portfela HODLera

Postautor: creeeeeeep » środa, 26 września 2018, 10:15

@pleasek89 Zdaje sie, ze cierpie na przypadlosc patlogicznego holdera, ale czasem uda sie wyplacic jakis grubszy pieniadz ;) Ale ogolnie jestem spokojny, bo tez uwazam, ze jeszcze mocna jazda przed nami, czy to za rok czy za 4 to nie ma roznicy, dotrzymam. Mimo ze jakos nie potrzebuje szczegolnie tych pieniedzy to jakby krypto jebnelo to na pewno mialbym do siebie zal.

Tez moje mysli glownie wedrowaly w kierunku nieruchomosci. Trzymanie grubszej kasy w banku niz 100k odpada. Zdecydowanie musi to byc cos co zapewni dochod pasywny. Widzialem ze @benq ma pojecie o nieruchomosciach, wiec moze wypowiedzialby sie na przyklad na temat aparthoteli, ktore kusza np gwarantowanymi 7-8% w skali roku przez 10 lat. Gdzie jest kruczek, bo to obecnie zbyt dobre zeby bylo prawdziwe. Jeszcze dochodzi temat wynajmu krotkoterminowy vs dlugi, i wielkosc mieszkania. lepiej kupowac kawalerki czy mieszkania wieksze? Ja wiem ze to wszystko zalezy i nie da sie kategoryczne powiedziec jedno vs drugie. Ale np: czy w miescie studenckim kawalerka, czy wieksze i wynajmowac na pokoje? A moze w ogole zabrac sie za restaurowanie starych kamienic i sprzedaz na mieszkania?

Z nieruchomosciami mozna sporo kombinowac. Swapy mnie niespecjalnie interesuja. Bardziej wynajem, bo to generuje mniej pracy.

Mozna jeszcze zainwestowac w masternody..

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Skład portfela HODLera

Postautor: benq » środa, 26 września 2018, 20:36

@creeeeeeep,
Masternody - tutaj Dash na pierwszy ogień, stabilna firma, ale próg wejścia bardzo duży.
Jeśli chodzi o aparthotele czy condo, to nie moja bajka. Ja jestem tradycjonalistą. Podobnie jak nie bawię się w ETFy na złoto - jeśli w ogóle to tylko fizyczne w moich rękach, tak nie bawię się w pośredników i dewveloperów, ani fundusze inwestycyjne.
Nieruchomość ma być od początku do końca moja, stopa zwrotu zależy od ceny zakupu, ceny najmu, lokalizacji, metrażu, kosztów remontu, ogarnięcia kwestii podatkowych i prawnych.
Ja nie bawię się również w wynajem krótkoterminowy - nie mieszkam w miejscowości turystycznej.
Min. 12 miesięcy, zdecydowanie kawalerki, studenci, młode pary, starsze osoby, którym rypła się sytuacja finansowa.
Jak Cię to bardziej interesuje pisz priw.

Początkujący
Posty: 120
Rejestracja: 25 sierpnia 2018
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Skład portfela HODLera

Postautor: dwóchtaterników » niedziela, 30 września 2018, 16:03

IOTA 22,12%
TRON 10,41%
LISK 9,95%
NANO 9,78%
RIPPLE 8,98%
FUTUROCOIN 6,46%
OMISEGO 5,47%
BIT SHARES 4,86%
QTUM 4,06%
GAME CREDITS 2,84%
AUGUR 2,66%
NEUMARK 1,81%
STRATIS 1,71%
BITCOIN GOLD 1,67%
KOMODO 1,62%
WAVES 1,46%
0X 1,11%
GOLEM 0,99%
ETHEREUM 0,93%
INFINITY ECONOMICS 0,75%
BASIC ATTENTION TOKEN 0,15%
BINANCE COIN 0,13%
KZCash 0,08%

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Skład portfela HODLera

Postautor: Bit-els » niedziela, 30 września 2018, 16:07

8.13 % z tego zestawu można spisać na straty.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Skład portfela HODLera

Postautor: benq » niedziela, 30 września 2018, 16:14

@dwóchtaterników,
Widzę bardzo mocno stawiasz na innowacje, które jeszcze mają długą drogę przed sobą i mnóstwo przeszkód (IOTA, Tron, Lisk, Nano). Do tego mlm (Futuro), scam (Bitcoin Gold).
Niemal na pewno sporą część kasy utopisz, ale życzę Ci, żeby 1 złoty strzał wynagrodził resztę, bo kilka rzeczy z potencjałem masz.

Początkujący
Posty: 120
Rejestracja: 25 sierpnia 2018
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Skład portfela HODLera

Postautor: dwóchtaterników » niedziela, 30 września 2018, 16:19

benq pisze: @dwóchtaterników,
Widzę bardzo mocno stawiasz na innowacje, które jeszcze mają długą drogę przed sobą i mnóstwo przeszkód (IOTA, Tron, Lisk, Nano). Do tego mlm (Futuro), scam (Bitcoin Gold).
Niemal na pewno sporą część kasy utopisz, ale życzę Ci, żeby 1 złoty strzał wynagrodził resztę, bo kilka rzeczy z potencjałem masz.

Na pewno mój portfel na stałe tak nie będzie wyglądał, ale tak prezentuje się obecnie. Nie gram dużym kapitałem, tak więc dobrze trafiłeś, że liczę na złoty strzał :) Z reszta nie siedzę w krypto jakoś głęboko, liczę na intuicję.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4266
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4263
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Skład portfela HODLera

Postautor: kozaki_wiesi » niedziela, 30 września 2018, 16:52

creeeeeeep pisze: wielkosc mieszkania. lepiej kupowac kawalerki czy mieszkania wieksze? Ja wiem ze to wszystko zalezy i nie da sie kategoryczne powiedziec jedno vs drugie.
Z mojego doswiadczenia wynika, ze najbardziej chodliwe sa mieszkania dwupokoje, ok. 45-50m2

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: alomorti, Jahu, Pan Inwestor i 21 gości