Inwestycja w blue chips - 20,000 zł w 20 największych kryptowalut

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 812
Rejestracja: 17 października 2018
Reputacja: 935
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 대한민국

Inwestycja w blue chips - 20,000 zł w 20 największych kryptowalut

Postautor: Kutalisk » sobota, 2 lipca 2022, 21:43

benq pisze: środa, 27 października 2021, 16:08To chyba najbardziej miarodajne porównanie zakupów alty vs BTC.
Najlepiej wygląda zakup BNB +5345% ( )
Na drugim miejscu ADA +2305%.
Podium zamyka ETH - niemal +1900%.
BTC +1000%, a wszystkie inne alty ze znacznie słabszym wynikiem od BTC.
Czy dało się przewidzieć scenariusz dla top 3 altów?
Uważam, że BNB dało się przewidzieć. Na mini-bańce w 2019 jako jedyny z TOPki zrobił ATH. Binance mocno się rozwinął, przetrwał hack (FUNDS ARE SAFU), część smart contract'ów przeniosła się z drogiego ETH na BSC. Nawet teraz BNB pokazuje moc - spadł mniej od ATH niż BTC,ETH i reszta coinów z Twojej listy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
10
Napiwki za post: 0 BTC

Inwestycja w blue chips - 20,000 zł w 20 największych kryptowalut

Postautor: benq » poniedziałek, 4 lipca 2022, 12:13

Pogromca pisze: sobota, 2 lipca 2022, 17:49@benq Jakie poziomy będą Cię interesować do ponownego wejścia w krypto?

Dwa tygodnie temu można było złapać bitka poniżej 18k, wciąż mi się to nie podobało.
Nie potrafię w żaden sposób ocenić, czy obecnie trwa akumulacja czy dystrybcja, a gra i obstawianie mnie nie kręci. Poza tym jestem w tym słaby. ;-)
Nie wyznaczam sobie żadnych konkretnych poziomów. To nie jest tak, że przy 18, 14 czy 9k wchodzę all in.
Czekam na rozwój sytuacji na świecie i na krypto - wojna, covid, recesja, inflacja - tu szukam newsów, nie w kreskach na tym czy innym kontrakcie.
Kutalisk pisze: sobota, 2 lipca 2022, 21:43Uważam, że BNB dało się przewidzieć. Na mini-bańce w 2019 jako jedyny z TOPki zrobił ATH. Binance mocno się rozwinął, przetrwał hack (FUNDS ARE SAFU), część smart contract'ów przeniosła się z drogiego ETH na BSC. Nawet teraz BNB pokazuje moc - spadł mniej od ATH niż BTC, ETH i reszta coinów z Twojej listy.
I tak, i nie. Oczywiście można było postawić mocno na rozwój platform jak Binance czy Kucoin (sam to robiłem przecież), ale tak naprawdę kwestia ryzyka z tym związanego wciąż pozostaje otwarta.

Kilka lat przygody z krypto skłoniło mnie do sporej zmiany postawy.
Straciłem zainteresowanie altami. Nie dotykam ani nowości, ani starych gigantów jak ETH czy XRP.
Z przeróżnych portfeli posiadanych przez długi czas pozbyłem się absolutnie wszystkiego.
Jestem prawdopodobnie w innej sytuacji, niż większość osób tutaj. Nie interesują mnie szybkie akcje, miesiąc to dla mnie short-term, wykresy 1h/4h dla mnie nie istnieją. Nie chcę już złotych strzałów, szukam tylko miejsca do spokojnego ulokowania nadwyżek w starego dobrego bitka.
Giełdy mogą padać, stable mogą się unpegować, alty mogą się okazywać scamami, ale tak długo, jak BTC trwa nienaruszony chcę część życiowych oszczędności w nim trzymać ;-)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Inwestycja w blue chips - 20,000 zł w 20 największych kryptowalut

Postautor: maky » poniedziałek, 4 lipca 2022, 15:19

benq pisze: poniedziałek, 4 lipca 2022, 12:13Nie chcę już złotych strzałów, szukam tylko miejsca do spokojnego ulokowania nadwyżek w starego dobrego bitka.

Rób DCA.
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 780
Rejestracja: 1 grudnia 2014
Reputacja: 1748
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Inwestycja w blue chips - 20,000 zł w 20 największych kryptowalut

Postautor: rubel » poniedziałek, 4 lipca 2022, 18:45

benq pisze: poniedziałek, 4 lipca 2022, 12:13Straciłem zainteresowanie altami. Nie dotykam ani nowości, ani starych gigantów jak ETH czy XRP.
Dokładnie. Mam podobne podejście. Narazie trzeba spokojnie przeczekać, prawdopodobnie to nie koniec czerwieni na rynkach. Potem spokojnie niech sobie kurz opadnie i jak btc zacznie się odbudowywać cenowo można będzie pomyśleć o jakimś % w alty. Ale raz, to pewnie jeszcze bardzo długo droga, a dwa to pojawi się wtedy wiele nowych projektów.

Początkujący
Posty: 711
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 882
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Inwestycja w blue chips - 20,000 zł w 20 największych kryptowalut

Postautor: jondoexxx » poniedziałek, 4 lipca 2022, 18:52


Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Inwestycja w blue chips - 20,000 zł w 20 największych kryptowalut

Postautor: benq » poniedziałek, 4 lipca 2022, 21:27

maky pisze: poniedziałek, 4 lipca 2022, 15:19 Rób DCA.
Dokładnie taki jest plan, po prostu jeszcze nie zacząłem, bo uważam, że podłoga będzie niżej.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Inwestycja w blue chips - 20,000 zł w 20 największych kryptowalut

Postautor: maky » wtorek, 5 lipca 2022, 17:13

benq pisze: poniedziałek, 4 lipca 2022, 21:27uważam, że podłoga będzie niżej.

Dla mnie nie ważne jak nisko tylko kiedy i jak długo. DCA.
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Inwestycja w blue chips - 20,000 zł w 20 największych kryptowalut

Postautor: benq » środa, 6 lipca 2022, 17:15

@maky
Aczkolwiek na poprzednich bankach lepiej wyszli ci, którzy nie zaczęli kupować w drodze na szczyt, tylko na spokojnie wiele tygodni/miesięcy później. Sprawdziłem empirycznie.
Tym razem sprobuję rozegrać to inaczej, licząc że będzie jak zawsze. ;-)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Inwestycja w blue chips - 20,000 zł w 20 największych kryptowalut

Postautor: maky » środa, 6 lipca 2022, 18:57

benq pisze: środa, 6 lipca 2022, 17:15 lepiej wyszli ci, którzy nie zaczęli kupować w drodze na szczyt

Ja się zastanawiam czy skupuję za wolno czy za szybko. Na kilkukrotne jednorazowe zakupy brakuje mi jaj.
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 21 gości